صفحه 58 از 71 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 706

موضوع: همه سوالات درباره دانشگاه ETH

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات درباره دانشگاه ETH

سلام
    حدود یک ماه پیش پوزیشنی در دانشگاه Eth ایجاد شد که بسیار مربوط به فیلد تحقیقاتی من بود و مقالات خوبی در این حوزه داشتم و برای این پوزیشن اپلای کردم. در سایت این دانشگاه اعلام کرده بود که مصاحبه حضوری در 14 فوریه انجام می شود. من در مدت این یک ماه هیچ پاسخی از این دانشگاه دریافت نکردم. آیا با توجه به زمان مصاحبه حضوری ممکن است این پاسخ نگرفتن به معنای ریجکت باشد؟
    با تشکر از راهنمایی دوستان.

سلام
    لطفا من رو راهنمایی کنید.می خواستم بدونم با این رزومه می تونم از دانشگاه های سوییس scholarship برای phd بگیرم.چقدر شانس دارم؟ اگر لطف کنید من را راهنمایی کنید که اصلا شانسی دارم یا نه و اگر دارم برای کدوم دانشگاه ها شانس بیشتری دارم. 27 سالمه و سال 92 فارغ التحصیل شدم .کارشناس معماری از دانشگاه دولتی تبریز با معدل 16.95 ، کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه دولتی اصفهان با معدل 17.15 ، مسلط به نرم افزارهای معماری، سه سال سابقه کار ،کار تحقیقاتی و مقاله هم ندارم.نمره ieltes =6.5,

سلام.
    با توجه به معدلم و نداشتن مقاله شانسی برای اول اینکه پذیرش ارشد دوم(مکانیک) و دوم فاند میتونم داشته باشم؟
    رزومه م:
    "کارشناسی دو رشته ای مواد و مکانیک، هر دو از امیرکبیر، معدل هر دو 16، ممتازی تو هر دو ---ارشد مواد(بی کنکور)، امیرکبیر، 16.6---
    تافل پارسال: 92 (R:30 , L:25 , S:18 , W:19) و جی آر ای امسال: وربال162 و کوانت166 و رایتینگ3.5---دو تا TA"

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahad_Noori نمایش پست ها
    سلام،
    من در ادامه نیازمندی های پذیرش دکتری در ETH، به ترتیب اولویت رو از نظر خودم ذکر می کنم:
    1- کارهای تحقیقاتی: مقالات اصلی ترین نشانه این موضوع است. اما قطعا فقط این نیست و شما واقعا باید روحیه تحقیقاتی داشته باشید زیرا احتمالا از شما می خوان که یه ارایه مختصر از تز ارشدتون و مقاله هاتون داشته باشید و حتی براتون یک سوال علمی خفن مطرح می کنن و چند روز بهتون وقت می دن تا عکس العملتون رو ببینن. به خود من یک سوال توسط استادم دو روز قبل از مصاحبه داده شد. این سوال خیلی هوشمندانه بود یعنی همه ی جوانب علمی رو که بنده ادعا کرده بودم می دونم رو محک می زد. بنده به شخصه 10 صفحه جواب و دو تا کد برنامه نویسی در جواب نوشتم که خیلی استاد رو تحت تاثیر قرار داد. خلاصه اینکه استاد یه دانشجو PhD می خواد که همکارش باشه نه یه دانشجو که فقط درس بخونه. پس باید مقاله بدید (حتی سابمیت شده) چون حتما مقالاتتون حتی سابمیت شده ها رو می گیرن و می خونن. سعی کنید واقعا روحیه پژوهشی و چالشی تون رو برای حل مسایل جدید نشون بدید.
    2- نکته دوم معدل و دانشگاه است. توی این دانشگاه خیلی خوب ایرانی ها رو نمی شناسن. اگه شریف باشید اکیه اگه نه استاد توی نت راجع به یونی شما جست و جو می کنه اگه خوشش بیاد اکی اگه نه که تموم. معدل هر چی بیشتر بهتر خوب بدیهیه. اما فک کنم معدل مقطع ارشد مهمتره و انتظار دارن بالا 18 باشید و حتی درس های ارشدتون رو دقیق بررسی می کنن.
    3- نمره زبان: نیازی نیست شما حتما مدرک زبان داشته باشید. البته میانگین نمره دانشجوهای این دانشگاه بالاست توی نمره زبان. مثلا میانگین نمره زبان دانشکده کامپیوتر سال قبل 109 بود. پس پیشنهاد می کنم اگه نمره تون زیره 90 هست اصلا به استاد نگید در عوض توی روز مصاحبه سعی کنید خودتون رو مسلط نشون بدید.
    4- TA و توصیه نامه. به نظرم هر دوتاش به یه اندازه واسشون مهمه بعد از سه گزینه بالا.
    5- سایر مسایل: عضویت در گروه هاس تحقیقاتی، پروژه های درسی، رتبه هاب کنکور، استعداد درخشان و ....
    سه تا نکته بد نیست که ذکر کنم:
    اولا اینکه اونجا استاد محوره و استاد حرف اول و آخر رو می زنه پس سعی کنید استاد رو متقاعد کنید. برای این کار یکی از نکات کلیدی شناخت کافی استاد و کارهای تحقیقاتی استاد است. اگه بتونید اولین بار با یه اظهار نظر خوب راجع به کارهای علمی مثل یکی از مقالات استاد مورد نظر شروع کنید شانس بالایی خواهید داشت.
    دوما اینکه اگه از شما خوششون بیاد با هزینه خودشون شما رو برای مصاحبه دعوت می کنن زوریخ (اگه انشاالله به اونجا رسیدید، بپرسید بهتون می گم چی ها اونجا ازتون می پرسن)، البته می تونید ازشون بخواید بیان اسکایپ اما اینجوری شانس خودتون رو کاهش می دید.
    سوم اینکه اگه کسی المپیادی باشه و ... کلا چیزهایی که اعتبار جهانی داره قطعا تاثیر گذاره.
    برای مثال رزومه خود بنده رو می تونید به عنوان یه مثال که اونجا پذیرش گرفته اینجا: http://mehr.sharif.ir/~a_noori/CV.html ببینید.
    حرف آخر: شاید به نظرتون رفتن به این دانشگاه با توجه به حرف هایی که زدم سخت باشه، اما این رو در نظر بگیرید: زوریخ از زیباترین شهر های دنیاست و مردمش طبق بسیاری از رتبه بندی های جهان در بالاترین سطح رفاه به سر می برن. در فاصله یک الی دو ساعتتون ایتالیا، فرانسه، آلمان و اتریش رو دارید. این دانشگاه بدون اغراق تقریبا بیش ترین میزان فاند رو به دانشجویان دکتراش توی دنیا می ده (میانگین 60.000 فرانک سالانه بدون نیاز به پرداخت مالیات و شهریه) و کلی ابشن ها فوق العاده دیگه.
    امیدوارم همه تون پذیرش های عالی بگیرید.
    موفق و پیروز باشید

سلام
    همسر بنده چهارشنبه اين هفته از طريق اسكايپ مصاحبه داره با استادي از eth. كارشناسي ارشد كامپيوتر از دانشگاه تهرانه و كارشناسي رو هم صنعتي اصفهان گذرونده. ممنون ميشم در مورد محتواي مصاحبه مطلبي اگر مي دانيد در اختيار ما قرار بديد.

Junior Member

سلام.من دانشجو دکتری رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه تربیت مدرس هستم. فقط یک مقاله فارسی علمی پژوهشی دارم. نمره آیلتس من 7.5 هست. متاهل هستم. قصد من این هست که در دانشگاه ETH زوریخ تحصیل کنم. برنامه خود من این هست که اول برای فرصت مطالعاتی برم و شرایط رو ببینم و بعد برای تحصیل دکتری برم اونجا. استاد مورد نظر رو هم پیدا کردم اما هنوز ارتباطی باهاش برقرار نکردم. فوق لیسانسم همین رشته در دانشگاه تربیت معلم سبزوار بوده و لیسانسم هم مهندسی کشاورزی بوده در دانشگاه فردوسی مشهد. آیا میشه که برای فرصت مطالعاتی رفت و شرایط رو سنجید و پس از برگشت اونجا برای تحصیل دکتری رفت؟ اصولا شرایط برای فرصت مطالعاتی اونجا چطوره؟ آیا اصولا میتونم امیدی داشته باشم؟ وضعیت هزینه زندگی اونجا چطوره؟ اگر بخوام مستقیم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم چقدر پول باید برای تمکن مالی داشته باشم (برای خودم و همسرم)؟ ممنون از پاسخ ها و راهنمایی های شما

وقت همگی بخیر
    میخواستم بدونم گرفتن ارشد از دانشگاه شریف میتونه گم نام بودن پیام نور رو تو مقطع کارشناسی جبران کنه؟ نمره ی بالا تو آزمون GRE چطور؟ کلا ETH بیشتر به معدل کارشناسی اهمیت میده یا برند دانشگاه؟ ممنون که وقت میذارید و جواب میدید.

Junior Member

سلام
    کسی میدونه برای اپلای کردن مستر حتما باید مدرک GRE داشته باشیم ؟؟‌
    من چیزی که تو سایت دانشگاه خوندم دو زبانه بود !
    من آلمانی بلدم ...مدرک جی آر ای برای پذیرش تاثیر گذار واقعا ؟؟
    و اینکه واقعا فاند برای یه رشته ای مثل معماری برای چه کسایی تعلق میگیره چند درصد ؟
    اگر کسی فاند گرفته لطفا جواب منو بده
    و سوال آخرم اینکه هزینه حدودی برای دانشجو بدون فاند چقدر میشه ؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CS PhD@TUM

فوری
    سلام.
    دوستان من یک ماه پیش مصاحبه اسکایپی داشتم با یک استاد در ETH. الان از من دعوت کردن برم اونجا برای مصاحبه.
    کسی تجربه داره؟ شانسم چطوره؟ چه اتفاقی قراره بیفته اونجا؟؟ مرسی.

Junior Member

سلام دوستان وقت بخیر
    دانشگاه چند پوزیشن رو گذاشته که مرتبط با رشته تحصیلی، زمینه مطالعاتی و علاقه ام است. اساتید متفاوت اما کارشناسش یکی هستش. از نظرتون مشکلی ندارم برای همه اش اپلای کنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mcqueen نمایش پست ها
    فوری
    سلام.
    دوستان من یک ماه پیش مصاحبه اسکایپی داشتم با یک استاد در ETH. الان از من دعوت کردن برم اونجا برای مصاحبه.
    کسی تجربه داره؟ شانسم چطوره؟ چه اتفاقی قراره بیفته اونجا؟؟ مرسی.
    بنا به تجربه، تنها موردی که میتونه جدی باشه اینه که ویزای شما ریجکت بشه../با آرزوی موفقیت برای شما

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)