صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 105

موضوع: گفته ها و ناگفته های در مورد زندگی در Belgium

پیش فرض پاسخ : گفته ها و ناگفته های در مورد زندگی در Belgium

نقل قول نوشته اصلی توسط afalaki نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسخ دوستان. پس اینطوری که میشه نتیجه گرفت باید از فردا بریم سراغ یادگرفتن زبان هلندی...

بازم ممنون
    شما اگه دانشحو هستین و بخش هلندی زبان میای اجتیاحی نیست با دونستن انگلیسی به راجتی میتونی زندگی کنی

نقل قول نوشته اصلی توسط sarabio نمایش پست ها
    دوست عزیز مثبت دیدن و منطقی دیدن دنیا خیلی خوبه ولی این به این معنی نیست که همه آدم ها با غرض حرف می زنن. وقتی می خوای خونه بگیری استادت زنگ می زنه به صاحبخونه و اون ازش می پرسه که خونه رو برای خودت می خوای و استاد می گه نه بعد طرف می پرسه چرا خودش حرف نمی زنه میگه نمی تونه اونم می گه من خونه ام رو به کسی که زبان من رو حرف نمی زنه نمی دم و این در حالی که توی سه روز پیش رسیدی بلژیک رسیدی و حتی استادت از این برخورد به شدت عصبانی می شه معنی نژادپرستی رو خوب می فهمی. از این دست برخوردها بسیاره. و از طرف دیگر آدم های مثبت و نازنین هم هستند که به زبان انگلیسی در مورد فرهنگ خودشون برات توضیح می دن و برات وقت می ذارن که زبان یاد بگیری!

نکته اینه هیچ وقت همه چیزها رو سیاه نبینید و هیچ وقت همه چیز رو رنگین کمان!!!! آدمها همیشه آدم هستند.
    این کاملا بر میگرده به تحربه تلخ شما که خیلی نادره.من اولین باره همچین چیزی میشنوم و اجتمالا خیلی به ندرت پیش میاد.خود صاحب خونه من که سنش زیاده و بلد نبود انگلیسی حرف بزنه ما که زنگ میزدیم می داد به همکارش.حتی موقع قرارداد اونو اورد که برامون ترجمش کنه. خوشبختانه، تا حالا برای ما و دوستامون هیچ مشکلی در مورد زبان وجود نداشته. البته تجربه من محدود به شهر گنت و لوون، و صحبتهای دوستانمونه، با توجه به اینکه تو این دو شهر ( و مخصوصا لوون ) تعداد ایرانیها بیشتر از حد تصوره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarabio نمایش پست ها
    دوست عزیز مثبت دیدن و منطقی دیدن دنیا خیلی خوبه ولی این به این معنی نیست که همه آدم ها با غرض حرف می زنن. وقتی می خوای خونه بگیری استادت زنگ می زنه به صاحبخونه و اون ازش می پرسه که خونه رو برای خودت می خوای و استاد می گه نه بعد طرف می پرسه چرا خودش حرف نمی زنه میگه نمی تونه اونم می گه من خونه ام رو به کسی که زبان من رو حرف نمی زنه نمی دم و این در حالی که توی سه روز پیش رسیدی بلژیک رسیدی و حتی استادت از این برخورد به شدت عصبانی می شه معنی نژادپرستی رو خوب می فهمی. از این دست برخوردها بسیاره. و از طرف دیگر آدم های مثبت و نازنین هم هستند که به زبان انگلیسی در مورد فرهنگ خودشون برات توضیح می دن و برات وقت می ذارن که زبان یاد بگیری!

نکته اینه هیچ وقت همه چیزها رو سیاه نبینید و هیچ وقت همه چیز رو رنگین کمان!!!! آدمها همیشه آدم هستند.
    دوست عزیز
    در اینکه در هر کشوری مردمانی هستند که نزادپرست نامیده میشند شکی نیست حتی این رو به وضوح میشه در ایران نیز دید
    ولی مسیله ایتنحاست که اول از همه بایستی این وازه نزادپرستی بازتعریف بشه و مسله دوم اینه که ایا چند رفتار معدود رو میشه به یک جامعه تعمیم داد
    هر کدوم از ماها در هر جای این کره حاکی با تعداد محدودی از جامعه نشست و برحاست داریم و فضاوت های به مشاهدات محدود ما منتهی میشه یکی یه رفتار بد می بینه یکی رفتار خوب که این هم ناشی از ظرز فکز و شحصیت متقاوت ادما و همجنین به این بستگی داره که ما خودمون حوب و بد رو چی تعریف کردیم

در طاهر این رفنار صابحونه نزادپرستی میاد من نمی خوام رنگین کمانی نگاه کنم ولی باید برررسی دقیق باید از نگاه اون هم بررسی کنیم , به حرف دل اون هم گوش گنیم
    هر کسی‌ با توجه به تجربیاتش که میتونه از طریقه ،مطالعات و مشاهدات و چیزای دیگه باشه، تصمیم گیری می‌کنه برا کارش، در هر جای دنیا و محدود به ایران و بلژیک و آمریکا نمشیه،
    مکن این شخص هزارو یک دلیل مواجه و منطقی‌ داشته باشه، باید اونا رو گوش کرد، مسلمن اگه شخص بگه من قبلان با یک فرد غیر هم زبان خانه اجاره داده بودم و به مشکلات زیادی برخوردم که آرامش من رو به هم ریخت و دوست ندارم اون رو دوباره تجربه کنم
    اون سابخونه نگاه نمی‌کنه برا تصمیم گیریش به اینکه شما چند روز اومدین بلژیک و براش هم مهم نیست و همینطور استاد هم یه فرد عادی هست براش -اون دغدغه های فکری و مشکلات خودش رو داره ،خوب مسلمن هما اگه این دلیل رو بیاره آیا شما باز هم این رو نژاذ پرستی‌ میدونید
    ویرایش توسط morteza379 : February 28th, 2012 در ساعت 03:15 AM

Senior Member

دوستان سلام...

من سوالي دارم در مورد هزينه هاي خوابگاه و ... در بلژيك و به ويژه در بروكسل.

مي خواستم بدونم accommodation تقريبا چند در مياد در ماه؟ آيا دانشگاه vub خوابگاه مي دهد يا بايد خانه كرايه كنيم...

توي سايتش نوشته :

Due to the limited availability of on-campus accommodation, only students from developing countries whom have been awarded a VLIR-UOS scholarship by the Belgian Federal Government, are eligible for VUB housing.

منظورش چيه از VLIR-UOS ؟

در ضمن هزينه خورد و خوراك و رفت و آمد رو هم به صورت ماهيانه مي خواستم بدونم....

با تشكر فراوان از شما...

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramakaay نمایش پست ها
    دوستان سلام...

من سوالي دارم در مورد هزينه هاي خوابگاه و ... در بلژيك و به ويژه در بروكسل.

مي خواستم بدونم accommodation تقريبا چند در مياد در ماه؟ آيا دانشگاه vub خوابگاه مي دهد يا بايد خانه كرايه كنيم...

توي سايتش نوشته :

Due to the limited availability of on-campus accommodation, only students from developing countries whom have been awarded a VLIR-UOS scholarship by the Belgian Federal Government, are eligible for VUB housing.

منظورش چيه از VLIR-UOS ؟

در ضمن هزينه خورد و خوراك و رفت و آمد رو هم به صورت ماهيانه مي خواستم بدونم....

با تشكر فراوان از شما...
    با یه سرچ ساده در لینک هایی که خود دانشگاه داده و در اینترنت می تونید مخارح رو پیدا کتید...حدودا از 350 به بالا بسته به شرایط اتاق متغیر هست....

در مورد اون بورس یکی از انواع بورس های دولت بلژیک هست که معمولا به دانشجوهای کشورهای فقیر میدن....

هزینه خورد و خوراک هم با جستجو در اینترنت و سایت دانشگاه می توانید پیدا کنید...از 300 یورو به بالا بسته به خرج تون...

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

اين فايل مربوط به كشور بلژيك هست كه توسط رايزني علمي و فرهنگي ج.ا.ايران در منطقه شنگن تهيه شده. اميدوارم به درد دوستان بخوره!
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Junior Member

دوستان خوب سلام

من از دانشگاه کاتولیک لوون پذیرش گرفتم برای مستر دو. هزینه های شهر لوون رو مطرح نکردین تو این تاپیک ! چطور میتونم قبل از اینکه برم لوون خونه رزرو کنم ؟ سایت مخصوصی میشناسین ؟
    کلا اطلاعاتی در مورد لوون میخوام لطفا. ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط moein_tnt نمایش پست ها
    دوستان خوب سلام

من از دانشگاه کاتولیک لوون پذیرش گرفتم برای مستر دو. هزینه های شهر لوون رو مطرح نکردین تو این تاپیک ! چطور میتونم قبل از اینکه برم لوون خونه رزرو کنم ؟ سایت مخصوصی میشناسین ؟
    کلا اطلاعاتی در مورد لوون میخوام لطفا. ممنون.
    https://icts.kuleuven.be/apps/kotwijs/search/
    از این سایت اتاق یا استودیو میتونی پیدا کنین.زیر نظر دانشگاهن.
    در مورد هزینه هم کسی نمیتونه نظر بده چون آدم با ادم فرق میکنه.همین طور که میبینین قیمت خونه انقدر متفاوته.هزینه خورد و خوراک و بقیه چیزا هم که کسی رو داریم ماهی 200 یورو کافیه براش.کسی هم هست 500 یورو هم کمشه.
    لوون شهر حیلی کوچیکیه و کلا اساسش دانشجویی هستش و به خاطر همین هزینه ها نسبت به شهرهای دیگه بالاتره چون تقاضا بالاست بخصوص خونه و اتاق.

Junior Member

سلام
    در مورد guesthouse هم اگر دوستانی اینجا هستند که تجربه دارند راهنمایی کنن ممنون میشم .. این اتاقها که به مدت حدود 1 هفته موقتی کرایه میشه چیزی مثل مسافرخونه است؟ شرایط بهداشتی مناسب داره آیا؟ و اینکه اگر رزرو کنیم و بعدن بخواهیم کنسلش کنیم جریمه باید بپردازیم؟
    مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reyhaneh22 نمایش پست ها
    سلام
    در مورد guesthouse هم اگر دوستانی اینجا هستند که تجربه دارند راهنمایی کنن ممنون میشم .. این اتاقها که به مدت حدود 1 هفته موقتی کرایه میشه چیزی مثل مسافرخونه است؟ شرایط بهداشتی مناسب داره آیا؟ و اینکه اگر رزرو کنیم و بعدن بخواهیم کنسلش کنیم جریمه باید بپردازیم؟
    مرسی

اطلاعات من در مورد لوون هست< این حانه ها بستگی داره که تک نفره بگبرین یا چند نفره< gust hose تک نفره مسافت بیشتری تا دانشگاه داره ولی چند نفره ها نزدیک ایستگاه فطار هست< تجربه من در مورد تک نفره هست که خوب بود< روزی فکر کنم 21 euro تحت و میز و اینترنت وایرلس و با اضاقه صبحانه سیستم بهداشتی - حمام و دستشویی_هم خوب و تمیز بود اطلاعات جایی که من رفیتم به طور دفیفتر تو ای سایت هست http://www.kuleuven.be/studentenvoor...he_viking.html
    در مورد چند نفره ها تجربه ای ندارم فقط می دونم ارزونتره فکر کنم 12 euro در مورد سوال آحر هم اطلاعی ندارم ولی فکر می کنم مشکلی نداره