صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 105

موضوع: گفته ها و ناگفته های در مورد زندگی در Belgium

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گفته ها و ناگفته های در مورد زندگی در Belgium

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_soad نمایش پست ها
    والا اطلاعات خاصی پیدا نکردم ولی دوست دارم پیدا کنم !

اين سوال رو براي اين ميپرسم چون من از 2 تا دانشگاه تو هلند و همینطور از آنتورپ و لیژ هم پذيرش دارم ولي دانشگاه آنتورپ و ليژ خيلي شرايط شون بهتر از اون دو دانشگاه هست . ترجيحا دوست دارم برم دانشگاه آنتورپ ولي شرايط اقامت بعد از تحصيل و همينطور مسائل کاري برام مهمه.
    ممنون ميشم اگه دوستان اطلاعاتی دارن راهنمايي کنند
    مرسی
    دوست عزیز
    وقتی که شما ویزای تحصیلی دریافت می کنید و به بلژیک میایید به شهرداری محل سکونتتون می روید در اونجا برای شما بر اساس پذیرش دانشگاهتون کارت اقامت یکساله صادر میشه.سال بعد دوباره ثبت نام ترم جدید و برگه ضمانت مالی رو می برید و باز اقامت شما یکسال تمدید میشه..شما تا دانشجو هستید و ضامن دارید اقامتتون تمدید میشه.پس این مدت جز 5 سال محسوب نمیشه.بعد تحصیلتون اگر کار ثابت پیدا کنید و مالیات بدهید می تونید برای اقامت دائم درخواست بدهید.راه دیگرش ازدواج با تبعه بلژیک است که بعد 3 سال زندگی مداوم درخواست تابعیت میدید باز هم شرایط هر کیسی جداگانه بررسی میشه.ملیت شخص متقاضی و خیلی موارد دیگه لحاظ میشه.
    کشورهای اروپای غربی همگی در ثبات سیاسی هستن و همه دولتها در راستای دولت قبلی و سیاستهای اون عمل می کنند.. دولت و کابینه هلند هم منحل شد و الان انتخاباته اما در عمل هیچ قانونی تغییر نمیکنه....هیچ اتفاق خاصی با عوض شدن دولت در این کشورها نیفتاده و همچی امن و امانه و خبری از هیچ نوع تجزیه ای در بلژیک نیست.شاید بیشتر مردم بومی حتی خبر از انتخاباتی که در راهه نداشته باشند و اصلا برایشان تفاوتی هم ندارد.چون همه چیز ثابت و از قبل تعیین شده است.
    در ضمن اکثریت بلژیک هلندی زبان هستند.

سلام دوستان
    ببخشید میخواستم ببینم اوضاع خونه و آپارتمان تو آنتورپ چطور هست ؟ یعنی اگه من شهریور برم میتونم یه جایی با قیمت مناسب پیدا کنم ؟
    آخه شنیدم طی تابستون اکثر خونه ها اجاره میشه .

مرسی

Junior Member

آنتورپ بندر بزرگ و شلوغیه، قیمتهای خونه خیلی بالاست، مگر اینکه یک نفر دیگه رو پیدا کنید و همخونه بشید.سپتامبر برای خونه پیدا کردن وقت مناسبی نیست، باید زودتر بیاید.چون هم خود مردم که از مسافرت تابستانی برگشتن و می خوان خونه شون رو عوض کنن هستن و هم دانشجوهایی که برای تحصیل از خود اروپا میان و تعدادشون هم کم نیست.پشت در خونه هایی که برای اجاره دادن هست یک کاغذ نارنجی چسبانده شده و مشخصات خونه و مبلغ اجاره قید شده، یک سری هم شبیه بنگاههای مسکن هستن که خونه پیدا می کنن ولی خوب نرخ دستمزدشون بالاست.فکر میکنم از خود دانشگاه کمک بگیرید خیلی بهتره تا خودتون بخواهید دنبال خونه بگردید.

خیلی ممنون از راهنمایی تون .
    منظورتون از بالا بودن قیمت خونه یعنی مثلا یه آپارتمان معمولی 30-40 متری چقدر تموم میشه ؟ با 250-350 یورو میشه جایی پیدا کرد یا قیمتها بالا تر از اینهاست؟

مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_soad نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی تون .
    منظورتون از بالا بودن قیمت خونه یعنی مثلا یه آپارتمان معمولی 30-40 متری چقدر تموم میشه ؟ با 250-350 یورو میشه جایی پیدا کرد یا قیمتها بالا تر از اینهاست؟

مرسی
    سوالتون کلیه..ولی واقعیت اینه که شما خودتون چی ترجیح می دید؟ مرکز شهر و نزدیکی به دانشگاه و همه جاهای مهم دیگه مثل سنترال مترو و ترن و یا زندگی در شهر کهای مسکونی اطراف...مرکز شهر خیلی گرونه و همچنین بستگی داره چی بگیرید..جه امکاناتی مبله یا غیر مبله.
    مثلا یه اتاق 20 متری با اینترنت و آب و برق و گاز و شارژ کمتز از 550 نیست.البته در مرکز شهر و سنتروم منظورمه ولی جاهای دورتر امکانش هست.

ApplyAbroad Veteran

Ghent Festival 2010
    This feast for the people, and for the senses, sets the city aflame for 10 long days. It opens with a parade and closes with the ‘day of the empty wallets’. In between these two are endless free musical performances, more than 700 theatre performances, exhibitions, guided tours and fireworks. A word of warning: most UGent services are closed during this time of mayhem.

http://www.ugent.be/en/news/bulletin...stival2010.htm

ApplyAbroad Veteran

خداییش دانشگاه گنت هم برای خودش عظمتی داره ها....

این کارش رو من تو دانشگاه های اروپا ندیده بودم....شما دیدید تا بحال؟
    قیمت هم بدک نیست.... سه سال گارانتی شو عشق است...

Buy your laptop via UGent
    2010-08-03) On 4 August 2010 Ghent University starts another of its 'notebook actions' for staff and students. Get a Dell laptop from the revamped Vostro line with a 3-year guarantee for as little as 535 euro. The offer is valid till the end of October.
    Package

UGent choose a fully equiped laptop with an Intel Dual Core Processor with HyperThreading (Intel Core i3-350M, 2.26 GHz), ample memory space 3 GB (1 x 2 GB + 1 x 1 GB DDR3 RAM) and Windows 7 Home Premium. More information on the basic configuration on http://helpdesk.ugent.be/notebook/en.

The ICT Department makes sure the computer is ready for use, installing the necessary software for UGent applications (anti-virus software, certificates, VPN, Athena, etc.).
    How to order?

Starting 4 August 2010 at 2 pm, you can order online via http://helpdesk.ugent.be/notebook/en. The ICT Department then places your order at Dell. You will be notified when your computer is ready to be picked up at the ICT Shop (payment via bank card is possible on site).

Only one laptop per student or staff member.

http://www.ugent.be/en/news/bulletin/notebook2010.htm

ApplyAbroad Veteran

UGent books now available in Europeana

(2010-10-01) Ghent University Library becomes the first in Europe to contribute books scanned by Google to Europeana. Europe's flagship project for cultural heritage gains more than 30 million pages of new out-of-copyright material scanned by Google for Ghent University Library.

Ghent University Library has become the first in Europe to contribute public domain works scanned by Google to Europeana, Europe’s culture heritage. Readers using Europeana can now enjoy more than 30 million newly-added pages of historical, scientific, anthropological and literary works, from over 100,000 volumes, spanning four centuries, in French, Dutch, German and other languages.

The Ghent University Library, one of Belgium’s largest scientific libraries, has long been an advocate for increased access to information and cultural heritage through digitization. In 2007 the library partnered with Google Books and started work to digitise more than 300,000 books from its out-of-copyright collection.
    Europeana

* Providing access to Europe’s cultural and scientific heritage though a cross-domain portal
    * Co-operating in the delivery and sustainability of the joint portal
    * Stimulating initiatives to bring together existing digital content
    * Supporting digitisation of Europe’s cultural and scientific heritage

More information

Sylvia Van Peteghem

Ghent University Library

Sylvia.VanPeteghem@UGent.be

T: +32 9 264 38 50 begin_of_the_skype_highlighting +32 9 264 38 50 end_of_the_skype_highlighting

http://lib.ugent.be

www.europeana.eu

Junior Member

بچه ها در مورد دانشگاه انتورپ کسی هست بتونه اطلاعاتی بده؟ من بین این دانشگاه و دو دانشگاه امریکایی و کانادایی خیلی مردد هستم که اگه کمک کنید ممنون می شم.

سوالی دارید بفرمایید در خدمتم