صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 136

موضوع: اطلاع از قوانین copyright در اروپا، آمریکا و کانادا

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

پیش فرض اطلاع از قوانین copyright در اروپا، آمریکا و کانادا

لطفا اطلاعات و تجربیات خودتون رو در زمینه copyright در این تاپیک قرار دهید. خیلی جاها تو اخبار دیده شده که فلان دانشجو به علت دانلود غیر مجاز موسیقی یا فیلم جریمه های سنگینی شده است. به همین خاطر بهتره با آگاهی کامل از قوانین از سایتهای دانلود کتاب و موسیقی و ... استفاده کنید.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : اطلاع از قوانین copyright در اروپا و آمریکا

منم چند تا سئوال دارم :
    آیا دانلود از سایت های sharing مثل rapidshare مجاز هست ؟
    آیا دانلود از peer to peer مثل torrent ها مجاز هست ؟
    حمل و نقل موسیقی یا فیلم مجاز بدون copyright هست ؟ و اصلا از کجا می فهمند آهنگی که مثلا روی mp3 player من هست آهنگ بدون copyright هست ؟ و ....
    goodbye forever

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

از rapidshare که غیرمجاز نیست ولی مثلا اگر آنتی ویروستون از لایسنس قلابی استفاده کنه ، بد میشه براتون
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT نمایش پست ها
    از rapidshare که غیرمجاز نیست ولی مثلا اگر آنتی ویروستون از لایسنس قلابی استفاده کنه ، بد میشه براتون
    من فکر می کنم استفاده از سایتهای اشتراک گذاری مثل rapidshare و .... خیلی هم غیر مجاز باشه بهر حال به تولید کننده ضربه وارد می کنه وقتی شما فیلم یا موسیقی یا کتاب دانلود می کنید. همین چند وقت پیش به مسئولین سایت thepiratebay که مخصوص torrent هست رو به چند سال زندان محکوم کردن به خاطر اشتراک گذاری های غیر مجاز

ApplyAbroad Hero

سلام ، و ممنون از سجاد برای ایجاد این تاپیک مفید

تو اسپانیا و بین اروپایی ها که این مورد زیاد جدی نیست مخصوصا درباره کتاب ها و فیلم ها ، همه بچه ها خیلی راحت دارن اینکارو می کنند، حتی یک کار خفن تر رو هم می کنند که من به شخصه تو ایران هم نمی کردم.. اونها استفاده مجانی از اینترنت وارلیس همسایه هاست، از آلمانی تا اسپانیای دیدم استفاده می کنند.

شاید در آمریکا وضعیت یکم سخت گیرانه تر باشه.

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Champion

بحث مجاز بودن با استفاده کردن خیلی فرق می‌کنه. وقتی چیزی مجازه، اگر شما ازش استفاده کنید، هیچ کس نمی‌تونه به شما اعتراض کنه. مثلا من مجازم در گوگل جستجو کنم و کسی نمی‌تونه بیاد بگه که چرا این کار رو کردی، ولی وقتی بحث دانلود کردن پیش میاد، مجاز بودن یا نبودن بستگی پیدا می‌کنه به فایلی که شما دانلود می‌کنید نه به سایتی که ازش دانلود می‌کنید. اغلب فایل‌های موسیقی، فیلم‌ها، کتاب‌ها و نرم‌افزارها رو نمی‌شه بدون اجازه مولف کپی کرد. دانلود کردن این جور فایل‌ها مجاز نیست و فرقی هم نمی‌کنه که شما از rapidshare یا هر جای دیگه‌ای دانلود کنید. در همین حال ممکنه یک فایلی یا نرم‌افزاری هم باشه که کپی کردنش مجاز باشه. مثلا سیستم عامل لینوکس. شما مجازید این جور فایل‌ها رو از هر جایی دانلود کنید.
    حالا یکی ممکنه بیاد بگه که «این حرف‌ها نیست، همه‌ی دوستای من تو آمریکا دانلود می‌کنند و هیچ کس هم هیچی نمی‌گه». بله، ممکنه این حرف درست باشه، ولی ممکنه یک روزی یکی پیدا بشه و شکایت کنه و کار گره بخوره. شاید شما جریان اون خانمی که در آمریکا از روی یکی از همین نرم‌افزارهای peer to peer فیلمی دانلود کرده بود رو شنیده باشید. این نرم‌افزارها معمولا به این صورت کار می‌کنند که شما همزمان که فایلی رو دانلود می‌کنید، اون رو به اشتراک هم می‌گذارید. به اشتراک گذاشتن هم در اغلب این نرم‌فزارها به طور خودکار انجام می‌شه و ممکنه کاربر اصلا متوجه این موضوع نباشه. این خانم به دلیل به اشتراک گذاشتن این فیلم، به پرداخت دو میلیون دلار جریمه محکوم شد. بعد از چندین و چند ماه دادگاه رفتن وکلای ایشون تونستن مبلغ جریمه رو به پنجاه و خرده‌ای هزار دلار کاهش بدهند. در نتیجه، بهتره که وقتی با فایل‌هایی که تحت حمایت قانون کپی رایت هستند کار می‌کنید، دقیقا بدونید دارید چه کاری انجام می‌دهید و متوجه ریسک‌هاش هم باشید.

ApplyAbroad Hero

سلام

البته من یکم پرس و جو کردم, و متوجه شدم ( همانطور که آقا بابک هم مثال زدند, ) در صورتی برات مشکل به وجود میاد که تو بخای ازش منفت مالی ببری. .

فیلم, موزیک و کتابی رو داونلود کنی و منتشر کنی . . .
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

دانلود موسیقی حتی بدون انتشارش هم باز غیر قانونی هست و هر سال چند نفر گرفتار میشن. نمونه اش رو می تونید اینجا ببینید:
    http://mp3.about.com/b/2010/01/06/st...nload-fine.htm

طرف دانشجوی دکترا تو بوستون بود که به علت دانلود غیر قانونی موزیک به 675 هزار دلار جریمه محکوم شد!!

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

توی وب سایت درسی که حل تمرینش ام کتابهایی که دانشجوها میخوان رو گذاشتم که کتابخونه نداره یا به تعداد خیلی کم، و همه رو از rapidshare گرفتم. آدرسش که مال سرور خود دانشگاه هست رو در رزومه دارم و کسی که اون سر دنیا رزومه رو ببینه این فایل ها رو هم خواهد دید. مشکل ایجاد میکنه؟

البته تیتر زدم some book chapters و این فایل ها رو zip کردم با پسورد تا کسی که رمز رو نداره نتونه ببینن که این کل کتابه. استادم میگه که خیلی اساتید بعضی ار فصول رو (و نه کل کتاب) رو میگزارن.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    توی وب سایت درسی که حل تمرینش ام کتابهایی که دانشجوها میخوان رو گذاشتم که کتابخونه نداره یا به تعداد خیلی کم، و همه رو از rapidshare گرفتم. آدرسش که مال سرور خود دانشگاه هست رو در رزومه دارم و کسی که اون سر دنیا رزومه رو ببینه این فایل ها رو هم خواهد دید. مشکل ایجاد میکنه؟

البته تیتر زدم some book chapters و این فایل ها رو zip کردم با پسورد تا کسی که رمز رو نداره نتونه ببینن که این کل کتابه. استادم میگه که خیلی اساتید بعضی ار فصول رو (و نه کل کتاب) رو میگزارن.
    شما اغلب اوقات مجاز نیستید که بدون اجازه موسسه‌ای که کتاب رو چاپ می‌کنه، کتاب رو در دسترس همه قرار بدهید و قرار دادن بخش‌هایی از کتاب هم معمولا مجاز نیست. وقتی شما کتابی یا مقاله‌ای رو خودتون می‌نویسید، انتشارات ممکنه به شما اجازه بده که قسمتی یا تمام کتاب یا مقاله رو در وب‌سایت خودتون برای اهداف غیرتجاری قرار بدهید. این موضوع به این معنی نیست که هر کس دیگه‌ای هم مجازه این کار رو بکنه.

صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین