صفحه 25 از 33 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 324

موضوع: تقويت مهارت بخش Speaking

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

پیش فرض پاسخ : تقويت مهارت بخش Speaking

نقل قول نوشته اصلی توسط Alir3zA نمایش پست ها
    دوستان یک سوال !
    در قسمت دوسم اسپیکینگ ، ما Task achievement در اسپیکینگ ندارم ، درسته ؟ این یعنی چی ؟ یعنی اگر بپرسه در مورد یکی از عادت هات صحبت کن و من پس از اینکه 4-5 تا جمله در مورد عادت ها بگم یک خاطره کوچیک بگم اشکالی نداره در این مورد بگم که بتونم از جملات پیچیده گرامری استفاده کنم اشکال نداره ؟

در ضمن یک سوال مهم !
    من با یک استاد خیلی خوب، حرف میزدم ، می گفت اشکال نداره اگر به سوالاتی که زیر سوال اصلی در قسمت دوم اسپیکینگ جواب ندید !! آیا این درسته ؟
    سلام

من قسمت اول سوالتون را متوجه نشدم که منظورتون پارت 2 هست یا 3!!
    اما برای سوال آخرتون. اصلا مهم نیست همه سوالات را جواب بدید. اونهارو می دن که شما اگه ایده ای برای صحبت ندارید اون سوالات یه جورایی به شما کمک کنه

موفق باشید
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

Senior Member keshvari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Communications

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar8564 نمایش پست ها
    سلام

من قسمت اول سوالتون را متوجه نشدم که منظورتون پارت 2 هست یا 3!!
    اما برای سوال آخرتون. اصلا مهم نیست همه سوالات را جواب بدید. اونهارو می دن که شما اگه ایده ای برای صحبت ندارید اون سوالات یه جورایی به شما کمک کنه

موفق باشید
    نه دوست عزیز برا بخش دوم.باید تمام سوالارو تو یک دقیقه ای که بهتون میدن جواب بدید اگر یک قسمت رو جواب ندید نمره شما کسر خواهد شد. دوست من به خاطر همین موضوع یک نمره از اسپیکینگ کم شد.
    سر ارادت ما و آستان حضرت دوست***********که هرچه برسر ما می رود ارادت اوست

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

نقل قول نوشته اصلی توسط keshvari نمایش پست ها
    نه دوست عزیز برا بخش دوم.باید تمام سوالارو تو یک دقیقه ای که بهتون میدن جواب بدید اگر یک قسمت رو جواب ندید نمره شما کسر خواهد شد. دوست من به خاطر همین موضوع یک نمره از اسپیکینگ کم شد.
    سلام

ولی من هیچ کدوم از سوالارو جواب ندادم و نمره ام هم به نظرم همونی بود که فکر می کردم(7)
    راستش قبل امتحانم هم از یه اگزمینر سوال کرده بودم.

موفق باشید
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

Senior Member keshvari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Communications

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar8564 نمایش پست ها
    سلام

ولی من هیچ کدوم از سوالارو جواب ندادم و نمره ام هم به نظرم همونی بود که فکر می کردم(7)
    راستش قبل امتحانم هم از یه اگزمینر سوال کرده بودم.

موفق باشید
    اگر تو سایت سایمون هم بخونید میگه شما باید حتما تمامی سوالات رو کاور کنید و سوالی از Qکارد رو بی پاسخ نگذارید. حالا نمیدونم شما تجربه تون این بوده... قانونش اینه که باید تمام سوالات جواب داده بشه وگرنه نمره کم میشه. حتی دوست من میگفت این خانمه که ازش تست میگرفته اخر بخش دوم که وقتش تموم شده تو اون میکروفن که رومیز هست اعلام کرده که سوال اخر رو کاور نکرد!
    سر ارادت ما و آستان حضرت دوست***********که هرچه برسر ما می رود ارادت اوست

نقل قول نوشته اصلی توسط aminlabbafy نمایش پست ها
    سلام
    واسه ی part2 اسپیکینگ بین 1 تا 2 دقیقه گفته میشه که زمان استاندارد واسه صحبت کردن هست. ایا اگه 2 دقیقه رو کامل صحبت نکنیم و مثلا 1 دقیقه 10 ثانیه صحبت کنیم باعث نمیشه نمره کمتری بگیریم؟
    اگه خوب و کامل به همه ی سوالات جواب داده باشید و سطح واقعی انگلیسی خودتون رو نشون داده باشید مشکلی نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط Alir3zA نمایش پست ها
    دوستان یک سوال !
    در قسمت دوسم اسپیکینگ ، ما Task achievement در اسپیکینگ ندارم ، درسته ؟ این یعنی چی ؟ یعنی اگر بپرسه در مورد یکی از عادت هات صحبت کن و من پس از اینکه 4-5 تا جمله در مورد عادت ها بگم یک خاطره کوچیک بگم اشکالی نداره در این مورد بگم که بتونم از جملات پیچیده گرامری استفاده کنم اشکال نداره ؟

در ضمن یک سوال مهم !
    من با یک استاد خیلی خوب، حرف میزدم ، می گفت اشکال نداره اگر به سوالاتی که زیر سوال اصلی در قسمت دوم اسپیکینگ جواب ندید !! آیا این درسته ؟

تا وقتی که off-topic نشید مشکلی نداره. ولی یه نکته توی بخش دوم اینه که شما باید حتما به سوالات جواب بدید و از بعضی از examiner های native (خودشون British بودن) شنیدم که حتی به ترتیب جواب دادن سوالات هم میتونه نمره داشته باشه. چند تا سوال اول معمولا کلیشه ای هستش و هر کدوم رو میشه با جواب های خیلی کوتاه تمومشون کرد. سوال اصلی سوال آخره که میگه and explain...
    اینجا جاییه که شما باید صحبت کنید و مهارتتون توی طولانی صحبت کردن و مکس نداشتن رو نشون بدید. یعنی اینکه نشون بدید انگلیسی صحبت کردن واست مثل آب خوردن میمونه و واسه صحبت کردنش نیاز به فکر کردن ندارید.

توی قسمت Fluency and coherence یکی از ویژگی های کسی که 9 میگیره اینه:
    any hesitation is content-related rather than to find words or grammar

در همین حد که به سوالات دقیقا جواب بدید و off-topic نشید خیلی خوبه. دیگه خاطرات تعریف کردن اگه داره صد در صد به سوال جواب میده که خوبه. در غیر این صورت نه. یه دفعه میبینید در حین خاطره تعریف کردن به جای اینکه در مورد میوه صحبت کنید میاید در مورد باغ وحش صحبت میکنید که این رو کسی که خودش چندین سال examiner بود به من گفت باعث میشه نمرتون بیاد پایین.
    جملات خیلی پیچیده ی گرامری حتی برای 9 گرفتن از بخش Speaking هم لازم نیست. اگر هم کسی تسلط صد در صد روشون نداره واقعا توصیه نمیشه. چون بهتره جملات ساده ی کاملا بی نقص بگید تا اینکه جملات طولانی و پیچیده با یک عالمه غلط بگید که باعث میشه شدیدا نمره پایین بیاد.
    شما وقتی با flow طبیعی صحبت کنید, گرامرتون بی نقص باشه و تلفظتون هم خوب باشه و بتونید بحث رو جوری پیش ببرید که نشون بده میتونید تاپیک رو خوب develop بدید میتونید نمرات بالا بگیرید.
    تلفظ یکی از بخش هاییه که خیلی ها بهش بی توجهی میکنند. در صورتی که یکی از چهار بخشیه که توی speaking بهش نمره تعلق میگیره. (در کنار Fluency and coherence, Lexical resource و Grammatical range and accuracy). یک examiner به هر کدوم از این چهار قسمت نمره از 9 میده و بعد میانگین میگیره.
    صحبت کردنتون هرچقدر به یک native شبیه باشه خب قطعا نمرتون میره بالا. توجه کنید که وقتی به یک native میگی بیا در مورد گل صحبت کن, نمیاد کلمات طولانی و خیلی پیچیده و گرامر خیلی پیچیده استفاده کنه چون واقعا مسخره است. حالا خیلی ها توی آیلتس میان یک عالمه کلمات سطح بالا استفاده میکنند توی context های کاملا اشتباه و این نه تنها نمره رو بالا نمیبره بلکه میاره پایین.

استاد خیلی خوب زمانی خیلی خوبه و نظرش قابل قبوله که خودش با این تئوری خودش از speaking حداقل حداقلش نمره ی 8.5 رو گرفته باشه. یا اینکه چندین سال متداول examiner بوده باشه.
    کسی که میاد آیلتس درس میده رو برای اینکه واقعا معلوم شه صلاحیت تدریس داره اولین چیزی که ازش میپرسی باید این باشه که چند بار آیلتس امتحان داده و چند شده. استاد "خیلی خوب" اونیه که خودش چندین و چند بار آیلتس رو امتحان داده باشه و overall 8.5 رو دیگه داشته باشه.

اگه اون سوالات لازم نبود جواب داده بشه دیگه چرا اونجا نوشتنش؟!
    ویرایش توسط Cyanide : January 29th, 2015 در ساعت 07:03 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    IE

نقل قول نوشته اصلی توسط maganda نمایش پست ها
    می گن کلاسای بحث ازاد مال اونایی هست که سطحشون بالاست؟؟؟
    هروقت صحبت از تقویت یک مهارت هست، باید اینو بدونید که هرکاری برای تقویت اون مهارت میکنید باید در کنار ارتقای دانش عمومی تون از زبان باشه.مثلا شما فقط با حرف زدن سر کلاس و بحثهای آزاد اسپیکینگ تون عااالی نمیشه چراکه شما نیاز به توشه ارزشمندی از گرامر و لغت دارید که توی این بحثهای آزاد ACTIVATE شوند.
    بنابر این کنار هر فعالیت جهتداری که برای یک مهارت خاصص انجام میدید باید به فکر General Knowledge هم باشید.
    .It always seems IMPOSSIBLE until it's done

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

با سلام
    لطفا کتابی هم در زمینه تقویت اسپیکنیگ معرفی نمایید؟ آیا اصلا این skill کتاب هم دارد؟
    سپاس
    I spring over the spring with the spring in the spring

Member
    رشته و دانشگاه
    IE

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    با سلام
    لطفا کتابی هم در زمینه تقویت اسپیکنیگ معرفی نمایید؟ آیا اصلا این skill کتاب هم دارد؟
    سپاس
    کتاب ماکسیمایزر معمارزاده بنظرم خوبه ولی مهمتر از کتاب طرز استفاده از اونه که میتونه خیلی خوب و یا خیلی فاجعه آمیز باشه!!
    tedtalk.com به شما کمک میکنه که ایده داشته باشید و نیز در Pronunciation راهنمای خوبیه
    ضبط کردن صداتون هم به شما در یافتن اشکالات تون و عدم تکرار دوباره اونها کمک میکنه
    .It always seems IMPOSSIBLE until it's done

من برای ازمون IELTS Academic نمره 7در حال اماده سازی خود می باشم.
    یکی از بزرگترین مشکلاتی که دارم فعال کردن کلمات و به کار بردن کلمات و کالوکیشن ها بدون سختی و فکر زیاد است.من در مرحله ای هستم که کلمات و کالوکیشن ها را از لحاظ معنی درک کردم و در دفترم نوشتم اما خوب نمیتونم کلمات رو به هم ربط بدم و به کار ببرم و فعال کنم در writing و speaking یعنی در این موقع خیلی ها رو Miss میکنم و یادم میره که ازش استفاده کنم.
    از دوستان تقاضا دارم بهترین روش فعال سازی و به کار بردن خوب و سریع کلمات را بدون سرچ کردن زیاد در مغز که باعث ایجاد gap در هنگام صحبت کردن و اتلاف وقت در رایتینگ می شود را توضیح دهد . با سپاس

پیش فرض پاسخ : سوالات متفرقه درمورد ازمون آیلتس

سلام دوستان میخاستم ببینم به نظرتون اگر روز قبل از امتحان اسپیکینگ سمپل بخونیم بهتره یا بشینم با خودم حرف بزنم راجب موضوع های مختلف?