نقل قول نوشته اصلی توسط shirinrazi نمایش پست ها
سلام بچه من لیسانس فیزیک از دانشکاه امیر کبیر دارم معدلم 15 هسست یه پروزه ی قوی دارم کار می کنم یه جورایی در حد پایان نامه ی ارشد که امکان مقاله ی isi شدنش زیاده ..recom های خیلی خوبی هم می تونم از استادای خیلی خوب و شناخته شده ی اینجا بگیرم gre subject , general هم می دم و فکر می کنم بتونم subject رو بالای 800 بگیرم یا حتی بیشتر .. برای اینکه معدلم جبران بشه.. می شه به من بگید دیگه چه چیز هایی می تونه معدل من رو جبران کنه ...من واقعا آرزومه تو این دانشگاه برای مستر پذیرش بگیرم .. چی کار کنم که شانس پذیرشم بالا بره ؟؟؟؟ البته معدل دو سال آخرم نزدیک 17 هست
نقل قول نوشته اصلی توسط shirinrazi نمایش پست ها
سلام بچه من لیسانس فیزیک از دانشکاه امیر کبیر دارم معدلم 15 هسست یه پروزه ی قوی دارم کار می کنم یه جورایی در حد پایان نامه ی ارشد که امکان مقاله ی isi شدنش زیاده ..recom های خیلی خوبی هم می تونم از استادای خیلی خوب و شناخته شده ی اینجا بگیرم gre subject , general هم می دم و فکر می کنم بتونم subject رو بالای 800 بگیرم یا حتی بیشتر .. برای اینکه معدلم جبران بشه.. می شه به من بگید دیگه چه چیز هایی می تونه معدل من رو جبران کنه ...من واقعا آرزومه تو این دانشگاه برای مستر پذیرش بگیرم .. چی کار کنم که شانس پذیرشم بالا بره ؟؟؟؟ البته معدل دو سال آخرم نزدیک 17 هست
میانگین معدل بچه هایی که اینجا ادمیشن گرفتن حدود 17.5 برای لیسانس هست. بنابراین شما باید خیلی تلاش کنید و در نهایت هم زیاد امیدوار نباشید. gre subject برای اینجا مهم نیست و حتی توی مدارک توصیه ای هم نیست، البته مدارک، رشته به رشته فرق میکنه و شاید برای فیزیک، توصیه شده باشه. پس اگه برای رشته شما گفته نشده، روش وقت نذارین چون در اینصورت در نهایت، بهش نگاه هم نمیکنن!. کلاً فاکتورهای تأثیرگذار توی اپلای زیاد نیستن: معدل و دانشگاه محل تحصیل، مقاله، ریکام، رزومه، GRE. مورد اول رو که دیگه کاریش نمیشه کرد. مقاله رو واقعاً جدی روش وقت بذارین و حداقل یه دونه آبرومند در بیارید. ریکام رو هم به همچنین. هر چی طولانی تر و پرآب و تاب تر، بهتر. رزومه هم دیگه دیره ولی در حالت کلی، هر چی افتخاراتتون شامل مسابقات و جوایز و ... و همچنین تجربیات پژوهشی تون بیشتر باشه بهتره. GRE هم فقط جنرالش رو میخوان و مینیمم هم نداره، بنابراین وقت نذارین روش. همون مقاله و ریکام رو بچسبین بهتره. اینا مثل دانشگاه های آمریکا به معدل کل دوره نگاه میکنن نه دو ترم آخر. تافل هم فعلاً برای اپلای نمیخوان، اگر ادمیشن گرفتید باید موقعی که برای ثبت نام دانشگاه میرید، مدرک تافل 100 هم براشون ببرید.
در نهایت هم با اساتید حتماً حتماً مکاتبه کنید و سعی کنید نظر یکی رو (ترجیحاً توی فیلد کاری خودتون) برای کار پژوهشی توی آزمایشگاهش جلب کنید. اگرچه بچه ها میگن اساتید توی ادمیشن تأثیری ندارند ولی تجربه شخصی من این حس رو بهم داد که اگه بخوان میتونن تأثیر داشته باشن.

ببخشید اگه جمله ام تلخه، ولی در نهایت زیاد برای این دانشگاه حساب باز نکنید، چون احتمال ادمیشنتون بالا نیست.