صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 63

موضوع: ترجمه اصل برای هر دانشگاه یا کپی برابر اصل کافیه؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی

پیش فرض پاسخ : ترجمه اصل برای هر دانشگاه یا کپی برابر اصل کافیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط neda_6759 نمایش پست ها
    سلام وخسته نباشید
    من میخوام دانشگاه ترکیه اقدام کنم و ازم خواستن مثلا دیپلم وپیش دانشگاهی ریزنمراتم... کپی برابر اصل کنم و من ترجمه کردم امورخارجه و کنسولگری مهرم زده و سوالم اینه من از اینا کپی بگیرم کجا کپی برابر اصل میکنن؟
    ممنون میشم جواب بدین
    ترجمه کپی برابر اصل نداره. شما باید اصل فارسی مدارکتون را میبردید دفترخانه اسناد رسمی و اونها برابر اصل میکردن و سپس همون ها را به دارالترجمه میدادید تا ضمیمه ترجمه هاتون کنن

Senior Member

دوستان برای آلمان که سفارت من شنیدم تا 5 تا نسخه کپی برابر اصل میکنه ولی برای آمریکا چه کنم؟باید بابت هر دانشگاه یک نسخه بگیرم از دارالترجمه؟یا یک نسخه بگیرم بعد خودم ببرم وزارت امور خارجه و دادگستری مهر کنن بقیه نسخه هارو؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی

نقل قول نوشته اصلی توسط navid_tj نمایش پست ها
    دوستان برای آلمان که سفارت من شنیدم تا 5 تا نسخه کپی برابر اصل میکنه ولی برای آمریکا چه کنم؟باید بابت هر دانشگاه یک نسخه بگیرم از دارالترجمه؟یا یک نسخه بگیرم بعد خودم ببرم وزارت امور خارجه و دادگستری مهر کنن بقیه نسخه هارو؟
    از همون دارالترجمه باید بگیرید. در هر حال اگر 5 نسخه میخواهید باید همون دارالترجمه این کارو انجام بده

دوستان من این جا خیلی گیج شدم
    لطفا یک نفر که این مراحل و کامل بلده از زمان گرفتن مدرک از دانشگاه یه روند درست رو ارائه کنه
    ممنون می شم

سلام دوستان؛
    می خواستم بدونم آیا واقعاً کپی ترجمه قابل قبول نیست واسه دانشگاه ها؟ یعنی کسی تجربش رو داشته؟ به این علت می گم که فرضاً کسی که خارج ار ایران درس خونده (مثلاً قبرس یا هند یا ...) مدرک و ریز نمرات کلاً به انگلیسی هست پس قاعدتاً ترجمه و نسخه اصل معنی نداره و طبیعتاً اصل مدرک رو هم کسی که اپلای می کنه واسه جایی نمی فرسته! (حتی اگر هم بخواد اینکارو بکنه فقط واسه یکجا می تونه بفرسته نه بیشتر) ... پس باید کپی بفرسته. با این اوصاف برای ما که از ایران اپلای می کنیم چه تفاوتی داره که ملزم به ارسال اصل ترجمه هستیم؟
    ممنون

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط darianian نمایش پست ها
    سلام دوستان؛
    می خواستم بدونم آیا واقعاً کپی ترجمه قابل قبول نیست واسه دانشگاه ها؟ یعنی کسی تجربش رو داشته؟ به این علت می گم که فرضاً کسی که خارج ار ایران درس خونده (مثلاً قبرس یا هند یا ...) مدرک و ریز نمرات کلاً به انگلیسی هست پس قاعدتاً ترجمه و نسخه اصل معنی نداره و طبیعتاً اصل مدرک رو هم کسی که اپلای می کنه واسه جایی نمی فرسته! (حتی اگر هم بخواد اینکارو بکنه فقط واسه یکجا می تونه بفرسته نه بیشتر) ... پس باید کپی بفرسته. با این اوصاف برای ما که از ایران اپلای می کنیم چه تفاوتی داره که ملزم به ارسال اصل ترجمه هستیم؟
    ممنون
    مدارك شما فارسيه و اونها فارسي نميدونند پس مرجعي بايد تاييد كنه كه مدارك شما اصله و انها هم بفهمند پس ترجمه ميشه دو مركز تاييد ميكنند و تازه ميشه معادل مدركي كه ميفهمن چيه و معتبرم هست. برخي دانشگاه ها اگر بپرسيد كپي و اسكن رو مي پذيرند اما بايد بپرسيد و بعد از پذيرش اصل ترجمه رو اگر نديد ثبت نام نمي شيد.شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EL master at KTH

سلام دوستان
    من ریزنمرات و
    مدرک موقتم
    رو داده بودم ترجمه و هم مهر دادگستری و امور خارجه خورد و پلمب شد. حالا
    اصل مدرک
    رو هم گرفتم و بردم همون دارالترجمه که به بقیه ترجمه هام اضافه کنند. اما میگن نمیشه! توی هر پلمب فقط باید یک مهر دادگستری باشه و نمیشه این پلمب رو باز کرد و جرمه!
    منم خواستم که جدا ترجمه اش کنند. حالا سوالم اینه که چی جرمه!؟ این پلمب چی رو ثابت میکنه؟ من اگر الان خودم اصل مدرک (که الان مهر داره) رو با منگنه وصل کنم به این پلمب قبلی چی میشه؟! از اعتبار میفته؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین

Junior Member

سلام
    یه سوال. برای مرحله اپلای آنلاین که همه دانشگاه ها نوشتند official transcripts یه بار ریز نمره رو که ترجمه رسمی کردیم و مهر هم خورده ازش چنتا اسکن میکنیم و برا همه میفرستیم درسته؟ بعد پذیرش هست که باید پست بشه دیگه پس چه کاریه الان از رو هر مدرک به تعداد دانشگاه ها بگیم ترجمه کنن؟ یه سوال دیگه اینا که هیچ کدوم اشاره ای به خود مدرک نکردن باز هم هم فوق و هم لیسانس باید ترجمه شه؟ به کی داده میشه این چون تو اپلای آنلای که جایی نداره؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط heavenlyB نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال. برای مرحله اپلای آنلاین که همه دانشگاه ها نوشتند official transcripts یه بار ریز نمره رو که ترجمه رسمی کردیم و مهر هم خورده ازش چنتا اسکن میکنیم و برا همه میفرستیم درسته؟ بعد پذیرش هست که باید پست بشه دیگه پس چه کاریه الان از رو هر مدرک به تعداد دانشگاه ها بگیم ترجمه کنن؟ یه سوال دیگه اینا که هیچ کدوم اشاره ای به خود مدرک نکردن باز هم هم فوق و هم لیسانس باید ترجمه شه؟ به کی داده میشه این چون تو اپلای آنلای که جایی نداره؟
    مرسی
    بله همون اسکن رو میشه به همه دانشگاهها فرستاد و لازم نیست به تعداد همه دانشگاهها مدرک رو ترجمه کرد اما مساله اینجاست که خیلی از دانشگاهها می گن برای اپلای علاوه بر آپلود مدارک رو هم بفرستید. باید تو requirement های دپارتمان مربوطه چک کنید.
    در مورد سوال دوم هم همه دانشگاهها تو بخش education لیست تمامی attended universities و ریزنمرات مربوطه رو برای آپلود می خوان.

Junior Member

سلام دوستان
    من برای چندتا دانشگاه اپلای کردم که بیشترشون اسکن مدارک رو قبول کردن اما سه تاشون میگن باید official transcripts به همراه ترجمه را تو پاکت دانشگاه مهر و موم شده براشون پست کنم!! الان سوالم اینه که آیا دانشگاه به من بیشتر از یه ریز نمرات میده؟؟یا باید برم همونو کپی برابر با اصل کنم؟؟ ممنون میشم سریع جواب بدین، خیلی عجله دارم!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)