نقل قول نوشته اصلی توسط rozhin
کلا برای speaking این نکته ها رو حتما در نظر بگیرین.این ها یه سری نکته ی عمومی و مهمه :

1. (Keep smiling ( Don't show your stress

2.Aviod short reponce

3.Speak systematically

4.Be optimist

5. (! Avoid pauses ... silence... ( Natural pauses is ok

6. When you don't underestand s.th, never tell plz repeat or pardon because he repeat quetion and u don't underestand again , so use:
" would you please elaborate the question ? "

7.When you dont have any idea for a question at first , u can use this strategy to have some moments to think :
" em ... well ... It's an intresting question ... opening the brachkets to what u said .... " then answer .

8.Try to enjoy the communication and use your body language
این نکته هایی بود که من واقعا رعایت کردم و بنظرم خیلی مفید بود و نتیجه داد الانم کلی زحمت کشیدم تا بنویسم دور از شوخی من اینارو از خودم نگفتم همرو از معلمم یا کتابها جمع آوری کردم .پس مطمین باشین و استفاده کنین . یادتون باشه جلسه ی speaking علاوه بر دانش احتیاج به مدیریت درست شمام داره چون یه ارتباط دو نفره است و شما باید بتوتنین تاثیر خوبی بذارین و تواناییتون رئو هم ثابت کنین .

خیلی نوشتم . sorry . اگه سوالی داشتین بگین .
با سلام
ممنون از بابت تجاربتون
اگر امكان داره كتاب ها و منابعي كه براي speaking مطالعه كرديدو اينكه كلا چه جوري خودتون رو براي اين بخش آماده كرديد؟ (كلاس، معلم خصوصي، تمرين شخصي)
اگر هم موردي نداره نمره خودتون رو هم بگيد(overall,band)اين رو بيشتر از اين لحاظ مي خوام بدونم كه ببينم سطح كلي زبان شما چي بوده؟
بعضي ها مي گن خوبه براي 50 تا 60 تاپيك آدمش رو اماده كنه، آيا شما متوني براي يه سري تاپيك داريد؟
سوال آخر كتاب ايرواني و نظر شما؟
نحوه مطالعه آن؟