صفحه 29 از 33 نخستنخست ... 192021222324252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 324

موضوع: تقويت مهارت بخش Speaking

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تقويت مهارت بخش Speaking

با عرض سلام خدمت دوستان، من قبلا امتحان هیلتس جنرال دادم و نمره ی اسپیگینگم 7.5 شد ولی الان برای دانشگاه باید حتما اسپیکینگم 8 بشه
    ایا کسی میدونه چه کاری باید انجام بدم؟
    ایا تفاوت در نمره 8 با 7.5 در چی هست؟
    ممنون از راهنماییتون

Junior Member

سلام دوستان .
    ایا به نظر شما این کتاب مفیده؟!
    یه کتاب قدیمی هست به نام discovery متن داره در مورد موضوعات مختلف نسبتا کوتاه ولی دقیق. approach به موضوع برای پاسخ کوتاه روش داره که این کتاب خیلی خوب رعایت کرده ......
    ممنون می شم از جوابتون. و ایا موجود هست؟!

Junior Member

سلام من یه سوال داشتم شاید از نظرتون مسخره بیاد،ولی من با اینکه دامنه لغاتم خوبه و به فارسی میدونم چی میخوام بگم ولی حتی ساده ترین جمله هارو نمیتونم به انگلیسی بگم؟!مگه اینکه قبلا جمله رو از جایی حفظ کرده باشم!!!!!! هیچ راهکاری واسه من میدونین؟

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

نقل قول نوشته اصلی توسط sanijon نمایش پست ها
    سلام من یه سوال داشتم شاید از نظرتون مسخره بیاد،ولی من با اینکه دامنه لغاتم خوبه و به فارسی میدونم چی میخوام بگم ولی حتی ساده ترین جمله هارو نمیتونم به انگلیسی بگم؟!مگه اینکه قبلا جمله رو از جایی حفظ کرده باشم!!!!!! هیچ راهکاری واسه من میدونین؟
    تمرین، تمرین، تمرین! سمپل هارو تمرین کنید تا کم کم در مورد تاپیک های مختلف ایده بیاد به ذهنتون. زمان می بره و صبر، هیچ راه دیگه ای نداره.

سلام
    من یه مدتیه خوندن ایلتس رو شروع کردم اما دوس دارم در کنارش یه کلاس پربازده با قیمت مناسب برای speaking برم
    كسی تجربه کلاس خوب نوی تهران رو داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sanijon نمایش پست ها
    این دقیقا مشکل منم هست من سطح زبانم بد نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nebin نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان، من قبلا امتحان هیلتس جنرال دادم و نمره ی اسپیگینگم 7.5 شد ولی الان برای دانشگاه باید حتما اسپیکینگم 8 بشه
    ایا کسی میدونه چه کاری باید انجام بدم؟
    ایا تفاوت در نمره 8 با 7.5 در چی هست؟
    ممنون از راهنماییتون
    تفاوت بین نمره ی 7.5 تا 8 بسیار زیاد است و اصلا به این نمرات کمی نگاه نکنید بلکه اینها کیفی هستند بیانگر سطح هستند و اصلا بدین معنا نیست که فاصله ی بین 7 تا 7.5 برابر فاصلهی 7.5 تا 8 باشد. بلکه این فاصله در 7.5 تا 8 بسیار بیشتر است. در خصوص سوالی که یکی از دوستان در مورد تقویت مهارت اسپیکینگ گفتند بهترین و سریعترین راه در حال حاضر کلاس برداشتن با مدرس واقعی آیلتسی است که بتواند اشتباهات شما رو در شرایط مختلف اصلاح کند. این حاصل تجربه ی 5 ساله ی بنده در تدریس آیلتس می باشد مدرس خوب هم فراوان در صفحات اول تا دوم گوگل یافت می شود.

Junior Member

دوستان برای اسپیکینگ و رایتینگ نمره شش به بالا ( کلا نمرات بالا منظورم هست) به کار بردن گرامر درسن و پیشرفته و همچنین استفاده از واژگان و اصطلاحات مرتبط به موضوع و سطح بالا خب بدیهی هست. اگه همین رو هم کسی نتونه استفاده کنه پس چرا اومده ازمون بده و انتظار نمره خووب هم داره؟؟؟؟!!!!
    جدای از موضوع بالا چه اسپیکینگ و چه رایتینگ با توجه به نوع سوالی که پرسیده میشه جواب استراکچر و ساختار مرتبط به خودش رو داره
    در رایتینگ حتی مقدمه هم کاملا باید مبتنی به نوع سوال نوشته بشه. به عنوان مثال در پاسخ به سوالات تا چه حد موافق و یا مخالفید اوردن حتی یک you در سوال سبب تغییر در ساختار مقدمه و نتیجه گیری میشه و دقیقا رعایت این تکنیک هاست که منجر به به دست اوردن نمره بالا خواهد بود
    در اسپیکینگ هر پارت نوع خاص اپرواچ خودش رو داره و ممتحن دقیقا به دنبال همین هاست که درست و مرتبط استفاده بشه برای گرفتن نمره بالا. بیشتر بچه ها اسپیکینگ ایلتس رو با فری دیسکاشن اشتباه میگیرن در حالیکه هر پارت شامل انوا مختلفی از سوال هست که دقیقا بسته به همون نوع سوال کلا شکل پاسخ دادن و استفاده از گرامر هم فرق خواهد کرد
    هر گونه توانایی در استفاده از واژگان و اصطلاحات باید در خال همین استراکچر ها قرار بگیره

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

نقل قول نوشته اصلی توسط M66bi نمایش پست ها
    دوستان برای اسپیکینگ و رایتینگ نمره شش به بالا ( کلا نمرات بالا منظورم هست) به کار بردن گرامر درسن و پیشرفته و همچنین استفاده از واژگان و اصطلاحات مرتبط به موضوع و سطح بالا خب بدیهی هست. اگه همین رو هم کسی نتونه استفاده کنه پس چرا اومده ازمون بده و انتظار نمره خووب هم داره؟؟؟؟!!!!
    جدای از موضوع بالا چه اسپیکینگ و چه رایتینگ با توجه به نوع سوالی که پرسیده میشه جواب استراکچر و ساختار مرتبط به خودش رو داره
    در رایتینگ حتی مقدمه هم کاملا باید مبتنی به نوع سوال نوشته بشه. به عنوان مثال در پاسخ به سوالات تا چه حد موافق و یا مخالفید اوردن حتی یک you در سوال سبب تغییر در ساختار مقدمه و نتیجه گیری میشه و دقیقا رعایت این تکنیک هاست که منجر به به دست اوردن نمره بالا خواهد بود
    در اسپیکینگ هر پارت نوع خاص اپرواچ خودش رو داره و ممتحن دقیقا به دنبال همین هاست که درست و مرتبط استفاده بشه برای گرفتن نمره بالا. بیشتر بچه ها اسپیکینگ ایلتس رو با فری دیسکاشن اشتباه میگیرن در حالیکه هر پارت شامل انوا مختلفی از سوال هست که دقیقا بسته به همون نوع سوال کلا شکل پاسخ دادن و استفاده از گرامر هم فرق خواهد کرد
    هر گونه توانایی در استفاده از واژگان و اصطلاحات باید در خال همین استراکچر ها قرار بگیره
    گرفتن نمره ی بین 6 تا 7 به این پیچیدگی که شما می فرمائید هم نیست. اخذ نمره ی بالای 7 نیاز تلاش بیشتری داره قطعا ولی گرفتن نمره ای در حدود 7 مخصوصا در رایتینگ و اسپیکینگ کار چندان سختی نیست و شانس هم بسیار دخیل می تونه باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jamalkheiri نمایش پست ها
    گرفتن نمره ی بین 6 تا 7 به این پیچیدگی که شما می فرمائید هم نیست. اخذ نمره ی بالای 7 نیاز تلاش بیشتری داره قطعا ولی گرفتن نمره ای در حدود 7 مخصوصا در رایتینگ و اسپیکینگ کار چندان سختی نیست و شانس هم بسیار دخیل می تونه باشه.
    من نمیدونم شما چطور نتیجه گیری کردید که توضیحات من که تاکید کرده بود بر نوع ساختار و تکنیک برای پاسخگویی به هر نوع سوال و همچنین جلب کردن توجه دوستان بر این تفاوت در سوالها که بالطبع پاسخ خاص خودش رو میطلبه رو با پیچیدگی و سخت بودن ارتباط داشتند؟؟؟؟!!!!!!
    من از پاسخ شما دو مطلب میتونم برداشتش کنم : یکی تلاش بیشتر و دوم هم شانس
    تلاش که خیلی بدیهی هست و هر کسی باید انجام بده چه بسا همه هم این تلاش رو دارن انجام میدن و هم کلی هزینه میکنن صحبت درباره هدایت این تلاش و هزینه و وقت در مسیر درست برای نمره گرفتن هست و دومی هم شانس که من نظری دربارش ندارم چون معتقدم در ابتدا ادمی باید به توانایی های خودش فکر کنه و بتونه اون رو توو موقعیت های سخت و یا اسون به کار ببنده.
    انظار میرفت که به جای کلی گویی هایی که شاید کمک خاصی به ما نکنه بهتر بود همونطور که من سعی کردم درباره جزئیات مرتبط به ازمون نظر دادم پاسخ ها در راستای همین بحث باشه تا به همه کمک بشه و کمتر تووی حاشیه باشیم چیزی که متسفانه در اکثر نظرهایی که داده میشه وجو.د داره .
    یکبار دیگه خلاصه وار در باره این یکی از این مهارت ها مطالبی رو عرض میکنم
    اسپیکینگ :
    داشتن بانک واژه و اصطلاحات تخصصی مرتبط به هر موضوع به عنوان مثال برای اب و هوا :

• to be below freezing: below zero degrees Celsius
    • bitterly cold: very cold and unpleasant
    • a blanket of snow: a complete covering of snow
    • boiling hot: very hot (informal)
    • changeable: weather that often changes
    • a change in the weather: when weather conditions change
    • clear blue skies: a sky without clouds
    • to clear up: when clouds or rain disappear
    • to come out (the sun): when the sun appears out of a cloudy sky
    • a cold spell: a short period of cold weather
    • to dress up warm: to wear warm clothes to protect yourself against wintry conditions
    • a drop of rain: a little bit of rain
    • a flash flood: a sudden and severe flood
    • freezing cold: very cold (informal)
    • to get caught in the rain: to be outside when it rains unexpectedly
    • to get drenched: to get very wet
    • heatstroke: a serious condition caused by being too long in hot weather
    • a heatwave: a period of very hot weather
    • heavy rain: intense rainfall
    • long-range forecast: the weather forecast for several days or weeks ahead
    • mild climate: a climate without extreme weather conditions
    • mild winter: a winter that isn’t particularly cold
    • not a cloud in the sky: see ‘clear blue skies’ above
    • to pour down: to rain heavily
    • to be rained off: to be cancelled or postponed due to poor weather
    • sunny spells: short periods of sunny weather
    • thick fog: a dense fog that makes visibility very poor
    • torrential rain: see ‘heavy rain’ above
    • tropical storm: a storm typical of ones that you find in tropical climates
    • weather forecast: a TV/radio programme or section in a newspaper/magazine which predicts weather conditions
    • درباره لغت جدای از اشنایی با لغات تخصصی باید دامنه قابل قبولی از مترادف ها رو هم بلد بود تا در حین صحبت دچار تکرار در استفاده از کلمات نشیم
    • داشتن امادگی و تسلط کافی در انتخاب نوع زمان ها و ساختارهایی مثل if و cluses , و گرامرهای مرتبط ها ساختار و انواع جملات
    • اشنا بودن به استراکچر خاص مورد نیاز برای هر نوع سوال به عنوان مثال سوالاتی که مقایسه ای هستند شکل پاسخ دادنشون با سوالاتی که درباره مزایا معایب هست فرق اساسی دار و یا سوالاتی که جنرال دیسکریپشن هستند پاسخ هاشون با سوالاتی علاقه مندی ها متفاوته. اشنایی با انواع متفاوت این ساختارهای مورد نیاز به هر سوال توانایی کسانی که ازمون میدن و نمرات بالاتر میارن رو نشون میده که قطعا جدای از یادگیری نیاز به تمرین و ممارست در تکرار و خواندن زیاد داره
    • اگر که تایم وزمان بیشتر بودی میشد خیلی با جزئیات بیشتری این مباحث رو باز کرد اما شدنی نیست و لازم دونستم به صورت اجمالی فقط نگاهی به این مباحث انداخته بشه و توجه دوستان سرفصل ها رو به دست بیاره