صفحه 10 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 141

موضوع: حمل و نقل درون آلمان

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

پیش فرض پاسخ : حمل و نقل درون آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط rocana نمایش پست ها
    برای اولین بار می خوام یه سفر بین شهری در آلمان داشته باشم (از کارلزروهه به مونیخ/ رفت و برگشت) از کجا بلیط بگیرم به صرفه تره و تخفیف دانشجویی بیشتری می تونم بگیرم؟ با این کارت KVV م که نمی تونم برم مونیخ؟ می تونم؟
    تمام راه هاي حمل و نقل درون آلمان به ترتيب اولويت:
    ١. ارزونترين و سريع ترين راه Mitfahr هست كه من به شخصه ترجيح ميدم:
    http://www.mitfahrgelegenheit.dehttp....blablacar.de/
    ٢. در مقام دوم از نظر ارزوني Bus هست ولي معمولا بيشتر طول ميكشه زمان سفر كه ازين سايت ميتونيد از بين تمام لاين هاي تمام اتوبوسراني هاي آلمان سرچ كنيد:
    https://www.busliniensuche.de
    ٣. و بعد كه همون سايت DB براي قطار كه از دو تا سه هفته قبل اگر بليط بگير نرخ ١٩ يورو براي مسيرهاي كوتاه و ٢٩ يورو براي تمام مسيرهاي بلند بصورت Saving Fare/Sparsam هست:
    http://www.bahn.com/
    ٤. و براي گرفتن بليط هاي لحظه آخر قطار -يعني ٣ ٤ روز مانده به زمان سفر- ازين سايت ميتونيد بليط هاي محدود در زمان هاي محدود براي سفرهاي كوتاه ١٧ يورو و سفرهاي بلند ٢٧ يورو و سفرهاي بين المللي بصورت محدود ٣٧ يورو پيدا كنيد:
    http://www.ltur.com/
    ویرایش توسط sepidehreg : December 28th, 2014 در ساعت 03:26 AM

نمی دونم این سوالی که دارم جزء حمل و نقل حساب میشه یا نه.
    جایی هست که ماشین با راننده اش باشه که وسائل مون رو جابجا کنه چه داخلی شهر از خونه ای به خونه ی دیگه چه بین شهری؟
    افراد شخصی اطلاعیه هاشون رو در وبسایتی یا جایی نمی زنند؟ کسی به مورد مشابه من برنخورده؟
    ممنون
    تاپیک اعلام نتیجه ی ویزای دکتری

اگر برای دکتری اقدام کردید و ویزاتون اومده (شکرخدا) لطفا در تاپیک فوق اعلام کنید. باشد که رستگار شوید.

سلام

شرمنده این سوال رو اینجا میپرسم

برای سفر یک طرف از پاریس به برلین هزینه قطار چقدر هست ؟>

بهترین سایت رزرو بلیط کدون هست در این مورد ؟

ممنون

Junior Member

دوستان من میخوام از فرودگاه اشتوتگارد بلیط اتوبوس بگیرم برای توبینگن(Tubingen Hbf)، چطوری این کارو انجام بدم ، ایا مثل قطار باجه خاصی داره؟

و وقتی رسیدم به ایستگاه قطار توبینگن بلیط اتوبوسهای داخل شهرشو چجوری تهیه کنم؟

یه سوال دیگه هم اینه که اگه بلیط قطار بخوام بگیرم از فرودگاه اشتوتگارت به توبینگن، توی خود فرودگاه باجه ایی وجود داره که بتونم بلیط دو تیکه ایی بگیرم (اخه فرودگاه اشتوتگارت مستقیم به توبینگن نداره، و من باید خودمو به main station قطار برسونم و بعد از اونجا به توبینگن برم.) یا نه اول باید بلیط مترو داخل شهر رو بگیرم و بعدا در ایستگاه مرکزی اشتوتگارت (hbf دوباره یه بلیط بین شهری به سمت توبینگن بگیرم؟؟

Member

چون این اتوبوس جزء سیستم حمل و نقل شهری هست بلیطش هم مثل قطاره. شما مبدا و مقصد رو توی دستگاه انتخاب میکنی و این مبدا و مقصد روی بلیط درج میشه و بعد با هر وسیله ای خواستید میتونید برید و فرقی نمی کنه. صد البته با توجه به اینکه از فرودگاه اتوبوس مستقیم به توبینگن هست این گزینه خیلی بهتره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojgandh نمایش پست ها
    دوستان من میخوام از فرودگاه اشتوتگارد بلیط اتوبوس بگیرم برای توبینگن(Tubingen Hbf)، چطوری این کارو انجام بدم ، ایا مثل قطار باجه خاصی داره؟

و وقتی رسیدم به ایستگاه قطار توبینگن بلیط اتوبوسهای داخل شهرشو چجوری تهیه کنم؟

یه سوال دیگه هم اینه که اگه بلیط قطار بخوام بگیرم از فرودگاه اشتوتگارت به توبینگن، توی خود فرودگاه باجه ایی وجود داره که بتونم بلیط دو تیکه ایی بگیرم (اخه فرودگاه اشتوتگارت مستقیم به توبینگن نداره، و من باید خودمو به main station قطار برسونم و بعد از اونجا به توبینگن برم.) یا نه اول باید بلیط مترو داخل شهر رو بگیرم و بعدا در ایستگاه مرکزی اشتوتگارت (hbf دوباره یه بلیط بین شهری به سمت توبینگن بگیرم؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    چون این اتوبوس جزء سیستم حمل و نقل شهری هست بلیطش هم مثل قطاره. شما مبدا و مقصد رو توی دستگاه انتخاب میکنی و این مبدا و مقصد روی بلیط درج میشه و بعد با هر وسیله ای خواستید میتونید برید و فرقی نمی کنه. صد البته با توجه به اینکه از فرودگاه اتوبوس مستقیم به توبینگن هست این گزینه خیلی بهتره.
    مرسی دوست عزیز واقعیتش بچه ها طرز کار با این دستگاه ها که نمیدونم اسمش چیه رو برای کسایی که بلیط از ایران ایر دارن گذاشتن ، ولی من که میخوام از ب بسم ا... رو خودم تو این دستگاه ها بزنم چی!! بلد نیستم باهش چطور کار کنم!! شما اسم این دستگاهارو میدونین که سرچ کنم شاید راهنمای کار باهاشونو پیدا کنم؟

یه سوال دیگم اینه که وقتی رسیدم توبینگن تا خوابگاهو میخوام با اتبوسای داخل شهر برم، بلیط اونارو از کجا بگیرم؟ اونم باید از این دستگاها بگیرم؟

Member

اسم دستگاه تا جایی که می دونم vending machine هست. کار باهاش اصلا سخت نیست و اگر آلمانیتون خوب نیست انگلیسی هم داره. مبدا رو خودش به شکل پیش فرض میاره و شما روی مقصد کلیک می کنید و وقتی t رو فشار بدید یکسری گزینه ها رو میاره که شما tübingen hbf رو انتخاب می کنید. بعد دکمه پرداخت رو می زنید و پولتون رو وارد دستگاه می کنید. بلیط پرینت می شه و به همراه بقیه پولتون از بخش پایینی قابل دسترسه. در مورد توبینگن دقیق نمی دونم اما تقریبا همه جای آلمان دستگاه فروش بلیط توی ایستگاهها هست و از مراکزی که توی hbf هم هست می تونید بلیط بخرید.
    مرسی دوست عزیز واقعیتش بچه ها طرز کار با این دستگاه ها که نمیدونم اسمش چیه رو برای کسایی که بلیط از ایران ایر دارن گذاشتن ، ولی من که میخوام از ب بسم ا... رو خودم تو این دستگاه ها بزنم چی!! بلد نیستم باهش چطور کار کنم!! شما اسم این دستگاهارو میدونین که سرچ کنم شاید راهنمای کار باهاشونو پیدا کنم؟

یه سوال دیگم اینه که وقتی رسیدم توبینگن تا خوابگاهو میخوام با اتبوسای داخل شهر برم، بلیط اونارو از کجا بگیرم؟ اونم باید از این دستگاها بگیرم؟

ApplyAbroad Superstar

قسمت اول سوالتونو که بچه ها جواب دادن. کار کردن با دستگاه بسیار بسیار ساده تر از چیزیه که فکرشو می کنین. من یه بار نحوه ی کار با دستگاهو نوشتم برای همونایی که با ایران ایر بلیت می خرن، اما صرفا به دلیل استرسی که بچه ها دارن موقع بلیت خریدن. وگرنه همه چی بسیار بسیار ساده است. اصلا نگرانش نباشین.

اما در مورد بلیتی که می خرین، وقتی می خواین مقصدو انتخاب کنین، قبلش از روی گوگل مپ چک کنین و نزدیک ترین ایستگاه s به محل مورد نظرتونو پیدا کنین. اگه ایستگاه s ای هست که به خوابگاهتون نزدیک تر از ایستگاه مرکزی قطار هست (Hbf)، موقع انتخاب مقصد، اونجا رو بزنین. اون وقت شما با بلیتی که می خرین، می تونین از ایستگاه مرکزی قطار ( Hbf) با استفاده از یه S تا اون ایستگاهی که انتخاب کردین برین و یه کمی کارتون ساده تر میشه. تو تمام ایستگاه های s و ایستگاه های ترام دستگاه خرید بلیت هست.
    اما دقت کنین که تو بعضی از شهرها دستگاه های خرید بلیت بین شهری با دستگاه های خرید بلیت داخل شهری فرق داره. تو بعضی شهرها یه دستگاه هر دو تاشو داره. بلیت های بین شهری رو از دستگاه هایی می خرین که مال دویچه باهنه و روشون نوشته DB. اما دستگاه های خرید بلیت داخل شهر، شهر به شهر اسمشون فرق داره، مثلا مال هادلبرگ روشون نوشته RNV، مال کارلسروله روشون نوشته KVV.

اگه وقتی رسیدین توبینگن دیدین دستگاه DB بهتون بلیت داخل شهری نمی ده، از ایستگاه قطار برین بیرون، برین تو ایستگاه ترم، اونجا حتما حتما دستگاه خرید بلیت هست.

اگر هم مجبور شدین با اتوبوس برین، باز هم همیشه دستگاه هست، ولی اگه نبود می تونین از راننده بلیت بخرین. اما از راننده فقط می تونین بلیت تک سفره بخرین، بلیت روزانه و سه روزه و یه هفته ای و از این حرفا، گزینه هایی هستن که فقط تو دستگاه وجود دارن. ضمنا باید مقصدتونو به راننده بگین، قیمتش با توجه به مقصدتون فرق می کنه.

ضمنا اگر بلیتی خریدین در یه جهتی، اون بلیت تا یه ساعت و نیم (تو شهر ما این قدره) معتبره. یعنی مثلا اگه وسط راه یه جا خواستین به هر دلیلی پیاده شین (مثلا خواستین خرید کنین)، می تونین پیاده شین، کارتونو انجام بدین، یکی از قطارهای بعدیشو بگیرین. فقط شما باید قبل از اینکه یه ساعت و نیمتون تموم بشه به مقصد رسیده باشین.

اگر هم احیانا کارت تخفیف 25 یا 50 درصد داشتین (الان که ندارین، برای بعداتون میگم)، موقع خرید بلیت مثلا می زنین Tubingen University به جای Tubingen Hbf. اون وقت بهتون یه بلیت می ده که نوشته Tubingen Hbf +city. با این بلیت شما می تونین رایگان تا مقصدتون برین (چه با ترم، چه با اتوبوس)، بدون اینکه بلیت دیگه ای بخرین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

اپلیکیشن (DB(Deutsche Bahn را میتونید برای اطلاع از مسیر رفت و آمد اتوبوس و قطار شهری روی گوشی نصب کنید. خوبیه این اپلیکیشن نسبت به اپلیکیشن هایی که برای هر شهره، این هست که همه شهرها را ساپورت میکنه.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط amirrubik نمایش پست ها
    اپلیکیشن (DB(Deutsche Bahn را میتونید برای اطلاع از مسیر رفت و آمد اتوبوس و قطار شهری روی گوشی نصب کنید. خوبیه این اپلیکیشن نسبت به اپلیکیشن هایی که برای هر شهره، این هست که همه شهرها را ساپورت میکنه.
    دقیقا اپلیکیشن واقعا عالی و به درد بخوریه.
    البته تکمیل کنم DB Navigator رو نصب کنید، چون DB یه 7،8 تایی اپ داره ...
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.