صفحه 20 از 71 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 706

موضوع: همه سوالات درباره دانشگاه ETH

Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات درباره دانشگاه ETH

یه قانون کلی درباره پذیرش از دانشگاه های خوب هست که فکر کنم خیلی ها اونو می دونن(که خب یه عده هم اطلاع ندارن) و اونم اینه که اولین و دومین گروه دانشجوهایی که از یه کشور غریب وارد دانشگاه مقصد می شن انتظارات دانشگاه از اون کشور رو می سازن که این در مورد ایران از طریق بهترین های شریف اتفاق افتاده یعنی افرادی با رتبه المپیاد کشوری(1 تا 3) در یکی از درس های دبیرستان یا با رتبه های تک رقمی یا دو رقمی کنکور وارد شریف می شن اونجا دو رشته ای می شن هردو رشته رو با معدل بالای 19 تمام می کن،از خجالت المپیاد دانشجویی در می آن و در عین حال کار پژوهشی بین المللی هم انجام می دن ، حالا فرض کنید 2 سال اول دانشجوهای ایرانی با یه همچین رزومه ای(یا خیلی نزدیک)وارد یه جایی مثل EPFL یا ETH یا Stanford یا MIT و ... بشن و اکثرا اونجا هم خودشون رو نشون بدن و در نتیجه انتظار اون دانشگاه رو از یه دانشجوی ایرانی شکل می دن پس خیلی منطقی هست که به غیر شریفی ها با دید تردید نگاه می کنن حتی اگر شریفی ها اپلای نکرده باشن دیگه چه برسه به وقتی که سالی چند ده نفر فقط از این دانشگاه اپلای می کنن.
    البته می دونم که خیلی از بچه های ایرانی هم آرزو دارن و هم براش می جنگن،اما نکته مهم برای 99.99% بچه هایی که یه همچین رزومه ای ندارن اینه که حتما برای رسیدن به هدفتون شانس هایی دارین،هرچند خیلی کم اما ارزش امتحان رو قطعا دارن،فقط استعداد و توانایی تون رو بسنجین و با توجه به اون مقصد رو انتخاب کنید.(امیدوارم به این نوشته فقط به شکل یه توصیه دوستانه نگاه بشه و نه چیزی غیر از این)

Junior Member

سلام بچه ها ، من یه سوالی داشتم. از یه طرف مثلا در رنکینگ جهانی رشته ریاضی این دانشگاه در رنک 10 قرار داره و از یه طرفی برای دوره دکتری یه سری ها میگن که خیلی احتیاجی به نمره زبان و اینا نداره....میخواستم برای دوره دکتری ببینم که با چه شرایط حداقلی اینا دانشجو با فاند کامل قبلا گرفتن ( یا حتی اگه چیزی شبیه به اسکلارشیپ یا فلوشیپ دارن ) و کسایی که رفتن واقعا نمره زبان و اینا خیلی اهمیتی نداشته...و اگر بچه هایی که در دوره دکتری پذیرش با فاند کامل گرفتن رو میشناسین میشه رزومشونو اینجا بزارین خیلی خیلی ممنون

Junior Member

سلام، از دوستانی که سابقه ی رفتن به این دانشگاه رو داشتن یا دوستانشون در این دانشگاه هستن در مورد شانس پذیرش در مقطع دکترای ETH گرایش مکانیک با همچین وضعیتی کمک میخوام:
    لیسانس: هوافضا،دانشگاه امیرکبیر،معدل:15.6
    فوق لیسانس: مکانیک، دانشگاه تهران، معدل:17.52
    مقاله:یک ISI اکسپت شده، 2 ISI سابمیت شده، یک کنفرانس خارجی اکسپت شده، 2 کنفرانس خارجی سابمیت شده
    تافل:101
    GRE:ریاضی:800، وربال:460، رایتینگ:3.5
    5 ترم TA
    2سال سابقه کار

لطفا اگر کامنتی دارید دریغ نکنید! با تشکر
    ویرایش توسط ahmad_to : December 24th, 2011 در ساعت 07:58 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_to نمایش پست ها
    سلام، از دوستانی که سابقه ی رفتن به این دانشگاه رو داشتن یا دوستانشون در این دانشگاه هستن در مورد شانس پذیرش در مقطع دکترای ETH گرایش مکانیک با همچین وضعیتی کمک میخوام:
    لیسانس: هوافضا،دانشگاه امیرکبیر،معدل:15.6
    فوق لیسانس: مکانیک، دانشگاه تهران، معدل:17.52
    مقاله:یک ISI اکسپت شده، 2 ISI سابمیت شده، یک کنفرانس خارجی اکسپت شده، 2 کنفرانس خارجی سابمیت شده
    تافل:101

GRE:ریاضی:800، وربال:460، رایتینگ:3.5
    5 ترم TA
    2سال سابقه کار

لطفا اگر کامنتی دارید دریغ نکنید! با تشکر
    درود
    ببینید واسه دکترا اونم با فاند (همه دکتراها شون با فاند هستن) با یه موقعیت خالی پیدا کنید (هر موقع از سال). بعد اپلی کنید اونا هم با این رزومه شما حتما به مصاحبه دعوتتون میکنن. دیگه اونجا باید خودتون رو نشون بیدن. معمولا هم سوال ریز تخصصی نمی پرسن، بیشتر در مورد کار تیمی و زندگی با پول کم دانشجوی و علاقتون به تدریس و این چیزا می پرسن. راستی معرف هم یراشون خیلی مهمه بیشتر مواقع به معرفها زنگ میزنن. ولی با این رزومه حتما جز shortlisted applicants قرار میگیرین

Junior Member

با سلام
    دوستان میخواستم درصورت امکان به من بگید با این شرایط آیا من شانسی برای دکترا
    دارم یا نه در صورتی که فکر میکنید شانسی هست در مورد انتخاب دانشگاه کمکم کنید
    لیسانس ساخت و تولید از دانشگاه آزاد معدل 15
    فوق ساخت و تولید از امیرکبیر معدل 14.5
    ایلتس 5.5 که اعتبارش تموم شده
    مدرک TEF زبان فرانسه B1
    سابقه کار : 6سال مرتبط با رشته در پروژه های صنعتی
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ER60 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان میخواستم درصورت امکان به من بگید با این شرایط آیا من شانسی برای دکترا
    دارم یا نه در صورتی که فکر میکنید شانسی هست در مورد انتخاب دانشگاه کمکم کنید
    لیسانس ساخت و تولید از دانشگاه آزاد معدل 15
    فوق ساخت و تولید از امیرکبیر معدل 14.5
    ایلتس 5.5 که اعتبارش تموم شده
    مدرک TEF زبان فرانسه B1
    سابقه کار : 6سال مرتبط با رشته در پروژه های صنعتی
    ممنون
    سلام
    اینکه فوق امیرکبیر بودین خوبه، اگه بتونید یه معرف پیدا کنید که اونجا بشناسندش.
    من به نظرم این ایلتس رو اصلا تو رزومه ننویسین، اونجا هم آلمانی زبان هستن زیاد فرانسوی براشون مهم نیست.
    اگه پوزیشنی که پیدا میکنید مرتبط با سابقه کارتون باشه خوبه.
    بگردین پوزیشن خالی پیدا کنید، احتمال پذیرشتون کم نیست

دوستان عزیز،

در دانشگاه های سوئیس آیا مصاحبه هم وجود داره؟ اگر بلی، چقدر بعد از مصاحبه جواب ها رو میدن وکلا چقدر پس از رسیدن مدارک به دستشون جواب میدن؟

با تشکر
    Ich drucke dir die Daumen

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Maschinenbau نمایش پست ها
    دوستان عزیز،

در دانشگاه های سوئیس آیا مصاحبه هم وجود داره؟ اگر بلی، چقدر بعد از مصاحبه جواب ها رو میدن وکلا چقدر پس از رسیدن مدارک به دستشون جواب میدن؟

با تشکر
    دو سه روز بعد از اینکه مصاحبه ها تموم بشن جواب میدن (ولی مصاحبه ها رو تو بازه یک ماهه میگیرن)، ولی از روزی که پزیرش تون اعلام بشه 4 ماه طول میکشه تا تحصیل تون شروع بشه.

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

سلام ميشه نظرتون رو در مورد من بديد؟
    اين شرايط منه:
    مهندسي متالورژي صنعتي از دانشگاه دولتي با معدل 14.04
    پايان نامه در مورد متالورژي پودر
    چاپ و ارائه 1 مقاله داخلي
    سرتيفيكيت بازرسي جوش 1و2
    داراي مدرك زبان فرانسه
    انگليسيم هم خوبه ولي هنوز مدرك نگرفتم
    علايقم به ترتيب:
    1- بيومواد
    2- نانومواد(مخصوصا در پزشكي)

Junior Member hoori آواتار ها

سلام ، لیسانس عمران از شریف با معدل 12 و ارشد دانشگاه تهران با معدل 18/5 ،با یک مقاله ISI،وضعیت زبانم ام خوبه ولی هنوز برای گرفتن مدرک زبان اقدام نکردم . می خواستم ببینم با توجه به معدل لیسانسم چقدر امکان گرفتن پذیرش از این دانشگاه برام هست و آیا راهی برای کمتر کردن اثر معدل لیسانسم هست؟ مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)