صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: علمی کاربردی یا مهندسی ؟!!

Junior Member

پیش فرض علمی کاربردی یا مهندسی ؟!!

با سلام خدمت تمامی دوستان
    بنده فوق دیپلم معماری رو با 16.13 تموم کردم
    کارشناسی هم قبول شدم ولی نرفتم که دو دلیل داشت :
    1 مدرک کارشناسی ناپیوسته علمی_کاربردی ایه نه مهندسی !! که یعنی 10 تا 15 واحد علمی_کاربردی نسبت به مهندسی کم داره
    2 به خاطر این نقص عضو تا اونجایی که پرسیدم َدانشگاه هایی مثل سوید و کانادا برای ارشد Apply نمی کنند
    حالا کسی اطلاعی از این موضوع داره ؟
    ممنون

پیش فرض پاسخ : علمی کاربردی یا مهندسی ؟!!

من دقیقا سوالتون رو نفهمیدم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_motaqed
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_motaqed
    سلام
    با گرفتن کارشناسی ناپیوسته که مهندسی هم نیست کدوم کشور apply می کنه ؟ از کانادا اطلاعی دارید ؟
    برای master به معماری Fund داده می شه ؟چه گرایش های master معماری داره ؟
    لطفا درباره B.Arch , M.Sc & M.Arch
    یه توضیحی بدید .
    ممنون

اینکه مدرکتون مهندسی نیست البته بی تاثیر نیست اما میتونید برایه master اقدام کنید چون خیلی جاها فقط میگن Architecture background داشته باشید حالا اینکه اسمش چیه مهم نیست حالا من نمودونم تو مدرکتون چی میزنن اسم معماری برده میشه؟
    fund رو گویا از بقیه رشته ها کمتر میدن
    درباره گرایش ها اگه تو سایتاشون نگاه کنین متوجه میشین

M.Arch که معلومه فوق معماری که بازم تو دانشگاه های مختلف دسته بندی میشه
    B.Arch مهندسی معماریه اینجا B.Arch حساب میشه
    M.Sc یه رشته هایی مثله Building Science که من شنیدم تو کانادا بورس خوب میدن

Junior Member

سلام دوست عزیز
    بله اسم معماری برده می شه ولی با پسوند ناپیوسته علمی_کاربردی .
    برای مهندسی کردن مدرک گویا باید بریم نظام مهندسی آزمون بدیم .

نقل قول نوشته اصلی توسط m2pst
    سلام دوست عزیز
    بله اسم معماری برده می شه ولی با پسوند ناپیوسته علمی_کاربردی .
    برای مهندسی کردن مدرک گویا باید بریم نظام مهندسی آزمون بدیم .
    سلام
    دوست عزيز در مدارك تحصيلي دانشگاه علمي كاربردي كه توسط وزارت علوم داده مي شه عنوان رشته ها اينطوري نوشته مي شه:
    كارشناسي ناپيوسته مهندسي تكنولو‍‍‍‍‍ژي..... .
    البته رشته شمارو نميدونم مهندسي هست يا نه و چطور پذيرفته شده بوديد ولي براي رشته هاي مهندسي اين دانشگاه كه از طريق كنكور سراسري اون پذيرفته شده اند فرمت بالا استفاده مي شه.
    در مورد نظام مهندسي هم فكر نميكنم در اين حد باشه كه بخواد مدارك وزارت علوم رو تايييد كنه !!؟
    تلاش، قهرمان سازه

Junior Member

با درود فراوان
    من با کنکور سراسری دانشگاه غیر انتفاعی کاردانی رو تموم کردم و دانشگاه آزاد لیسانس قبول شدم (من اصلا دانشگاه علمی_کاربردی نرفتم و اطلاعی ازش ندارم !)
    همونطور که گفتم برای کارشناسی های ناپیوسته مثل من در مدرک لیسانس "ناپیوسته علمی_کاربردی" درج می شه نه مهندسی ! که هیچ یک از دوستانم و حتی آموزش دانشگاه نمی دونه این یعنی چی؟! فقط می گن همه جا حتی دانشگاه های سراسری همینه !
    حالا کسی میدونه با این وضعیت می تونم از کانادا یا امریکا برای Master پذیرش بگیرم (حتی بدون found )
    یا اینکه دو سال کاردانی و بی خیال شم و از اول شروع کنم ؟
    در ضمن پذیرش معماری در بیشتر کشورها مثل ایتالیا , کانادا و ... از همون اول برای ارشده 8)
    لطفا یک جواب کامل به این پست داده بشه تا به یک نتیجه ای برسیم !
    شاد باشید ;D

Junior Member

سلام
    مهم نیست تو مدرکتون ننویسند مهندسی و همون معماری فکر می کنم کافی باشه چون در خود دانشگاههای آمریکا رشته ای که ما در ایران می خونیم به نام معماری شناخته می شه نه مهندسی معماری و لیست دروس ما بر معماری اونها مطابقت می کنه. بعضی از دانشگاههای آمریکا البته جداگانه از رشته معماری رشته مهندسی معماری هم دارند که در دروسشون کلی دروس فنی و ریاضی و .. هست و ما این رشته رو هنوز در ایران نداریم، بنابراین برای اونها مهم اینه که مدرک معماری داشته باشین نه مهندسی معماری. در مورد اینم که آیا با لیسانس ناپیوسته می تونید پذیرش برای فوق بگیرید یا نه، حتی بدون فاند، فکر کنم اگه کاراتون خوب باشن حتما بتونید بگیرید چون اونها در وحله اول از روی نمونه کارهایی که براشون می فرستید قضاوت می کنن نه از روی نوع مدرک، به علاوه اگه سایتهای دانشگاههای آمریکارو بگردید اکثرا دو نوع فوق دارند یکیش حدودا دو ساله برای کسی که لیسانس معماری داره و یکی دیگم حدودا 3 یا 4 ساله برای کسانیکه از هر رشته ای مختلفی لیسانس دارند و علاقمندن فوق معماری بخونن البته هر دو گروه باید نمونه کار بفرستن، به هر حال اگر هم احیانا نوع اول پذیرش رو نتونید بگیرید نوع دومشو به احتمال خیلی زیاد می تونید بگیرید.
    موفق باشید.

Junior Member

با سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم آخر مهندسی تکنولوژی مهندسی نرم افزار دانشگاه علمی کاربردی هستم و من اولین ورودی این رشته با عنوان مهندسی نرم افزار هستم و خواستم بدونم که با این مدرک امکان اقدام برای پذیرش وجود دارد یا نه؟

Junior Member

با سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم آخر مهندسی تکنولوژی مهندسی نرم افزار دانشگاه علمی کاربردی هستم و من اولین ورودی این رشته با عنوان مهندسی نرم افزار هستم و خواستم بدونم که با این مدرک امکان اقدام برای پذیرش وجود دارد یا نه؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)