صفحه 6 از 71 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 706

موضوع: همه سوالات درباره دانشگاه ETH

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دانشگاه ETH سوئیس

آيا امسال كسي از ETH پذيرش گرفته؟
    كسي هست كه ترم پاييز بخواد بره ETH؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    سلام
    من امسال توی applied mathematics یه پذیرش مشروط دارم برای دکتری. یعنی باید برم یه lecture بدم تا من رو با دو نفر دیگه مقایسه کنند. البته من از یه دانشگاه بهتر توی آمریکا هم پذیرش دارم که شاید برم اونجا (البه اگه انشاالله بتونم ویزا بگیرم).

چون ممکنه برای بقیه دوستان مهم باشه، یه سری نکات دیگه رو هم همینجا می نویسم:
    اولا اینکه دکتری توی سوییس حتما با فاند هستش، مبلغ این فاند هم معمولا حدود 5000 فرانک سوییس هستش که اگه به دلار تبدلش کنید رقم خارق العاده ای به نظر می رسه! ولی خوب توی اون مملکت قیمت ها سرسام آوره و مالیات ها بدتر! یعنی این مبلغ فقط کفاف یک نفر رو می ده (که البته خیلی با دست و دلبازی زندگی کنه) و دوما، پذیرش اون فقط به استاد مربوط هستش، هیچ نوع requirement هم نداره مگه اونهایی که استاد لازم بدونه
    من فوق لیسانس مکانیک سیالات دارم. نمرات GRE و تافل خیلی عالی هم نداشتم البته من شاگرد اول گرایشمون بودم ولی خوب، معدل شاگرد اول سیالات طبعا خیلی بالا نیستش :-[. شاید براتون جالب باشه، اونا از من هنوز توصیه نامه نگرفتن! در هر حال، بعد از یه مصاحبه تلفنی طولانی با یه استاد اون دانشکده، تونستم نظر مثبتش رو جلب کنم. در کل با توجه به اون چیزایی که توی مصاحبه از من پرسید باید بگم این چیزا براش مهم بودن:
    پروژه هایی که روشون کار کرده بودم (سوالات خیلی خیلی خاص و فنی راجع به شرایط مرزی و ... ) از من پرسید
    تسلط من رویه برنامه نویسی برای سیستم های پارالل خیلی براش مهم و جالب بود (در کل تسلط روی برنامه نویسی کامپیوتر همه جا مخصوصا توی سوییس خیلی پارامتر مهمی هستش) من C و C++ رو مسلط هستم به اضافه کورسی که توی برنامه نویسی با MPI با نمره 20 پاس کردم و فکر می کنم همین MPI خیلی براشون مهم بود.
    نمرات زبان و به خصوص GRE هم باید مهم باشه، البته استادی که با من مصاحبه می کرد انگلیسیش از من ضعیفتر بود (و از من پرسید چرا نمره verbal تو کم هستش؟ من گفتم نمره verbal فقط میزان تحمل و حوصله آدم برای حفظ کردن یه مجموعه محدود از لغات چرند رو نشون می ده و مهم نیست، که از این جواب من خیلی خوشش اومد)
    معدل و به خصوص توی رشته من، نمرات دروس ریاضی براش مهم بود. به طور خاص راجع به مباحثی از ریاضیات عالی که توی دروس ما ارائه می شه سوال کرد

نکته جانبی: پرسید مجردم یا متاهل! ظاهرا براش مهم بود که مجرد باشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    من ترم پاییز دارم می‌رم و خوشحال می‌شم بدونم که تنها نیستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط کاوه
    من ترم پاییز دارم می‌رم و خوشحال می‌شم بدونم که تنها نیستم.
    چه رشته ای؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_mandegar
    چه رشته ای؟
    علوم کامپیوتر.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

من و همسرم براي رشته مكانيك داريم ميريم. شما فوقي يا دكتري؟
    چه اقداماتي تا حالا انجام دادين؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir-timi-2009
    سلام
    من امسال توی applied mathematics یه پذیرش مشروط دارم برای دکتری. یعنی باید برم یه lecture بدم تا من رو با دو نفر دیگه مقایسه کنند. البته من از یه دانشگاه بهتر توی آمریکا هم پذیرش دارم که شاید برم اونجا (البه اگه انشاالله بتونم ویزا بگیرم).

دوست عزیز یعنی این دانشگاه( یا دانشگاههای دیگه سوئیس) vacancy ندارن و باید از طریق استاد اقدام کرد؟
    Speak clearly if you speak at all; Carve every word before you let it fall

سلام
    در واقع باید اول یک موقعیت خالی در گروه تحقیقاتی مربوطه باشه و بعد شما با استاد برای اون موقعیت صحبت کنید. اگه توی صفحات گروه های تحقیقاتی این دانشگاه برید معمولا یک تب با عنوان open positions یا چیزی شبیه اون هست که باید مرتب اونو چک کنید. هر وقت یک اعلان جدید دادند یا یک موقعیت خالی دیدید فوری براش اقدام کنید. اما در کل این استاد هست که تصمیم می گیره و به دانشگاه ارتباطی نداره. یعنی شما ممکنه نه تافل داشته باشین نه جی آر ای و معدل بالایی هم نداشته باشین و باز هم شما رو بگیرن

نقل قول نوشته اصلی توسط amir-timi-2009
    سلام
    در واقع باید اول یک موقعیت خالی در گروه تحقیقاتی مربوطه باشه و بعد شما با استاد برای اون موقعیت صحبت کنید. اگه توی صفحات گروه های تحقیقاتی این دانشگاه برید معمولا یک تب با عنوان open positions یا چیزی شبیه اون هست که باید مرتب اونو چک کنید. هر وقت یک اعلان جدید دادند یا یک موقعیت خالی دیدید فوری براش اقدام کنید. اما در کل این استاد هست که تصمیم می گیره و به دانشگاه ارتباطی نداره. یعنی شما ممکنه نه تافل داشته باشین نه جی آر ای و معدل بالایی هم نداشته باشین و باز هم شما رو بگیرن
    سلام
    مگه GRE هم میخواد؟
    Speak clearly if you speak at all; Carve every word before you let it fall

Junior Member

اگه بدون فاند کسی بخواد بره چی. چکار باید بکنه؟ چه سطح دانشجویی رو می گیرن؟ آیا باید خیلی رزومه تاپ باشه؟
    من شنیدم این دانشگاه در حد mit هست. آیا این مطلب صحیحه و اگه درسته به اندازه mit هم سخت پذیرش میده؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)