صفحه 9 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 324

موضوع: تقويت مهارت بخش Speaking

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : Speaking Part of IELTS Exam

من دو تا کتاب رو گرفتم هم ایروانی هم crack in a flash. موضوعاتشون کاملا با هم فرق می کنه پس اگه کسی می خواد به تمام موضوعات تسلط داشته باشه بهتره هر دو رو بگیره.

crack خیلی اصطلاح داره و از این نظر خیلی خوبه یعنی اگه کسی بتونه اون طوری که توی کتاب نوشته صحبت کنه راحت 7-8 می گیره. کتاب ایروانی زبانش ساده تر هست و زیاد اصطلاح نداره.

crack یه سی دی حاوی video هم داره که خود نویسنده های کتاب توش بازی کردن! فیلم نیستا شبیه سازی جلسه امتحانه که به نظر چیز به درد بخوری میاد. هرچند خودشون هم توی استفاده از حرف اضافه ها چند تا اشتباه داشتن حداقل توی اون قسمتی که من دیدم این طور بود. به نظر تازه کار میان یه سری جوون با ذوق و مستعد ولی تازه کار که شیرازی هم هستن.

قطر کتاب ایروانی دو برابر crack هست و مفصل تره. اون یکی خیلی خلاصه است.

به هر حال برای کسی که می خواد سوژه صحبت داشته باشه بد نیست به دو تاش نگاه بندازه.

Junior Member

من آخرش نفهمیدم باید اسپیکینگ آیلتس formal باشه یا informal!!
    یکی می گه چون صحبته و در مورد موضوعات روزمره هست باید informal باشه و یکی می گه باید کاملا رسمی باشه و حتی به جای i got you چون informalهست باید بگیم i catch you! نباید بگیم i wanna چون formal نیست!
    و این که از کلمات امریکایی نباید استفاده کنیم یعنی به جای mobile phone باید بگیم cell phone!!

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mad نمایش پست ها
    من آخرش نفهمیدم باید اسپیکینگ آیلتس formal باشه یا informal!!
    یکی می گه چون صحبته و در مورد موضوعات روزمره هست باید informal باشه و یکی می گه باید کاملا رسمی باشه و حتی به جای i got you چون informalهست باید بگیم i catch you! نباید بگیم i wanna چون formal نیست!
    و این که از کلمات امریکایی نباید استفاده کنیم یعنی به جای mobile phone باید بگیم cell phone!!
    در اسپیکینگ Fluency شما تست میشه، زیاد به این توجه نکنید که formal یا informal صحبت کنید، مهم اینه که بتونید بدونه وقفه ی زیاد و غیر معمول "درست" صحبت کنید و منظور خودتون رو درست برسونید.
    اینکه شما نشان دهید که میتونید formal صحبت کنید یابخونید یا بنویسید و ... در قسمت Writing تست خواهد شد !
    چون IELTS یه تست اینترنشنال هست مهم نیسن به چه لهجه ای صحبت میکنید.
    نکنه فکر کردید اگه یه فرد آمریکایی با لهجه Native خود صحبت کنه در امتحان نمره کمی میگیره !!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.a نمایش پست ها
    در اسپیکینگ Fluency شما تست میشه، زیاد به این توجه نکنید که formal یا informal صحبت کنید، مهم اینه که بتونید بدونه وقفه ی زیاد و غیر معمول "درست" صحبت کنید و منظور خودتون رو درست برسونید.
    اینکه شما نشان دهید که میتونید formal صحبت کنید یابخونید یا بنویسید و ... در قسمت Writing تست خواهد شد !
    نکنه فکر کردید اگه یه فرد آمریکایی با لهجه Native خود صحبت کنه در امتحان نمره کمی میگیره !!!!
    والا اینایی که گفتم از خودم نبود. استادمون می گفت!! این که حتما باید formal باشه حتی wanna هم نباید بگیم و باید بگیم want to!
    و این که تا وقتی کلمات انگلیسی هستن نباید از مترادف های امریکایی شون استفاده کنیم چون داریم امتحان آیلتس می دیم نه تافل!!
    والا به نظر من حرفش درست نیست! نظر شما هم همینه؟

Member shad آواتار ها

همونطور که m.a.a گفتند آیلتس یک امتحان اینترنشنال هست و در اون می شه از همه نوع لهجه و کلمه ی انگلیسی استفاده کرد.شما مدلی صحبت می کنید که در اون روون تر باشید و بتونید دامنه لغاتتون رو به خوبی ارائه بدید.
    این بحث از نظر من تموم شده ست.لطفا با طرح سوالات غیر ضروری و حاشیه رفتن حجم تاپیک رو زیاد نکنید.

ممنونم
    Inactive

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط mad نمایش پست ها
    والا اینایی که گفتم از خودم نبود. استادمون می گفت!! این که حتما باید formal باشه حتی wanna هم نباید بگیم و باید بگیم want to!
    و این که تا وقتی کلمات انگلیسی هستن نباید از مترادف های امریکایی شون استفاده کنیم چون داریم امتحان آیلتس می دیم نه تافل!!
    والا به نظر من حرفش درست نیست! نظر شما هم همینه؟
    گفتن wanna gonna gottta و کلماتی از این دست برای کسایی است که تند صحبت میکنن. مثلا native ها. اگه بخواید با سرعت کم صحبت بکنید بهتره به صورت کامل گفته بشه. want to. going to. have got to. منبع: VOA Wordmaster. دقیقا یادم نیست کدوم درسش بود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.a نمایش پست ها
    در اسپیکینگ Fluency شما تست میشه، زیاد به این توجه نکنید که formal یا informal

صحبت کنید، مهم اینه که بتونید بدونه وقفه ی زیاد و غیر معمول "درست" صحبت کنید و منظور خودتون رو درست برسونید.
    منم این سوال شما واسم پیش اومد پرسیدم گفتند حتی شما اگه اسلنگ استفاده کنی یا با لهجه بسیار غلیظ تگزاسی هم که خیلی در پیتی هست مهم نیست .البته اینو استاد چت به من گفتند

Member M.Rosa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biology(Cell development), Ferdowsi university

سلام دوستان
    یک سوال فنی دارم!
    حقیقتش دچار یک جور شک و تردیدهایی شدم چون اگزمینر من عکس العمل طبیعی نداشت انگار! دائما خمیازه میکشید و یک جاهایی تا من شروع میکردم و البته سعی میکردم سریعا لپ کلام رو بگم بعد درست همون موقع ها زبان بدنش و حرکاتش نشون میداد که متوجه شدم و بسه! یا اینقده ذوق میکرد و میخندید که من فکر کردم حله همه چی! البته من تو فرهنگ خودمون اینطور برداشت میکنم و احساس کردم باید تموم کنم و اون خیلی سریع و بدون وقفه میرفت سراغ سوال بعد. منم همینطور جواب میدادم و اونم میپرسید!
    حالا یکی میگفت استادش گفته نباید بذاری تو تسک یک زیاد سوال بپرسه!!! خداییش من نمیدونستم این فن ها رو! واقعا فکر کردم یک گپ دوستانست!...از مشکلات جامعمون که صحبت میکردم خیلی خوب درک میکرد و من ذوق زده میشدم! جالبه یادم رفته بود میتونم دروغ هم بگم! هرچی میپرسید حقیقت و احساساتم رو گفتم. حتی یک جایی پرسید خریدی که ازش لذت بردی چی بود؟ بعد منم یکم غر زدم گفتم همون اول گفتم من اهل خرید نیستم و باید فکر کنم تا ذهنم بیاد و...همنیجور غر زدم ( البته با خنده و شوخی!) تا یادم اومد سریع و گفتم و دیگه یه جوری رفتار کرد که انگار فقط میخواست من همینو بهش بگم! نکنه توقع داشته همینطور حرف بزنم و نذارم سوال کنه!!!! کسی تجربه ای نداره راهنماییم کنه و منو از این استرس در بیاره؟!
    ممنونم...
    Life is too good to complain!

Member Sky Guard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-IAU ESFAHAN

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Rosa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال فنی دارم!
    حقیقتش دچار یک جور شک و تردیدهایی شدم چون اگزمینر من عکس العمل طبیعی نداشت انگار! دائما خمیازه میکشید و یک جاهایی تا من شروع میکردم و البته سعی میکردم سریعا لپ کلام رو بگم بعد درست همون موقع ها زبان بدنش و حرکاتش نشون میداد که متوجه شدم و بسه! یا اینقده ذوق میکرد و میخندید که من فکر کردم حله همه چی! البته من تو فرهنگ خودمون اینطور برداشت میکنم و احساس کردم باید تموم کنم و اون خیلی سریع و بدون وقفه میرفت سراغ سوال بعد. منم همینطور جواب میدادم و اونم میپرسید!
    حالا یکی میگفت استادش گفته نباید بذاری تو تسک یک زیاد سوال بپرسه!!! خداییش من نمیدونستم این فن ها رو! واقعا فکر کردم یک گپ دوستانست!...از مشکلات جامعمون که صحبت میکردم خیلی خوب درک میکرد و من ذوق زده میشدم! جالبه یادم رفته بود میتونم دروغ هم بگم! هرچی میپرسید حقیقت و احساساتم رو گفتم. حتی یک جایی پرسید خریدی که ازش لذت بردی چی بود؟ بعد منم یکم غر زدم گفتم همون اول گفتم من اهل خرید نیستم و باید فکر کنم تا ذهنم بیاد و...همنیجور غر زدم ( البته با خنده و شوخی!) تا یادم اومد سریع و گفتم و دیگه یه جوری رفتار کرد که انگار فقط میخواست من همینو بهش بگم! نکنه توقع داشته همینطور حرف بزنم و نذارم سوال کنه!!!! کسی تجربه ای نداره راهنماییم کنه و منو از این استرس در بیاره؟!
    ممنونم...
    من 25 اکتبر مصاححبه داشتم و تقریبا این اتفاق واسه منم افتادوهمینطور میپرید وسط حرفم واجازه نمیداد کامل جواب بدم حتی بعضی وقتا به 10 ثانیه نمیکشید که میپرید تو حرفم،2 حالت داره،یا اینکه افتضاح بوده یا خیلی خوب بوده
    شما چی فکر میکنید؟؟؟
    جالب اینجاست وقتی ازم درمورد یه شخص مشهور پرسید من از حافظ صحبت کردم و در مورد اثرش هم از شاهنامه صحبت کردم وقتی از اونجا اومدم بیرون یادم اومد شاهنامه مال فردوسیه

Member shad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Rosa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال فنی دارم!
    ...
    دوست عزیز

این نکات به ذهنم می رسه :

1.خمیازه کشیدن ناشی از خستگی بوده و خیلی ربطی نداره که بخواد با خمیازه به شما کدی بده مبنی بر این که راضیه یا نه.
    2.بهترین حالت اینه که خودش با حرکت دست حرف شما رو قطع کنه.چون اگر اون هنوز منتظر باشه و شما من و من کنید نتونید ادامه بدید نشون ضعف هست.
    Be able to keep going and talk on the topic مهمه.
    من خودم بعد دو تا جمله که جواب می دادم توی تسک اول یک مکث کوچیک می کردم و می دیدم اگر نرفت سراغ سوال بعدی،فوری ادامه می دادم حرفمو.
    3.شما که خدا رو شکر سریع جواب می دادید،پس استرس نداشته باشید.
    ضمن این که اگر هم می خواید ارزیابی داشته باشید،تعداد اشتباه هایی که کردید و طرز حرف زدنتون رو ملاک قرار بدید.این که خندیده یا زیاد سوال پرسیده توی قسمت اول ملاک خوبی نیست.بعضی اگزمینرها خیلی جدی و اخمو هستند ولی این دلیل نمی شه که نمره کم بدند.

موفق باشید.
    Inactive