صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 79

موضوع: تحصیل در مقطع دکتری در رشته ی مهندسی منابع طبیعی ( محیط زیست ) و مسائل مرتبط

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

پیش فرض پاسخ : اپلای برای دکتری در مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_2 نمایش پست ها
    یکی از دوستان من 38 سالشه، سال آخر کارشناسی ارشد محیط زیست از دانشگاه تهران هست. فکر میکنم معدلش بالای 18 باشه. سابقه کار مرتبط با رشته اش نداره. اطلاعات دیگه ای ندارم فقط میدونم زبانش خیلی خوبه. فکر میکنید بتونه پذیرش با فاند بگیره؟
    اطلاعاتتون خیلی ناقصه...معدل کارشناسی...نمره زبان....کشور هدف....مقاله ؟؟؟؟
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکتری در رشته ی مهندسی منابع طبیعی ( محیط زیست ) و مسائل مرتبط

با سلام . من ليسانس منابع طبيعي-مرتع و آبخيزداري و فوق منابع طبيعي بيابانزدايي و تافل 583 دارم . يه مقاله پوستري هم توي كنفرانسي تو تركيه ارائه دادم. بورس فوق ليسانس يا دكتراي مرتبط سراغ دارين؟ مقسي

پیش فرض پاسخ : اپلای برای دکتری در مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست

براي دكترا شرط سني معمولا وجود نداره. فقط يه مورد ديدم اونم 35 سال بود. براي بورسهاي فوق ليسانس هم اگه شرط سني باشه معمولا 32 ساله ولي اونم كم ديدم كه شرط سني داشته باشه. دوستتون ميتونه اپلاي كنه. براي بورسهاي فوق ليسانس چيزي كه لازمه يه ليسانس مرتبط معمولا با معدل بالاي 75 درصد و نمره زبان خوب (مثلا تافل 550 يا آيلتس 6) و يه انگيزه نامه براي رشته مورد نظر. همش همين.
    براي دكترا چيزي كه لازمه يه فوق ليسانس مرتبط (حتي گاهي ليسانس هم كافيه!) و معدل بالاي 75 درصد يا 80 درصد و نمره زبان خوب مثل بالا (البته كشوراي انگليسي زبان نمره بالاتري ميخوان و سختگيرترن توي بحث زبان مثلا تافل 580 يا اينكه تافل مثلا كاغذي قبول نيست! و تافل بايد اينترنتي باشه ) يه انگيزش نامه و دو توصيه نامه از اساتيد و مهمتر از همه توانايي عمليه دانشجو و آشنا بودنش با مواد و روشها و ابزاره كاره كه بايد توي انگيزش نامه به دقت شرح بده.
    يه خوبي كه اقدام واسه دكترا داره اينه كه معمولا پرو‍ژه هستن و پولشون توي دل خودشونه و مهمتر اينكه اكثرا مدارك رو ميشه ايميل كرد و ديگه لازم نيست پول ترجمه و پست رو متحمل بشه آدم. من يك ساله كه دارم اپلاي ميكنم با كوله باري از تجربه ولي هنوز بي نصيب!!! ديگه زير كوله بار دارم له ميشم

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکتری در رشته ی مهندسی منابع طبیعی ( محیط زیست ) و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed29tehran نمایش پست ها
    با سلام . من ليسانس منابع طبيعي-مرتع و آبخيزداري و فوق منابع طبيعي بيابانزدايي و تافل 583 دارم . يه مقاله پوستري هم توي كنفرانسي تو تركيه ارائه دادم. بورس فوق ليسانس يا دكتراي مرتبط سراغ دارين؟ مقسي

دوست عزیز یک سرچی در نت بزن، هست مخصوصا در اروپا.من همین هفته ی پیش در مورد رشته شما به وفور پوزیشن خالی دیدم مثلا:
    http://www.university-directory.eu/d...l#.UKAdGYbjK1s
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Junior Member

سلام
    لیسانس مهندسی آب معدل 13 باهنر کرمان
    فوق لیسانس سازه های آبی علوم تحقیقات معدل 18.80
    زبان آیلتس 6
    آلمانی تا آخر تابستان در حد B1
    مقاله ISI 1
    مقاله داخلی 2
    واسه کجا احتمال فول فاند گرفتن هست؟ موضوع مقالات و پایان نامه در زمینه آب و محیط زیست هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    environment and natural resources

سلام دوستان من ترم اخر مهندسی منابع طبیعی_محیط زیست از دانشگاه ازاد هستم و می خوام برای فوق لیسانس طراحی فضای سبز بخونم و واسه کانادا اقدام کنم البته منابع رو هم خریدم که همین جا امتحان بدم ولی مشکلی که دارم اینه که نمی دونم دقیقا از کی شروع کنم ویک دانشگاه با حداقل هزینه ممکن پیدا کنم همچنین از خیلی ها شنیدم که جهت ادامه تحصیل بهتر واسه فوق اقدام کنیم تا دکتری.. بنابراین کمی گیج شدم ممکنه کمکم کنید؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من می خواستم برای
    اکتبر سال بعد اقدام کنم برای دکتری در خارج از کشور برای رشته عمران-محیط زیست یا منابع آب یا سایر گرایش های مرتبط اقدام کنم.
    رشته ام
    "سازه های آبی" هست و موضوع پایان نامه ام هم نیاز زیست محیطی و مهندسی رودخانه بود
    دانشگاه علوم تحقیقات تهران ارشد گرفتم معدل هم 18/2
    مقاله داخلی (مجله و کنفرانس) 6 تا دارم، 3 تا ژورنال خارجی هم فرستادم که در دست بررسی هستش
    برای زبان هم دارم می خونم فکر کنم تا عید آماده امتحان تافل باشم.
    دو تا سوال اصلی دارم:
    -کدوم کشورها برای فاند مناسب می تونم اقدام کنم و احیانا کدوم دانشگاه؟
    -اساسا برای اکتبر 2014 می شه اپلای کرد یا فرستم کمه؟
    خیلی ممنونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master- HSE Management

1- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: دانشگاه علامه طباطبایی-اقتصاد بازرگانی-14.09
    2- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: دانشگاه علوم و تحقیقات تهران-مدیریت محیط زیست HSE- ترم 3 هستم. معدلم تا الان 17:46
    3- نمره زبان (آیلتس و تافل): آیلتس 6.5 ولی اکسپایر شده.
    4- نمره GRE: دارم آماده می شم
    5- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس و مجله): ندارم هنوز
    6- سابقه کار:
    7 سال - که 2.5 سالش HSE بوده
    7- موارد دیگر: برای من گرفتن فاند کامل اهمیت داره.
    از کجا می تونم پذیرش بگیرم واسه رشته های مرتبط با HSE?

با سلام خدمت دوستان محترم
    من مدرک لیسانس مهندسی صنایع با معدل 16.27 دارم و کارشناسی ارشد هم مهندسی صنایع با گرایش مهندسی مالی هستم و معدلم 17.16 هستش.
    من به مسائل محیط زیست علاقه زیادی دارم و میخوام اگر امکانش وجود داره برای مقطع دکتری رشته و موضوعی رو انتخاب کنم که تلفیقی از محیط زیست و رشته خودم باشه. البته کار آکادمیک در این زمینه اصلا انجام ندادم اما پایان نامه ارشد من در ارتباط با ارزش گذاری مالی هستش.
    . آیا چنین امکانی وجود داره یا خیر؟ اگر موضوع یا تاپیکی میشناسید که در این زمینه مشترک هستش ممنون میشم. خودم یک مقداری مطالعه کردم و در زمینه توسعه پایدار (Sustainable developement) و یا (sustainable capitalism) مقداری خوندم که تلفیقی از اقتصاد و محیط زیست هستش. باز هم اگر من رو راهنمایی کنین ممنون میشم

Junior Member

سلام.من دانشجوی ترم 3 ارشد مهندسی ارزیابی و آمایش سرزمین دانشگاه علوم تحقیقات هستم. معدل دوره لیسانسم 19.01 و نفر اول رشتم از ترم 1 تا 8 و معدل فعلی ارشدم 19.38 هست. دو مقاله ملی دارم . میخواستم بدونم شرایط مورد نیاز برای تحصیل دکترا در خارج چی هست و اینکه شرایطی وجود داره که کلیه هزینه ها با دانشگاه پذیرنده باشه؟ اصلا من شرایطشو دارم؟ چه کارهایی باید انجام بدم؟ اصلا اطلاعی در این زمینه ندارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)