صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 79

موضوع: تحصیل در مقطع دکتری در رشته ی مهندسی منابع طبیعی ( محیط زیست ) و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اپلای برای دکتری در مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست

سلام به همه
    من دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد ترم آخر دانشگاه تهران هستم (مهندسی بهداشت محیط) که البته یه جورایی همون محیط زیست هست.
    میخواستم ببینم چقدر شانس گرفتن پزیرش از دانشگاه های آمریکا واسه دکترا دارم. رزومه من:
    3 مقاله در معتبرترین جورنال های رشته محیط زیست در دنیا دارم مثل journal of hazardous materials و atmospheric environment. توی دوتاش نویسنده مسئول هستم و یکی دیگه هم نفر سوم.
    رتبه 2 کنکور ارشد.
    1 ترم سابقه تدریس
    6 ماه سابقه کار
    ielts تازه امتحان دادم جواب نیومده. واسه GRE و toefl هم دارم میخونم. راسیاتش وقت نداشتم امتحان بدم.
    ممنون میشم نظر بدید.

Junior Member yahmadi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environment/Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed65 نمایش پست ها
    سلام به همه
    من دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد ترم آخر دانشگاه تهران هستم (مهندسی بهداشت محیط) که البته یه جورایی همون محیط زیست هست.
    میخواستم ببینم چقدر شانس گرفتن پزیرش از دانشگاه های آمریکا واسه دکترا دارم. رزومه من:
    3 مقاله در معتبرترین جورنال های رشته محیط زیست در دنیا دارم مثل journal of hazardous materials و atmospheric environment. توی دوتاش نویسنده مسئول هستم و یکی دیگه هم نفر سوم.
    رتبه 2 کنکور ارشد.
    1 ترم سابقه تدریس
    6 ماه سابقه کار
    ielts تازه امتحان دادم جواب نیومده. واسه GRE و toefl هم دارم میخونم. راسیاتش وقت نداشتم امتحان بدم.
    ممنون میشم نظر بدید.
    اینایی که گفتید خوبه مخصوصا مقالاتتون، معدل را نگفتید که این خیلی مهمتر است به خصوص معدل لیسانس، سابقه کار و سابقه تدریس هم خوبه ولی باز نمرات زبان شما هنوز معلوم نیست بخصوص GRE که در آمریکا فاکتور خیلی مهمی برای پذیرش است.
    فکر می کنم اگر معدل و نمرات زبان شما در حد مقالات و رتبه ارشد باشد از یک دانشگاه خوب همراه با فاند پذیرش بگیرید.

موفق باشید

سلام من رشته آلودگی دریا هستم می خواستم ببینم واسه تحصیل در آمریکا GRE لازمه

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط emadpumad نمایش پست ها
    سلام من رشته آلودگی دریا هستم می خواستم ببینم واسه تحصیل در آمریکا GRE لازمه
    درود

برای جواب سوالتان باید به وب سایت های دانشگاه های مورد نظرتان برای اپلای سر بزنید

در بیشتر موارد خواسته می شود!

Junior Member

سلام من رشته مهندسی کشاورزی اب خوندم و االانم دانشجوی سازه های آبی هستم (کشاورزی) برا ادامه تحصیل رشته ای با این عنوان ندیدم و همشون مربوط به عمران هستن و مهندسی محیط زیستم خیلی تو بورسه می خوام ببینم به نظرتون برا دکترای محیط زیست پذیزش بگیرم یا دوباره برا از ارشد محیط زیست اقدام کنم؟ حس می کنم چون یه رشته دیگه اس خوندنش برام سخت باشه؟ معدل ارشدم هم زیاد خوب نیس ( نزدیک 15) به نظرتون وقت تلف کردنه از ارشد بخونم یا ارزش داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من در این سایت تازه عضو شدم. اطلاعات خیلی خوبی نصیبم شد که بخاطرش از همتون ممنون هستم.
    می خواستم شرایط خودم و همسرم رو بگم و از تجربیاتتون بازهم استفاده کنم
    خودم: رشته مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست
    سابقه کار: حدود 2 سال مرتبط با رشته تحصیلی
    کارشناسی : دانشگاه گرگان با معدل 17.46 و شاگرد اول دوره
    کارشناسی ارشد : دانشگاه تهران با معدل حدودا 17
    رتبه 1 کنکور کارشناسی ارشد در رشته خودم و دارای گواهی استعداد درخشان از سازمان سنجش
    سربازی رو هم بصورت سربازی نخبگان تموم کردم
    مقاله : تا الان 1 علمی پژوهشی فارسی-چند تا کنفرانس داخلی و یکی خارجی- تا قبل از Apply کردن یکی دوتا ISI چاپ می کنم.
    شرایط همسرم:
    رشته مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست
    کارشناسی: دانشگاه تهران با معدل 18.18 و شاگرد اول دوره
    کارشناسی ارشد دانشگاه تهران با معدل 18 و شاگرد دوم دوره
    مقالات: 3 تا علمی پژوهشی چاپ شده و چند تا کنفرانس. ISI هم بزودی چاپ میشه.
    نمره زبان رو هم تا قبل از Apply کردن درستش می کنیم!
    به نظر شما آیا می تونیم برای دوره دکتری فول فاند پیدا کنیم؟ چون اصلا با هزینه شخصی نمی تونیم بریم!

رشته و دانشگاه
    Environment/Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط momeniiman نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من در این سایت تازه عضو شدم. اطلاعات خیلی خوبی نصیبم شد که بخاطرش از همتون ممنون هستم.
    می خواستم شرایط خودم و همسرم رو بگم و از تجربیاتتون بازهم استفاده کنم
    خودم: رشته مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست
    سابقه کار: حدود 2 سال مرتبط با رشته تحصیلی
    کارشناسی : دانشگاه گرگان با معدل 17.46 و شاگرد اول دوره
    کارشناسی ارشد : دانشگاه تهران با معدل حدودا 17
    رتبه 1 کنکور کارشناسی ارشد در رشته خودم و دارای گواهی استعداد درخشان از سازمان سنجش
    سربازی رو هم بصورت سربازی نخبگان تموم کردم
    مقاله : تا الان 1 علمی پژوهشی فارسی-چند تا کنفرانس داخلی و یکی خارجی- تا قبل از Apply کردن یکی دوتا ISI چاپ می کنم.
    شرایط همسرم:
    رشته مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست
    کارشناسی: دانشگاه تهران با معدل 18.18 و شاگرد اول دوره
    کارشناسی ارشد دانشگاه تهران با معدل 18 و شاگرد دوم دوره
    مقالات: 3 تا علمی پژوهشی چاپ شده و چند تا کنفرانس. ISI هم بزودی چاپ میشه.
    نمره زبان رو هم تا قبل از Apply کردن درستش می کنیم!
    به نظر شما آیا می تونیم برای دوره دکتری فول فاند پیدا کنیم؟ چون اصلا با هزینه شخصی نمی تونیم بریم!

سلام
    هر دوی شما تقریبا شرایط خوبی دارید و اگر نمرات خوب زبان و مقالات ISI نیز به آن اضافه شود شرایط ایده‌آلی پیدا می‌کنید و با توجه به رشته تحصیلی نیز فاند خوبی هم نصیب شما خواهد شد.
    شما حتی می‌توانید هر دو با هم از یک دانشکده و در گرایش‌های مختلف پذیریش بگیرید. پس تنها کاری که الان باید انجام بدید سفت و سخت برای زبان بخونید و اگر طالب آمریکا بودید به فکر GRE هم باشید.

موفق باشید!

سلام بر دوستان محیط زیستی. من فارغ التحصیل ارشد مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست-ارزیابی و آمایش سرزمین دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات هستم . می خواستم بدونم چقدر شانس پذیرش و گرفتن فاند در اروپا و یا آمریکای شمالی رو دارم و اگر دارم چه دانشگاههایی رو مطابق با رشته باید سرچ کنم؟؟.شرایط من به این صورت است:
    1-چهارتا مقاله ISI که یکیشون پذیرش گرفته و 3تای دیگر تحت داوری هستند.همچنین 3تا مقاله علمی پژوهشی داخلی و بیش از ده تا کنفراس ملی
    2-معدل لیسانسم 16/17 و معدل فوق لیسانس09/18 همچنین نمره پایان نامه5/19
    3-زبانم در سطحINTERMEDIATE هست و چند ماه اینده می خوام تافل(PPT) امتحان بدم

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

رشته و دانشگاه
    Environment/Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط ASSESSMENT2010 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان محیط زیستی. من فارغ التحصیل ارشد مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست-ارزیابی و آمایش سرزمین دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات هستم . می خواستم بدونم چقدر شانس پذیرش و گرفتن فاند در اروپا و یا آمریکای شمالی رو دارم و اگر دارم چه دانشگاههایی رو مطابق با رشته باید سرچ کنم؟؟.شرایط من به این صورت است:
    1-چهارتا مقاله ISI که یکیشون پذیرش گرفته و 3تای دیگر تحت داوری هستند.همچنین 3تا مقاله علمی پژوهشی داخلی و بیش از ده تا کنفراس ملی
    2-معدل لیسانسم 16/17 و معدل فوق لیسانس09/18 همچنین نمره پایان نامه5/19
    3-زبانم در سطحINTERMEDIATE هست و چند ماه اینده می خوام تافل(PPT) امتحان بدم

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
    اول، ورود شما به فروم را تبریک می‌گم
    بعد، شما شانس متوسط به بالایی را در کسب پذیرش و فاند از دانشگاه‌های مختلف دنیا دارید و این شانس باز می‌تونه بالاتر هم بره در صورتی که نمرات زبان خوبی بتونید کسب کنید. شرایطی که گفتید خوبه مخصوصا تعداد مقالاتتون، اما به طور مثال در آمریکا معدل و نمره GRE با هم حرف اول را در پذیرش می‌زنند.
    برای اپلای در زمینه ارزیابی و آمایش سرزمین می‌تونید به طور کلی در دانشگاه‌ها به دنبال دانشکده‌های منابع‌طبیعی و یا دانشکده‌های عمران محیط‌زیست بگردید. به طور مثال در دانشگاه میشیگان در دانشکده منابع طبیعی فیلدهای مرتبط با گرایش شما وجود دارد. سایر دانشگاه‌ها نیز به همین منوالند.

موفق باشید

ApplyAbroad Hero

سلام دوستان
    بازار کار و درامد محیط زیست، هیدرولوژی و دخایر آب زیرزمینی در امریکا به چه صورت هست؟ ایا بازار کار خوبی برای این رشته وجود دارد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)