صفحه 53 از 71 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 706

موضوع: همه سوالات درباره دانشگاه ETH

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات درباره دانشگاه ETH

با سلام و خسته نباشید

لطفا بگید شانس من برای گرقتن پذیرش با فاند چقدر است؟
    1.کارشناسی: صنعتی اصفهان + برق + 17.01
    2.کارشناسی ارشد: صنعتی امیرکبیر + برق کنترل + 17
    3.زبان تافل : 105
    4.GRE: ندادم هنوز
    5.مقاله ی داخلی کنفرانس 1 و علمی پژوهشی هم 1
    6.یک سال سابقه کار در بحث های ابزار دقیق
    7.گرایش های کنترل یا رباتیک و یا مهندسی پزشکی
    8. مدال برنز المپیاد و عضو تیم ریاضی و فیزیک دانشگاه لیسانس هم بوده ام.
    پیشاپیش سپاس گزار لطقتون هستم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ETH, Computer

نقل قول نوشته اصلی توسط iute1 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید

لطفا بگید شانس من برای گرقتن پذیرش با فاند چقدر است؟
    1.کارشناسی: صنعتی اصفهان + برق + 17.01
    2.کارشناسی ارشد: صنعتی امیرکبیر + برق کنترل + 17
    3.زبان تافل : 105
    4.GRE: ندادم هنوز
    5.مقاله ی داخلی کنفرانس 1 و علمی پژوهشی هم 1
    6.یک سال سابقه کار در بحث های ابزار دقیق
    7.گرایش های کنترل یا رباتیک و یا مهندسی پزشکی
    8. مدال برنز المپیاد و عضو تیم ریاضی و فیزیک دانشگاه لیسانس هم بوده ام.
    پیشاپیش سپاس گزار لطقتون هستم
    قطعا به عوامل متعددی وابسته است که یکی از این عوامل رزومه شماست. اما به نظر شخصی من 30-40 درصد شانس دارید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ETH, Computer

نقل قول نوشته اصلی توسط nahidyazdi1 نمایش پست ها
    سلام من ارشد فیزیکم با معدل ۱۷.۸۸ از دانشگاه فردوسی و کارشناسی هم معدلم ۱۸.۲۵بود از تبریز. در دو مقطع هم رتبه اول بودم .مقاله ومدرک زبان ندارم ولی زبانم در حد مطلوبه با این شرایط تصمیم دارم دوباره برای پذیرش مستر از ETHZاقدام کنم میخوام گرایشمو تغییر بدم و رزوممو قوی تر کنم به نظرتون چقدر شانس پذیرش دارم از ETH؟یه مورد دیگه ماکسیمم ۵۰میلیون دارم برای هزینه یه سال.
    با توجه به اینکه مجددا واسه مستر می رید و توقع فاند کامل رو هم ندارید، شانس دارید. طبق این لینک می تونید هزینه های سالانه که تقریبا 70 میلیون تومان هست رو ببینید:
    https://www.ethz.ch/en/the-eth-zuric...of-living.html
    که شهریه و مالیات رو در نظر نگرفته که البته خیلی تاثیر خاصی نمی ذاره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ETH, Computer

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1375 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان

یک سوال داشتم و اون این که من متاسفانه یک مطلب را متوجه نمیشم! در قسمت Admission Prerequisites و بخش Language requirements (این صفحه) مطلبی به صورت زیر نوشته:

Candidates who must acquire more than 30 credits out of the Bachelor's degree programmes as an additional study requirement, must hand in a recognised German language certificate, level C1 according to the Common European Framework of Reference for languages before lectures commence

من الان متوجه نشدم کسی که میخواهد برای دوره ی Master به زبان انگلیسی اقدام کنه باید امتحان زبان آلمانی بده یا نه!!!

نه دوست عزیز، این احتمالا واسه افرادی هست که در موارد خاص رشته کارشناسی شون با ارشدشون خیلی متفاوته.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ETH, Computer

نقل قول نوشته اصلی توسط enaَAt نمایش پست ها
    سلام

من از دانشجوی ترم آخر ارشد هوافضا شریف هستم. معدل کارشناسیم 18 (رنک 2) و ارشد 18.8 (رنک 1 یا 2) هست و دو تا مقاله کنفرانس داخلی تو زمینه کنترل دارم. زبانم فعلا خوب نیست، حوالی آبان تافل میدم. چند ماهی هم سابقه کار تو زمینه مکاترونیک و کنترل دارم. قصد اپلای به ETH دارم. یکی از لابراتوارهای ETH ایه پوزیشن خالی اعلام کرده، از قضا فیلد کاریش خیلی نزدیک به تجربه کارم هست اما پروژه های کارشناسی و ارشدم متفاوت از اوونه. رزومه افرادی که تو اون lab کار میکننو نگاه میکنم از نظر علمی قوی هستن. چند تا سوال داشتم.

- به نظرتون من شانسی برای پذیرش دارم؟ با توجه به اینکه وضعیت زبانم معلوم نیست؟
    - تو اطلاعیه شان یکی از مدارک ارسالی ...Cover letter that includes a research statement (max. 2 page) هست. سوالم اینه که منظورشون از research statement چیزی شبیه به پروپوزال هست که بگی شما میخای برا این پروژه چه کار کنی؟ یا ارتباط کلی رزومه تحصیلیت با پوزیشن اعلام شده است؟

خیلی ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

بابته research statement تقریبا هر دو مورد باید ذکر بشه. جزییاتش رو می تونی با دیدن چند تا research statement روی نت دربیاری. خوب سنگ مفت، گنجیشک هم مفت: درخواست بده. اما حقیقتا در حالت کلی شما اولا باید زبانتون به اندازه کافی قوی باشه که بتونید مصاحبه احتمالی حضوری و یا اسکایپ خوبی داشته باشید. دوما اینکه رزومه تحقیقاتی تون رو قوی کنید. اگه بتونید مقاله جاهای معتبر چاپ کنید عالیه اگه نه از نظر تحقیقاتی خودتون رو قوی کنید تا در مصاحبه بهشون نشون بدید که محقق خوبی هستید. مزیت روش اول (مقاله) اینه که شانس دعوت به مصاحبه تون افزایش می یابد و دوما اینکه کمتر توی مصاحبه سوال پیچ می شید.

Junior Member

با سلام
    من پذیرش از مستر یه جوینت کورس که توسط دو دانشگاه ETH UZH ارائه میشه دارم. همه ی کارها رو انجام دادم. ویزا هم در دست اقدام هست. فقط مساله ای که داشتم اینه که دانشگاه (UZH) به من گفته که موقع ثبت نام مدرک زبان (تافل بالای 100 یا آیلتس 7) و مدرک لیسانس رو بیار. این دو تا مدرک برای ثبت نام حضوری هست. سوال من اینه که اگه به هر دلیلی نتونم تافل 100 یا آیلتس 7 براشون بیارم( مثلا آیلتس 6.5 بیارم)، منو تحت هیچ شرایطی ثبت نام نمیکنن؟ منشی ها پشت تلفن گفتن ادمیشن میره برای سال بعد؛ اما چند تا از دوستانم گفتن که بعیده که این کار رو بکنن. کسی تجربه ی خاصی داره؟ واقعا ممنون میشم که کمکم کنین.

Junior Member

من یک سوال داشتم
    من به یکی از اساتید ETH ایمیل زدم حدود یک روز و نیم بعد جواب دادن
    البته ایشون یه اینستیتود دارن تو این دانشگاه و منشی مخصوص
    منشی استاد به من ایمیل زد و گفت به دلیل نداشتن جای خالی در حال حاضر اپلیکیشن شما مورد بررسی قرار نمی گیره
    به نظرتون امکان داره مثلا چند ماه دیگه اقدام کنم و جواب مثبت بگیرم؟
    در واقع سوالم اینه که استادای ETH عموما به همه ایمیلها مودبانه جواب می دن، یا جواب دادنشون می تونه نشونه خوبی باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ETH, Computer

نقل قول نوشته اصلی توسط unkniloo نمایش پست ها
    من یک سوال داشتم
    من به یکی از اساتید ETH ایمیل زدم حدود یک روز و نیم بعد جواب دادن
    البته ایشون یه اینستیتود دارن تو این دانشگاه و منشی مخصوص
    منشی استاد به من ایمیل زد و گفت به دلیل نداشتن جای خالی در حال حاضر اپلیکیشن شما مورد بررسی قرار نمی گیره
    به نظرتون امکان داره مثلا چند ماه دیگه اقدام کنم و جواب مثبت بگیرم؟
    در واقع سوالم اینه که استادای ETH عموما به همه ایمیلها مودبانه جواب می دن، یا جواب دادنشون می تونه نشونه خوبی باشه؟
    خوب اگه واقع بین باشیم نباید روی یک ایمیل توسط منشی استاد که نکته خاصی هم توش ذکر نشده ( مثلا اینکه شما اپلیکنت قوی هستید و رزومتون خوبه و اینا) حساب کرد. هر چند می تونید سراغ اساتید دیگه برید و به همین استاد هم چند ماه دیگه باز ایمیل بزنید.

دوستان یه سوال:
    من کارشناسی ارشدمو دو سال پیش تموم کردم الان اگه بخوام دوباره برای مستر ازETH اقدام کنم تو رزومه بهتره به مستر قبلی و TA هایی که تو این داشتم اشاره کنم ؟! یا نه !اصن صداشو در نیارم؟!!

لام میتونم بپرسم برای چه مقطعی؟و اگه امکان داره رزومتونم بذارین؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)