صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: financial support for bachelor students

Junior Member

پیش فرض financial support for bachelor students

در آمریکا و کانادا اصلا به دانشجویان خارجی مقطع لیسانس fund تعلق میگیره ؟
    دانشجوی لیسانس باید چه شرایطی داشته باشه که fund بگیره؟.

پیش فرض پاسخ : financial support for bachelor students

همچین چیزی من نشنیدم تاحالا. یه استاد چه دلیلی داره دانشجوی لیسانس رو پشتیبانی مالی کنه؟ یه فارغ التحصیل دبیرستان به چه درد استاد میخوره؟
    اما به هرحال در حالت عادی(داشتن پذیرش) و مخصوصا برای رشته های فنی در صورتی که co-op (کار و درس) انتخاب کنی بعد از 1 سال کم کم با کمک های مالی و جوایز پولی که دانشگاه به دلایل مختلف به دانشجوها میده، خرج زندگی در میاد. عین دانشگاه های خودمون دیگه !!
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Junior Member

خیلی ممنون از جوابتون آقا یا خانم modir

منظور من از financial support مسلما TA, RA نبود. قطعا من هم می دونم که یه فارغ التحصیل دبیرستان به درد استاد نمیخوره!
    البته معلوم نیست که خود شما هم خیلی به درد استاد بخوری! امیدوارم که نهایتا به درد بخور باشی!

من راهنمایی دقیقتری می خواستم راجع به انواع دیگر FUND.

حالا چرا به خودت گرفتی؟؟
    شما یه لیست از چیزایی که میدونی بده تا ما جوابای به درد بخور به شما بدیم
    ببخشید
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Banned

دوستان دعوا نکنيد خانم الهه جناب مدير از پيشکسوتان هستن و من مسلم ميدونم که قصد توهين نداشتن

بله که ميدن اونم چندين نوع مثلاً کارلتون شعار امسلش اينه که سال پيش به 8000 دانشجو ليسانس انواع کمک هزينه تحصيلی رو داده که خلياش هم بدون ثبت نام بوده يعنی مدارک طرف رو که ديدن بهش گفتن که علاوه بر پذيرش بهش کمک هزينه هم ميدن

ApplyAbroad Champion

همون طور که بقیه بچه‌ها هم اشاره کردن، معمولا ساپورت مالی‌ای که برای دانشجویان لیسانس وجود داره، در اغلب موارد دائمی نیست و عمدتا حالت جایزه داره. موسسات مختلفی وجود دارند که به دانشجویان لیسانس کمک هزینه‌ی تحصیلی می‌دهند. مقدار این کمک هزینه‌ها ثابت نیست و بسته به موسسه و نوع جایزه متفاوته. بعضا خود دانشگاه‌ها هم به دانشجویان لیسانس Scholarship می‌دهند. معمولا مقدار این جایزه‌ها خیلی زیاد نیست و فقط قسمتی از شهریه رو پوشش می‌ده. به عنوان مثال دانشگاه UCI تعدادی Scholarship داره که مقدارشون عمدتا بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار متغیره. آدرس زیر شاید بتونه یک دید کلی نسبت به Scholarship به شما بده:
    http://www.ofas.uci.edu/content/Type...d=scholarships

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan نمایش پست ها
    دوستان دعوا نکنيد خانم الهه جناب مدير از پيشکسوتان هستن و من مسلم ميدونم که قصد توهين نداشتن

بله که ميدن اونم چندين نوع مثلاً کارلتون شعار امسلش اينه که سال پيش به 8000 دانشجو ليسانس انواع کمک هزينه تحصيلی رو داده که خلياش هم بدون ثبت نام بوده يعنی مدارک طرف رو که ديدن بهش گفتن که علاوه بر پذيرش بهش کمک هزينه هم ميدن
    كارلتون كجاس؟ ميشه راجع به فاند براي ليسانس بيشتر راهنمايي كنيد؟من خيلي دنبالشم. توي چندتا تاپيك اينو مطرح كردم ولي جوابي نگرفتم.ممنون ميشم

Junior Member

سلام دوستان
    من ميخوام رشته بازرگاني دانشگاه هاي كانادا قبول بشم و سال بعد ديپلم رياضي رو ميگيرم نمره ايلتس هم 6.5 هست ولي ميتونم 7 بشم چه دانشگاه هايي رو پيشنهاد ميديد كه اپلاي كنم لطفا هزينه هاشو هم درج كنيد چون مهمه سالي 17000تا باشه كمي بيشترم اشكالي نداره معدلمم 18.5 هس ميتونم فاند دريافت كنم؟
    من از يكي شنيدم كه بعضي دانشگاه ها امتحان ورودي برگزار مي كنن تو كشور هاي اطراف كه اگه اين امتحانو قبول بشي فاند ميدن
    لطفا جواب بدين دوستان ممنون

Junior Member armylan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پرتو پزشکی آزاد علوم و تحقیقات تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط Amrhssn نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ميخوام رشته بازرگاني دانشگاه هاي كانادا قبول بشم و سال بعد ديپلم رياضي رو ميگيرم نمره ايلتس هم 6.5 هست ولي ميتونم 7 بشم چه دانشگاه هايي رو پيشنهاد ميديد كه اپلاي كنم لطفا هزينه هاشو هم درج كنيد چون مهمه سالي 17000تا باشه كمي بيشترم اشكالي نداره معدلمم 18.5 هس ميتونم فاند دريافت كنم؟
    من از يكي شنيدم كه بعضي دانشگاه ها امتحان ورودي برگزار مي كنن تو كشور هاي اطراف كه اگه اين امتحانو قبول بشي فاند ميدن
    لطفا جواب بدين دوستان ممنون
    سلام مشمولین دیپلم فکر کنم ممنوع الخروجن و اجازه خارج شدن ندارن ..... فکر کنم

Junior Member Mohajer4Real آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    NONE

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheh نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون آقا یا خانم modir

منظور من از financial support مسلما TA, RA نبود. قطعا من هم می دونم که یه فارغ التحصیل دبیرستان به درد استاد نمیخوره!
    البته معلوم نیست که خود شما هم خیلی به درد استاد بخوری! امیدوارم که نهایتا به درد بخور باشی!

من راهنمایی دقیقتری می خواستم راجع به انواع دیگر FUND.
    در امریکا به دانشجو های لیسانس هم کمک مالی تعلق میگیره.
    البته گرچه این پست قدیمی هست. اما من قصد معرفی انواع کمک هزینه هارو به صورت مجدد دارم :
    در درجه اول شما باید با اسم تمام کمک هزینه ها آشنا بشین. چون راهنمایی غلط دوستان دیگر در فروم باعث میشه که جمله کلیشه ای (( به دانشجوی لیسانس فاند تعلق نمیگیره )) در ذهن همه جا بیفته.
    پس اول من انواع کمک هزینه هارو معرفی میکنم :
    1- کمک هزینه اسکالرشیپ (scholarship financial aid) : این کمک هزینه برای دو مقطع bachelor و master موجود هست. بدین صورت که بر اساس شایستگی یا رزومه شما به شما این نوع کمک هزینه تعلق میگیره.
    انواع scholarship :
    1- need based : این نوع اسکالرشیپ فقط بر مبنای نیاز دانشجو هست. و برای اون دانشجو باید تقاضا بده. فرم fafsa برای دانشجو های دامستیک و فرم css برای دانشجو های international در سایت تمامی دانشگاه ها موجود هست.
    انواع اسکالر شیپ need based :
    1- need aware : این نوع اسکالرشیپ بر مبنای رزومه دانشجو هست. اما وضعیت مالی دانشجو در روند پذیرش اثر میذاره. به طور مثال دو دانشجو الف و ب با رزومه کاملا یکسان در نظر بگیرید. نیاز مالی دانشجو الف سالی 10000 دلار و نیاز دانشجو ب سالی 20000 هست. اگر دانشگاه مورد نظر یک جای خالی و یک صندلی خالی ظرفیت داشته باشه. پذیرش به دانشجو الف تعلق میگیره!
    2- need blind : این نوع اسکالرشیپ هم بر مبنای رزومه دانشجو هست. اما وضعیت مالی دانشجو در روند پذیرش اثر نمیذاره. به طور مثال دانشجو الف و ب در مثال فوق در دانشگاه مورد نظر شانس برابری با هم در پذیرش دارند !
    توجه : تعداد دانشگاه های need blind امریکا بسیار کم هست. و غالبا need based هستن!
    2- merit based : این نوع اسکالرشیپ بر مبنای شایستگی و عناوین افتخاری یک دانشجو هست. که باز هم شامل حال رزومه فرد میشه.
    نتایج اسکالرشیپ ها :
    با توجه به محدود بودن بودجه های دانشگاه های امریکا برای کمک هزینه به دانشجوهای international مقطع لیسانس و فوق لیسانس و بر اساس دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه. دانشگاه ارایه دهنده اسکالرشیپ به سه دسته زیر تقسیم میکنم :
    1- تمام top 20 ها : مثل harvard , mit , berkeley , yale , stanford و .... : این دانشگاه ها اغلب full ride هستن. یا نهایتا اسکالرشیپ های بسیار عمده ای در اختیار دانشجو لیسانسشون میذارن.
    نحوه عملشون بدین صورت هست که در صورت پذیرش و پر کردن پروفال css میان 3 فاکتور زیر رو در نظر میگیرن :
    1- parental contribution : ساپورت از طرف خانواده دانشجو = x
    2- campus jobs : کار در کمپوس دانشگاه = y
    3- cost of attending : هزینه تحصیل و زندگی 1 سال = z
    حالا میان عبارت جبری z-x-y رو حساب میکنن. و مقدار اون رو میذارن p.
    به اندازه p دلار در سال به دانشجو مقطع لیسانسشون فاند میدن !
    منبع برای دانشگاه هاروارد : https://college.harvard.edu/financia...rks/fact-sheet
    2- کالج های هنر های آزاد (liberal art college) یا تمامی کالج های معروف در این زمینه :
    این کالج ها به طور 90 درصد فقط مقطع لیسانس ارایه میدن و دوره تحصیلی برای ارشد و دکترا ندارند. به همین دلیل تمام بودجه و تمام کمک هزینه و به قول معروف تمام توانشون رو برای مقطع لیسانس خرج میکنن. مانند : amherst college , trinity college , dartmouth college , union college , university of richmond , skidmore colleg و ....
    این کالج ها هم همانند شماره 1- عمل میکنند.
    منبع برای دانشگاه ریجمند : http://www.richmond.edu/admission/index.html
    منبع دوم برای دانشگاه امهرست : https://www.amherst.edu/offices/financialaid/
    3- سایر دانشگاه های امریکا به جز مورد 1 و 2 ! :
    این شماره تمامی دانشگاه های امریکا رو به جز دو مورد بالا شامل میشه. مثل university of boston , university of taxes at dallas , university of north carolina و ....
    اینجاها چون مقط ارشد و دکترا ارایه میدن. بنابر این به دانشجو لیسانسشون به چشم یک منبع درامد نگاه میکنن و کمک هزینه هاشونو به دلیل محدود بودن گذاشتن برای ارشد و دکترا. و به دانشجو لیسانسشون کمک هزینه زیادی نمی کنند. شاید چند هزار دلار فقط به عنوان شیرینی یا تخفیف روی شهریه !
    پس اگر میخواین اینجاها برین باید بدونید کل هزینه تحصیل رو خودتون یا خانوادتون باید تقبل کنند !
    2- کمک هزینه اسیستنت شیپ برای تحصیلات عالی (graduate assistantship) :
    این نوع کمک هزینه همون فاند یا فول فاند معروف هست که همه ازش تعریف می کنن! و حرفش سر زبان هاست.
    اطمینان دارم که از بس بچه ها از فاند حرف زدن همتون با این نوع کمک هزینه آشنا هستین و فوت آبین!
    اما من برای یاداوری مجدد این رو توضیح میدم :
    این نوع کمک هزینه برای مقطع master و phd موجود هست.
    شما با استاد مکاتبه میکنید. اگر استاد پوزیشن خالی داشت برای شما. شما رو به عنوان teacher assistant = ta یا research assistant = ra قبول میکنه. این نوع کمک هزینه باعث میشه از پرداخت شهریه معاف بشین یا صلاحا waive tuition و به ازای 20 ساعت کار برای استاد به عنوان ra و ta حقوق دریافت میکنید به عنوان graduate stipend که خرج زندگی در امریکا رو پوشش میده.
    منبع برای دانشگاه نیویورک : https://gsas.nyu.edu/content/nyu-as/...tantships.html
    3- کمک هزینه به صورت وام (loan) : این وام ها معمولا برای دانشجو های دامستیک وجود داره. برای دانشجو های خارجی هم موجود هست. اما بنا به درخواست و به مقدار کم مثلا 5 تا 10 هزار دلار. با بهره خیلی کم (کمتر از 3 درصد).
    4- کار در کمپوس (work study on campus) : این نوع کمک هزینه شما باید در محوطه دانشگاه حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنید. نکته قابل ذکر این هست که شما باید برای کار در محیط دانشگاه اپلای کنید. و بسیار رقابتی هست. چون همزمان با شما چند نفر دیگه هم برای کار اپلای میکنن! پس برای این که کار گیرتون بیاد یکم شانس دخیل هست و یکمم پارتی بازی!
    همچنین از اونجایی که شما دانشجو خارجی هستین و اجازه کار خارج دانشگاه رو ندارین. دانشگاه امریکا زورش به شما میرسه و حقوق کمینه یا minimum wage رو به شما میده. یعنی دستمزد های کار در محیط دانشگاه خیلی کم هست.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)