صفحه 18 از 33 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 324

موضوع: تقويت مهارت بخش Speaking

Senior Member

پیش فرض پاسخ : Speaking Part of IELTS Exam

سلام می خواستم ببینم در اسپیکینگ لهجه هم موثره؟ یعنی من اگه کاملا درست حرف بزنم از نظر کلمات و گرامر اما لهجه فارسی داشته باشم نمره از دست میدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    سلام می خواستم ببینم در اسپیکینگ لهجه هم موثره؟ یعنی من اگه کاملا درست حرف بزنم از نظر کلمات و گرامر اما لهجه فارسی داشته باشم نمره از دست میدم؟
    نگران نباشید.هیچ عیبی ندارد شما با لهجه ایرانی صحبت کنید.

Senior Member

ممنون از پاسختون...اینجا کسی هست اسپیکینگ بالای 7 شده باشه؟ من اسپیکینگم خوب هست در حد 6تا6.5 رو حتما می گیرم اما می دونم اگه وقت بزارم حتما بیشتر می تونم نمره بگیرم...مشکلم اینه که دیگه نمی دونم باید چی بخونم و چی کار کنم؟ منابع زیادی معرفی شده بهم تو فروم هم هست من ترجیح میدم رو یکی دو تا منبع خوب تمرکز کنم...اگر کسی راهنماییم کنه خیلی ممنون میشم من حتما باید بالای 7-7.5 بشم

من نمره speaking رو 7 شدم ولی امتحانم پارسال بود. از تجربه خودم اگر بخوام بگم، به نظرم مهمترین نکته اینه که بتونین منظورتون ساده و روان بیان کنید و البته حضور ذهن و مطالعه قبلی خیلی کمک می کنه. باید اعتماد به نفس داشته باشید و محکم و رسا صحبت کنید. من حتی دو بار یک سوال رو پرسیدم تا بیشتر برام توضیح بده چون لهجه مصاحبه کننده در تلفظ برخی کلمات فهمیدنشو خیلی سخت می کرد. البته میمیک صورت و حتی لبخند در موارد خاص در حین صحبت کردن، دید مثبتی از تسلط شما می تونه به طرف مقابل بده. امیدوارم همه موفق باشید.

Senior Member

مرسی...میشه بگید چه کتابها و منابعی رو خونده بودید؟در کل نه فقط برای اسپیکینگ

Junior Member petonia آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic Enginnering Azad University

پیش فرض پاسخ : ایجاد پایگاه داده IELTS Speaking (نمونه سوالات Speaking آزمون های اخیر)

سلام
    من امروز امتحان اسپیکینگ داشتم تهران آیلتس
    یک خانم بود که فامیلیش یادم نیست ولی ظریف مریف بود و گاهی صداش خیلی کم شنیده میشد فکر کنم کمی گلو درد داشت
    راستش خوب حرف زدم
    ولی سوتی بزرگی که دادم این بود که موقعی که داشت سوال پارت دوم را میگذاشت که من بخونم، گفت: می خوام درباره یک ورزش که دوست داری صحبت کنی
    منم سوالو نخوندم ، نگو سوال درباره یک sport event بوده نه ورزشی که من دوست دارم
    بیشتر از 2 دقیقه حرف زدم و خیلی هم خوب توضیح دادم
    ولی بعدش گفت که قرار بوده درباره sport event صحبت کنی ولی درباره ورزش مورد علاقه است حرف زدی!!!!
    من خشک شدم
    دیگه پارت سوم کمی قاطی کردم و خدا می دونه چند بشم

کسی تجربه مشابه دارد؟؟؟
    من دیگه ناامید شدم؟
    :: بیمار خنده های توام بیشتر بخند ::

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایجاد پایگاه داده IELTS Speaking (نمونه سوالات Speaking آزمون های اخیر)

نقل قول نوشته اصلی توسط petonia نمایش پست ها
    سلام
    من امروز امتحان اسپیکینگ داشتم تهران آیلتس
    یک خانم بود که فامیلیش یادم نیست ولی ظریف مریف بود و گاهی صداش خیلی کم شنیده میشد فکر کنم کمی گلو درد داشت
    راستش خوب حرف زدم
    ولی سوتی بزرگی که دادم این بود که موقعی که داشت سوال پارت دوم را میگذاشت که من بخونم، گفت: می خوام درباره یک ورزش که دوست داری صحبت کنی
    منم سوالو نخوندم ، نگو سوال درباره یک sport event بوده نه ورزشی که من دوست دارم
    بیشتر از 2 دقیقه حرف زدم و خیلی هم خوب توضیح دادم
    ولی بعدش گفت که قرار بوده درباره sport event صحبت کنی ولی درباره ورزش مورد علاقه است حرف زدی!!!!
    من خشک شدم
    دیگه پارت سوم کمی قاطی کردم و خدا می دونه چند بشم

کسی تجربه مشابه دارد؟؟؟
    من دیگه ناامید شدم؟
    احتمالا قسمت تسک اچیومنت رو نمیگیری
    ولی نگران نباش
    همه میرن اونجا کلی سوتی میدن
    من از هرکی پرسیدم میگه فلونسی خیلی مهمه
    اینکه روان صحبت کنی و منظور رو برسونی
    منم دیروز امتحان دادم کلییییییییییییییییییی غلط گرامری داشتم و خدا تا کلمه رو هم با تلفظ اشتباه گفتم هی دیدم داره میخنده نگو من داشتم شر و ور میگفتم مثلا برای آجیل به جای اینکه بگم نات هی میگفتم نووت )))))
    نگران نباش ایشالا خوب میشیم همه

Member Wheately آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Language

نقل قول نوشته اصلی توسط mitrababai نمایش پست ها
    ولی نگران نباش
    منم دیروز امتحان دادم کلییییییییییییییییییی غلط گرامری داشتم و خدا تا کلمه رو هم با تلفظ اشتباه گفتم هی دیدم داره میخنده نگو من داشتم شر و ور میگفتم مثلا برای آجیل به جای اینکه بگم نات هی میگفتم نووت )))))
    خانم میترا، ایا آیلتس تهران رفتین؟ نیتیو اسپیکر هم مصاحبه گر میشه یا فقط ایرانی هستن؟ و اینکه آیا مهمه که جنرال یا آکادمیک امتحان میدی (سختی یا موضوعات اسپیکینگ فرق نمیکنه؟)؟ یعنی ازت میپرسن؟
    !Nothing is what it seems

Junior Member petonia آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic Enginnering Azad University

خیلی ممنون از دلداریت دوست عزیز
    ولی باورت نمیشه هیچ انرژی برای روز شنبه برام نمونده
    کلا خراب کردم

خیلی حیف شد!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط mitrababai نمایش پست ها
    ولی نگران نباش
    :: بیمار خنده های توام بیشتر بخند ::

نقل قول نوشته اصلی توسط petonia نمایش پست ها
    خیلی ممنون از دلداریت دوست عزیز
    ولی باورت نمیشه هیچ انرژی برای روز شنبه برام نمونده
    کلا خراب کردم

خیلی حیف شد!!!
    من دوستم پارسال تو سنجش دقیقا همین سوتی را داده بود و 6 شد. 6 رو بهت میدن مگه اینکه بخواد ضد حال بزنن. بدتر از من نیست. من باید 1 دقیقه حرف میزدم. 40 ثانیه حرفام تموم شد. بهم 6 داد. 6 رو میدن به همه. تو اسپیکینگ برعکس رایتینگ کاملا فلکسیبل هستند.