صفحه 168 از 290 نخستنخست ... 68118158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178218268 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,671 تا 1,680 , از مجموع 2897

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی کردن

نقل قول نوشته اصلی توسط mehranslr نمایش پست ها
    به نظر شما از نظر آب و هوایی nebraska و kansas خوبن؟
    کانزاس خوبه ولی نبراسکا فاجعه اس.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

یکسری از دوستان درباره دالاس پرسیده بودن من هم گفتم تجربه خودم را در اختیار بگذارم:
    من روز اولی که میخواستم بیام آمریکا تنها جایی که در نظرم نبود دالاس بود همش تو فکر نیویورک و سان فرانسیسکو یا لوس آنجلس بودم ولی خوب چون اون موقع اوج بحران اقتصادی بود ، دیدم که وضع این شهرها فاجعه است به همین خاطر مطالعه زیادی روی خیلی از ایالت ها و شهرها کردم و دیدم در حال حاضر دالاس برای شروع یک زندگی از همه جای آمریکا بهتره، البته این بدان معنی نیست که هیچ یرادی نداره (اصلا مگه جای بدون ایراد وجود داره؟) بلکه در مجموع شرایط بهتری داره، وقتی که اومدم دیدم از اون چیزی که فکر میکردم خیلی بهتره!
    در کل چند مزیت بزرگ داره:
    -نرخ بیکاری پایین ( در حال حاضر حدود%5) که از بسیاری از شهرهای ایالت های غربی و شرقی آمریکا بهتره و در شهر های بزرگ خارج از تگزاس فقط سانفرانسیسکو شرایط بهتری داره که اون هم هزینه زندگی سرسام آوره.
    -هزینه زندگی به نسبت پایین: در مقایسه با بسیاری از شهرهای بزرگ آمریکا اینجا هزینه زندگی پایین تره بویژه هزینه اجاره مسکن.
    -نبود مالیات ایالتی بر درآمد: که حداقل برای منی که دانشجویی نیومدم و برای کار و زندگی اومدم، خودش نقطه مهمی هست.
    -پرجمعیت بودن و پیشرفته بودن: مثلا جاهای دیگه ی هم هست که نرخ بیکاری پایینه یا هزینه زندگی کمتره ولی عمدتا شهرهای کوچیک یا ایالت های دور افتاده و کمتر توسعه یافته هستند در شهرهای چند میلیونی (دالاس بزرگ حدود 7 میلیون جمعیت داره) چنین نرخ بیکاری و هزینه زندگی پایینی(بجز هیوستون) نداریم.
    -آب و هوای نسبتا مناسب: البته به پای آب و هوای کالیفرنیای چنوبی طبعا نمیرسه ولی اگه بخواهم با آب و هوای شهری در ایران مقایسه اش بکنم میتونم با آب و هوای کرج مقایسه اش بکنم یعنی در تابستان روزهای کمی خنکتر و شب های بسیار خنکتر از تهران و در زمستان تقریبا مثل تهران میمونه البته بارندگی سالیانه اینجا 2 تا 3 برابر تهرانه (حدود1000 میلی متر) که باعث میشه مثل شمال سرسبز باشه در عین حالی که دم اونجا را نداره. در کل برای ما ایرانی ها مناسب و قابل تحمله. از نظر آلودگی هم به نسبت یک شهری با این جمعیت فوق العاده تمیزه!
    - امنیت نسبی بالا: از نظر امنیت البته در حد و حدود لوس آنجلسه ولی مناطقی که عمده ایرانی ها زندگی می کنند مثل شمال دالاس و پلینو حقیقا امنه.
    - توسعه شهری بسیار خوب: اولا شهر بسیار مهندسی سازه بویژه که توسعه دالاس بر میگرده به نیمه دوم قرن بیستم و در عمل همین 30-40 سال اخیر که باعث شده نسبت به شهر های قدیمی تر آمریکا نظیر بوستون یا نیویورک یا فیلی به مراتب مهندسی ساز تر با اتوبان هایی فوق العاده، ترافیک خیلی کم، امکانات شهری عالی و همچنین خیابان های خیلی منظم و تمیز اشاره کرد.
    در کل به نظر من شهر بسیار خوبیه، البته برای یک زندگی روتین کاری، ولی اگه قراره باشه که مثلا برای تحصیل بخواهید اولویت بندی کنین (که قراره چندسال موقت باشه و مثلا با بورسیه) 100% من کالیفرنیا و ایالت های شمال شرقی (به طور کل منطقه نیو انگلند مثل بوستون یا نیویورک) را پیشنهاد میکنم چون دانشگاه های عالی داره و تگزاس و دالاس را در اولویت های بعدی قرار می دهم.

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    شما Jackson تشریف ببرید! مگر لوگوی والمارت ببینید یادتون بیاد آمریکا هستید. Abraham Lincoln بی چاره چی کشید از دست این جماعت و نیروهای Confederation. آخر سر هم کشتنش. فکر کنم 1 ژانویه 1863 نبود ما هم الان برده بودیم تو جنوب! کپی سیستم خان و خان بازی تو ایران.
    این تفاوت طبقاتی از همان دوران برده داری تو این ها مونده. هنوز هم اعتقاد دارن کار پایین مال سیاه هاست! و کار high tech با حقوق پایین مال هندی ها!!

البته به نکته کنکوری هم بگم که دو تا فرودگاه ATL و DFW شدیدن این منطقه رو به لحاظ تجاری ایزوله کردن و عملا کسی از اون دور و بر ها رد نمیشه. وگرنه همین تگزاس هم جنوبه ولی مردمش پولدارن چون ترافیک رو شهرهای اصلیش هنوز وجود دار ,و صد البته پول نفت.. همین لوئیزیانا یه شهر داره به اسم shreveport که به دلیل مجاورن با تگزاس شدیدا پیشرفت کرده و توریستی شده. بقیه ی این منطقه تا خود آتلانتا بیغوله ای بیش نیست (در مقایسه با ایالتهای پیشرفته ی آمریکا)
    البته جسارتا تگزاس جزو ایالت های جنوبی نیست جزو ایالت های جنوب غربی(مثل کالیفرنیا) طبقه بندی میشه هیچ ربطی هم به موقعیت جغرافیایی نداره، ثانیا عرض کنم دوستانی که تگزاش تشریف نیاوردن در مورد تگزاس اظهار نظر نکنن چون اطلاعاتشون بیشتر برگرفته از فیلم هاست که هیچ شباهتی به واقعیت تگزاس نداره. ثالثا شهرهای بزرگش مثل دالاس یا هیوستون یک شهر کازموپویتن کامله (حدود 30% جمعیت دالاس سفید غیر هیسپانیک هستند) یک شهری است بسیار با درهم تنیدگی اقوام و فرهنگ های مختلف از سرتاسر دنیا و بسیار هم با فرهنگ و مدرن هستند مثل همه شهرهای بزرگ آمریکا رابعا به علت اینکه اینجا بسیار پولدار هستند(تگزاس اگر یک کشور مستقل بود دوازدهین قدرت اقتصادی جهان بود و تولید ناخالص داخلی شهر دالاس از کل کشور ایران بیشتره!) باعث تغییر شدید بافت جمعیتی و فرهنگ در چند دهه اخیر شده و شما دیگه چیزی از اون فرهنگ گاوچرونی و سنتی قدیم نمی بینی.

نقل قول نوشته اصلی توسط nimavojdani نمایش پست ها
    یکسری از دوستان درباره دالاس پرسیده بودن من هم گفتم تجربه خودم را در اختیار بگذارم:

.
    سلام در مورد هیوستون اطلاع دارید چقدر شرجی هست؟ آیا مثل رشت می مونه؟ متشکر

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

در مورد دالاس چند نكته رو به صحبتهاي دوستمون اضافه كنم. يكي اينكه سيستم حمل و نقل شهري نسبتا خوب و منظم داره. و ديگه اينكه موزه هنر دالاس يكي از بهترين موزه هاي هنري رايگان هست كه تا به حال ديدم. كلا از نظر اين جور امكانات فرهنگي هنري برخلاف تصور عمومي كه در مورد تگزاس وجود داره، دالاس خيلي پربار هست. در ضمن آب و هواش انقدرها خوب نيست كه با تهران مقايسه كرد. هوا خشكه (منظورم رطوبت هواست) و تابستونهاي دالاس معمولا مثل تهران هست از نظر گرمي. معمولا گرمتر از تهران هست. در مورد فرهنگ گاوچروني خود دالاس كه نه، ولي فورت ورث (كه جزء مترو دالاس-فورت ورث هست) به صورت كاملا پررنگ و به قول اينجا in your face روي فرهنگ گاوچروني و حفظ ميراث فرهنگي گاوچروني تاكيد مي كنن و جزء خيلي پررنگ فرهنگ فورت ورث هست.
    ویرایش توسط Mehrad : July 24th, 2014 در ساعت 01:52 PM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام
    كسي هست كه توي آستين زندگي كنه؟بنظرتون آستين براي يه خانم مجرد و كم سن كه براي زندگي ميخاد بره مناسبه؟كار گير مياد؟از نظر زبان هيچ مشكلي ندارم

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

دوستان نظرتون در مورد lawrence در ایالت کانزاس چطور هست ( البته جمعیتی نداره زیاد)؟ از نظر امنیت و امکانات و آب و هوا؟

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر های امریکا

دوستان لطفاً اگه راجع به شهر های Lubbock و El Paso در ایالت تگزاس اطلاعاتی دارین ممنون میشم share کنین .

راجع به هزینه های زندگی و امنیت و آب و هوا .

ممنون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

سلام
    کسی راجب به نیویورک شهر های اطرافش و هزینخ خای سر سام آورش اطلاعاتی داره؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    دوستان لطفاً اگه راجع به شهر های Lubbock و El Paso در ایالت تگزاس اطلاعاتی دارین ممنون میشم share کنین .

راجع به هزینه های زندگی و امنیت و آب و هوا .

ممنون.
    من از یک ایرانی که 4 سال ال پاسو بود شنیدم که زیاد جای خوبی برای زندگی نیست..می گفت چون هم مرز مکزیک هست زبون اصلیشون اسپانیایی و اینکه اگر در بدو ورود وارد این شهر بشی کلی تو ذوقت می خوره و از زندگیت تو آمریکا لذت نمی بری ...چقدر به واقعیت نزدیک نمی دونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)