صفحه 2 از 15 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 141

موضوع: حمل و نقل درون آلمان

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : وسایل حمل و نقل ریلی در آلمان (قطار بین شهری، قطار درون شهری و مترو)

با توجّه به این که بلین رو از سایت هم میشه گرفت، شما چه پیشنهادی دارید؟

من 13:40 میرسم برلین، مستقیم برم ایستگاه اونجا بلیت بگیرم یا از همین جا بخرم؟

پیش فرض پاسخ : وسایل حمل و نقل ریلی در آلمان (قطار بین شهری، قطار درون شهری و مترو)

نقل قول نوشته اصلی توسط sun_girl نمایش پست ها
    بچه ها یکی از دوستان برای قطار این توضیح رو برام تو میل زده:
    توی قطار که بری کنار هر ردیف سندلی‌ یه تابلو کوچیکه که نوشته سندلی‌ از کجا تا کجا رزرو اگه تابلو خالی یا نوشته `بهن کمفرط یعنی‌ رزرو نیست، اگه قطار شلوغ باشه ممکن سندلی‌ خالی‌ پیدا نشه، میتونی‌ موقع که توی فرودگاه بلیط میخری سندلی‌ هم رزرو کنی‌. اگه قطار شلوغ باشه و برت هم زیاد باشه رفت آمد‌و جا کردن بر سخت می‌شه ، شاید مجبور بشی‌ آخر کوپه یا بین کوپه‌ها با برت وایستی،

من دقیق متوجه نشدم یعنی من اگه بلیط قطار بگیرم با او بلیط معلوم نیست تو قطار صندلی گیرم بیاد یا نه؟ بلیط قطار با بلیط صندلی جداست؟ موقع خریدن بلیط قطار چی باید بگیم به باجه که بهمون صندلی هم بدن؟
    بلیطی که ایران ایر میده رزرو نشده است. یعنی شما فقط برای سوار شدن به قطار بلیط تهیه کرده اید.
    داخل قطار دو نوع صندلی هست. یک سری هستند که (همانطوری که دوستت گفته) شماره دارند -مثل صندلی اتوبوسهای بین شهری ایران- و یه تابلوی دیجیتال کوچیک هم کنارشون هست. اینها قابل رزرو کردن هستند. و اگه صاحبش تو یه ایستگاهی سوار بشه شما باید بلند بشید. ولی ممکنه کسی هم رزروش نکرده باشه.
    یک سری صندلی دیگه هم هست که شماره ندارند. معمولا یه میز هم بینشون هست. این ها قابل رزرو کردن نیست و هر کسی زودتر رسید می تونه روشون بشینه.
    اگر همه صندلی های شماره دار رزرو شده باشند و همه صندلی های بی شماره هم مسافر داشته باشند شما باید بایستید و منتظر خالی شدن آنها بمانید ولی این اتفاق بسیار بسیار نادر است.
    در ضمن خود آلمانی ها معمولا بار زیادی ندارند. بنابراین شما می تونید بارتون را بالای هر صندلی که دوست داشتید بگذارید و خودتون برید یه جای دیگه بشیند یا بایستید.
    کوچ تا چند؟ مگر می شود از خویش گریخت؟
    بال، تنها غم غربت به پرستوها داد.

دو تا نکته:
    1- توی قطار بین شهری بعد از هر ایستگاهی مسئول کنترل بلیط میاد می چرخه و میگه افراد تازه وارد بلیط نشون بدند. دفعه اول که اومد بلیط را بهش میدید و براتون تاریخ میزنه. ایستگاه های بعدی که اومد کاری بهش نداشته باشید.
    2- توی قطار های بین شهری، اگه بلیط تک سفره دارید (مدت دار نیست) بعد از سوار شدن یه دستگاهی به میله قطار نصب شده (مثل دستگاه کارت خوان اتوبوسهای تهران) شما بلیط را فرو می کنید تو دستگاه تا براتون تاریخ بزنه. اگه مامور بیاد (1%) و ببینه که بلیطتون تاریخ نداره، جریمه میشید.
    کوچ تا چند؟ مگر می شود از خویش گریخت؟
    بال، تنها غم غربت به پرستوها داد.

Member namo364 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MicroSystem @ IMTEK

نقل قول نوشته اصلی توسط audir8 نمایش پست ها
    با توجّه به این که بلین رو از سایت هم میشه گرفت، شما چه پیشنهادی دارید؟

من 13:40 میرسم برلین، مستقیم برم ایستگاه اونجا بلیت بگیرم یا از همین جا بخرم؟
    منم میخواستم همچین کاری کنم منتها موقع رزرو اینترنتی سایت Bahn تو قوانین پرداخت نوشته که کسی که پرداخت میکنه با کارتش باید همونی باشه که بلیط رو استفاده میکنه واسه همین بیخیال شدم حالا چه جوری این قضیه رو چک میکنن یا چه قدر جدی رو نمیدونم. اگه الان بگیری برات ارزون تر درمیاد اگه کارت هم به نام خودته بگیر ولی اون flexible رو بگیر که اگه تو فرودگاه معتل شدی بلیطت نسوزه

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط namo364 نمایش پست ها
    منم میخواستم همچین کاری کنم منتها موقع رزرو اینترنتی سایت Bahn تو قوانین پرداخت نوشته که کسی که پرداخت میکنه با کارتش باید همونی باشه که بلیط رو استفاده میکنه واسه همین بیخیال شدم حالا چه جوری این قضیه رو چک میکنن یا چه قدر جدی رو نمیدونم. اگه الان بگیری برات ارزون تر درمیاد اگه کارت هم به نام خودته بگیر ولی اون flexible رو بگیر که اگه تو فرودگاه معتل شدی بلیطت نسوزه
    من تا حالا یه بار فقط اینترنتی خریدم، اون یه دفعه هم مراحل خرید رو که میرفتی جلو ازت می پرسید که بلیت برای خودته یا برای کس دیگه.
    البته بازم بستگی داره، شما اگه اون قسمت رزرو کردن جا رو نزنی، اصلا روی بلیت اسم نداره (ولی اگه بخوای جا رزرو کنی که مشخصا باید مشخص باشه که کی این صندلی رو رزرو کرده) و مشکلی نداره که برای کس دیگه ای بخرین. البته شاید اطلاعات من کامل نباشه چون فقط یه بار اینترنتی خریدم.

من بلیطی میخوام که واسه افرادی باشه که با دعوت نامه ا ومدن پیشمون
    و بتونن از اتوبوس و قطار هم توی شهر و هم توی اون ایالت رفت و امد کنن
    کسی می تونه بهم معرفی کنه ؟

بچه ها کسی در مورد این اطلاع داره؟
    http://www.bahn.com/i/view/DEU/en/pr...bahncard.shtml

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط h00k نمایش پست ها
    بچه ها کسی در مورد این اطلاع داره؟
    http://www.bahn.com/i/view/DEU/en/pr...bahncard.shtml
    خودش توضیح داده که!
    با بلیت 50 درصد، همیشه باید نصف قیمت استاندارد رو بپردازین. اگه دانشجوی زیر 27 سال باشین، 120 یورو هست تقریبا، وگرنه 200 یورو.
    با بلیت 25 درصد، همیشه باید 75 درصد قیمت رو بپردازین (این تخفیف حتی برای بلیت هایی که قبلا هم تخفیف خوردن و saving fare دارن هم هست)
    با بلیت 100 درصد، هیچ هزینه ای برای بلیت پرداخت نیم کنین. قیمت این کارت 4000 یورو هست، تخفیف دانشجویی هم نداره.
    اعتبار هر کارتی که می خرین هم یه ساله

Member namo364 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MicroSystem @ IMTEK

دوستان میخواستم بدونم تو ایستگاههای اصلی قطار یا فرودگاههای آلمان وایرلس مجانی هست؟ من در حد فرستادن یک ایمیل اینترنت میخوام. فرودگاه استانبول هم باشه قبوله!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط namo364 نمایش پست ها
    دوستان میخواستم بدونم تو ایستگاههای اصلی قطار یا فرودگاههای آلمان وایرلس مجانی هست؟ من در حد فرستادن یک ایمیل اینترنت میخوام. فرودگاه استانبول هم باشه قبوله!
    من استانبولو نمی دونم ولی تو فرودگاها معمولا هست (هامبورگو مطمئنم که هست) ولی تو هیچ ایستگاه قطاری نیست تقریبا (شاید تو فرانکفورت مثلا باشه).