صفحه 181 از 290 نخستنخست ... 81131171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191231281 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,801 تا 1,810 , از مجموع 2897

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر های امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دقیقا منظورتون از پیشرفته و به روز و مدرن بودن شهر چیه؟یعنی یک مثال از یک شهر مدرن و یک شهر غیر مدرن میشه بزنید؟ و ارتباط پیشرفته ومدرن با تکنولوژی چیه؟یعنی فرض شما اینه که در هر شهری تکنولوژی بیشتر وجود داشته باشه مدرن تره؟
    سوالات سخت میپرسی برادر. منظورم اینه زیرساحت هاش بیشتر و کاملتر باشه. نمایندگی های اصلی شرکت های بزرگ درش وجود داشته باشه. دانشگاه های مطرح داشته باشه. نسبت افراد تحصیلکرده اش بیشتر باشه. شهری باشه که به نسبت همسایه هاش، مادر حساب بشه و بقیه برای گرفتن امکانات اساسی تر به اونجا بیان و ...
    به قول معروف شاخص های توسعه یافتگی درش بیشتر رشد کرده باشه!

مثال خوب اگر میتونستم بزنم که اصلا سوال نمیپرسیدم ولی به نظرم شهر هایی مثل نیویورک و سنفرانسیسکو مدرن تر باشن و شهرهایی که در ایالات مرکزی مثل یوتا هستن ، عقب مانده تر!

شبیه ایران که میگیم فلان استان ها منطقه 1 و توسعه یافته تر هستن و فلا استان ها منطقه 3 و جزو مناطق محروم ، و بازم در بین همین استان ها هم معمولا مراکز استان از همه توسعه یافته تر هستن. میخوام ببینم این تقسیم بندی ها در آمریکا به چه شکل هست؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mshahbazy نمایش پست ها
    سلام دوستان، میشه راجع به شهر سیاتل Seattle در ایالت واشینگتون اطلاعاتی به بنده در مورد هزینه زندگی، امنیت، آب و هوا، سطح زندگی و فرهنگ مردم بدین؟
    شهر نسبتا گرونی است، از نظر آب و هوا نسبتا سرده و جزو بارانی ترین شهر های آمریکاست. از نظر امنیت و سطح زندگی و فرهنگ فوق العاده جای خوبیه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سوالات سخت میپرسی برادر. منظورم اینه زیرساحت هاش بیشتر و کاملتر باشه. نمایندگی های اصلی شرکت های بزرگ درش وجود داشته باشه. دانشگاه های مطرح داشته باشه. نسبت افراد تحصیلکرده اش بیشتر باشه. شهری باشه که به نسبت همسایه هاش، مادر حساب بشه و بقیه برای گرفتن امکانات اساسی تر به اونجا بیان و ...
    به قول معروف شاخص های توسعه یافتگی درش بیشتر رشد کرده باشه!

مثال خوب اگر میتونستم بزنم که اصلا سوال نمیپرسیدم ولی به نظرم شهر هایی مثل نیویورک و سنفرانسیسکو مدرن تر باشن و شهرهایی که در ایالات مرکزی مثل یوتا هستن ، عقب مانده تر!

شبیه ایران که میگیم فلان استان ها منطقه 1 و توسعه یافته تر هستن و فلا استان ها منطقه 3 و جزو مناطق محروم ، و بازم در بین همین استان ها هم معمولا مراکز استان از همه توسعه یافته تر هستن. میخوام ببینم این تقسیم بندی ها در آمریکا به چه شکل هست؟
    علت سوالم این بود که توسعه یافتگی لزوما به استفاده از تکنولوژی و شیکی شهر بستگی نداره. مثلا دوبی ممکنه از آن نظرها مدرن باشه ولی با معیارهای اروپایی و امریکایی در مورد مثلا وجود فضاهای سبز و خطوط دوچرخه سواری و حمل و نقل شهری و استفاده بهینه از انرژی شهر بسیار عقب افتاده ایه.

از نظر تکنولوژی دوستانی که توکیو و هونگ کونگ و سئول و شهرهای آسیای شرقی را دیده اند معمولا میگویند که استفاده از تکنولوژی در شهرهای کانادا و امریکا بسیار کمتر از ژاپن و کره است. بهمین ترتیب نمیشه گفت فرضا سالت لیک سیتی یوتا لزوما عقب مانده تر از نیویرک یا سانفرانسیسکو است. مثلا این شهرها چه زیرساختهایی دارند که سالت لیک سیتی ندارد؟ این موضوع را باید روشن کنید که منظورتون چه زیرساختهایی است.

همچنین مرکزیت اداری و وجود نمایندگی شرکتها وقتی بیشتر کارها و خریدها آنلاین انجام میشود تقریبا بی معنی است. شما اصلا لزومی به مراجعه به نمایندگی شرکتها پیدا نمیکنید.

من یوتا را ندیده ام ولی بیشتر شهر های بزرگ امریکایی را که دیده ام (نیویورک، شیکاگو، سانفرانسیسکو، لوس آنجلس،...) و همینطور شهرهای کانادا بنظر من از نظر زیرساخت های زندگی شهری متوسطند. هجوم افراد به این شهرها عموما بخاطر تمرکز و امکانات کاری است نه صرفا زیرساختهای شهری. فرضا سانفرانسیسکو که بعنوان یکی از بهترین مناطق برای زندگی شناخته میشود در نظر یک ویزیتور چیز خاصی ندارد... یک شهر کاملا معمولی و البته زیبا بخاطر موقعیت جغرافیایی اش (نزدیک به اقیانوس و در یک خلیج). در امریکا انتخاب شهر را باید بر اساس موقعیت کاری انجام بدهید.
    ویرایش توسط ghlobe : November 10th, 2014 در ساعت 06:11 PM

علت سوالم این بود که توسعه یافتگی لزوما به استفاده از تکنولوژی و شیکی شهر بستگی نداره. مثلا دوبی ممکنه از آن نظرها مدرن باشه ولی با معیارهای اروپایی و امریکایی در مورد مثلا وجود فضاهای سبز و خطوط دوچرخه سواری و حمل و نقل شهری و استفاده بهینه از انرژی شهر بسیار عقب افتاده ایه.

از نظر تکنولوژی دوستانی که توکیو و هونگ کونگ و سئول و شهرهای آسیای شرقی را دیده اند معمولا میگویند که استفاده از تکنولوژی در شهرهای کانادا و امریکا بسیار کمتر از ژاپن و کره است. بهمین ترتیب نمیشه گفت فرضا سالت لیک سیتی یوتا لزوما عقب مانده تر از نیویرک یا سانفرانسیسکو است. مثلا این شهرها چه زیرساختهایی دارند که سالت لیک سیتی ندارد؟ این موضوع را باید روشن کنید که منظورتون چه زیرساختهایی است.

همچنین مرکزیت اداری و وجود نمایندگی شرکتها وقتی بیشتر کارها و خریدها آنلاین انجام میشود تقریبا بی معنی است. شما اصلا لزومی به مراجعه به نمایندگی شرکتها پیدا نمیکنید.

من یوتا را ندیده ام ولی بیشتر شهر های امریکایی را که دیده ام (نیویورک، شیکاگو، سانفرانسیسکو، لوس آنجلس،...) از نظر زیرساخت های زندگی شهری متوسطند. هجوم افراد به این شهرها عموما بخاطر تمرکز و امکانات کاری است نه صرفا زیرساختهای شهری. فرضا سانفرانسیسکو که بعنوان یکی از بهترین مناطق برای زندگی شناخته میشود در نظر یک ویزیتور چیز خاصی ندارد... یک شهر کاملا معمولی و البته زیبا بخاطر موقعیت جغرافیایی اش (نزدیک به اقیانوس و در یک خلیج). در امریکا انتخاب شهر را باید بر اساس موقعیت کاری انجام بدهید.

منظورم از نمایندگی شرکت ها رو بذارید اینطور بگم. مثلا توی ایران شاید 100% شرکت ها در تهران نمایندگی دارند. ولی خیلی از خودروهای وارداتی به ایران، توی خیلی شهرهای متوسط و کوچک حتی نمایندگی فروش هم ندارند چه رسد به نمایندگی تعمیرات و .... کلا هرچه محصولی خاصتر باشد ، فقط در مرکزی ترین و اصلی ترین شهر ها عرضه میشود و نمایندگی خاص دارد (مثلا گوشی اپل در ایران- که البته شبه نمایندگی دارد).

خواستم ببینم کدام شهر ها و ایالت ها هستند که از این نظر ، همیشه میشود جدیدترین یافته های تکنولوژی رو در اونها مشاهده کرد و لازم نباشد برای کاری یا خرید چیزی به شهر دیگری مراجعه شود؟ (البته شاید تعدادشان خیلی بشود ولی من اون صدر نشین هارو میخواستم. اونایی که به قول معروف هرچیز جدیدی بیاد نوبرانه اش اول اونجا میاد!).

از نظر زیرساختم باز منظورم مشابه همون بحث نمایندگی ها بود.

در کل از بحث نمایندگی ، فرصت شغلی رو هم مدنظر داشتم. چون هرچقدر نمایندگی شرکت های بزرگ در شهری بیشتر موجود باشد ، خب این به معنی فرصت های بیشتر شغلی میشود و لازم نیست آدم برای پیدا کردن کار دائم در سفر و هجرت باشد! اگر یک شهر مادر رو انتخاب کنیم ، به قول معروف از شیر مرغ تا جون آدمیزاد درش موجود باشد، حالا شرکت آ کار پیدا نشد میریم یک کوچه بالاتر شرکت ب. اگر آنجا نشد 2 تا خیابان پایینتر شرکن ث .

================================================== =================================

البته من تصورم از شهر ، تهران است. شاید آنجا قضیه کلا متفاوت باشد (مثلا شنیده ام در چین هر ایالتی نک صنعتی است و فقط به صنعتی خاص میپردازد). آیا در آمریکا هم همینطور است؟ فرضا شما کار درجه 1 (های نک) کامپیوتر بخواید حتما باید برید کالیفرنیا؟ یا نه جاهای دیگری هم در همان سطخ هست؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Guru

منظورم از نمایندگی شرکت ها رو بذارید اینطور بگم. مثلا توی ایران شاید 100% شرکت ها در تهران نمایندگی دارند. ولی خیلی از خودروهای وارداتی به ایران، توی خیلی شهرهای متوسط و کوچک حتی نمایندگی فروش هم ندارند چه رسد به نمایندگی تعمیرات و .... کلا هرچه محصولی خاصتر باشد ، فقط در مرکزی ترین و اصلی ترین شهر ها عرضه میشود و نمایندگی خاص دارد (مثلا گوشی اپل در ایران- که البته شبه نمایندگی دارد).

خواستم ببینم کدام شهر ها و ایالت ها هستند که از این نظر ، همیشه میشود جدیدترین یافته های تکنولوژی رو در اونها مشاهده کرد و لازم نباشد برای کاری یا خرید چیزی به شهر دیگری مراجعه شود؟ (البته شاید تعدادشان خیلی بشود ولی من اون صدر نشین هارو میخواستم. اونایی که به قول معروف هرچیز جدیدی بیاد نوبرانه اش اول اونجا میاد!).

از نظر زیرساختم باز منظورم مشابه همون بحث نمایندگی ها بود.

در کل از بحث نمایندگی ، فرصت شغلی رو هم مدنظر داشتم. چون هرچقدر نمایندگی شرکت های بزرگ در شهری بیشتر موجود باشد ، خب این به معنی فرصت های بیشتر شغلی میشود و لازم نیست آدم برای پیدا کردن کار دائم در سفر و هجرت باشد! اگر یک شهر مادر رو انتخاب کنیم ، به قول معروف از شیر مرغ تا جون آدمیزاد درش موجود باشد، حالا شرکت آ کار پیدا نشد میریم یک کوچه بالاتر شرکت ب. اگر آنجا نشد 2 تا خیابان پایینتر شرکن ث .

================================================== =================================

البته من تصورم از شهر ، تهران است. شاید آنجا قضیه کلا متفاوت باشد (مثلا شنیده ام در چین هر ایالتی نک صنعتی است و فقط به صنعتی خاص میپردازد). آیا در آمریکا هم همینطور است؟ فرضا شما کار درجه 1 (های نک) کامپیوتر بخواید حتما باید برید کالیفرنیا؟ یا نه جاهای دیگری هم در همان سطخ هست؟
    عرض کردم که امروزه شما برای کارهای اداری یا خرید و مشاهده محصولات لازم نیست به جایی مراجعه کنید. وسط جنگل هم زندگی کنید بشرط داشتن اینترنت اکثر خریدها و کارها را آنلاین انجام میدهید و زیرساخت لازمه برای اینکار در اکثر مناطق امریکای شمالی فراهم است. البته طبعا در شهرهای بزرگ امکانات بیشتری نسبت به شهرهای دورافتاده تر وجود دارد.

در مورد ارتباط بین تعداد نمایندگیها و فرصثهای شغلی: نه لزوما اینطور نیست. مگر اینکه کار شما در زمینه فروش باشد. وگرنه فرضا اپل که کار برنامه نویسی و طراحی محصولاتش را در کوپرتینو انجام میدهد نه در نمایندگی هایش.

عرض کردم که امروزه شما برای کارهای اداری یا خرید و مشاهده محصولات لازم نیست به جایی مراجعه کنید. وسط جنگل هم زندگی کنید بشرط داشتن اینترنت اکثر خریدها و کارها را آنلاین انجام میدهید و زیرساخت لازمه برای اینکار در اکثر مناطق امریکای شمالی فراهم است. البته طبعا در شهرهای بزرگ امکانات بیشتری نسبت به شهرهای دورافتاده تر وجود دارد.

در مورد ارتباط بین تعداد نمایندگیها و فرصثهای شغلی: نه لزوما اینطور نیست. مگر اینکه کار شما در زمینه فروش باشد. وگرنه فرضا اپل که کار برنامه نویسی و طراحی محصولاتش را در کوپرتینو انجام میدهد نه در نمایندگی هایش.

البته اون قسمت 2 که جدا کردم کلا یک بحث دیگه شد. ولی منظورم از نمایندگی اینه که مثلا من میرم یه گوشی "شیوا جوی یا بی یو" که مثلا چینی هست میخرم. فردا این گوشیم خراب شد، با پست بفرستم تعمیرگاه؟ اونم با پست برای من پس بفرسته؟

یا مثلا یه ماشین یا موتور سیکلت چینی خریدم. فردا آینه بغلش میشکنه ، من برای آینه برم از اینترنت سفارش بدم فرضا یکهفته بعد آینه برام بیاد؟ حالا فرض کنیم مشکل جدی تر باشه چطور میخواد حل بشه؟

منظورم اینطور مسائل هستش که کار رو سخت میکنه برای زندگی در شهر های غیر مرکزیت! همه کارهارو که نمیشه اینترنتی انجام داد، میشه؟

یا مثلا میخوام یه مسافرت کنم. نه فرودگاهی داشته باشه و نه راه آهن و مجبور شم یک سفر بین سفری هم برای رسیدن به فرودگاه یا راه آهن انجام بدم!
    ویرایش توسط alamdar_313 : November 10th, 2014 در ساعت 06:52 PM

ApplyAbroad Guru

البته اون قسمت 2 که جدا کردم کلا یک بحث دیگه شد. ولی منظورم از نمایندگی اینه که مثلا من میرم یه گوشی "شیوا جوی یا بی یو" که مثلا چینی هست میخرم. فردا این گوشیم خراب شد، با پست بفرستم تعمیرگاه؟ اونم با پست برای من پس بفرسته؟

یا مثلا یه ماشین یا موتور سیکلت چینی خریدم. فردا آینه بغلش میشکنه ، من برای آینه برم از اینترنت سفارش بدم فرضا یکهفته بعد آینه برام بیاد؟ حالا فرض کنیم مشکل جدی تر باشه چطور میخواد حل بشه؟

منظورم اینطور مسائل هستش که کار رو سخت میکنه برای زندگی در شهر های غیر مرکزیت! همه کارهارو که نمیشه اینترنتی انجام داد، میشه؟

یا مثلا میخوام یه مسافرت کنم. نه فرودگاهی داشته باشه و نه راه آهن و مجبور شم یک سفر بین سفری هم برای رسیدن به فرودگاه یا راه آهن انجام بدم!
    من یکبار یک دستگاه ورزشی در خانه داشتم خراب شد به شرکت زنگ زدم که در یک شهر کوچک دیگر در فاصله دویست کیلومتری واقع بود. دوبار قطعه لازم را با پست فرستاد و دفعه آخر که درست نشد یکنفر را فرستاد و دستگاه را عوض کرد. آنلاین هم ماشین لباسشویی و ماشین برف روبی سفارش داده ام که بدون هزینه در خانه آورده اند و نصب کرده اند.
    برای تعمیرات ماشین طبعا باید تعمیرگاه بروید ولی معمولا در فاصله معقولی هست.
    در مورد مسافرت در امریکای شمالی همه ماشین دارند. زندگی بدون ماشین در امریکای شمالی عملا غیرممکن است.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی کردن

دوستان کسی اطلاعی از شهر lowell تو ایالت ماساچوست داره? تاحالا کسی چیزی ازش نگفته, من کل بحث های این بخش رو خوندم
    پیشاپیش ممنون اگه جواب بدین

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

پیش فرض پاسخ : بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی کردن

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    لس انجلس
    - ايراني خيلي زياد داره و فروشگاهاي ايراني بي شمار هستن
    - بازار كار بهتر و درامد بهتر
    - اب و هواي خيلي بهتر. شيكاگو زمستوناي وحشتناكي داره
    از نظر درآمد کلا کالیفرنیا جای مناسبی نیست. شما باید 9% State Tax بدید (فرض بر اینکه درآمد بالایی داشته باشین). 28% فدرال هم که هست. هزینه ی اجاره هم که متوسط 80% بالاتره. نرخ Mortgage هم بالاتره به مراتب اونجا.

عملا داشتیم حساب میکردیم با دوستان شما اگر 100K توی آریزونا بگیرید باید 150K در کالیفرنیا بگیرین که بتونین کیفیت یکسان زندگی داشته باشید. و هیچ موقع کسی که 100 تا تو آریزونا آفر میگیره 150 تا توی کالیفرنیا آفر نمیگیره. دیگه تاپ تاپ باشین 125 آفر میگیره.

پس از نظر درآمد به اون سادگی نیست که صرفا عدد حقوق رو مقایسه کنید.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

شما هر وسيله ايي بخايد از طريق اي بي و امازون به راحتي تو پست ترين جاهاي امريكا هم ميتونيد بخريد. اينترنت پرسرعت هم تقريبا همه جا هست. اين از اين
    بله متاسفانه تمركز تو ايران شده تهران! ولي اينجا نه، اينجا بيش از ده شهر خيلي بزرگ و پيشرفته داره( فقط سه تاش تو كاليفرنياس از بين ٥٠ ايالت)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)