صفحه 25 از 71 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 706

موضوع: همه سوالات درباره دانشگاه ETH

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات درباره دانشگاه ETH

نقل قول نوشته اصلی توسط Nilofar_Gol نمایش پست ها
    سلام. من کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شیراز بودم.کارشناسی رتبه ۳سوم بودم ارشد اول،معادله ارشدم ۱۹.۸۸ هست. ۲ ماه دیگه دفاع می‌کنم. ۷ تا مقاله ISI دارم و ۵ تا کنفرانس. به نظرتون می‌تونم از ETH فول فاند بگیرم؟
    این دانشگاه، برای PhDش به معدل و مقاله معتبر خیلی اهمیت میده ک در این زمینه، شما وضعتون عالیه. ولی مشکلی که هست اینه که اونا به جز دو سه تا دانشگاه مثل شریف و تهران و امیرکبیر، دانشگاه دیگه ای رو تو ایران نمیشناسن که راجع به شما بتونن قضاوت کنن. از طرف دیگه، برای ادمیشن گرفتن دکترا، همه چی دست استاده و حتی اون روال فرم اپلیکیشن و ایناش هم فرق داره. یعنی دانشگاه اصلاً درگیر تأیید صلاحیت شما نمیشه. اگه بتونین دل استاد رو به دست بیارین و قانع بشه که میتونین برای آزمایشگاهش مفید باشین (مثلاً تطابق زیاد زمینه پژوهشی شما و اونا) حتماً ادمیشن خواهید گرفت و فول فاند هم هست که مبلغش هم بین 50 تا 70 هزار فرانک در ساله. یعنی دکترای اینجا همش فول فانده. ادمیشن بدون فاند تو دکترا اصلاً نمیدن. به نظر من نگران نباشین و برین تو کار مخ زنی استادایی که تو زمینه مقالات شما کار کردن. چون شانس خیلی بالایی خواهید داشت.

مرسی‌ از راهنماییتون. و اینکه این مقدار فاندی که میدن نسبت به هزینه تحصیل و زندگی‌ چطوره؟ کم میاد؟اضافه میاد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Dako نمایش پست ها
    سلام دوستان گل من.
    بالاخره امروز از ETH پذیرش گرفتم.
    از همتون ممنونم.
    سلام شما فاند هم گرفتین؟ اگه آره چقدر؟

Junior Member

مرسی‌ از راهنماییتون. و اینکه این مقدار فاندی که میدن نسبت به هزینه تحصیل و زندگی‌ چطوره؟ کم میاد؟اضافه میاد؟
    خرج زندگی معمولی یک نفر حدود 20000 فرانک در ساله که اکثرش مربوط به اجاره خونه هست. هزینه تحصیل هم که به صورت مجزا اینجا معنی نداره، چون دانشگاه عملاً شهریه نداره (کلاً 1200 فرانک در سال میگیره). بنابراین پولی که برای دکترا میدن خیلی زیاد میاد. البته دقت کنین که حدود 20 درصد فاند برای انواع مالیات و بیمه و اینا کم میشه. کلاً کشور و شهر گرونی هست ولی فاندش هم خیلی بیشتر از بقیه جاهاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط psoleimani نمایش پست ها
    خرج زندگی معمولی یک نفر حدود 20000 فرانک در ساله که اکثرش مربوط به اجاره خونه هست. هزینه تحصیل هم که به صورت مجزا اینجا معنی نداره، چون دانشگاه عملاً شهریه نداره (کلاً 1200 فرانک در سال میگیره). بنابراین پولی که برای دکترا میدن خیلی زیاد میاد. البته دقت کنین که حدود 20 درصد فاند برای انواع مالیات و بیمه و اینا کم میشه. کلاً کشور و شهر گرونی هست ولی فاندش هم خیلی بیشتر از بقیه جاهاست.
    واسه زندگی‌ ۲ نفره چطور؟اگه هردو درس بخونن. توی یکی‌ از پست‌ها دیدم که گفتم بود اجاره خانه ۲ نفره حدود ۱۷۰۰ فرانک در ماه هست. این خانه‌ها چند متری هستن؟ امکاناتشون چطوره؟

سلام. من کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شیراز بودم.کارشناسی رتبه ۳سوم بودم ارشد اول،معادله ارشدم ۱۹.۸۸ هست. ۲ ماه دیگه دفاع می‌کنم. ۷ تا مقاله ISI دارم و ۵ تا کنفرانس. به نظرتون می‌تونم از ETH فول فاند بگیرم؟
    دوست عزیز جسارتا با این بکگراند عالی چرا برای دانشگاههای تاپ آمریکا هم اقدام نمیکنید؟ سوییس استاندارهای زندگیش خیلی بالاست ولی خیلی کشور گرونیه..
    دوستان عزیز از پاسخ دادن به سوالهای عمومی در قالب پیام خصوصی معذورم

Junior Member

واسه زندگی‌ ۲ نفره چطور؟اگه هردو درس بخونن. توی یکی‌ از پست‌ها دیدم که گفتم بود اجاره خانه ۲ نفره حدود ۱۷۰۰ فرانک در ماه هست. این خانه‌ها چند متری هستن؟ امکاناتشون چطوره؟
    دقیقاً نمیدونم. ولی به نظرم برای دو نفر کمتر از 3000 فرانک در ماه خرجشون میشه، چون غذاشون رو خودشون درست میکنن و ارزون در میاد. خونه های دو نفره همین حدود 1700-2500 (با احتساب قبض های برق و اینترنت و ...) هست ولی پیدا کردنشون خیلی وقتگیره. البته اگه با وسایل باشه قیمتش بالاتره. کلاً مسکن تو زوریخ یک معضل شناخته شده محسوب میشه.
    امکانات و اندازه ش هم با توجه به محل و قیمتش فرق میکنه و باید تو سایت های مسکن منطقه زوریخ بگردین. کلاً هم باید توقعتون رو از امکانات مسکن اینجا پایین بیارید. مثل آمریکا و کانادا نیست.
    این که دانشجوی دکترای اینجا همسرش رو هم بیاره اتفاق معمولی هست و حتی اگه همسرش دانشجوی دکترا نباشه و یا نتونه کار پیدا کنه هم میتونن (هر چند با سختی) زندگیشون رو بگذرونن.

Junior Member

واسه سال اول یه سوئیت بهتون میدن که اگه با خونه کوچیک راحت باشین خیلی خوبه ماهی 700 فرانک. یه زن شوهر آلمانی امروز اومدن پیش من با 3000 فرانک در ماه خوب زندگی میکنن

نقل قول نوشته اصلی توسط ir_ma نمایش پست ها
    دوست عزیز جسارتا با این بکگراند عالی چرا برای دانشگاههای تاپ آمریکا هم اقدام نمیکنید؟ سوییس استاندارهای زندگیش خیلی بالاست ولی خیلی کشور گرونیه..
    آخه سوئیس هزینه دانشگاه تقریبا نداره اما آمریکا اگه ۶۰۰۰۰ فاند تا هم بگیری کلیش میره واسه هزینه دانشگاه آخرش واسه هزینه زندگی‌ ۲۰۰۰تا درماه بیشتر نمیمونه. از طرفی‌ شنیدم که بیمه آمریکا خوب نیست. هیچی‌ را کاور نمی‌کنه. میترسم به مشکل بر بخورم.

اما خوب بد از تحصیل کار هم مهم هست. نمیدونم وضعیت کار پیدا کردن توی سوویس چطوریه. نمیدونم اگه آمریکا درس بخونم آیندهٔ بهتری دارم یا سویس

Junior Member

سلام
    من می خوام برای اروپا اقدام کنم چون که گزینه آمریکا رو برای مشکلات ویزاش گذوشتم کنار حالا دارم دانشگاههای تاپ اروپارو می گردم مثل اینکه بعد انگلیس این دانشگاه خوبه حالا به سوال من هم لیسانس هم فوق شاگرد اول بودم معدل 18 به بالا دو تا مقاله سابمیت می خوام بکنم آیا شانسی برای پذیرش دارم؟ آیا دانشگاه انگلیسی زبا هست همش؟ آبا فاندش ابنقدر هست که خوی زندگی کنیم یا باید ساپورت مالی داشته باشیم؟ برای PhD اقدام می کنم. ئ اینکه چه طوری هست پذیرشش مثل همه اروپا باید پروپوزال بدیم یا اپلای کنیم هزینه اپلایشو می شه بگید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)