صفحه 51 از 71 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 706

موضوع: همه سوالات درباره دانشگاه ETH

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ETH, Computer

پیش فرض پاسخ : همه سوالات درباره دانشگاه ETH

نقل قول نوشته اصلی توسط twilighti نمایش پست ها
    با سلام و وقت بخیر
    ممنون میشم راهنماییم کنید که آیا شانس پذیرش فول فاند از دانشگاه های سوئیس رو دارم یا نه؟
    1- لیسانس : مهندسی شیمی - دانشگاه سمنان- معدل 13.30
    2- فوق لیسانس: مهندسی سیستم های انرژی - دانشگاه تهران - معدل 18.40
    3- آیلتس 6.5
    4- 2 مقاله ISI با ایمپکت بالا و متوسط، 1 مقاله ISC، یک کنفرنس داخلی، یک ثبت اختراع
    5- 1 ترم TA
    سلام،
    چرا که نه، اما متاسفانه معدل و دانشگاه لیسانستون شانستون رو برای EPFL و ETH تا حد زیادی کاهش داده. با این وجود برای دانشگاه های زوریخ، لوزان و برن شانس دارید. البته اگه تمرکز خاصی رو سویس ندارید. می تونید سایر دانشگاه های اروپا مثل OSLO توی نروژ، KU Leuven توی بلژیک، دوبلین ایرلند، آمستردام و دلف هلند، KTH سوئد، پاریس 6 فرانسه و ... نیز سری بزنید.
    پیروز باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahad_Noori نمایش پست ها
    سلام،
    توی ETH هیچ هیئت رسمی برای تصمیم گیری راجع به پذیرش وجود نداره. شما می تونید دو جور درخواست بدید: اول: به استادهای مرتبط ایمیل بزنید و ... (اگه علاقه مند بودید مطرح می کنم در ادامه چی می شه) دوم: اطلاعات مورد نیاز رو آپلود کنید توی سایتشون بعد تا شش ماه اطلاعات شما روی سایت هست، اگه استادی از شما خوشش اومد به شما ایمیل می زنه، اگه نه که خود به خود بعد از شش ماه اطلاعات شما حذف می شود.
    موفق باشید
    ممنونم از رهنمایی خوبتون
    به نظرتون کدوم از دو روشی که گفتین برای دکتری بهتره؟
    ویرایش توسط Sepideh1368 : June 6th, 2015 در ساعت 01:21 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ETH, Computer

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepideh1368 نمایش پست ها
    ممنونم از رهنمایی خوبتون
    به نظرتون کدوم از دو روشی که گفتین برای دکتری بهتره؟
    طبق تجربه شخصی بنده روش اول به مراتب بهتره، البته من روش دوم رو امتحان نکردم. مثلا من به یکی از اساتید ایمیل زدم و بعد از یک سری مراحل فهمیدم که من بدون اینکه خودم بدونم تویه یک پوزیشن پذیرش گرفتم که 2732 نفر از روش دوم براش اپلای کرده بودن. احتمالا اپلیکیشن های اون بنده خداها حتی باز هم نشده بوده. بعد از اینکه شما به استادی که در زمینه تحقیقاتی شما کار می کنه ایمیل زدید، اگه ایشون ایمیلتون رو باز کردن و جواب دادن یعنی شما همین لان 50% دانشجوی اونجایید. احتمالا جوابی که به شما می دن اینه که "ما هزینه های هتل و رفت و برگشت شما رو تامین می کنیم، شما به ETH بیاید برای مصاحبه تا هم شما با فضای دانشگاه و شهر زوریخ آشنا شید و هم ما با شما آشنایی کامل پیدا کنیم". اونجا یکی از چیزهایی که حتما از شما خواسته می شه اینه که یک ارایه از پایان نامه ارشدتون ویا یه موضوع که تسلط دارید داشته باشید و با دانشجوهای اونجا آشنا شید. اگه مصاحبه خوب پیش بره شما پذیرش رو گرفتید. اگه خانوم باشید یا کارت پایان خدمت داشته باشید که کلی خوش به حالتون می شه: حداقل اش اینه که می رید مجانی اروپا رو یه دور می زنید و می آید اما اگه مشکل خروج دارید، مثلا کارت پایان خدمت و پاسپورت ندارید باید خیلی مودبانه یه دلیل بیارید و پیشنهادشون رو رد کنید و بگید که در فضای مجازی (مثل اسکایپ) در خدمتید. احتمالا یک سوال هوشمندانه تحقیقاتی شبیه موضوع تز دکتری چند روز قبل از مصاحبه برای شما ارایه می شه. تا می تونید باید جواب کامل و دقیق بدید با کلی ایده های خفن. این کلید پذیرش شماست. توی مصاحبه هم کلی سوال غیر علمی و شخصی مطرح می شه که اگر کسی از دوستان به اون مرحله رسید، بفرمایند توضیحاتشو کامل می دم.
    اما نکته اول اینه که شما به استاد مناسب، ایمیل مناسب بزنید. استاد مناسب، یعنی استادی که شانس بالایی برای پذیرش شما توسط این استاد هست. خوب حالا چه معیارهایی این شانس رو بالا می بره: اولا ارتباط مناسب مقالات، گرایش، علایق تحقیقاتیی و دروس پاس شده شما با موضوعات تحقیقاتی اخیر استاد مورد نظره. دوما مرتبه علمی استاد مورد نظر: اصولا استادیارها و دانشیارها خیلی دانشجو می گیرن نسبت به استاد تمام ها و لکچررها. ترجیحا به اساتید مدعو و پیر ایمیل نزنید. سوما اگه بتونید بفهمید که این استاد امسال دانشجو می گیره یا نه عالیه: مثلا ببینید آیا دانشجو دکتری در حال فارغ تحصیلی داره، یا اگه یه دانشجو ایرانی اهل دل داشته باشه که این اطلاعات رو بهتون بده که عالی میشه.
    ایمیلتون نیز باید فرمت مناسب داشته باشه. اگه دوستان علاقه مند باشن می تونم یه نمونه مناسب بذارم.
    موفق و پیروز باشید

Junior Member

سلام
    دانشجوی دانشگاه آزادم سال آخر کارشناسی مهندسی برق...میخواستم از وضیعت مهندسی پزشکی در eth بدونم...(بیوالکتریک)...برای مقطع دکترا
    من پستارو که خودنم متوجه شدم که اوضاع دانشگاه چه جوری...ممنون

Junior Member

سلام به همه
    من يك ماه ديگه وقت مصاحبه براي دكتري در دانشگاه ETH دارم. بهم گفتن پاور پوينت حاضر كنم.
    كسي ميتونه كمك كنه كه ديگه بايد منتظر چه جور سؤالاتي باشم؟
    آيا أين مصاحبه فرماليته هست يا خيلي مهمه؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ETH, Computer

نقل قول نوشته اصلی توسط Atena6283 نمایش پست ها
    سلام به همه
    من يك ماه ديگه وقت مصاحبه براي دكتري در دانشگاه ETH دارم. بهم گفتن پاور پوينت حاضر كنم.
    كسي ميتونه كمك كنه كه ديگه بايد منتظر چه جور سؤالاتي باشم؟
    آيا أين مصاحبه فرماليته هست يا خيلي مهمه؟
    ممنون

خیلی خیلی خیلی مهمه. این مصاحبه کلید ورود شما به اونجاست. از شما می خوان یک ارایه در مورد پروژه ارشدتون یا یک موضوع به دلخواه خودتون داشته باشید. احتمالا یک سری از دانشجوهای دیگه و شاید اساتید دیگه هم باشن. ازتون سوال‌های احتمالا هوشمندانه ای پرسیده خواهد شد.
    سوالات دیگه ای هم قطعا مطرح می شه. از تحقیقاتی گرفته تا شخصی. اگه علاقه مند بودید می تونم یک صدای ضبط شده مربوط به یکی از محاسبات اسکایپ با یکی از اساتید دانشکده کامپیوتر این دانشگاه که منجر به پذیرش هم شده است رو در اختیارتون قرار بدم.
    پیروز باشید

Junior Member

خيلي ممنون.
    من مصاحبه با اسكايپ رو گذروندم
    الان حضوري دعوت شدم. بهم گفتن راجب پروژه هايي كه انجام دادم صحبت كنم.
    ميخوام بدونم سؤالات خاصي در ملاقات حضوري پرسيده ميشه؟
    لطف كنيد فايلي كه گفته بودين رو بفرستين

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ETH, Computer

نقل قول نوشته اصلی توسط Atena6283 نمایش پست ها
    خيلي ممنون.
    من مصاحبه با اسكايپ رو گذروندم
    الان حضوري دعوت شدم. بهم گفتن راجب پروژه هايي كه انجام دادم صحبت كنم.
    ميخوام بدونم سؤالات خاصي در ملاقات حضوري پرسيده ميشه؟
    لطف كنيد فايلي كه گفته بودين رو بفرستين

متاسفانه حجم فایل بیشتر از اونی بود که بشه آپلود کرد. اما به شما و سایر دوستان پیشنهاد می کنم این لینک که مربوط به تجربه افراد مختلف در مصاحبه در ETH هست رو ببینید:
    http://www.glassdoor.nl/Sollicitatie...10_KO11,22.htm
    شاد باشید

سلام،
    چرا که نه، اما متاسفانه معدل و دانشگاه لیسانستون شانستون رو برای EPFL و ETH تا حد زیادی کاهش داده. با این وجود برای دانشگاه های زوریخ، لوزان و برن شانس دارید. البته اگه تمرکز خاصی رو سویس ندارید. می تونید سایر دانشگاه های اروپا مثل OSLO توی نروژ، KU Leuven توی بلژیک، دوبلین ایرلند، آمستردام و دلف هلند، KTH سوئد، پاریس 6 فرانسه و ... نیز سری بزنید.
    پیروز باشد
    سلام من اکثر این دانشگاهها رو دیدم اما دریق از مهندسی دریغ از مکانیک دریغ از بیومکانیک

طبق تجربه شخصی بنده روش اول به مراتب بهتره، البته من روش دوم رو امتحان نکردم. مثلا من به یکی از اساتید ایمیل زدم و بعد از یک سری مراحل فهمیدم که من بدون اینکه خودم بدونم تویه یک پوزیشن پذیرش گرفتم که 2732 نفر از روش دوم براش اپلای کرده بودن. احتمالا اپلیکیشن های اون بنده خداها حتی باز هم نشده بوده. بعد از اینکه شما به استادی که در زمینه تحقیقاتی شما کار می کنه ایمیل زدید، اگه ایشون ایمیلتون رو باز کردن و جواب دادن یعنی شما همین لان 50% دانشجوی اونجایید. احتمالا جوابی که به شما می دن اینه که "ما هزینه های هتل و رفت و برگشت شما رو تامین می کنیم، شما به ETH بیاید برای مصاحبه تا هم شما با فضای دانشگاه و شهر زوریخ آشنا شید و هم ما با شما آشنایی کامل پیدا کنیم". اونجا یکی از چیزهایی که حتما از شما خواسته می شه اینه که یک ارایه از پایان نامه ارشدتون ویا یه موضوع که تسلط دارید داشته باشید و با دانشجوهای اونجا آشنا شید. اگه مصاحبه خوب پیش بره شما پذیرش رو گرفتید. اگه خانوم باشید یا کارت پایان خدمت داشته باشید که کلی خوش به حالتون می شه: حداقل اش اینه که می رید مجانی اروپا رو یه دور می زنید و می آید اما اگه مشکل خروج دارید، مثلا کارت پایان خدمت و پاسپورت ندارید باید خیلی مودبانه یه دلیل بیارید و پیشنهادشون رو رد کنید و بگید که در فضای مجازی (مثل اسکایپ) در خدمتید. احتمالا یک سوال هوشمندانه تحقیقاتی شبیه موضوع تز دکتری چند روز قبل از مصاحبه برای شما ارایه می شه. تا می تونید باید جواب کامل و دقیق بدید با کلی ایده های خفن. این کلید پذیرش شماست. توی مصاحبه هم کلی سوال غیر علمی و شخصی مطرح می شه که اگر کسی از دوستان به اون مرحله رسید، بفرمایند توضیحاتشو کامل می دم.
    اما نکته اول اینه که شما به استاد مناسب، ایمیل مناسب بزنید. استاد مناسب، یعنی استادی که شانس بالایی برای پذیرش شما توسط این استاد هست. خوب حالا چه معیارهایی این شانس رو بالا می بره: اولا ارتباط مناسب مقالات، گرایش، علایق تحقیقاتیی و دروس پاس شده شما با موضوعات تحقیقاتی اخیر استاد مورد نظره. دوما مرتبه علمی استاد مورد نظر: اصولا استادیارها و دانشیارها خیلی دانشجو می گیرن نسبت به استاد تمام ها و لکچررها. ترجیحا به اساتید مدعو و پیر ایمیل نزنید. سوما اگه بتونید بفهمید که این استاد امسال دانشجو می گیره یا نه عالیه: مثلا ببینید آیا دانشجو دکتری در حال فارغ تحصیلی داره، یا اگه یه دانشجو ایرانی اهل دل داشته باشه که این اطلاعات رو بهتون بده که عالی میشه.
    ایمیلتون نیز باید فرمت مناسب داشته باشه. اگه دوستان علاقه مند باشن می تونم یه نمونه مناسب بذارم.
    موفق و پیروز باشید

سلام دوست عزیز, اگه یک نمونه ایمیل مناسب که صحبتش رو کردین رو بزارین ممنون میشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)