صفحه 4 از 15 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 141

موضوع: حمل و نقل درون آلمان

Junior Member nafi3 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics-Isfahan

پیش فرض پاسخ : وسایل حمل و نقل ریلی در آلمان (قطار بین شهری، قطار درون شهری و مترو)

http://bahn.ltur.com/?omnin=DB-DE

این سایت خیلی‌ خوبه برای پیدا کردن بلیت ارزان قطارهای سریع السیر ICE ، فقط میتونید یه هفته قبلِ سفرتون بلیت بگیرید!

Junior Member vhb آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

پیش فرض تهیه بلیط قطار در آلمان

سلام دوستان،
    می خواستم بدونم بلیط قطار در آلمان باید از کجا رزرو کنیم و بگیریم؟
    هزینه اش چطور هست؟ بلیط رو باید از خود ایستگاه تهیه کنیم یا می شه اینترنتی هم رزرو کرد؟
    روزگار، آینه را محتاج خاکستر کند.

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : تهیه بلیط قطار در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط vhb نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    می خواستم بدونم بلیط قطار در آلمان باید از کجا رزرو کنیم و بگیریم؟
    هزینه اش چطور هست؟ بلیط رو باید از خود ایستگاه تهیه کنیم یا می شه اینترنتی هم رزرو کرد؟
    www.bahn.de
    این سایتشه. ولی لزومی نداره از قبل رزرو کنین. کلا قطار آلمان مثل متروئه. (به جز قطارهای شب رو که تخت دارن) همه ی قطارها اتوبوسی اند، یعنی صندلی دارن. بلیت هم این طوری نیست که محدودیت داشته باشه و تموم بشه. مثل مترو هر چند نفر هم بخوان می تونن بخرن، نهایتش یه عده سرپا وای می ایستن. البته موقع خرید بلیت می تونین یه مبلغی اضافه تر بدین و صندلی رو رزرو کنین.
    میتونین از دستگاه، حداکثر تا 3 دقیقه مونده به حرکت قطار بخرین. اینترنتی هم میشه بخرین ولی ازتون شماره حساب میخواد.

رشته و دانشگاه
    الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    www.bahn.de
    این سایتشه. ولی لزومی نداره از قبل رزرو کنین. کلا قطار آلمان مثل متروئه. (به جز قطارهای شب رو که تخت دارن) همه ی قطارها اتوبوسی اند، یعنی صندلی دارن. بلیت هم این طوری نیست که محدودیت داشته باشه و تموم بشه. مثل مترو هر چند نفر هم بخوان می تونن بخرن، نهایتش یه عده سرپا وای می ایستن. البته موقع خرید بلیت می تونین یه مبلغی اضافه تر بدین و صندلی رو رزرو کنین.
    میتونین از دستگاه، حداکثر تا 3 دقیقه مونده به حرکت قطار بخرین. اینترنتی هم میشه بخرین ولی ازتون شماره حساب میخواد.
    خیلی ممنون دوست عزیز،
    مسیر ها رو از کجا می شه نگاه کرد؟ مسیر هایی که Google map می دن درست هستند یا نه؟
    برای مثال من دو تا شهر رو تو Google map تعیین کردم. تو قسمت حرکت با قطار، چند تا مسیر میذاره که و مدت زمان هر مسیر رو تعیین می کنه، آیا مدت زمان و مسیر هایی که گوگل مپ می ذاره درست هستند؟
    یک مورد دیگه اینکه مدت زمان مسیر با ماشین به مراتب کمتر از مدت زمان با قطار هست، این درست هست؟

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

خیلی ممنون دوست عزیز،
    مسیر ها رو از کجا می شه نگاه کرد؟ مسیر هایی که Google map می دن درست هستند یا نه؟
    برای مثال من دو تا شهر رو تو Google map تعیین کردم. تو قسمت حرکت با قطار، چند تا مسیر میذاره که و مدت زمان هر مسیر رو تعیین می کنه، آیا مدت زمان و مسیر هایی که گوگل مپ می ذاره درست هستند؟
    یک مورد دیگه اینکه مدت زمان مسیر با ماشین به مراتب کمتر از مدت زمان با قطار هست، این درست هست؟
    دوست عزيز
    اگه ايران هستيد مي توانيد از طريق شركت http://www.shirinsafar.com/?ShirinSafar كه نماينده رسمي RailEurope هستش انواع بليط هاي قطارهاي اروپايي رو رزرو و خريد كنيد.
    در اين لينك مقصد رو وارد كنيد تا مسافت اعلام شود:
    http://www.raileurope.com/europe-travel-guide/
    لازم به ذكر كه شركت هاي مختلف قطار در اروپا وجود داره....بعضي هاش حتي مثل هتل ستاره داره!!!!
    کربلایم آرزوست...

ApplyAbroad Superstar

خیلی ممنون دوست عزیز،

شما برو توی همون سایتی که دادم. این مراحل رو طی کن:

1- اسم شهر مبدا و مقصد رو بزن (Hbf یعنی ایستگاه مرکزی قطار).
    2- اون قسمت که تیک داره prefer fast connection، تیکش رو بردار.
    3- یه علامت فلش توی یه مربع قرمز به این شکل (<) می بینی کنار هر کدوم از گزینه هایی که آورده. اون رو بزن. اینجا می فهمید کدوم سکو باید سوار و پیاده بشی. و چند بار باید قطار عوض کنی تا برسی به مقصدت.
    4- حالا داخل همون چیزایی که نتیجه ی قسمت 3 هست، یه فلش دیگه هست به همون شکل بالا ولی توی مربع خاکستری. اونو بزن تا نشون بده از چه مسیری داره میره و چه ایستگاه هایی داره. ولی توجه داشته باشین شما فقط توی مواردی که توی قسمت 3 مشخص شدن باید پیاده بشین و خط عوض کنین.

نکات مهم:
    1- بلیت قطار که میخرین، اگر از قطار جا بمونین مشکلی نیست، میتونین با قطار بعدی برین (البته همون روز ها) . همون طور که گفتم در واقع یه چیزی شبیه مترو هست. البته این مورد برای قطارهای شب رو که تخت دارن و رزرو میکنین مصداق نداره.
    2- اگر میخواین بلیت ارزون بخرین، میتونین همون اول جست و جوتون، قسمت local transport only رو تیک بزنین، با این روش خیلی دیرتر می رسین ولی ارزون تره.

در مورد اینکه آیا این مسیر با گوگل مپ یکی هست یا نه من اطلاعی ندارم و بهتون هم پیشنهاد نمی کنم وقتی سایت قطار آلمان هست، برین از گوگل مپ استفاده کنین!

در مورد زمان با ماشین، بستگی داره به خیلی چیزا داره. آیا فقط دارین با IC ( قطار سریع السیر) میرین یا دارین با قطارهای محلی میرین؟ آیا باید قطارتون رو عوض کنین یا نه؟ اگه باید عوض کنین چقدر زمان معطلیتون برای قطار بعدی هست؟ اگه با ماشین میرین با چه ماشینی میرین؟ با چه سرعتی؟

من خودم سفرهام به شهرهای معدودی مرتب هست و هم قطار و هم ماشین رو امتحان کردم. اگر موقع سرچ کردن و بلیت گرفتن محدودیت local transport only رو نداشته باشین، یعنی هر قطاری رو بتونین سوار بشین، تقریبا ماشین و قطار هم زمان میرسن. ولی گفتم جواب دادن به اون سوالای بالا خیلی خیلی مهمه. گاهی میتونین با یه ماشین برین که طرف 220 تا سرعت داره، گاهی هم ماشین درب و داغونه و تهش 120 تا میره! من نمی دونم شما کدوم ماشینو میخوان با کدوم قطارها مقایسه کنین.

رشته و دانشگاه
    الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    دوست عزيز
    اگه ايران هستيد مي توانيد از طريق شركت http://www.shirinsafar.com/?ShirinSafar كه نماينده رسمي RailEurope هستش انواع بليط هاي قطارهاي اروپايي رو رزرو و خريد كنيد.
    در اين لينك مقصد رو وارد كنيد تا مسافت اعلام شود:
    http://www.raileurope.com/europe-travel-guide/
    لازم به ذكر كه شركت هاي مختلف قطار در اروپا وجود داره....بعضي هاش حتي مثل هتل ستاره داره!!!!
    خیلی ممنون دوست عزیز.
    قیمت هاشون چطور هست؟ باهشون کار کردید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    شما برو توی همون سایتی که دادم. این مراحل رو طی کن:

1- اسم شهر مبدا و مقصد رو بزن (Hbf یعنی ایستگاه مرکزی قطار).
    2- اون قسمت که تیک داره prefer fast connection، تیکش رو بردار.
    3- یه علامت فلش توی یه مربع قرمز به این شکل (<) می بینی کنار هر کدوم از گزینه هایی که آورده. اون رو بزن. اینجا می فهمید کدوم سکو باید سوار و پیاده بشی. و چند بار باید قطار عوض کنی تا برسی به مقصدت.
    4- حالا داخل همون چیزایی که نتیجه ی قسمت 3 هست، یه فلش دیگه هست به همون شکل بالا ولی توی مربع خاکستری. اونو بزن تا نشون بده از چه مسیری داره میره و چه ایستگاه هایی داره. ولی توجه داشته باشین شما فقط توی مواردی که توی قسمت 3 مشخص شدن باید پیاده بشین و خط عوض کنین.

نکات مهم:
    1- بلیت قطار که میخرین، اگر از قطار جا بمونین مشکلی نیست، میتونین با قطار بعدی برین (البته همون روز ها) . همون طور که گفتم در واقع یه چیزی شبیه مترو هست. البته این مورد برای قطارهای شب رو که تخت دارن و رزرو میکنین مصداق نداره.
    2- اگر میخواین بلیت ارزون بخرین، میتونین همون اول جست و جوتون، قسمت local transport only رو تیک بزنین، با این روش خیلی دیرتر می رسین ولی ارزون تره.

در مورد اینکه آیا این مسیر با گوگل مپ یکی هست یا نه من اطلاعی ندارم و بهتون هم پیشنهاد نمی کنم وقتی سایت قطار آلمان هست، برین از گوگل مپ استفاده کنین!

در مورد زمان با ماشین، بستگی داره به خیلی چیزا داره. آیا فقط دارین با IC ( قطار سریع السیر) میرین یا دارین با قطارهای محلی میرین؟ آیا باید قطارتون رو عوض کنین یا نه؟ اگه باید عوض کنین چقدر زمان معطلیتون برای قطار بعدی هست؟ اگه با ماشین میرین با چه ماشینی میرین؟ با چه سرعتی؟

من خودم سفرهام به شهرهای معدودی مرتب هست و هم قطار و هم ماشین رو امتحان کردم. اگر موقع سرچ کردن و بلیت گرفتن محدودیت local transport only رو نداشته باشین، یعنی هر قطاری رو بتونین سوار بشین، تقریبا ماشین و قطار هم زمان میرسن. ولی گفتم جواب دادن به اون سوالای بالا خیلی خیلی مهمه. گاهی میتونین با یه ماشین برین که طرف 220 تا سرعت داره، گاهی هم ماشین درب و داغونه و تهش 120 تا میره! من نمی دونم شما کدوم ماشینو میخوان با کدوم قطارها مقایسه کنین.
    بسیار بسیار ممنون دوست عزیز،
    یک عکس گذاشتم، ببینید درست فهمیدم؟
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    الان من مقصدم رو مشخص کردم. Flughafen یعنی از خود فرودگاه، قطار حرکت می کنه درسته؟
    اون طور که فهمیدم یک ایستگاه باید قطار رو عوض کنم و در اون ایستگاه (Berlin Sudkreuz) از سکوی 3 ساعت 13:58 پیاده می شم و در سکوی 11 ساعت 15:05 سوار می شم. درسته؟
    تو عکس یک جا نوشته walk 5 min، یعنی 5 دقیقه تا سکوی 11 راه است. درسته؟ ولی بین زمان رسیدن و زمان حرکت قطار بعدی در ایستگاه Berlin Sudkreuz حدود 1 ساعت و 5 دقیقه اختلاف هست، درسته؟
    منظور از Product هم شماره قطار هست؟
    یک سئوال دیگه هم داشتم، چه فرقی بین بلیط با قیمت Standard Fare و بلیط با قیمت Saving Fares هست؟ یکی 24 یورو هست و 48 یورو هست.
    خیلی ممنون.

ApplyAbroad Superstar

خیلی ممنون دوست عزیز.
    قیمت هاشون چطور هست؟ باهشون کار کردید؟

بسیار بسیار ممنون دوست عزیز،
    یک عکس گذاشتم، ببینید درست فهمیدم؟

الان من مقصدم رو مشخص کردم. Flughafen یعنی از خود فرودگاه، قطار حرکت می کنه درسته؟
    اون طور که فهمیدم یک ایستگاه باید قطار رو عوض کنم و در اون ایستگاه (Berlin Sudkreuz) از سکوی 3 ساعت 13:58 پیاده می شم و در سکوی 11 ساعت 15:05 سوار می شم. درسته؟
    تو عکس یک جا نوشته walk 5 min، یعنی 5 دقیقه تا سکوی 11 راه است. درسته؟ ولی بین زمان رسیدن و زمان حرکت قطار بعدی در ایستگاه Berlin Sudkreuz حدود 1 ساعت و 5 دقیقه اختلاف هست، درسته؟
    منظور از Product هم شماره قطار هست؟
    یک سئوال دیگه هم داشتم، چه فرقی بین بلیط با قیمت Standard Fare و بلیط با قیمت Saving Fares هست؟ یکی 24 یورو هست و 48 یورو هست.
    خیلی ممنون.

شما از فرودگاه سوار میشین، ساعت 13:52 می رسین سکوی 11 ی اون مقصدی که نوشته. سکوی 11 پیاده اتون میکنه. میرین سکوی 3 سوار میشین، بعد دوباره سکوی 11 پیاده اتون میکنه. بعد میرین سکوی 23 سوار میشین.
    بین سکوها راه زیاد نیست. وقتی مینویسه 5 دقیقه با احتساب این می نویسه که ساک و بار دارین و مردم هستن وباید از لابه لاشون رد بشین وگرنه کلا راه زیاد نیست معمولا زودتر می رسین. در مورد زمان ترنسفر هم اشتباه متوجه شدین. شما 13:52 میرسین سکوی 11 و 13:58 باید از سکوی 3 سوار بشین. یعنی 6 دقیقه وقت دارین.
    پروداکت هم شماره و هم نوع قطار رو نشون میده. S, RE , RB لوکال هستن.
    IC, ICE غیرلوکال.

در مورد تفاوت قیمت ها، بسته به اینکه چه زمانی برای چه زمانی بلیت بخرین قیمتش فرق داره. استاندارد یعنی قیمت واقعیش (شما یه ربع به سوار شدن بلیت بخرین قیمتش اینه). ولی اگه چند ماه قبلش بخرین تخفیف داره. البته دقیق نمیشه گفت تا چند وقت قبلش این تخفیف هست، چون همیشه ثابت نیست. یه وقت می بینی یه جایی میخوای برین الان برای دو هفته بعدش تخفیف داره، ولی یه وقتی یه ماه قبلش چک می کنی تخفیف نداره.

Junior Member

شاید سئوال من پاسخ داده شده باشه ولی من پیدا نکردم لطفا راهنمایی کنید این بلیط قطارن که رون بلیط ایران ایر هست رو اونجا باید چیکار کرد همینطوری باید سوار شد یا باید کار دیگهای کرد لطفا مراحلش رو توضیح بدید هر چی گشتم دنبال اون pdf که گفتن دوستمون گذاشته رو پیدا نکردم ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : حمل و نقل درون آلمان

سلام .من جمعه ساعت 7 میرسم فرودگاه فرانکفورت و میخوام از همون جا با قطار برم و احتمالا با ICE میرم . میشه بلیط ICEرو همون موقع بگیرم؟ تا باید اینترنتی بخرمش؟ ممنون