نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: Statement of Objectives

ApplyAbroad Veteran
    sajad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer engineering - Software

پیش فرض Statement of Objectives

من میخوام برای PhD سوئیس Apply کنم و یکی از مدارکی احتیاج دارم Statement of objectives هست, من هیچ اطلاعاتی راجع به Statement of objectives ندارم.
    Statement of objectives و SOP چه تفاوتهایی دارند ؟
    اگر کسی اطلاعاتی راجع به Statement of objectives داره لطفا کمکم کنه .
    A man does what he must - in spite of personal consequences, in spite of obstacles and dangers and pressures - and that is the basis of all human morality
    Winston Churchill

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کسی اطلاعاتی راجع به Statement of objectives داره ؟

سلام،
    من فکر می کنم که Statement of Objectives و Statement of Purpose زیاد با هم فرقی ندشته باشند. objective به معنی "هدف نهایی" است، احتمالا شما باید در مورد هدف خود و آینده ای که برای خود متصورید و برای رسیدن به آن نیاز به ادامه تحصیل دارید شرح دهید، و نسبت به SOP دقیق تر و مشخص تر در مورد آن صحبت کنید.

معمولا دانشگاههای اروپا Statement با نام های متفاوتی رابه عنوان Requirement بیان می کنند که همگی آنها در عمل همان SOP هستند مانند:
    Letter of intent
    letter of motivation
    ...

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

بله همون طور که m.a.a هم گفت همش یکیه جز یه دونه. Statement of History با همه‌ی بقیه فرق داره. هرچند که مربوط به سوال شما نبود ولی نوشتم اگر این مورد رو هم دیدید (HOP)، همون SOP رو ننویسد.

سلام

سلام
    در اصل PSO مخفف Purpose Of Stateme است. برای پذیرش گرفتن خیلی‌ بهش دقت می‌شه در صورتی‌ که بچهایی که apply میکنند معمولا براش خیلی‌ وقت نمیذارن یا از یی‌ نمونه کپی برداری میکنند.
    من خودم بعضی‌ وقتها در جریان نظرات کمیته پذیرش قرار میگیرم، ممکن اگر وضعیت خیلی‌ عالی داشته باشید در نهایت به خاطر اون Reject نشید ولی‌ در مورد بچه هایی که وضعیت average دارن من پیشنهاد می‌کنم خیلی‌ جدی بگیرینش. گاهی‌ وقتها واقعا با یه‌ SOP خوب پذیرش قطعی می‌شه.
    برای نوشتنش هم به نظر من از روی هم الگو برداری نکنید و حرفای تکراری نزنید. سعی کنید واقعا فک کنید برای چی‌ دارید برای این رشته apply می‌کنید و با انگلیسی‌ خوب بنویسید. من برای نوشتن اگر کمک خواستید می‌تونم کمک کنم.

Junior Member

سلام .میشه لطفا در این زمینه من رو راهنمایی کنید ؟ من اصلا نمی دونم چی باید بنویسم .!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazalalvandi نمایش پست ها
    سلام

سلام
    در اصل PSO مخفف Purpose Of Stateme است. برای پذیرش گرفتن خیلی‌ بهش دقت می‌شه در صورتی‌ که بچهایی که apply میکنند معمولا براش خیلی‌ وقت نمیذارن یا از یی‌ نمونه کپی برداری میکنند.
    من خودم بعضی‌ وقتها در جریان نظرات کمیته پذیرش قرار میگیرم، ممکن اگر وضعیت خیلی‌ عالی داشته باشید در نهایت به خاطر اون Reject نشید ولی‌ در مورد بچه هایی که وضعیت average دارن من پیشنهاد می‌کنم خیلی‌ جدی بگیرینش. گاهی‌ وقتها واقعا با یه‌ SOP خوب پذیرش قطعی می‌شه.
    برای نوشتنش هم به نظر من از روی هم الگو برداری نکنید و حرفای تکراری نزنید. سعی کنید واقعا فک کنید برای چی‌ دارید برای این رشته apply می‌کنید و با انگلیسی‌ خوب بنویسید. من برای نوشتن اگر کمک خواستید می‌تونم کمک کنم.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mpou نمایش پست ها
    سلام .میشه لطفا در این زمینه من رو راهنمایی کنید ؟ من اصلا نمی دونم چی باید بنویسم .!!!!!
    سلام، در اصل Sop یک کمک به شماست که بتونید خودتون رو معرفی کنید و در واقع از خودتون تعریف کنین،
    بهترین نوعش هم اینه که نکات مثبت رزومتون رو یه کمی پر رنگ تر کنید، مثلاً اگه شاگرد اول بودید، عضویت در جای خاصی داشتید، با استاد خیلی مطرحی کار کردید و...
    یک بخشش هم باید بنویسید که چرا خودتون رو واجد شرایط پذیرفته شدن میدونید؟ توصیه میشه SOP رو جوری بنویسید که خواننده جرات نکنه شمارو رد کنه و به بخت خودشون پشت پا بزنه.

"بهترین کار اینه که چندتا SOP sample دانلود کنید و نمونه هاش رو ببینید، بعد خودتون بنویسید و بدید چند نفر براتون تصحیح کنن و نظر بدن."
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Junior Member

سلام

یکی از مدارکی که دانشگاه FIU خواسته Statement of Objective هست وای مساله اینجاست که SOP را هم جداگانه خواسته. به نظرتون واسه هر کدوم چی باید بنویسم؟
    این دو تا چه فرقی باید با هم داشته باشن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hr1389 نمایش پست ها
    سلام

یکی از مدارکی که دانشگاه FIU خواسته Statement of Objective هست وای مساله اینجاست که SOP را هم جداگانه خواسته. به نظرتون واسه هر کدوم چی باید بنویسم؟
    این دو تا چه فرقی باید با هم داشته باشن؟
    یعنی هیچ کس جوابی واسه من نداره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazalalvandi نمایش پست ها
    سلام

سلام
    سلام
    ممنون میشم اگر به من کمک کنید تا بدونم چطور باید ی sop خوب بنویسم اگر همچنان امکانش هست

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

من چندی یک پستی نوشته بودم و فکر میکنم بخشی از ان شاید بتواند به شما کمی کمک کند

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2594813

با درک من SOP یک متنی است که در آن شما دلایلتان را بیان میکنید به سوالاتی مثل

چرا میخواهید دکتری بخوانید؟
    چرا به این رشته و دانشگاه علاقمند هستید؟
    گذشته شما چه بوده؟ به کجا در زندگی میخواهید برسید؟
    چطور دکتری به رشد و ارتقای مسیر شغلی شما در زندگی کمک میکند؟
    ولی شما به محتوای پروژه دکتری که دارید خیلی وارد نمیشوید. کلی موضوع انرا فقط بیان میکنید در چهارچوبه سوالات بالا.
    در واقع به آن به چشم یک کاور لتر نگاه کنید که روی کل مدارک و اسناد اپلیکیشنتان میگذارید و آنها را به هم مثل یک داستان شاید پیوند میدهید و معنی دار میکنید. میخواهم بگویم که مثل یک نریشن ببینیدش. حتی مثلا تاثیر اساتید دانشگاه هدف روی انتخاب رشته و دانشگاه را میتوانید برای زیبایی و تکمیل کردن تصویر اضافه کنید (البته اگر استاد خیلی حسابی و اسم و رسم دار مثلا هستند). حتی در مورد کشور دانشگاهتان چیزهایی بگویید... از این حرفها.

در حالیکه در Research Statement شما وارد محتوای علمی پروژه به شکل دقیق میشوید و خیلی چیزها از جمله مراحل کار... را بیان میکنید. متن اینجا در واقع از یک پروپوزال هم باید کاملتر باشد به این شکل که شما نه تنها آنچه را که قصد دارید در آینده انجام بدهید بیان میکنید. بلکه کمی به به گذشته کارهای علمی خودتان هم میپردازید و اینکه کارهای گدشته شما - مثل مثلا پایان نامه ارشد یا مقالات یا هر کار عملی دیگر - چطور به پروژه دکتری شما میرسد و آنرا کمک میکند و در واقع قدیم و اینده شما را به هم پیوند میدهد.

بنابراین از زاویه محتوای پروژه دکتری SOP خیلی خیلی کلی است و موضوعش - این خیلی مهم است که تمیز بدهید - شخص شماست ولی RS تکنیکی و دقیق است و موضوعش یک پروژه علمی است که شخص انجام دهنده - حداقل در تیوری - هر کس میتواند باشد مشروط بر داشتن قابلیتهای لازم.

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط sanam367 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشم اگر به من کمک کنید تا بدونم چطور باید ی sop خوب بنویسم اگر همچنان امکانش هست

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید