صفحه 27 از 33 نخستنخست ... 1718192021222324252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 324

موضوع: تقويت مهارت بخش Speaking

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تقويت مهارت بخش Speaking

نقل قول نوشته اصلی توسط s2015 نمایش پست ها
    سلام بچه ها

شما وقتب اسپیکینگ کار می کنین مثلا عین همون جوابی که تو کتاب هست رو یاد میگیرین؟
    مثلا گفته راجع به something u made
    منظورم دقیقا اینه چیزی که من تا حالا درست نکردم آیا انگلیسی اونو یاد بگیرم و سر امتحان با همچین سوالی روبرو بشم حول نمی کنم که دارم از خودم در میارم
    و اگزماینر می فهمه که حفظیه
    آیا شما بومی سازی می کنین جوابارو؟ اینطوری هم که خیلی از لغات ممکنه استفاده نشه
    میشه لطفا یکی روش درست رو بگه؟

دوست عزیز من نظز شخصیم رو میدم:
    به نظر من باید میانه رو در نظر بگیرید کاری که خود من کردم!
    اول اینکه من خودم برای بعضی از موضوعات عمومی سمپل خودمو درآوردم
    مثلا اگه بحث راجع به ورزشکار مورد علاقه م بود حتما راجع به مابکل فلپس حرف میزدم (براش کلی اسپیکینگ و زندگی نامه و جملات اینترنتی و ترکیبات لول بالا رو حفظ کرده بودم)
    یا بازیگر حتما ساندرا بلاک بود
    فبلم Gravity بود
    وسیله مورد علاقه ستار (بومی سازی به قول شما و ستار هم خودم کار میکنم) بود
    و ......

یه مثال دیگه اینکه یادمه توی یه امتحان اسپیکینگ اگزمینر از من و دوستم پرسید چه غذایی رو دوست دارید؟؟
    من سریع گفتم فست فود و پیتزا (با اینکه به واقع اصلا علاقه ای ندارم!!)
    و دوستم گفت قرمه سبزی!!!

سوال بعدی اگزمینر این بود:
    غذایی که گفتین چجوری درست میشه؟؟؟؟
    میتونید تصور کنید که من چقدر راحت تر جواب دادم (گوجه گوشت سبزیجات و حرارت) و دوستم چه دست و پایی میزد برای گفتن کلمه معادل لیمو امانی!!!!!!!!!!!!

منظورمو متوجه شدید؟؟
    بومی سازی تا حدی خوبه که اولا موضوعتون خیلب غریبه نشه برای طرف و دوما خودتون توش گیر نکنید...
    مثلا اگه بپرسن کدوم وب سایت رو دوست دارید باید بگید گوگل نه varzesh3!!!!!
    چون برای گوگل کلی حرف برای زدن هست...

موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

بهترین نحوه استفاده از کتاب ماکسیمایزر معمارزاده به چه صورت هستش که بهترین بازدهی داشته باشه؟
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

دوستان کسی pdf کتاب معمارزاده رو داره,؟اگه میشه اینجا آپلود کنید من ایران نیستم نمیتونم تهیه کنم.
    مرسی

Junior Member

دوستان کتاب اسپیکینگ معمارزاده رو از چه سایتی میشه دانلود و یا خرید اینترنتی کرد؟

در سایت englishtip موجوده

Senior Member Azumi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Literature

این لینک دانلود کتاب دکتر معمارزاده با حجم 40 مگ

http://huyhuu.com/news/2238/IELTS-Ma...eaking-(Ebook)

http://www.mediafire.com/view/4czl42...k_Speaking.pdf
    ویرایش توسط Azumi : August 17th, 2015 در ساعت 12:35 PM

Senior Member Azumi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Literature

سلام دوستان عزیز. من این توضیحات رو توی خصوصی به چند تا از دوستان دادم. گفتم اینجا هم بنویسم برای دوستان دیگه:

برای بخش اسپیکینگ تنها پیشنهادی که میتونم بهتون بکنم و کاملا هم موثره اینه که شما لهجه یه نفر رو انتخاب کنید (مثلا لهجه نیکلاس کیج یا یه شخصیت دیگه) یه فیلم خونوادگی یا درام که دیالوگهای پر کاربرد روزمره رو داره انتخاب کنید و با یه دفتر و قلم بشینید پای فیلم.
    و جمله به جمله دقیقا مثل خودش تکرار کنید. اونقدر بگید و هی فیلم رو پاز )PAUSE) کنید تا دقیقا جمله رو مثل خودش بتونید بگید. من اوایل هر جمله رو بالغ بر 20 بار می گفتم تا بالاخره بعد از چند وقت تونستم مثل خودش بگم. اونقدر این کار رو تکرار کنید تا بتونید دقیقا مثل خودش بگید. اینطوری هم جملات پر کاربرد رو یاد میگیرید و به طور اتومات توی مکالماتتون بکار می برید و هم اکسنت مورد علاقتونو یاد میگیرید.
    دفتر رو هم برای نوشتن جملات پر کاربرد روزمره کنار دستتون بذارید. هر چی که حس میکنید پر کاربرده بنویسید. اینطوری ساختارشو میتونید تحیلی کنید. و خیلی راحت یه سری جملات رو یاد میگیرید. مثلا من اوایل جملاتی نظیر WHAT'S UP و ANYTHING NEW? رو مینوشتم. اینطوری الان وقتی می خوام اینها رو استفاده کنم بدون هیچ فکری به ذهنم میان.

برای رایتیگ تنها توصیه خوندن متون و مقالات فراوان هست.کتابهایی نظیر INTERACTIONS و MOSAIC رو بگیرید. هم مهارت ریدینگتون رو تقویت میکنند و هم رایتیگ. و مجددا همراه با خوندن این متون توی دفترتون جملاتی که به نظرتون جالب میان رو بنویسین.
    هر روز این دفتر رو دور کنید.
    بعد از یک هفته صداتونو صبط کنید و ببینید چقدر به اون لهجه شبیه شدید. اگه دقیقا مثل اون بازیگر صحبت میکنید که فبها. وگرنه مجدد تلاش کنید.
    اون فیلم تموم شد یکی دیگه رو شروع کنید.

به نظر من این تنها راهشه!!

یه نکته دیگه هم عرض کنم خدمتتون که برای اینکه شبیه به یه آمریکایی صحبت کنید بهتره به حروف صدا دار دقت کنید. هیچ وقت یه آمریکایی A و E و O رو دقیقا اَ و اِ و اُ نمیگه. همیشه ترکیبی از اینها رو به کار می بره.
    برای اینکه مقل یه نیتیو صحبت کنید بهتره خیلی دقیق گوش کنید ببینید چه صداهایی با هم ترکیب میشن. مثلا کلمه IS هیچ وقت ایز خونده نمیشه بلکه چیزی شبیه به اِ ایز گفته میشه. ینی یه صدایی بین اِ و ای. ترکیب این صدا میشه اِ ایز.
    پس مثل یه فارسی زبان نگید اییییز، بگید اِیز.
    نمی دونم خوب توضیح دادم یا نه! اما اگه به صداها خوب دقت کنید متوجه میشید صداها تک صدایی نیست. ترکیبی از دو صداست که به سرعت باهم میان و اون هجا رو شکل میدن.

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    یه سوال مهم. ممنون می شم دوستان این مساله را پاسخ دهند.
    من مدتی کلاس IELTS فشرده یکی از موسسات میرم.
    اسپیکینگم فلوئنت بود و بارها به زبان انگلیسی لکچر داشتم. ولی الان بنا به گفته مدرس به یک مشکل و دو راهی برخورد کردم
    ایشان اصرار داره که من چه در رایتینگ و چه در اسپسکینگ چیزی که خیلی ارزش داره استفاده از لغات به قولی سطح بالاست و من فکر می کردم روانی صحبت و نوشته مهمه ولی لیشون می گه این فرایند تا نمره 5.5 و برا نمره بالاتر باید کلاس لغات مورد استفادم رو بالا ببرم.
    مثلا در مورد ایران من متن ویکی پدیا را خوندم (برای اطلاعات کلی در مورد ایران به زبان انگلیسی) و همون اطلاعات رو ارائه دادم . اولش هم در مورد معرفی همسایگان ایران بود ولی استاد گفتند که اینکه دو دقیقه وقتت رو برای گفتن کشورهای همسایه بکار ببری هیچ ارزش چندانی نداره و به عبارتی کلمات مورد استفادت اینجا خیلی محدوده و نمرت اینجا خیلی پایین میشه.
    در رایتینگ هم همینطور . من نوشتنم کلا چون تمرین می کردم روان بود ولی با این مواردی که استاد گفتند خودم رو باید رفرش کنم و شروع کنم به حفظ کلمات جدید و استفاده از اونها در متن.
    این روش به نظر شما درسته؟؟/

Junior Member ngak آواتار ها

دوستان كسي لينك دانلود كتاب crack ielts in a flash speaking رو داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iran90 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    یه سوال مهم. ممنون می شم دوستان این مساله را پاسخ دهند.
    من مدتی کلاس IELTS فشرده یکی از موسسات میرم.
    اسپیکینگم فلوئنت بود و بارها به زبان انگلیسی لکچر داشتم. ولی الان بنا به گفته مدرس به یک مشکل و دو راهی برخورد کردم
    ایشان اصرار داره که من چه در رایتینگ و چه در اسپسکینگ چیزی که خیلی ارزش داره استفاده از لغات به قولی سطح بالاست و من فکر می کردم روانی صحبت و نوشته مهمه ولی لیشون می گه این فرایند تا نمره 5.5 و برا نمره بالاتر باید کلاس لغات مورد استفادم رو بالا ببرم.
    مثلا در مورد ایران من متن ویکی پدیا را خوندم (برای اطلاعات کلی در مورد ایران به زبان انگلیسی) و همون اطلاعات رو ارائه دادم . اولش هم در مورد معرفی همسایگان ایران بود ولی استاد گفتند که اینکه دو دقیقه وقتت رو برای گفتن کشورهای همسایه بکار ببری هیچ ارزش چندانی نداره و به عبارتی کلمات مورد استفادت اینجا خیلی محدوده و نمرت اینجا خیلی پایین میشه.
    در رایتینگ هم همینطور . من نوشتنم کلا چون تمرین می کردم روان بود ولی با این مواردی که استاد گفتند خودم رو باید رفرش کنم و شروع کنم به حفظ کلمات جدید و استفاده از اونها در متن.
    این روش به نظر شما درسته؟؟/
    سلام من چون نوشته ها و طرز صحبت شما رو ندیدم نمی تونم به طور دقیق اظهار نظر کنم اما تجربه من میگه که اونچه مهم تر هست روان بودن و صحیح بودن بویژه از نظر گرامر هست. البته در نظر داشته باشید اگه نمره هفت و بالاتر می خواهید به هر حال باید چند تا عبارت زیبا رو در رایتینگ و اسپیکینگ داشته باشید. اما اولویت با صحیح و روان بودن است