صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 79

موضوع: تحصیل در مقطع دکتری در رشته ی مهندسی منابع طبیعی ( محیط زیست ) و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض تحصیل در مقطع دکتری در رشته ی مهندسی منابع طبیعی ( محیط زیست ) و مسائل مرتبط

با سلام و آرزوی موفقیت برای دوستان

اگر کسی اطلاعاتی در خصوص نحوه ادامه تحصیل در رشته مهندسی منابع طبیعی (گرایش محیط زیست) در مقطع Ph.D در اروپا یا آمریکا داره لطفا به من راهنمایی بده.
    1- در کدام دپارتمان باید دنبال این رشته بگردم؟
    2- آیا gre نیاز دارد؟
    3- کدام دانشگاهها رو پیشنهاد می کنید؟
    4- آیا امکان گرفتن انواع بورس اعم از RA or TA مشابه رشته های فنی وجود دارد؟ (از طریق تماس با استاد یا درخواست در فرم application)

با تشکر

پیش فرض پاسخ : اپلای برای دکتری در مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست

سلام

1. دپارتمان Civil Engineering and Environment Department
    یا Environment School

2. GRE بستگی به دانشگاه داره نه رشته. دانشگاه های خوب GRE رو لازم دارن.

3. دانشگاه های زیادی در این زمینه هست (تقریبا همه دانشگاه ها). راستش بهترین گرایش عمران در آمریکا از نظر پذیرش و بورس همین محیط زیسته.

4. بله. انواع و اقسام بورس ها رو می تونی بگیری و شانس زیادی داری. بهتره از طریق تماس با استاد اقدام کنی. اگه رزومه خوبی داشته باشی مطمئن باش که شانس زیادی داری چون محیط زیست خیلی پول توشه.
    راهت را ادامه بده، ایمانت تو را به نتیجه خواهد رساند.

Junior Member

دوست عزیر ممنون از توجه شما

ولی مشکل اینجاست که رشته مهندسی منابع طبیعی زیرگروه رشته تجربی است (هرچند عنوان مهندسی دارد!). به عبارت دیگر در مقطع لیسانس مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست در کنار سایر گرایش ها (شیلات، صنایع چوب و جنگلداری و ...) قرار می گیرد. می خوام بگم کسانی که فوق مهندسی منابع طبیعی -محیط زیست دارند اصلا پایه مهندسی عمران ندارند! هرچند این رشته ارتباط تنگاتنگی با گرایش فوق مهندسی عمران-محیط زیست دارد.
    بنابراین بهتر سوالمو این طور مطرح کنم که آیا کسی علارغم نداشتن پایه عمران در لیسانس و با داشتن مدرک فوق مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست ، شانسی برای پذیرش در دپارتمان مهندسی عمران در مقطع دکتری در گرایش محیط زیست دارد؟ اگر در دپاترمان عمران جایی ندارد در کدام دپارتمان جا دارد؟ و شرایط پذیرش و بورس آن چگونه است؟

با تشکر

سلام دوست من

اصلا فرقی نمی کنه که عمران بودید یا نه. می تونید در دپارتمان عمران یک پذیرش با بورس خوب بگیرید. اصلا مشکلی نیست.
    رشته لیسانس زیاد مهم نیست، فقط کافیه که موضوع پایان نامه دوره فوق لیسانس شما مرتبط با محیط زیست و مسائل مربوط به اون باشه.

ضمنا با توجه به موضوع پایان نامه که داشتید دنبال دانشگاه بگردید. یعنی ممکمه دانشگاه X رشته محیط زیست داشته باشه اما موضوعاتی که کار می کنن اصلا به شما نخوره. بهتره دنبال دانشگاه دیگه ای باشید که متناسب با تخصص و موضوع پایان نامه شماست.

نگران این که اصلا چیزی از عمران نمی دونید نباشید. در گرایش محیط زیست عمران اصلا از اطلاعات لیسانس استفاده نمیشه. همه مطالب جدیدن. بعضا مربوط به شیمی و زیست میشن که ما تو این زمینه هیچ چیز بلد نیستیم.

اون قدر مراکز تحقیقاتی محیط زیست در آمریکا و اروپا زیاده که برای گرفتن دانشجو و دادن بورس التماس می کنند. مطمئن باشید.

باز هم اگه سوالی داشتید بفرمایید.

موفق باشید

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط meead_s
    سلام دوست من

نگران این که اصلا چیزی از عمران نمی دونید نباشید. در گرایش محیط زیست عمران اصلا از اطلاعات لیسانس استفاده نمیشه. همه مطالب جدیدن. بعضا مربوط به شیمی و زیست میشن که ما تو این زمینه هیچ چیز بلد نیستیم.

موفق باشید

اصلا استاد من تو دانشگاه برای همین درس مهندسی محیط زیست لیسانس شیمی خونده بود و اون موقع دانشجوی دکترای مهندسی محیط زیست بود.

Junior Member

سلام
    من خودم ارشد محیط زیست از مهندسی عمران هستم. تو دانشگاههای مختلف گرایش محیط زیست فرق می کنه که وابسته به کدوم دانشکده باشه اکثرا عمران و بعضی ها جغرافیا و محیط زیست رو با هم دارند و خیلی از دانشگاهها برای مهندسی محیط زیست دپارتمان جدا دارند که تا اونجائی که من دیدم زمینه کاریشون مربوط به منابع طبیعی می شه و فکر می کنم باید تو این قسمت دنبالش بگردید چون اکثرش مربوط به کار ما نمی شد. ولی در هر صورت همانطور که بچه ها گفتن باید ببینی که کدوم استاد در زمینه کاری خودت فعالیت می کنه و با اون در تماس باشی . در ضمن من می خواستم واسه یکی از استادای دانشکده شیمی اپلای کنم ولی یکی از بچه ها گفت که به فکر امتحان جامع باش چون 3 تا از استادات از همون دانشکده هستن و باید یه بیس خوبی در اون رشته داشته باشی . واسه همین بهتره دنبال دانشکده های Environmental Engineering که به صورت مستقل از عمران هستند بگردی.

سلام

چند سالیه که بیشتر دانشکده های عمران در آمریکا اسمشون رو از Civil Engineering به Civil Engineering and Environment تغییر دادن. به نظر زیاد مهم نیست دانشکده عمران باشه یا جدا. مهم زمینه کاریه استادیه که می خواهی باهاش کار کنی. فرصت های زیادی وجود داره.

توصیه: ایالت به ایالت همه دانشگاه ها رو جست و جو کنید و بهترین فرصت ها رو کشف کنید.

موفق باشید
    میعاد

Junior Member moji403 آواتار ها

سلام دوستان

من لیسانسم مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و فوق لیسانسم حقوق محیط زیست هست می خواستم بدونم کسی از شما تا حالا برای نروژ apply کرده یا جای دیگه؟

به نظر شماها من برای دکترا درخواست بدم یا آسونتره برای فوق apply کنم؟ لطفا به من از تجربیاتتون بگید یا بگید به نظر شماها کدوم کشور بهتره ؟

با سلام به همه دوستان من ارشد منابع طبيعي محيط زيست از تربيت مدرس هستم . ميخواستم بدونم برا کانادا چجوري ميتونم اپلاي کنم ؟. تو چه سايتي اطلاعات بگيرم ؟ اصلا از کجا بايد شروع کنم ؟ من هيچ اطلاعاتي ندارم لطفا راهنمايي کنيد.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sara dorna نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان من ارشد منابع طبيعي محيط زيست از تربيت مدرس هستم . ميخواستم بدونم برا کانادا چجوري ميتونم اپلاي کنم ؟. تو چه سايتي اطلاعات بگيرم ؟ اصلا از کجا بايد شروع کنم ؟ من هيچ اطلاعاتي ندارم لطفا راهنمايي کنيد.
    درود...
    برای مطقع دکتری می خواهید اقدام کنید درسته؟
    باید به سایت تک تک دانشگاه های کانادا سر بزنید و ببینید جای خالی در دپارتمان مربوطه هست یا خیر...
    مسلما نیازمندی های درخواستی اونها رو مثل زبان و معدل و مقاله و سایر فاکتورها رو باید داشته باشید...

از کجا باید شروع کنید؟
    سوال خوبی است...به انجمن کانادا - قسمت دانشگاه ها سر بزنید و با صبر و حوصله فراوان به سایت هر دانشگاه سر بزنید...یا می تونید برید سایت وزارت علوم لیست دانشگاه های کانادا رو بیارید و از اونجا به سایت هاشون سر بزنید ببینید رشته ی شما رو دارن یا خیر؟

پیروز باشید

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)