صفحه 8 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 136

موضوع: اطلاع از قوانین copyright در اروپا، آمریکا و کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اطلاع از قوانین copyright در اروپا، آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط payam19 نمایش پست ها
    سلام
    دوست من دوره پسا دکترا در آمریکا میخونه.
    در دانشگاهی که پسا دکترا میخونه، پروژه هایی انجام میدن که با بودجه و سفارش ادارات و وزارت خونه های آمریکاست.
    دوستم در ایران به صورت مجازی کلی دانشجو داره که استاد راهنمای پایاننامه هاشون هست، از همین موصوعات و کارهای انجام شده در آمریکا تز تعریف میکنه و با دانشجوهاش کار میکنه که این تز ها ار نتایج آزمایشاتی هست که در آمریکا انجام دادن.
    اما هنوز هیچ مقاله و تزی در هیج جا ثبت نکردن چون به مرحله دفاع نرسیدن.
    یکی از همکارای دوستم در اون دانشگاه از این موضوع مطلع شده و این مطلب رو به استادشون گزارش داده.
    تو دردسر انداختن دوستمو که کپی رایت رعایت نکردی و اطلاعات رو بدون اجازه نشر دادی. این اطلاعات شامل عکس از مراحل انجام آزمایشها و ریپورت اونها هست. حتی جیمیل دوستمو با اصرار دیدن و متوجه شدن که از طریق جیمیل این مطالب رو به دانشجوهاش در ایران منتقل میکرده.
    این اطلاعات که به صورت عکس و فایل پی دی اف و اکسل هست شامل کپی رایت میشه؟؟؟
    این موضوعات و اطلاعات اصلا امنیتی نیست و در زمینه آزمایشات ژئوتکنیکه.

حالا سرانجام دوستم چی میشه؟ جریمه نقدی میکنن یا از آمریکا اخراج میشه؟

افرادی که در این زمینه مطلع هستن لطفا راهنمایی کنن.

با تشکر
    ایشون موقع شروع کار احتمالا فرم های NDA امضا کرده (که مثل خیلی از همطونانمون بدون خوندن امضا کرده و دقت نکرده) و حالا این مسئله مشکل ساز شده. این مسئله ممکنه به جریمه نقدی یا جنایی ختم بشه (بستگی داره جرم Espionage رو بتونن در دادگاه اثبات کنند یا خیر، که بر اساس توضیحات شما احتمالش پایین است).

ایشون صد درصد باید بره و با یک وکیل که تخصص در زمینه IP و Corporate law داره مشورت کنه.

Junior Member

دوستان ُ میبینم که بحث کپی رایت گرمه و همه دانسته هاشون رو به اشتراک میذارن. توصیه بنده به تمامی افرادی که از استفاده کردن و یا دانلود کردن فایل هایی مثل موزیک - کتاب - فیلم و غیره ترس دارند که تو دردسر بیوفتند اینه که از نرف افزار تلگرام استفاده کنند. بنده کامل تحقیق کرده ام.
    حتی در وبسایت تلگرام این عنوان شده که تمامی فایل ها کد گذاری شده اند به صورتی که هیچ کسی نمیفهمه که شما مثلا اون فایل 1 گیگابایتی رو که دانلود کردید چی بوده. ISP ها فقط میتونن بفهمند که شما 1 گیگ دانلود کردید همین و بس.
    ببینید - در وبسایت گیت هاب ُ سورس کد تلگرام موجوده و کامل توضیح داده شده که از سیستم HASH برای مخفی کردن اطلاعات استفاده شده.
    قابلیت های این نرف افزار :
    • نامحدود بودن فضا برای نگه داری فایل ها
    • سرعت بسیار بالا به دلیل استفاده از سی دی ان.
    • از بین نرفتن فایل ها

توجه کنید که : فایل هاتون رو به خودتون ارسال کنید تا برای همیشه خدا بمونن در دسترستون. خود من شاید خدا بدونه....بیشتر از 500 تا موزیک رو در طی 1 ماه دانلود کردم. احدی متوجه نشد. بسیاری از دوستانم هم از این سیستم استفاده میکنند آنها نیز هیچ مشکلی ندارند.
    اصلا نگران نباشید.

Junior Member

سلام دوستان
    من راجع به کپی رایت چند تا سوال داشتم خیلی ممنون میشم اگر جواب بدید.
    ایا اگه ما در ایران از نرم افزارهای کرک شده استفاده کرده باشیم و به کشورهای خارجی سفر کنیم و انها بفهمند ما در ایران از این نرم افزارها استفاده میکردیم مشکلی برای ما پیش میاد؟ در کشور اونها اصلا نرم افزار کرک شده و... استفاده نکنیم.

دوم. من کلی فیلم آموزشی از نرم افزارها مختلف ساختم که توی اینترنت هست همه نرم افزارهای مورد استفادم هم قفل شکسته و... بودند و خیلی هاشون سایتهاش روی ایران باز نمیشه. اگر اونها این فیلم های اموزشی که من در ایران درست کردم رو ببینند برام دردسر میشه؟ چون ادرس ایمیلم در اکثر اونها وجود داره. من فیلم کار کردن با نرم افزارها رو درست کردم نه کرک کردنشون. اما خب خیلی هاشون مثل متلب اصلا ایران رو تحریم کردن و سایتش توی ایران باز نمیشه. اونا من رو مورد بازخواست قرار نمیدن که چطوری اصلا نرم افزار مارو گیر اوردی؟

آیا اگر در کشورهای خارجی از نرم افزارهای کرک شده استفاده کنیم برامون جرم تلقی میشه و آنها به سابقه قبلی ما در ایران کاری ندارند؟

ممنون میم جواب بدید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Babyfact نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من راجع به کپی رایت چند تا سوال داشتم خیلی ممنون میشم اگر جواب بدید.
    ایا اگه ما در ایران از نرم افزارهای کرک شده استفاده کرده باشیم و به کشورهای خارجی سفر کنیم و انها بفهمند ما در ایران از این نرم افزارها استفاده میکردیم مشکلی برای ما پیش میاد؟ در کشور اونها اصلا نرم افزار کرک شده و... استفاده نکنیم.

دوم. من کلی فیلم آموزشی از نرم افزارها مختلف ساختم که توی اینترنت هست همه نرم افزارهای مورد استفادم هم قفل شکسته و... بودند و خیلی هاشون سایتهاش روی ایران باز نمیشه. اگر اونها این فیلم های اموزشی که من در ایران درست کردم رو ببینند برام دردسر میشه؟ چون ادرس ایمیلم در اکثر اونها وجود داره. من فیلم کار کردن با نرم افزارها رو درست کردم نه کرک کردنشون. اما خب خیلی هاشون مثل متلب اصلا ایران رو تحریم کردن و سایتش توی ایران باز نمیشه. اونا من رو مورد بازخواست قرار نمیدن که چطوری اصلا نرم افزار مارو گیر اوردی؟

آیا اگر در کشورهای خارجی از نرم افزارهای کرک شده استفاده کنیم برامون جرم تلقی میشه و آنها به سابقه قبلی ما در ایران کاری ندارند؟

ممنون میم جواب بدید.
    دولت اون کشورها کاری به سابقه نرم افزار کرک کردن شما در ایران نداره. این مسائل برای شما هیچ مشکلی ایجاد نخواهند کرد.

Unhappy پاسخ : اطلاع از قوانین copyright در اروپا، آمریکا و کانادا

سلام
    روز همگی خوش
    بچه ها من حواسم نبود با ایمیلم که تقریبا تمام مکاتباتم رو با اون انجام میدم یه نرم افزار کرک شده را رجیستر کردم بعدا هم با اینترنت اپدیتش کردم. چکار کنم؟ من اپلای کردم و حدود یکسال دیگه میخوام برم. اونطرف برام دردسر نمیشه؟ چکار کنم؟

تورو خدا کمک کنید........

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط researcher24 نمایش پست ها
    سلام
    روز همگی خوش
    بچه ها من حواسم نبود با ایمیلم که تقریبا تمام مکاتباتم رو با اون انجام میدم یه نرم افزار کرک شده را رجیستر کردم بعدا هم با اینترنت اپدیتش کردم. چکار کنم؟ من اپلای کردم و حدود یکسال دیگه میخوام برم. اونطرف برام دردسر نمیشه؟ چکار کنم؟

تورو خدا کمک کنید........
    نگران نباشید اتفاقی نمی افته.

جدااااااااااا؟
    مرسیییییییییییی
    با وجود اینکه ایمیلمو برداشتن و بعدا میفهمن متعلق به من هست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط researcher24 نمایش پست ها
    جدااااااااااا؟
    مرسیییییییییییی
    با وجود اینکه ایمیلمو برداشتن و بعدا میفهمن متعلق به من هست؟
    کسی کاری به اون ایمیل شما نداره. فرضا هم که بفهمن اثباتی برای هیچ چیز نیست. نگران نباشید.

Junior Member

سلام دوستان عزیز؛
    من در مورد کپی رایت سوال دارم. یکی اینکه من مقالات و کتابهایی که توی ایمیلم دارم رو در خارج کشور دانلود کنم و مورد استفاده قرار بدم توی دردسر میفتم؟
    دوم اینکه در مقالاتی که خودم می نویسم میخوام اسکرین شات چند تا نرم افزار رو که خروجی انالیزهام هست بگذارم، برای اونها باید permission بگیرم؟ یا مشمول Fair use میشه؟

ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط blackidea نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز؛
    من در مورد کپی رایت سوال دارم. یکی اینکه من مقالات و کتابهایی که توی ایمیلم دارم رو در خارج کشور دانلود کنم و مورد استفاده قرار بدم توی دردسر میفتم؟
    دوم اینکه در مقالاتی که خودم می نویسم میخوام اسکرین شات چند تا نرم افزار رو که خروجی انالیزهام هست بگذارم، برای اونها باید permission بگیرم؟ یا مشمول Fair use میشه؟

ممنون
    در مورد اول که مسئله خاصی نیست. برای مورد دوم هم باید به T&C اون نرم افزار مراجعه کنید ولی اسکرین شات گذاشتن در 99.99 درصد مواقع محدودیتی نداره همون Fair use تلقی میشه.