صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 141

موضوع: حمل و نقل درون آلمان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Nanophotonics, Potsdam

پیش فرض حمل و نقل درون آلمان

سلام دوستان
    لطفا در مورد وسایل حمل و نقل ریلی شامل قطار بین شهری، قطار درون شهری و مترو، نحوه خرید بلیط و سایر موارد لازم یه توضیحی بدین.
    ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

پیش فرض پاسخ : وسایل حمل و نقل ریلی در آلمان (قطار بین شهری، قطار درون شهری و مترو)

نقل قول نوشته اصلی توسط physmx نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفا در مورد وسایل حمل و نقل ریلی شامل قطار بین شهری، قطار درون شهری و مترو، نحوه خرید بلیط و سایر موارد لازم یه توضیحی بدین.
    ممنونم
    سلام
    در مورد قطارهای درون شهری، اتوبوس و کلا حمل و نقل در استان محل اقامت برای دانشجوها با داشتن کارت دانشجویی و هزینه ای که دانشگاه در اول هر ترم می گیره به صورت رایگانه.
    در کل برای خربد بلیط حمل و نقل درون شهری میتونید از دستگاههای مربوطه که معمولا در ایستگاهها قرار دارن استفاده کنید. در مورد اتوبوس میتونید مستقیما از راننده هم بخرید. بلیط ها هم شرایط مختلف با قیمت های مختلف دارن. بلیط 1 طرفه، 2 طرفه، 1 روزه و ... . مثل مترو خودمون دیگه .
    برای بلیط حمل و نقل بین شهری هم شرایط متفاوتی وجود داره. شما میتونید بلیط رو از باجه یا دستگاه و یا به صورت آنلاین خریداری کنید. البته اگه از باجه بخرید معمولا 5 تا 10 یورو حق الزحمه هم باید بدید. برای اطلاع دقیقتر به سایت راه آهن آلمان یه سری بزنید.

http://www.bahn.de/p/view/buchung/fa..._buchung.shtml

موفق باشید.
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وسایل حمل و نقل ریلی در آلمان (قطار بین شهری، قطار درون شهری و مترو)

سلام من به یه کمک فوری احتیاج دارم. بلیطمو برای اشتوتگارت 7 اکتبر رزرو کرده بودم اما متوجه شدم از اشتوتگارت تا فرایبورگ باید 2 بار قطار عوض کنم که مصلما با اون همه بار خیلی سخته. حالا یا باید برای فرنکفورت پرواز بگیرم یا مونیخ.
    ممکنه اگه کسی می دونه بگه مسیر قطار از این دو شهر به فرایوبرگ چطوریه؟ کدوم یکی فقط با یه بار سوار قطار شدن به مقصد می رسیم....

Junior Member hamed_j آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced Opical Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط sun_girl نمایش پست ها
    سلام من به یه کمک فوری احتیاج دارم. بلیطمو برای اشتوتگارت 7 اکتبر رزرو کرده بودم اما متوجه شدم از اشتوتگارت تا فرایبورگ باید 2 بار قطار عوض کنم که مصلما با اون همه بار خیلی سخته. حالا یا باید برای فرنکفورت پرواز بگیرم یا مونیخ.
    ممکنه اگه کسی می دونه بگه مسیر قطار از این دو شهر به فرایوبرگ چطوریه؟ کدوم یکی فقط با یه بار سوار قطار شدن به مقصد می رسیم....
    کاملاً بستگی به ساعت حرکتت داره . برو به سایت :
    http://www.bahn.de/i/view/USA/en/index.shtml
    و مسیر و ساعتو انتخاب کن.سایت خیلی راحتیه ..

Junior Member

بچه ها یکی از دوستان برای قطار این توضیح رو برام تو میل زده:
    توی قطار که بری کنار هر ردیف سندلی‌ یه تابلو کوچیکه که نوشته سندلی‌ از کجا تا کجا رزرو اگه تابلو خالی یا نوشته `بهن کمفرط یعنی‌ رزرو نیست، اگه قطار شلوغ باشه ممکن سندلی‌ خالی‌ پیدا نشه، میتونی‌ موقع که توی فرودگاه بلیط میخری سندلی‌ هم رزرو کنی‌. اگه قطار شلوغ باشه و برت هم زیاد باشه رفت آمد‌و جا کردن بر سخت می‌شه ، شاید مجبور بشی‌ آخر کوپه یا بین کوپه‌ها با برت وایستی،

من دقیق متوجه نشدم یعنی من اگه بلیط قطار بگیرم با او بلیط معلوم نیست تو قطار صندلی گیرم بیاد یا نه؟ بلیط قطار با بلیط صندلی جداست؟ موقع خریدن بلیط قطار چی باید بگیم به باجه که بهمون صندلی هم بدن؟
    ویرایش توسط m0h3n : October 1st, 2011 در ساعت 04:04 AM دلیل: تبدیل به فارسی

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

نقل قول نوشته اصلی توسط sun_girl نمایش پست ها
    بچه ها یکی از دوستان برای قطار این توضیح رو برام تو میل زده:
    توی قطار که بری کنار هر ردیف سندلی‌ یه تابلو کوچیکه که نوشته سندلی‌ از کجا تا کجا رزرو اگه تابلو خالی یا نوشته `بهن کمفرط یعنی‌ رزرو نیست، اگه قطار شلوغ باشه ممکن سندلی‌ خالی‌ پیدا نشه، میتونی‌ موقع که توی فرودگاه بلیط میخری سندلی‌ هم رزرو کنی‌. اگه قطار شلوغ باشه و برت هم زیاد باشه رفت آمد‌و جا کردن بر سخت می‌شه ، شاید مجبور بشی‌ آخر کوپه یا بین کوپه‌ها با برت وایستی،

من دقیق متوجه نشدم یعنی من اگه بلیط قطار بگیرم با او بلیط معلوم نیست تو قطار صندلی گیرم بیاد یا نه؟ بلیط قطار با بلیط صندلی جداست؟ موقع خریدن بلیط قطار چی باید بگیم به باجه که بهمون صندلی هم بدن؟
    من قسمت پینگلیش رو فارسی کردم (توسط بهنویس)
    لطفا ارسال حاوی پینگلیش نداشته باشید.

شما موقعی که بلیط تهیه می کنید می تونید بگید که Reservation برای صندلی میخواید یا نه ! در ضمن بلیط رو می تونید آنلاین هم بخرید از سایت DB Bahn

موفق باشید

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

Member namo364 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MicroSystem @ IMTEK

دوستان یه سوال؛ من بار اول که میرسم آلمان تو هفته اول که کارت دانشجویی ندارم ارزون ترین راه برای حمل و نقل شهری و بین شهری چیه؟ آخه من شنیدم که یه سری بلیط های مدت دار هست که ارزون تر از بلیطهای یکطرفه در میان. من میام فرانکفورت از اونجا با قطار باید برم فرایبورگ و بعر تو شهر با مترو و اتوبوس بگردم. میشه برای قطار بین شهری و داخل شهری و اتوبوس یه بلیط یه هفته ای گرفت یا سیستم هرکدوم جداست؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط namo364 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال؛ من بار اول که میرسم آلمان تو هفته اول که کارت دانشجویی ندارم ارزون ترین راه برای حمل و نقل شهری و بین شهری چیه؟ آخه من شنیدم که یه سری بلیط های مدت دار هست که ارزون تر از بلیطهای یکطرفه در میان. من میام فرانکفورت از اونجا با قطار باید برم فرایبورگ و بعر تو شهر با مترو و اتوبوس بگردم. میشه برای قطار بین شهری و داخل شهری و اتوبوس یه بلیط یه هفته ای گرفت یا سیستم هرکدوم جداست؟
    در حالت کلی بلیت بین شهری با داخل شهری یکی نیست و سیستماشون جداست.
    اما شما وقتی میخواین از دستگاه بلیت بخرین، یه راهش اینه که به جای اینکه مثلا بزنین Freiburg Hbf ( که میشه ایستگاه مرکزی قطار )، مقصدتون رو بزنین، یعنی شما تو دستگاه که بهتون اجازه میده مقصد رو بزنین، شما Freiburg رو که بزنین گزینه هایی که با این کلمه شروع میشن رو میاره، شما اگه آدرستون رو بلدین (محله اش رو)، اونو بزنین. مثلا میزنین Freiburg Altstadt. بعد که بلیت بگیرین، اسم یه قطار دیگه رو هم نوشته که از Freiburg Hbf تا Freiburg Altstadt میره. ولی باید دقیقا همون چیزی که توی بلیت نوشته سوار شین، مثلا اگه نوشته از Freiburg Hbf باید S5 رو سوار شین، شما فقط همون قطار داخل شهری رو میتونین سوار شین، نه قطار یا اتوبوس دیگه ای.
    بعد که رسیدین به شهرتون میتونین بلیت یه هفته ای، سه روزه، یه روزه، یا یه ماهه بگیرین برای کل اتوبوس ها و قطارهای داخل شهر.

البته من نمی دونم شما چه جور بلیتی میخواین بگیرین، مثلا شما اگه بلیت آخر هفته بگیرین (که فقط میتونین باهاش قطارهای local رو سوار بشین (S , RE, RB)) میتونین با این بلیت کل S های داخل شهر مربوط به بلیتتون رو هم سوار شین. اما این بستگی به نوع بلیتی که میخرین داره، با هر بلیتی نمیشه این کارو کرد.

من واسه شرکت تو یه کنفرانس میخام از درسدن برم کارلسروهه . ارزونترین راهه رفتن چیه؟ قطار ها گرون بودن ۶۰ یورو ! فقط رفت . تو آلمان با اتوبوس نمیشه جایی رفت؟ کلن هر راهی باشه قبوله حتا قطار باری

نقل قول نوشته اصلی توسط ssoonnaayy نمایش پست ها
    من واسه شرکت تو یه کنفرانس میخام از درسدن برم کارلسروهه . ارزونترین راهه رفتن چیه؟ قطار ها گرون بودن ۶۰ یورو ! فقط رفت . تو آلمان با اتوبوس نمیشه جایی رفت؟ کلن هر راهی باشه قبوله حتا قطار باری
    mitfahrgelegenheit.de

صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین