صفحه 3 از 15 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 141

موضوع: حمل و نقل درون آلمان

پیش فرض پاسخ : وسایل حمل و نقل ریلی در آلمان (قطار بین شهری، قطار درون شهری و مترو)

نقل قول نوشته اصلی توسط namo364 نمایش پست ها
    دوستان میخواستم بدونم تو ایستگاههای اصلی قطار یا فرودگاههای آلمان وایرلس مجانی هست؟ من در حد فرستادن یک ایمیل اینترنت میخوام. فرودگاه استانبول هم باشه قبوله!
    نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    من استانبولو نمی دونم ولی تو فرودگاها معمولا هست (هامبورگو مطمئنم که هست) ولی تو هیچ ایستگاه قطاری نیست تقریبا (شاید تو فرانکفورت مثلا باشه).
    من از فرودگاه فرانکفورت وارد شدم و ایستگاه قطار هم رفتم. در هیچ کدام از این جاها اینترنت مجانی وجود ندارد.
    همان طور که قبلا گفته بودم کافی شاپ وایرلس پسورددار دارند.
    کوچ تا چند؟ مگر می شود از خویش گریخت؟
    بال، تنها غم غربت به پرستوها داد.

پیش فرض پاسخ : وسایل حمل و نقل ریلی در آلمان (قطار بین شهری، قطار درون شهری و مترو)

سلام،

من داشتم این بلیط ها رو می خوندم "چقدر" پیچیدست! فکر کنم رسما 5 نوع بلیط با 5 نوع آپشن مختلف دارند!!!!

من شرایطم اینجوری هست که هتلم تویه شهر همسایه شهر دانشگاهم هست و خوابگاه هم ندارم.
    اینطور که فهمیدم بهترین روش حمل و نقل تا گرفتن سمستر پس این هستش که یه بلیط مدت دار از نوع A2 بگیرم! اما مشکل اینجاست که اینها یک ماه هست بلیط هاشون!!! اما یک نوعی هست (تویه ایالت ما لااقل، ruhr) به اسم Ticket2000 که قابل انتقاله!

حالا سوالم اینه که این رو میشه بعدا به خودشون فروخت؟! بلیط یک هفته ای نداریم؟

Junior Member

سلام
    من کمتر از یه ماه دیگه میرم آلمان. با پرواز ایران ایر میرم فرانکفورت و از اونجا میخوام برمsiegen. کسی میدونه چطوری باید این کارو بکنم. منظورم اینکه از فرودگاه باید سوار قطار بشم یا اینکه ایستگاه قطارش جای دیگه است. برای حمل بار محدودیت داره یا نه؟ من یه سایت برای سیستم حمل و نقل ریلی پیدا کردم ولی تعداد قطارها خیلی زیاد و تشخیص اینکه دقیقا باید چی کار کرد مشکله
    ممنون

Member namo364 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MicroSystem @ IMTEK

نقل قول نوشته اصلی توسط reihane1 نمایش پست ها
    سلام
    من کمتر از یه ماه دیگه میرم آلمان. با پرواز ایران ایر میرم فرانکفورت و از اونجا میخوام برمsiegen. کسی میدونه چطوری باید این کارو بکنم. منظورم اینکه از فرودگاه باید سوار قطار بشم یا اینکه ایستگاه قطارش جای دیگه است. برای حمل بار محدودیت داره یا نه؟ من یه سایت برای سیستم حمل و نقل ریلی پیدا کردم ولی تعداد قطارها خیلی زیاد و تشخیص اینکه دقیقا باید چی کار کرد مشکله
    ممنون
    خیلی سادست، تو فرودگاه فرانکفورت از هواپیما که پیاده شدی و چمدونت رو تحویل گرفتی تابلوهای راهنمایی رو که سمت ایستگاه قطار رو نشون میدن دنبال میکنی (Bahnhof) بعد از حدودا 10 دقیقه میرسی به ایستگاه قطار، اونجا یه سری دستگاه فروش بلیط هست مثه عابر بانک (fahrkartenautomat) میری مسیرتو انتخاب میکنی پول بهش میدی بهت بلیط میده. تو ایستگاه قطار تابلوالکتریکی رو مثه اونایی که تو فردوگاه هست رو چک میکنی ببینی قطارت از کدوم خط حرکت میکنه بعدش میری تو همون لاین سوار میشی و ممکنه مجبور شی یکی دوبار هم قطار عوض کنی که تو همون دستگاه موقع خرید بهت میگه. حتی از الانم میتونی چک کنی از تو سایت که آماذه باشیو هیچ محدودیت باری هم نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط namo364 نمایش پست ها
    خیلی سادست، تو فرودگاه فرانکفورت از هواپیما که پیاده شدی و چمدونت رو تحویل گرفتی تابلوهای راهنمایی رو که سمت ایستگاه قطار رو نشون میدن دنبال میکنی (Bahnhof) بعد از حدودا 10 دقیقه میرسی به ایستگاه قطار، اونجا یه سری دستگاه فروش بلیط هست مثه عابر بانک (fahrkartenautomat) میری مسیرتو انتخاب میکنی پول بهش میدی بهت بلیط میده. تو ایستگاه قطار تابلوالکتریکی رو مثه اونایی که تو فردوگاه هست رو چک میکنی ببینی قطارت از کدوم خط حرکت میکنه بعدش میری تو همون لاین سوار میشی و ممکنه مجبور شی یکی دوبار هم قطار عوض کنی که تو همون دستگاه موقع خرید بهت میگه. حتی از الانم میتونی چک کنی از تو سایت که آماذه باشیو هیچ محدودیت باری هم نداره.
    مرسی.پس از همون فرودگاه میشه رفت. من دوباره رفتم سایت و چک کردم. فرق این سه تا با هم چیه؟ کدومشون از فرودگاه فرانکفورته؟
    Frankfurt(Oder)،FRANKFURT(MAIN)،Frankfurt(Main)H bf
    ممنون

Member namo364 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MicroSystem @ IMTEK

مرسی.پس از همون فرودگاه میشه رفت. من دوباره رفتم سایت و چک کردم. فرق این سه تا با هم چیه؟ کدومشون از فرودگاه فرانکفورته؟
    Frankfurt(Oder)،FRANKFURT(MAIN)،Frankfurt(Main)H bf
    ممنون
    Frankfurt(M)Flughafen که اون کلمه آخر یعنی فرودگاه

سلام
    ممنون
    اصلش را دوستمون توضیح داد.
    ولی ایران ایر یه بلیط قطار هم بهتون میده که رایگانه. یعنی وقتی رسیدید به اون دستگاه شبیه عابربانک، فقط کافیه که پرینتش کنید. نحوه پرینت را کاربر special توی پستهاش گذاشته بود. یه فایل PDF هست سعی کنید با خودتون ببریدش اونجا.
    کوچ تا چند؟ مگر می شود از خویش گریخت؟
    بال، تنها غم غربت به پرستوها داد.

دوستان من میخوام از فرانکفورت برم Ulm ، دنبال ارزونترین راه میگردم. وقتی سرچ کردم دیدم کلی قطار از فرانکفورت به اولم میرن ولی توش ننوشته بود که باید قطار عوض کنم یا نه. از کجا باید بفهمم؟ اگه قرار باشه وسطش چنج کنم تو این سایته چی مینویسه؟ یه سوال دیگه اینکه، ما 90 یورو یه دانشگاه بابت semester ticket میدیم. این بلیط فقط تو شهر اولم مجانیه یا تو کل ایالت قابل استفاده است یا چه جوریه؟
    Vanity is my favorite sanity.
    "Devil's Advocate"

Junior Member

سلام دوست عزیز.
    در مورد بهترین راه برای رفتن از فرانکفورت به شهرتون، اگر برای بار اولتونه که آلمان میایید بهترین و سریع ترین راه همون قطارهای بین شهری هستش که خودتون هم سرچ کرده اید. در مورد اینکه باید مسیرتونو عوض کنید یا نه برای هر قیمتی که به شما آفر میده، جلوش مینویسه که چنج داره یا نه، ولی حتی اگه چنج هم داشته باشه اصلا نگرانی نداره. راحت پیدا می کنید. من این مسیرو براتون چک کردم راحت میتونید آفرهای بدون چنج کردن پیدا کنید.
    در مورد سمستر تیکت هم باید بگم که هر ایالت و یا حتی هر شهری واسه خودش قوانین جداگونه ای داره. مثلا من قبلا برمن بودم که با سمتر تیکتم تا هامبورگ هم می تونستم برم اما تو این دانشگاه جدیدم که تو بادن ووتمبرگ هستش فقط تو خود شهرمون رایگان هستش. موقعی که رسیدید همه اینا را خودتون منوجه می شید...
    موفق باشید....

نقل قول نوشته اصلی توسط elham-sh نمایش پست ها
    دوستان من میخوام از فرانکفورت برم Ulm ، دنبال ارزونترین راه میگردم. وقتی سرچ کردم دیدم کلی قطار از فرانکفورت به اولم میرن ولی توش ننوشته بود که باید قطار عوض کنم یا نه. از کجا باید بفهمم؟ اگه قرار باشه وسطش چنج کنم تو این سایته چی مینویسه؟ یه سوال دیگه اینکه، ما 90 یورو یه دانشگاه بابت semester ticket میدیم. این بلیط فقط تو شهر اولم مجانیه یا تو کل ایالت قابل استفاده است یا چه جوریه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط elham-sh نمایش پست ها
    اگه قیمت قطارهایی که پیدا می کنین یکی هست، هر کدومو بگیرین فرقی نداره. اینجا شما اگه از یه قطار جا بمونی میتونی با بعدیش بری (مثل متروی ایرانه)، این جوری نیست که بلیتت سوخته باشه و دیگه نتونی بری (البته اگه بلیتت فقط برای قطارهای لوکال باشه، اگه از دست بدی باید تا لوکال بعدی صبر کنی و نمی تونی با قطارهای سریع السیر بری)
    ضمنا تو سایت bahn.de که چک کنی، تعداد Change ها رو می نویسه، یه علامت هم سمت چپ هر کدوم از قطارهایی که آورده هست که اگه روش کلیک کنی دقیقا مینویسه کدوم سکو باید پیاده بشی و کدوم سکو بری سوار بشی برای قطار بعدیت.