صفحه 7 از 33 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 324

موضوع: تقويت مهارت بخش Speaking

Junior Member

پیش فرض لطفاً راهنمایی کنید: تقویت Speaking IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط Saber نمایش پست ها
    من ایروانی بخش اول فقط audio رو استفاده میکردم ، 40 تا نمونه که داده بود رو خوب خوندم و کار کردم ، باقری هم تقریبا یک دور خوندم ، که فکر میکنم ترکیب این دو کتاب میتونه مفید باشه و خیلی هم زمان بر نیست ، باقری رو من تو 2 روز خوندم .
    من بخش دومش رو از همین فروم دانلود کردم و کتابش رو ندیدم.پس سی دی هم داره؟یعنی بخش اول audio های واقعی هست؟؟یعنی آزمون دهنده واقعی و examiner واقعی؟
    از اونجایی که نمونه های part2 speaking رو از ایروانی دارم برای بقیه پارت ها کدوم کتاب رو پیشنهاد می کنید؟
    ویرایش توسط shad : June 13th, 2010 در ساعت 12:01 AM

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

پیش فرض پاسخ : لطفاً راهنمایی کنید: تقویت Speaking IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط mad نمایش پست ها
    من بخش دومش رو از همین فروم دانلود کردم و کتابش رو ندیدم.پس سی دی هم داره؟یعنی بخش اول audio های واقعی هست؟؟یعنی آزمون دهنده واقعی و examiner واقعی؟
    از اونجایی که نمونه های part2 speaking رو از ایروانی دارم برای بقیه پارت ها کدوم کتاب رو پیشنهاد می کنید؟
    من دقیقا همونطور که خودم خوندم ، و پایین توضیح دادم استفاده این دو کتاب رو توصیه میکنم . حالا من خیلی زمان نداشتم ، خیلی تمرین کنم 6.5 شدم .اما میدونم اگه کسی خوب اینارو کار کنه نمرات بهتری هم میتونه کسب کنه
    امضا

و اما تجربه خودم از امتحان (من بار اولم بود!) *
    خیلی خوب بود! البته شاید چون من اسپیکینگم به خاطر کارم زیادتر از بقیه مهارت هام مورد استفاده است برام راحت بود.
    قبل از امتحان استرس جو امتحان بهم سرایت کرده بود و هرچی موضوع وجود داشت رو یه مرور می کردم و اصلا انتظار موضوعی به این سادگی رو نداشتم. شایدم یه جورایی من زیادی جدی گرفته بودم!
    البته توی جوابام هم سوتی داشتم و هم یه جا حرف کم آوردم ولی آخرش بعد امتحان بهم گفت با اینکه بار اولته خیلی خوب صحبت کردی! (اینگار پیش فرض اینا چند بار خوشحال کردن کمبریجه!)

و چندتا توصیه واسه اسپیکینگ:
    + معمولا ممتحن ها آدم های باهوشی هستن و می دونن که چی از صحبت می خوان بکشن بیرون، بنابراین از حفظ بودن چندان کمکی نمی کنه چون به راحتی می تونه بین موضوع ها سوییچ کنه.
    + شاید بعضی از دوستان مثل من نندونن که قسمت آخر یه حرف زدن طولانیه و توصیه های معمول مثل اون چیزی که توی Target Band7 نوشته یا اینکه میگن در حد 2تا جمله راجع به هر چیزی بتونید بگید کافیه، اینجا خیلی بکار نیاد. منظورم اینه که تمرین کنید که مستمر راجع به موضوع صحبت کنید و فرقش هم با قسمت 2 اینه که وقت واسه فکر کردن در موردش ندارید.
    + دیگه اینکه خیلی به صورت سوالی که ممتحن عنوان می کنه دقت کنید، وقت واسه حرف زدن شما هست!
    + موضوعات منابعی مثل کتاب دکتر ایروانی خوبه اما فقط برای دستگرمی، در واقع موضوعات امتحانات کمبریج حول همون موضوعاتی می چرخه که توی کتاباش می آد. توصیه میکنم فایل های صوتی کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS رو گوش بدید.
    + آخرین نکته هم واسه آیندگانی که این پست رو خواهند خوند: درسته که موضوعات یه طیف خاصی رو شامل می شن اما دوره ای هستن. و برای اینکه ما خیلی زیاد از موضوعات دوره های قبل لذت نبریم هر از گاهی عوض می شن!

* امیدوارم جای این پست آخر همین جا باشه و مدیر عزیز رو توی زحمت ننداخته باشم!
    ویرایش توسط shad : June 23rd, 2010 در ساعت 12:13 PM دلیل: تغییر عنوان

Junior Member

معلم من یه حرفی در مورد اسپیکینگ زده که به نظر من مسخره میاد!
    می گه نباید از اصطلاحات امریکایی توی اسپیکینگ استفاده کرد چون ممکنه بریتیش ها اون اصطلاح رو نداشته باشن و این جوری نمره از دست می دید!!!
    به نظر شما این جرف درسته؟
    و یه چیز دیگه:
    کی گه به جای hate باید بگیم dislike
    نباید بگیم u have my word باید بگیم i promise
    یا مثلا give me a hand رو نباید استفاده کنیم!!
    به نظر من که بی معنی حرف هاش. نظر شما چیه؟؟ تا جالا دیدین توی امتحان اسپیکینگ از کسی به خاطر استفاده از idiom های امریکایی یا slang ها نمره کم کنن؟

معلم من یه حرفی در مورد اسپیکینگ زده که به نظر من مسخره میاد!
    می گه نباید از اصطلاحات امریکایی توی اسپیکینگ استفاده کرد چون ممکنه بریتیش ها اون اصطلاح رو نداشته باشن و این جوری نمره از دست می دید!!!
    به نظر شما این جرف درسته؟
    و یه چیز دیگه:
    کی گه به جای hate باید بگیم dislike
    نباید بگیم u have my word باید بگیم i promise
    یا مثلا give me a hand رو نباید استفاده کنیم!!
    به نظر من که بی معنی حرف هاش. نظر شما چیه؟؟ تا جالا دیدین توی امتحان اسپیکینگ از کسی به خاطر استفاده از idiom های امریکایی یا slang ها نمره کم کنن؟
    به نظر من مهم، روان و سلیس حرف زدن شماست و زیاد خودتون رو درگیر این جزییات نکنید.
    این رو هم فراموش نکنید که قسمت اسپکینگ برای سنجش مهارت شما در رسوندن مفهوم شفاهی تونه.

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Golnar نمایش پست ها
    به نظر من مهم، روان و سلیس حرف زدن شماست و زیاد خودتون رو درگیر این جزییات نکنید.
    این رو هم فراموش نکنید که قسمت اسپکینگ برای سنجش مهارت شما در رسوندن مفهوم شفاهی تونه.

موفق باشید
    بله منم همین نظر رو دارم. به نظر من اسپیکینگ می تونه informal هم باشه یعنی می خوان ببینن آیا شما مثل یک native می تونی حرف بزنی یا نه.
    ولی این استاد!! می گه که اسپیکینگ هم باید formal باشه!!
    و slang های امریکایی توش نباشه. ولی جناب biscuit توی تاپیک conversation نوشته بودن که بهتره اصطلاحات رو حفظ کنیم و یکی دیگه از دوستان speak like an american رو پیشنهاد داده بودن.
    نظر شما چیه؟

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

بله منم همین نظر رو دارم. به نظر من اسپیکینگ می تونه informal هم باشه یعنی می خوان ببینن آیا شما مثل یک native می تونی حرف بزنی یا نه.
    و slang های امریکایی توش نباشه. ولی جناب biscuit توی تاپیک conversation نوشته بودن که بهتره اصطلاحات رو حفظ کنیم و یکی دیگه از دوستان speak like an american رو پیشنهاد داده بودن.
    نظر شما چیه؟
    ببینید من با خود examiner هم صحبت کردم ، گفت ما در امتحان IELTS نمیخواهیم شما مثل یک native صحبت کنید ،همین که بتونید خوب صحبت کنید ، روان بتونید رابطه برقرار کنید برای ما کافیه .
    امضا

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

نظر شما چیه؟
    گفتن اصطلاحات توی امتحان بسیار نمره رو میتونه ببره بالا و به نظر من حتما از قبل چند تا جمله و اصطلاح حفظ کنید و هر جور شده توی امتحان بگید
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

پیش فرض پاسخ : IELTS SCORE DATA BASE

دوستان مطمئن نیستم جای درستی این پست رو می نویسم یا نه،
    امروز من سنجش امتحان Speaking داشتم، قسمت اول و سوم رو خوب صحبت کردم ، ولی متاسفانه در قسمت دوم چون منظور Topic رو اشتباهی متوجه شدم یه خورده از موضوع اصلی پرسیده شده منحرف شدم ): ولی با اینحال سعی کردم خوب صحبت کنم ولی یه خورده نسبط به موضوع بی ربط بود . به نظر شما وزن قسمت دوم چقدره و این اشتباه من چه قدر می‌تونه رو نمره نهایی من تاثیر داشته باشه ؟

پیش فرض پاسخ : IELTS SCORE DATA BASE

نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.a نمایش پست ها
    دوستان مطمئن نیستم جای درستی این پست رو می نویسم یا نه،
    امروز من سنجش امتحان Speaking داشتم، قسمت اول و سوم رو خوب صحبت کردم ، ولی متاسفانه در قسمت دوم چون منظور Topic رو اشتباهی متوجه شدم یه خورده از موضوع اصلی پرسیده شده منحرف شدم ): ولی با اینحال سعی کردم خوب صحبت کنم ولی یه خورده نسبط به موضوع بی ربط بود . به نظر شما وزن قسمت دوم چقدره و این اشتباه من چه قدر می‌تونه رو نمره نهایی من تاثیر داشته باشه ؟
    اگه خوب و روان صحبت کردید اصلا نگران نباشید، مساله قسمت اول یا دوم نیست بلکه معیارهای ممتحن چیزایی مثل جمله بندی و تسلط به زبانه. منم توی قسمت سوم یه اشتباه (به نظر خودم بزرگ) کردم، سوال رو درست متوجه نشدم از بس که هول بودم حرف بزنم! بعد اینکه توضیحات من تموم شد بهم گفت ولی نظرت راجه به اینو نگفتی! و تازه من فهمیدم سوتی دادم... خلاصه آخرش شدم 7.5 و بهم گفت برای بار اول خیلی خوب بودی.

شما هم حتما نمره خوبی می گیرید.