صفحه 70 از 71 نخستنخست ... 20606162636465666768697071 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 691 تا 700 , از مجموع 706

موضوع: همه سوالات درباره دانشگاه ETH

پیش فرض پاسخ : همه سوالات درباره دانشگاه ETH

نقل قول نوشته اصلی توسط mahbod_heidari نمایش پست ها
    دوستان عزیز که میپرسن شانس ما چقد هست با این رزومه :

نمیخام خدای نکرده قابلیت های شما رو زیره سوال ببرم اما ETHZ و EPFL جزو ۱۰ -۱۵ دانشگاه برتر دنیا هستن

واقعن فقط از 4-۳ دنشگاه برتر ایران و با داشتن resume خیلی خوب پذیرش میدن

به عنوان نمونه برای پذیرش دکترای الکترونیک در EPFL باید یک مقطع در شریف تهران یا امیرکبیر بوده باشید

برای بعضی رشته های دیگه مثل مکانیک یا کنترل بچه ها از علم و صنعت خواجه نصیر و صنعتی اصفهان هم تونستند پذیرش بگیرن

لطفن به این موضوع دقت کنید
    سلام.
    به نظرتون من با فوق لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه خواجه‌نصیر (با معدل بالای 18) و شرط وجود موارد دیگه در رزومه، میتونم به این دانشگاه فکر کنم؟
    Sure, things will go well, I believe

Junior Member aminghasemi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Natural Resource-Env. Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_albert نمایش پست ها
    سلام.
    به نظرتون من با فوق لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه خواجه‌نصیر (با معدل بالای 18) و شرط وجود موارد دیگه در رزومه، میتونم به این دانشگاه فکر کنم؟
    به نظر من شما با یک ایمیل ساده به استاد مورد نظر در دانشگاه مورد نظر میتونید جواب خودتون رو بگیرید
    نظرات دوستان محترمه ولی اساتید تصمیم نهایی رو میگیرن
    کاری نداره یکی دو روز مقالات استاد مربوطه رو بخونید و بعد یک ایمیل به استاد بزنید و چالش مورد نظر که با استفاده از تشابهات رزومه تون و پروژه های استاد بوده رو مطرح کنید ببنید چطور جواب میده استاد....

Junior Member homaesm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Energy Systems En at SUT

سلام دوست عزیز
    من تجربه خودم از دانشگاه ETH را برات بگم.
    این دانشگاه خیلی خیلی سخت گیر هست و پوزیشن های این دانشگاه بسیار رقابتی هستند. شما رزومه افرادی که در یک تیم هستند را ببینید متوجه این موضوع خواهید شد. من برای یک پوزیشن خیلی خوب در گروه محیط زیست این دانشکده دعوت به مصاحبه شدم. این موضوع را بگم که استادی که این پوزیشن را باز کرده بود استاد راهنمای من را میشناخت و از ایشون من ریکتم کتبی و شفاهی داشتم. در مصاحبه از من خواستند که از تز ارشدم دفاع کنم که من انجام دادم و بازخوردی که گرفتم بسیار مثبت بود. بعد ازم خواستند که فایل تز ارشدم را براشون ارسال کنم که کردم. در نهایت از بین تمام اپلیکنت ها من و یک نفر دیگه به کمیته تصمیم گیری نهایی فرستاده شدیم. متاسفانه رقیب من دو تا مستر و 4 تا مقاله داشت و من اون زمان فقط یه مقاله کنفرانسی داشتم و یه مقاله هم در دست نگارش. در این مرحله با وجودی که استاد راهنمای اصلی نظرش روی من بود در کمیته (پوزیشن مربوط به یه پروژه اتحادیه اروپا بود و در نهایت یه گروه بلژیکی تصمیم گرفتند) به دلیل رزومه بهتر اپلینکت رقیب انتخاب شد.
    نکته ای که وجود داشت من چون یکی دو نفر آشنا در تیم اون استاد داشتم مطلع شدم که به دلیل شرایط سیاسی جدید که در امریکا ایجاد شد (بعد از ترامپ - پارسال) تعداد اپلیکنت های پوزیشن های دانشگاه ای اروپایی بسیار زیاد شده است و طبیعتا رقابت شدیدتر. به نظر من علاوه بر رزومه قوی، باید در مکاتبه با اساتید این جور دانشگاه ها نشون داد که توانایی و انگیزه زیادی دارید و میتونید کار را با خلاقیت هندل کنید.
    این مورد را هم بگم من با یک استاد از دپارتمان معماری این دانشکده هم مکاتبه کردم، ایشون جواب دادن منتها نتونستم نظرشون را جلب کنم.

سلام.

نقل قول نوشته اصلی توسط homaesm نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من تجربه خودم از دانشگاه ETH را برات بگم.
    این دانشگاه خیلی خیلی سخت گیر هست و پوزیشن های این دانشگاه بسیار رقابتی هستند. شما رزومه افرادی که در یک تیم هستند را ببینید متوجه این موضوع خواهید شد. من برای یک پوزیشن خیلی خوب در گروه محیط زیست این دانشکده دعوت به مصاحبه شدم. این موضوع را بگم که استادی که این پوزیشن را باز کرده بود استاد راهنمای من را میشناخت و از ایشون من ریکتم کتبی و شفاهی داشتم. در مصاحبه از من خواستند که از تز ارشدم دفاع کنم که من انجام دادم و بازخوردی که گرفتم بسیار مثبت بود. بعد ازم خواستند که فایل تز ارشدم را براشون ارسال کنم که کردم. در نهایت از بین تمام اپلیکنت ها من و یک نفر دیگه به کمیته تصمیم گیری نهایی فرستاده شدیم. متاسفانه رقیب من دو تا مستر و 4 تا مقاله داشت و من اون زمان فقط یه مقاله کنفرانسی داشتم و یه مقاله هم در دست نگارش. در این مرحله با وجودی که استاد راهنمای اصلی نظرش روی من بود در کمیته (پوزیشن مربوط به یه پروژه اتحادیه اروپا بود و در نهایت یه گروه بلژیکی تصمیم گرفتند) به دلیل رزومه بهتر اپلینکت رقیب انتخاب شد.
    نکته ای که وجود داشت من چون یکی دو نفر آشنا در تیم اون استاد داشتم مطلع شدم که به دلیل شرایط سیاسی جدید که در امریکا ایجاد شد (بعد از ترامپ - پارسال) تعداد اپلیکنت های پوزیشن های دانشگاه ای اروپایی بسیار زیاد شده است و طبیعتا رقابت شدیدتر. به نظر من علاوه بر رزومه قوی، باید در مکاتبه با اساتید این جور دانشگاه ها نشون داد که توانایی و انگیزه زیادی دارید و میتونید کار را با خلاقیت هندل کنید.
    این مورد را هم بگم من با یک استاد از دپارتمان معماری این دانشکده هم مکاتبه کردم، ایشون جواب دادن منتها نتونستم نظرشون را جلب کنم.
    سلام.
    ممنون بابت راهنمایی‌تون. چقدر سخت‌گیر هستند!
    پس این موضوع عملاً با در نظر گرفتن انگیزه شخص، داشتن رزومه عالی و کمی شانس (برای بحث رقبا) میتونه قابل فکر کردن باشه
    Sure, things will go well, I believe

Junior Member homaesm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Energy Systems En at SUT

خواهش میکنم. آره واقعا سخت گیر هستند. ولی شما تلاش کنید هیچی غیر ممکن نیست.
    ولی الان که هدفتون اروپا هست چند تا نکته را بگم. هرچند احتمالا خودتون میدونید. درسته که دانشگاه و رنکینگ مسئله مهمی هست اما در اروپا، بهتره پروژه ای که درگیر میشید را هم توجه کنید. چون معمولا اتحادیه اروپا پروژه تعریف میکنه در قالب horizon 2020 و یا Marie Skłodowska-Curie. در این پروژه ها تعداد زیادی دانشگاه و مرکز تحقیقاتی درگیر میشن از کشورهای مختلف، مزیتی که دارند اینه که جذب دانشجو خارجی از الزاماتشون هست (بخصوص در پروژه هایMarie Skłodowska-Curie) و فاند خیلی خوبی دارن. از طرفی، امکان شبکه سازی با تیم های دانشگاه های دیگه را دارن و در خیلی موارد گذراندن دوره (3 یا 6 ماهه) در یکی دو دانشگاه دیگه را هم دارند. به نظر من برای این پروژه ها خیلی به رنکینگ توجه نباید کرد چون خود پروژه، فاند و شرایطی که هست خیلی خوبه.
    در رابطه با پیدا کردن این پوزیشن ها این سایت خیلی کمک میکنه و به شدت در زمان صرفه جویی میکند:
    https://euraxess.ec.europa.eu/jobs/

سلام.
    ممنون بابت راهنمایی‌تون. چقدر سخت‌گیر هستند!
    پس این موضوع عملاً با در نظر گرفتن انگیزه شخص، داشتن رزومه عالی و کمی شانس (برای بحث رقبا) میتونه قابل فکر کردن باشه
    In a world full of fish, Be a fucking shark

Junior Member

سلام دوستان شرایط گرفتن پذییرش تو مقطع لیسانس از این دانشگاه چطور هست میشه بهش فکر کرد یا خیر؟

Junior Member

دوستان برای جبران معدل میشه نمره GRE به این دانشگاه ارائه داد؟ اساسا با معدل پایین و کار پژوهشی سطح بالا و مقالات میشه ETH پذیرش گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zemelwise نمایش پست ها
    دوستان برای جبران معدل میشه نمره GRE به این دانشگاه ارائه داد؟ اساسا با معدل پایین و کار پژوهشی سطح بالا و مقالات میشه ETH پذیرش گرفت؟
    ETH و EPFL چندان به کار پژوهشی و رزومه مقالات توجه ای نمی کنند و جز معدود دانشگاههای اروپان که دانشگاه محل تدریس تو ایران و معدلات کسب شده توشون براشون بسیار مهمه و معمولا جز یکی دو دانشگاه اول ایران وارد شدن بهشون خیلی سخته

Junior Member

دوستان سلام
    برای اپلای این دانشگاه در زمینه deep learning یا machine learning کسی استاد خوبی از این دآنشگاه میشناسه؟
    همسر من لیسانس و فوق شریف در رشته الکترونیک با معدل بالای 18 هستش.
    می خواستم ببینم چقدر شانس داره برای اپلای این دانشگاه؟

ممنون

با سلام و وقت بخیر.

لیسانس: 15.7 دانشگاه دولتی - مهندسی مکانیک

ارشد: 19.5 دانشگاه تهران - انرژی های تجدیدپذیر

مقاله: 3 مقاله سابمیت شده توی مجلات معتبر خارجی. 3 مقاله چاپ شده توی مجلات داخلی.

توصیه نامه: 4 تا توصیه نامه قوی.

برای ETH شانس دارم به نظرتون؟

استادی با زمینه کاری خیلی نزدیک به خودم رو پیدا کردم و ایمیل زم، متاسفانه با Tracker که چک کردم ایمیل رو باز نکردند. البته هنوز Vacancies خالی هستش و پوزیشنی توی سایت نزاشتن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)