صفحه 39 از 39 نخستنخست ... 2930313233343536373839
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 390

موضوع: همه سوالات در مورد دانشگاه USM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : همه سوالات در مورد دانشگاه USM

سلام دوستان
    این مطالب رو توی تاپیک زندگی در پینانگ هم توضیح دادم. اما دیدم اینجا هم سوال زیاد پرسیدن اینجا هم میزارم.

جداگانه براتون توضیح میدم:

خوابگاه: شرایط خوابگاه های دانشگاه نسبتا خوبه. دو نوع خوابگاه در اختیار دانشجویان قرار میدن. مجردی و متاهلی. خوابگاه های مجردی به صورت تک نفره و دو نفره هست. خوابگاه مجردی به تعداد کافی موجوده و هیچ نگران خوابگاه نباشید. همه هزینه ها از قبیل اینترنت، آب و برق رایگانه. اجاره هر اتاق 240 رینگیته که برای اتاق یک نفره تنهایی باید بدید و برای اتاق دو نفره بینتون تقسیم میشه یعنی هر نفر 120 رینگیت. اتاق ها کولر نداره و اجازه نصب هم ندارید مگر اینکه از کولر گازی های قابل حمل استفاده کنید که قیمتشون حدود 1000 رینگیت به بالاست.
    خوابگاه متاهلی تعدادش محدودتره و متقاضی بیشتر داره و برای همین احتمالا باید نامنویسی کنید تا نوبتتون بشه و میتونه تا یک سال هم طول بکشه تا نوبت بشه. اجاره هاش هم متفاوته. 350 ، 450 و 750 رینگیت داره. این اجاره به خاطر یک خوابه یا دو خوابه بودن یا موقعیت خوابگاه متغیره. همه خوابگاه ها داخل دانشگاست. فقط هزینه برق برای این خوابگاه ها به عهده خودتونه اما نسبت به بیرون هزینش پایینتره. چون پول برق رو خودتون میدید اجازه نصب کولر گازی هم دارید.
    آپارتمان: اجاره آپارتمانها با توجه به موقعیتشون متفاوته. از 700 رینگیت هست به بالا. آپارتمانها دو صورت با اثاثیه و بدون اثاثیه موجوده که اجاره ها هم بر همین اساس متغیره. اما به طور میانگین شما میتونید با 1000 تا 1200 رینیگت یک آپارتمان نسبتا خوب اجاره کنید. تمام هزینه های اینترنت، آب و برق پای خودتونه. مجتمع های زیادی اطراف دانشگاه هست که بعضی هاش که یادمه عبارتند از: سانی ویل، ان پارک، ای پارک، یونیورسیتی هایت، گمبیر هایت، آیوری پلازا و خیلی از مجتمع عای دیگه که اسمشون یادم نیست. فاصله این مجتمع های مسکونی از دانشگاه زیاد نیست و حدودا 15 دقیقه پیاده روی داره. اگر هم ماشین داشته باشید که دیگه مشکلی نیست.

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام دوستان
    پینانگ هم یه شهریست مثل همه شهرها با یک سری امکانات. برای یک سری افراد خوب و برای یک سری نه چندان کافی. مهم اینه که شما قراره یه مدت کوتاهی اونجا زندگی کنید. پس زیاد مهم نیست.
    ضمنا پینانگ جزو سه شهر اول مالزی از نظر سطح زندگی شهری و رفاهی در مالزیست. پس نمیتونه زیاد بد باشه. اما در هر صورت به صلیقه افراد برمیگرده و سطح انتظاراتشون.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سوالی دوستان مطرح کرده بودند در مورد آزمایشات پزشکی.
    خود دانشگاه همه آزمایشات رو انجام میده. پس بهتره تمام آزمایشات رو همونجا انجام بدید. خیلی ساده و بی دردسر.

بجه های خواهشا اگه می تونید من رو راهنمایی کنید

من میخام بدونم ایا دانشگاه های مالزی حتی دانشگاه های خوب ارزش دکترا خوندن دارن؟ من میخام بدونم ایا بعد از دکترا گرفتن جایی استخدامت میکنن؟ اخه تو ایران که خیلی اعباره نداره می ترسم بریم اونجا دکترا بخونیم بعدش هم هیچی گیرومون نیاد.

من از دانشگاه مالایا یک افر دارم فول فاند برای دکترا پژوهشی . کسی می تونه بگه ایا ارزش داره برم؟

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

نقل قول نوشته اصلی توسط aliesmaeili نمایش پست ها
    بجه های خواهشا اگه می تونید من رو راهنمایی کنید

من میخام بدونم ایا دانشگاه های مالزی حتی دانشگاه های خوب ارزش دکترا خوندن دارن؟ من میخام بدونم ایا بعد از دکترا گرفتن جایی استخدامت میکنن؟ اخه تو ایران که خیلی اعباره نداره می ترسم بریم اونجا دکترا بخونیم بعدش هم هیچی گیرومون نیاد.

من از دانشگاه مالایا یک افر دارم فول فاند برای دکترا پژوهشی . کسی می تونه بگه ایا ارزش داره برم؟
    شاید بهتر باشه، رزومه تون رو بذارید، تا دوستان بتوانند در مقایسه با رزومه تون، نظرشون رو بگویند.
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Civil-Environmental engineering-SBU

سلام دوستان.کسی از deadline این دانشگاه خبر داره؟ engineering department

Junior Member

سلام دوستان من حدود یک ماه و شایدم بیشتر هستش که از USM پذییزش گرفتم می خواستم بدونم که آیا USM بسته ای برای من ازسال میکنه؟ یا من باید خودم برای approval letter اقدام کنم

سلام دوست عزیز تبریک میگم
    شما خودتون باید از طریق سایت EMGS اقدام کنید دانشگاه جز admission letterچیزی براتون نمیفرسته

Junior Member

سلام دوستان. ممنون میشم اگر بتونید به سوالم جواب بدید. من از یک استادی برای مستر ریسرچی در دپارتمان مهندسی اوکی گرفتم. به من گفت شرایطت برای اسکالرشیپ و فلوشیپ خوبه و احتمال داره بهت بدن. من روی سایت اسکالرشیپ و فلوشیپش که میرم اصلا اپدیت نیست. میشه راهنماییم کنید که من کجا باید درخواست بدم؟ به خود دانشگاهم که ایمیل میزنم جواب درست و حسابی بهم نمیدن.

سلام دوستان
    من در حال اقدام برای PhD در دانشگاه USM هستم. از دوستان کسی اونجا هست؟ یا قصد رفتن داشته باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)