صفحه 7 از 71 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 706

موضوع: همه سوالات درباره دانشگاه ETH

Member mohhhamad آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دانشگاه ETH سوئیس

سلام
    ببینید چه با فاند چه بی فاند رقابت بسیار بالایی وجود داره البته با توجه به رشته های مختلف
    دلیلش هم عرض می کنم
    اولا ببنیند معمولا اساتید درجه اول دنیا چند ماهی برای تفریح و... به شهره ای وکشور های خوش آب وهوای دنیا سر میزنند.معمولا یه دوره ها وبعضی وقت ها یه سری کلاس در ترم های مختلف هم برگزار می کنند.سویس یکی از این کشورهاست.
    ظاهرا یه سالی بچه های ایارن بیشترشون هم شریفی بودند از اینجا پذیرش میگیرند واز آمریکا هم اینجا رو دور میزنند ومیرند آمریکا.برای همین این سویس یه کم با ایرانی ها قاطی پاتیه.
    سوما خیلی ها هدفشون از تحصیل مهاجرت هم هست(خواسته یا ناخواسته ) حالال شما در نظر بگیر سویس کشور به این باحالی چه دست وپایی بشکنند دیگه مثل رقابت برای رفتن به دانشگاه های تو ایالت کالیفرنیا تو آمریکا.
    طبیعتا شما هم دوست داری هم بری یه کشور خوب وهم بری یه داشنگاه توپ دیگه .برای همین رقابت برای این دانشگاه اینطوریه
    این کاربر ،غیر فعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط HesamMe
    سلام
    مگه GRE هم میخواد؟
    ببین من گفتم هیچی نمی خواد. هرچی که استاد مربوطه تشخیص بده لازمه رو می خواد. برای فوق لیسانس هم که جی آر ای جزو الزاماتشه و توی سایتش هم اومده باید توجه کنی که کلا هرچی نمرات بهتری توی امتحانای استاندارد شده داشته باشی خوب شانست هم بالاتره

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam20
    اگه بدون فاند کسی بخواد بره چی. چکار باید بکنه؟ چه سطح دانشجویی رو می گیرن؟ آیا باید خیلی رزومه تاپ باشه؟
    من شنیدم این دانشگاه در حد mit هست. آیا این مطلب صحیحه و اگه درسته به اندازه mit هم سخت پذیرش میده؟
    دقت کنید در مورد سوال شما دو حالت وجود داره
    برای فوق لیسانس اونها اصلا فاند نمیدن یه بورس خاص دارن که حقیقتا گرفتنش خیلی سخته شاید در حد همین MIT خودمون یا یه کم سخت تر
    برای دکتری توی اون کشور مثل ایران نیست که دانشگاها هر سال حتما کلی دانشجو دکتری بگیرن! اونجا اگه یه موضوع تحقیقاتی باشه و یه استادی نیاز به دانشجو داشته باشه اونوقت اعلام می کنه و این اعلام و گرفتن دانشجو در هر موقعی از سال می تونه باشه. در این حالت هم اگه موضوع مربوطه صنعتی باشه یا یه فاند دولتی یا خیریه یا هرچی دیگه داشته باشه خوب به دانشجوشون میدن. اگه هم نداشته باشه بدون فاند می گیرن. اینجوری نیست که هر سال مثلا 10 تا دانشجو بگیرن 5 تا شون با فاند باشن بقیه بدون فاند.

شرایطشون هم برای گرفتن دانشجو رشته به رشته فرق می کنه ولی در کل خیلی خیلی رقابت شدیده توی یه مورد خاص برای یه موقعیت در گروه ریاضی کاربردی شون 80 نفر درخواست داده بودن تازه بعد از بررسی سوابق و رزومه ها و مصاحبه تلفنی باید بری اونجا مصاحبه بکنن باهات
    موفق باشی

Senior Member

يه سوال شوهر من تازه از سفارت استراليا رد شده حالا ميخواد واسه سوئيس اقدام كنه؟ ميشه بگين با معدل 13.5 دانشگاه آزاد شيراز بهش پذيرش ميدن يا نه؟ gre ميخواد درسته؟ چه نمره اي؟

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

شوهرتون اگه براي دكتري مي خواد بره فكر نمي كنم از ETH بتونه پذيرش بگيره. ولي دانشگاههاي ديگر سوئيس شايد بتونه. دانشگاه ETH سطحش خيلي خيلي بالاست.

ولي اگه بخواد براي فوق پذيرش بگيره، از اونجايي كه براي فوق fund نمي دن، ممكنه بتونه يه كارايي بكنه. اين بستگي به قسمتهاي ديگه رزومه ايشون داره. ولي خوب شانسش كمتره.

من پيشنهاد مي كنم دانشگاههاي ديگر سوئيس رو هم امتحان كنيد.

ما از دانشگاه جورجيا تك آمريكا هم پذيرش داشتيم، ولي انقدر از سوئيس و كيفيت زندگي در اونجا تعريف كردند كه تصميم گرفتيم بريم سوئيس. به نظر من شما هم انتخاب خوبي كرديد.
    ولي حواستون باشه كه از اين كشور نمي تونيد به اين راحتي ها اقامت بگيريد.

Junior Member

سلام
    من هم برای 2009 از دپارتمان برق برای دکتری پذیرش گرفتم. بهم mail زدن که ویزات حاضره برو سفارت بگیر. شما می دونین که سفارت مدارک چی می خواد؟

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط halehr
    سلام
    من هم برای 2009 از دپارتمان برق برای دکتری پذیرش گرفتم. بهم mail زدن که ویزات حاضره برو سفارت بگیر. شما می دونین که سفارت مدارک چی می خواد؟
    دوست عزيز ميشه لطف كني بگي مداركت رو كي براي دانشگاه فرستاده بودي و چند روز مراحل ويزات طول كشيد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    ما از دانشگاه جورجيا تك آمريكا هم پذيرش داشتيم، ولي انقدر از سوئيس و كيفيت زندگي در اونجا تعريف كردند كه تصميم گرفتيم بريم سوئيس.
    سلام.
    هر دو تون پذیرش دارین؟
    یکی از دوستان گفت فاندی که میدن فقط هزینه های یه نفر رو میپوشونه. شما نظرتون چیه؟ در مورد epfl چطور؟
    ممنون.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نه فقط همسرم پذیرش داره. فاندی که ETH میده اینقدر هست که بعد از هزینه های دو نفر، مقداری هم ازش میمونه. تا اونجا که من شنیدم برای اکثر دانشجوهای دکتری اینجوریه ولی برای دانشجوهای فوق معمولا فاند نمیدن.
    در مورد EPFL هیچ اطلاعی ندارم.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه سوالات درباره دانشگاه ETH

بچه ها آیا کسی امسال میره ETH؟
    گفتم شاید بد نباشه با هم آشنا بشیم و از اطلاعات هم دیگه استفاده کنیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)