صفحه 6 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 105

موضوع: گفته ها و ناگفته های در مورد زندگی در Belgium

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک

نقل قول نوشته اصلی توسط azita نمایش پست ها
    با سلام. بهتون بابت پذیرشتون تبریک می گم. گنت دانشگاه خوبیه و کلا دانشجو بودن در گنت مزیت محسوب میشه. ایشالا خودتون میایید و می بینید . در مورد هزینه من نمی دونم شما قصد دارید از خوابگاه مخصوص دکترا که معمولا تا 6 ماه هم میشه در اون زندگی کرد استفاده کنید که قیمت اجاره اون در سایت اومده . اما اگر بیرون اتاق بگیرید که الان هم زیاده و من بهتون پیشنهاد م یکنم که از همین الان یکیو بگیرید چون خونه اینجا بسختی گیر میاد ، اینجا یه اتاق با انرژی (اب و برق و گاز) دور و بر 300 تا 400 تا ست. بسته به خودتون هم تغذیه رو بین 100 تا 150 بگیرید. حمل و تقل هم مشکلی ندارید چون خود دانشگاه با قیمت خوبی دوچرخه های عالی رو کرایه میده. 3 ماه 25 تا! البته این ارقام می تونه کمتر هم بشه اما بیشتر نیست. شما فاندتون اگه بین 1000 تا 1500 باشه و مجرد باشید نه تنها میتونید زندگی کنید که تعطیلات کشورها ی همسایه هم میتونید برید. بازم سوالی بود در خدمتم
    سلام

با این مطالبی که شما گفتید برای کسی که برای مستر applyکرده وfundنداره می تونه توشهر گنت با600 ,700یورو در ماه زندگی کنه؟
    ممنون میشم اگه پاسخ بدید.
    ارسال مدارک :21/07/10(TNT)
    دریافت مدارک توسط سفارت: 26/07/10
    تاریخ صدور فایل نامبر : 20/09/10
    دریافت از پست ایران: 29/09/10

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah.yalda نمایش پست ها
    سلام

با این مطالبی که شما گفتید برای کسی که برای مستر applyکرده وfundنداره می تونه توشهر گنت با600 ,700یورو در ماه زندگی کنه؟
    بله!
    من گنت نیستم ولی تخمینی میشه به این عدد رسید....
    کلا در اروپا البته به جز جاهایی مثل لندن و پاریس و شهرهای گران قیمت میشه هزینه های زندگی از 500 هست تا نهایت 800

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

سلام

تو سايت سفارت بل‍ژيک زده حداقل هزينه زندگي در بل‍ژيک براي سال 2011 860 يورو در ماه هست (860 و خورده اي بود دقيق يادم نيست)

Junior Member

سلام

سلام
    بله میشه زندگی کرد.
    موفق باشید

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : گفته ها و ناگفته های در مورد زندگی در Belgium

ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان.
    یه سوالی برام پیش اومده ممنون میشم راهنمایی کنید. میخواستم بدونم مردم بلژیک تا چه حد به زبان انگلیسی مسلط هستن؟ ایا مثل شهر مونترال کانادا یا اکثر شهرهای کشور هلند که مردم زبان انگلیسی رو به راحتی میفهمن و صحبت هم میکنن هست؟

به این دلیل میپرسم چون دارم از دانشگاه بروکسل در مقطع ارشد پذیرش میگیرم و کورسها کاملا به انگلیسی تدریس میشه ولی خودمونو که نمیخوایم گول بزنیم ادم هرجا که زندگی میکنه بهتر زبون اونجا رو هم یاد بگیره تا با مشکل مواجه نشه. حالا من تافل ۱۰۷ دارم. بروکسل که مرکز فرانسوی زبانهاست پس باید برم زبان فرانسه هم بخونم و اگه بعدش بخوام برم در یه شهر فلمیش کار کنم باید زبان هلندی یاد بگیرم!!!!! به نظرتون یکم غیر منطقی نیست؟ کسی راه حلی برای این مسله داره؟

ممنون از راهنماییتون

Junior Member

سلام
    نگران نباشید در منطقه فلمیش ها در محیط آکادمیک همه به انگلیسی مسلط هستند و در شهر اینقدر می تونن حرف بزنن که راحت زندگی کنید. فقط نکته اینه برای اینکه با مردم عادی در ارتباط باشید بهتره که زبان یاد بگیرد مخصوصا اینکه ادم هایی هستند که وقتی می بینن انگلیسی حرف می زنید علی رغم اینکه می فهمن بهتون جواب نمی دن. فلمیش ها نژاد پرست های مودبی هستند! برای این که اونجا کار کنید باید حتما فلمیش یاد بگیرید.
    در مورد بروکسل فرانسه زبان غالبه و مردم انگلیسی رو خیلی نمی فهمن و برای زنده موندن کمابیش به فرانسه احتیاج دارید. در اداره ها اگه فرانسه حرف بزنید جواب تون رو نمی دن باید فلمیش صحبت کنید.
    در نهایت اگه می خوای اونجا زندگی کنی باید زبانشون رو یاد بگیری ولی اگه می خوای درس بخونی نه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarabio نمایش پست ها
    سلام
    نگران نباشید در منطقه فلمیش ها در محیط آکادمیک همه به انگلیسی مسلط هستند و در شهر اینقدر می تونن حرف بزنن که راحت زندگی کنید. فقط نکته اینه برای اینکه با مردم عادی در ارتباط باشید بهتره که زبان یاد بگیرد مخصوصا اینکه ادم هایی هستند که وقتی می بینن انگلیسی حرف می زنید علی رغم اینکه می فهمن بهتون جواب نمی دن. فلمیش ها نژاد پرست های مودبی هستند! برای این که اونجا کار کنید باید حتما فلمیش یاد بگیرید.
    در مورد بروکسل فرانسه زبان غالبه و مردم انگلیسی رو خیلی نمی فهمن و برای زنده موندن کمابیش به فرانسه احتیاج دارید. در اداره ها اگه فرانسه حرف بزنید جواب تون رو نمی دن باید فلمیش صحبت کنید.
    در نهایت اگه می خوای اونجا زندگی کنی باید زبانشون رو یاد بگیری ولی اگه می خوای درس بخونی نه!

من تنها یه نکته به این اضاقه کنم که زبان هلندی با فلمیش در لهجه متفاوته و حتی ممکنه اگه زبان هلندی رو یاد بگیرین لهجه بعضی مناطق بلزیک رو متوجه نشید پس باید ببینید کدوم منطقه هستین
    در مورد کارو نزادپرستی هم همه چیز به نوع کارتون بستگی داره
    هر کارفرمایی به کار خودش نکاه می کنه وفتی کاری نیاز به دونستن زبان باشه حوب مشحصه شما اگر بلد نباشین نمی گیره و اگر زبان بدونید مثل حودشون انوقت ملاکهای دیگری در رفابت مطرح میشه< اگر مثلا همه چیز در این رقابت برابر بود و شما حتی مثلن سرتر بودین و انوقت کارفرما اون رو انتحاب کرد در این حالت میشه گفت بوی نزادپرستی میاد
    همه ما احساس نزدیکی می کنیم با کسی که زبان و فرهنک مشترک و در کل مشترکات زیادی داریم حوب یه بلزیکی وفتی نمی تونه با شما رابطه برفرار کنه و شما هم نمی تونید جون حرف مشترکی ندارید همه ان رو به حساب نزادپرستی می دارید

Junior Member

خیلی ممنون از پاسخ دوستان. پس اینطوری که میشه نتیجه گرفت باید از فردا بریم سراغ یادگرفتن زبان هلندی...

بازم ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza379 نمایش پست ها
    من تنها یه نکته به این اضاقه کنم که زبان هلندی با فلمیش در لهجه متفاوته و حتی ممکنه اگه زبان هلندی رو یاد بگیرین لهجه بعضی مناطق بلزیک رو متوجه نشید پس باید ببینید کدوم منطقه هستین
    در مورد کارو نزادپرستی هم همه چیز به نوع کارتون بستگی داره
    هر کارفرمایی به کار خودش نکاه می کنه وفتی کاری نیاز به دونستن زبان باشه حوب مشحصه شما اگر بلد نباشین نمی گیره و اگر زبان بدونید مثل حودشون انوقت ملاکهای دیگری در رفابت مطرح میشه< اگر مثلا همه چیز در این رقابت برابر بود و شما حتی مثلن سرتر بودین و انوقت کارفرما اون رو انتحاب کرد در این حالت میشه گفت بوی نزادپرستی میاد
    همه ما احساس نزدیکی می کنیم با کسی که زبان و فرهنک مشترک و در کل مشترکات زیادی داریم حوب یه بلزیکی وفتی نمی تونه با شما رابطه برفرار کنه و شما هم نمی تونید جون حرف مشترکی ندارید همه ان رو به حساب نزادپرستی می دارید
    دوست عزیز مثبت دیدن و منطقی دیدن دنیا خیلی خوبه ولی این به این معنی نیست که همه آدم ها با غرض حرف می زنن. وقتی می خوای خونه بگیری استادت زنگ می زنه به صاحبخونه و اون ازش می پرسه که خونه رو برای خودت می خوای و استاد می گه نه بعد طرف می پرسه چرا خودش حرف نمی زنه میگه نمی تونه اونم می گه من خونه ام رو به کسی که زبان من رو حرف نمی زنه نمی دم و این در حالی که توی سه روز پیش رسیدی بلژیک رسیدی و حتی استادت از این برخورد به شدت عصبانی می شه معنی نژادپرستی رو خوب می فهمی. از این دست برخوردها بسیاره. و از طرف دیگر آدم های مثبت و نازنین هم هستند که به زبان انگلیسی در مورد فرهنگ خودشون برات توضیح می دن و برات وقت می ذارن که زبان یاد بگیری!

نکته اینه هیچ وقت همه چیزها رو سیاه نبینید و هیچ وقت همه چیز رو رنگین کمان!!!! آدمها همیشه آدم هستند.