صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 79

موضوع: تحصیل در مقطع دکتری در رشته ی مهندسی منابع طبیعی ( محیط زیست ) و مسائل مرتبط

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اپلای برای دکتری در مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط sara dorna نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان من ارشد منابع طبيعي محيط زيست از تربيت مدرس هستم . ميخواستم بدونم برا کانادا چجوري ميتونم اپلاي کنم ؟. تو چه سايتي اطلاعات بگيرم ؟ اصلا از کجا بايد شروع کنم ؟ من هيچ اطلاعاتي ندارم لطفا راهنمايي کنيد.
    سلام.
    دوست گرامی بیش از 90 درصد اطلاعات مورد نیاز در مورد فرآیند پذیرش در همین سایت و فروم آمده است. فقط کافی است با کمی حوصله اطلاعات مورد نیازتان را بیابید.
    برای شروع پیشنهاد می کنم ابتدا بخش ویکی سایت را بخوانید. بخش قابل توجهی از اطلاعات عمومی مورد نیاز در این بخش آمده است.
    http://www.applyabroad.org/wiki
    همچنین بخشی از اطلاعات مرتبط با مراحل اخذ پذیرش را می توانید از تاپیک زیر بیابید. برخی از دوستان چند فایل راهنمای خوب به صورت پی دی اف آماده کرده اند که مطالعه آنها را توصیه می کنم.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...AA%D8%B1%D8%A7
    مراحل اخذ پذیرش به طور خلاصه به شرح زیر است:
    1 - جستجو در سایت دانشگاههای کشور مورد نظر و یافتن دانشکده ها، مراکز تحقیقاتی و اساتید مرتبط با شاخه های تحقیقاتی مورد نظر. کلیدواژه ها برای یافتن دانشکده های مرتبط می تواند عباراتی همچون Environmental sciences, Environmental engineering, Natural resources engineering باشد.
    2 - اطلاع از شرایط پذیرش دانشکده یا دانشکده مورد نظر. کلیدواژه های مرتبط برای یافتن اطلاعات مورد نیاز از قبیل مدارک مورد نیاز، زمان بندی ارسال مدارک، کمک هزینه تحصیلی و ... در این زمینه می تواند عباراتی همچونPostgraduate studies, international students, admission requirements, application procees, research oppurtunities, prospective students و... باشد.
    3 - ارتباط با استاد یا دانشکده یا دانشگاه مورد نظر از طریق ایمیل و ابراز علاقه مندی جهت ادامه تحصیل+ مختصری از رزومه تحصیلی
    4 - فراهم آوردن مدارک مورد نیاز (مدارک و ریزنمرات ترجمه شده، نمره زبان، توصیه نامه از اساتید، مقالات و...) و ارسال مدارک مطابق با زمان بندی تعیین شده از طرف دانشگاه مورد نظر
    5 - پیگیری فرآیند از طریق ارتباط ایمیلی یا کنترل پروفایل در سایت پذیرش تا زمان رسیدن جواب نهایی
    6 - در صورت دریافت پذیرش ادامه کارها مانند کارهای مربوط به ویزای تحصیلی و ...
    مراحل ذکر شده کلی بوده و الزامی به رعایت ترتیب انجام آنها به شکلی که ذکر شد نیست. برای اطلاع از جزئیات این مراحل پس از مطالعه لینکهای فوق الذکر، می توانید به جستجوی اطلاعات مورد نیاز در تاپیک های انجمن های هر بخش پرداخته و در صورت داشتن سوال، سوالات خود را در تاپیک های مرتبط با موضوع سوال مطرح کنید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member yahmadi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environment/Tehran

سلام

یکی از اساتید رشته اکولوژی در دانشگاه میشیگان ایالات متحده، مطلبی در صفحه شخصی خود تحت عنوان "Advice For Prospective Graduate Students" نوشته است که در آن یک سری توصیه های برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی دارند را آورده است. همچنین در این مطلب به یک مقاله ای اشاره شده که چگونگی و راه و روش اپلای برای متقاضیان این رشته آورده شده است. من این مقاله را عینا برای استفاده دوستانی که علاقمند کسب اطلاعاتی در رابطه با چگونگی اپلای برای رشته اکولوژی و زیست شناسی تکاملی و کلا محیط زیست طبیعی هستند را در اینجا پیوست کردم شاید که مورد استفاده دوستان قرار گیرد.

فایل پیوست 3361

رشته و دانشگاه
    Environment/Tehran

سلام
    قابل توجه دوستانی که به طور خاص علاقمند ادامه تحصیل در زمینه حیات وحش (حفاظت و مدیریت) در مقطع ارشد و یا دکترا، و همینطور افرادی که به طور عام قصد ادامه تحصیل در زمینه محیط‌زیست طبیعی، شیلات، آبزیان و سایر رشته‌های منابع طبیعی از جمله جنگل‌داری و مرتعداری و دیگر رشته‌های مرتبط هستند.
    فایلی که ضمیمه شده شامل تمامی اسامی دانشگاه‌های ایالات متحده به تفکیک ایالت برای رشته‌های که اشاره کردم، می‌باشد که در آن نشانی وب‌سایت دپارتمان همراه با شهری که دانشگاه و یا کالج در آن واقع شده، اسم دپارتمان، شماره تلفن، ایمیل و دیگر اطلاعات مورد نیاز به خصوص در زمینه حیات‌وحش می‌باشد. دوستانی که علاقمند ادامه تحصیل در این زمینه‌ها هستند می‌توانند با استفاده از اطلاعات این فایل، دانشگاه مورد علاقه خود را پیدا کنند. امیدوارم که مورد استفاده دوستان قرار گیرد.

فایل پیوست 3371

Question پاسخ : اپلای برای دکتری در مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست

سلام من دوره كارشناسي محيط زيست رو دارم ميخونم با معدل 5/18 در دوره روزانه و زبانم هم خوبه ميتونم براي ارشد اپلاي كنم؟؟؟؟؟لطفا كمكم كنيد؟كدوم كشور و كدوم گرايش بهتره؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط farhangedanesh نمایش پست ها
    سلام من دوره كارشناسي محيط زيست رو دارم ميخونم با معدل 5/18 در دوره روزانه و زبانم هم خوبه ميتونم براي ارشد اپلاي كنم؟؟؟؟؟لطفا كمكم كنيد؟كدوم كشور و كدوم گرايش بهتره؟
    درود...
    دوست عزیز باید ببینید شرایطتتان چگونه هست و علایقتان چطور و سپس برید سایت دانشگاه های مربوطه و شروع کنید به مکاتبه و اپلای کردن...

روز خوش

مرسي از اين كه جواب دادين.منظورم اين بود كه اصلا ميتونم براي ارشد اپلاي كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    بازار كار كدوم گرايش بهتره؟؟؟؟؟نظر من كه طراحي محيط زيسته خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran

مرسي از اين كه جواب دادين.منظورم اين بود كه اصلا ميتونم براي ارشد اپلاي كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    درود...
    خوب معدلتان که 18.5 خوبه....
    حالا باید ببینید دانشگاهی که بهش علاقه دارید و بیشتر به علایق شما نزدیک تر هستند چه چیزهایی می خواهند....

بازار کار بیشتر گرایش های محیط زیست خوبه...من رشته ام این نیست ولی بیشتر برایم علاقه مهمه...

روز خوش

رشته و دانشگاه
    Environment/Tehran

یه نکته‌ای هم من اضافه کنم !
    دو تا مورد هست که باید این دو تا را همیشه از هم جدا کنی. اولی مربوطه می‌شه به علاقه ! همین که "مرد خاک" گفتند. دومی هم مربوطه می‌شه به بازار کار و جذب متخصص یک رشته و گرایش خاص در مقطع زمانی خاص برای کار! و معمولن به ندرت علاقه یک شخص با نیاز بازار با هم همپوشانی دارند.
    اما نکته مهمی که می‌خوام از قول پدر علم نوین محیط‌زیست ایران بگم اینه که اگه دنبال علاقه‌ات باشی حتمن به همه چیز که پول و موقعیت شغلی مناسب هم جزء اوناست می‌رسی. حالا دیگه انتخاب با شماست !
    نکته مهم دیگه‌ای که هست اینه که شما معدلتون خوبه و حتمن دانشجوی درسخونی هستید. اگر سایر شرایط از جمله نمرات زبان و GRE مناسبی هم کسب کنید برای کارشناسی ارشد هم می‌توانید اپلای و فاند بگیرید و صد البته از طراحی محیط‌زیست.

پیروز باشید

Junior Member

دوست عزیز جناب yahmahdi
    اون دو تا لینکی که گذاستی برای من کار نمی کنه، میشه لطف کنی جای دیگه اپلودش کنی.
    به نظر می رسه شما هم علاقه مند به مباحث اکولوژی حیات وحش و زیست شناسی حفاظت هستین. خواستم بدونم اگه اطلاعات بیشتری در این زمینه (دانشگاهها و استاد مطرح) دارین می تونین در اختیار من بزارین؟
    با تشکر

رشته و دانشگاه
    Environment/Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط BlueSky نمایش پست ها
    دوست عزیز جناب yahmahdi
    اون دو تا لینکی که گذاستی برای من کار نمی کنه، میشه لطف کنی جای دیگه اپلودش کنی.
    به نظر می رسه شما هم علاقه مند به مباحث اکولوژی حیات وحش و زیست شناسی حفاظت هستین. خواستم بدونم اگه اطلاعات بیشتری در این زمینه (دانشگاهها و استاد مطرح) دارین می تونین در اختیار من بزارین؟
    با تشکر
    دوست گرامی به نظرم مشکل موقتی از طرف سایت هست که لینک های دانلود کار نمی کنه، اگر درست نشد من به زودی اون فایل ها را دوباره آپلود خواهم کرد.
    من اطلاعات کلی در مورد دانشگاه ها و اپلای برای آنها در مباحث اکولوژی و حیات وحش به خصوص برای دانشگاه های آمریکا دارم که اگر سوال خاصی بود به طور مشخص مطرح کنید (زمینه مطالعاتی خاص- ارشد یا دکترا و ...) تا در صورت امکان جواب بدم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)