صفحه 23 از 33 نخستنخست ... 1314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 325

موضوع: زندگی در روسیه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    medical-rudn

پیش فرض پاسخ : تحصیل در روسیه

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    دوست من میره و خیلی ناراضی . هم وضعیت اتاقهای خوابگاه و فرهنگ همسایگی تخت ها!!! مخصوصا طرف غیر ایرانی هم باشه باز ایرانی میشه یه دو کلوم با زبان شیرین فارسی صحبت کرد مشکلات رو رفعش کرد ولی آفریقایی تبارها :/ و ویتانمی ها خیلی میناله ازشون . +وضعیت نه چندان مناسب سیستم های بهداشتی خوابگاه.
    من نمیدانم اینایی که کارهای پذیرش رو انجام میدن نمیتونن دو تا دانشگاه درست حسابی پیدا کنند برای متقاضیان البته میتونند احتمالا کسی رو ندارن پیگیری کنه یا.....
    رودن احتمالا برای رشته های مهندسی باید برید یا پاتفک
    خب الان مثلا برای ام گ او می فی و باومان و خیلی جاهای دیگه چرا اینا اقدام نمیکنند؟! اینا که کلا سطحشون یا رودن متفاوت هست! همه چیشون. روسیه دانشگاههای خوبی داره که موسسات ایرانی بدترینهاشو معرفی میکنند:/
    دوست عزیز که همش دوست من میره,دوست من میره راه انداختید تو تاپیک ها اونایی که تو دانشگاه های آلمان هستن همین حرف رو میزنن دوست شما توی کدوم آپشژیت زندگی می کنه؟من توی تاپیک دیگه هم توضیح دادم خوابگاه ها در این دانشگاه درجه بندی دارند از بد تا عالی شما می تونی بنا به بودجه ای که داره خوابگاهی که مثل هتل هست رو انتخاب کنی یا مثل خوابگاه دوستتون رو انتخاب کنید و شرایط رو ببینید
    ویرایش توسط ashkan7 : August 17th, 2015 در ساعت 06:41 AM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    نظرتون در مورد دانشگاه فنی بائومان چطوره؟ سطح دانشگاه ؟ کیفیت خوابگاه و سایر چیزهایی که فکر میکنید مهم.
    الان شما بائومان بهتون پذیرش داده که نگران این چیزاش هستید؟؟؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan7 نمایش پست ها
    دوست عزیز که همش دوست من میره,دوست من میره راه انداختید تو تاپیک ها اونایی که تو دانشگاه های آلمان هستن همین حرف رو میزنن دوست شما توی کدوم آپشژیت زندگی می کنه؟من توی تاپیک دیگه هم توضیح دادم خوابگاه ها در این دانشگاه درجه بندی دارند از بد تا عالی شما می تونی بنا به بودجه ای که داره خوابگاهی که مثل هتل هست رو انتخاب کنی یا مثل خوابگاه دوستتون رو انتخاب کنید و شرایط رو ببینید
    با پول خوابگهای خوب در رودن میشه یک سوئیت دانشجویی مناسب گرفت دیگه چرا خوابگاه!؟

Moderator
    dariush81 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهری

پیش فرض پاسخ : زندگی در روسیه

راجبع محل زندگی دقت کافی رو داشته باشین و انتخاب دانشگاه و امکانات خوابگاهی اگه براتون مهمه که مهم هست .دانشگاهها خوابگاهای مختلفی با درجه بندی دارن
    در حال حاضر نسبت به چند سال قبل در حال باسازی خوابگاهاشون برا بالاتر بردنش هستن.بعضی از این خوابگاها رو به دانشجویان شاید خاصی مثلا سال اخر یا دوره های
    تخصصی یا تحصیلات تکمیلی بدن .شهر به شهر فرق می کنه حتی دانشگاه به دانشگاه بازم می گم از دانشجوهای که حتی دو ساله تموم کردن هم بپرسین شاید نتونن بگن
    الان وضعیت خوابگاه چیه شرکت های دانشجویی هم چقدر راستگو.خوب چه باید کرد باید مستقیم پرسید یه مترجم رسمی وارد به زبان پیدا کنین مستقیم از دانشگاه بپرسن.خیالتون راحت می شه
    اینجا ماشالله هر کی یه چی می گه کی راست کی دروغ با چه هدفی می گه معلوم نیست .تو روسیه نیست می گه تو روسیه ام.دیگه می خواید دانشجو بشین یه تحقیق انلاین حواستون به تاریخ مطالب باشه خیلی از اطلاعات قدیمن مثل شهریه ها و .... پس فقط اطلاعات مخصوص خود دانشگاه و اصالتش براتون ثابت بشه.بعد تماس تلفنی . بعد بازم راضی نشدین برید از نزدیک ببینین شایدم خوشتون نیومد شاید اومد
    بسته به هدف و انتظارتون .
    خوابگاه داغون هست خوبم هست. جوینده یابنده.
    اینم ادرس دانشگاها با خوابگاهاشون.اینم بگم بعضی دانشگاهها خوابگاهای خیلی خوبی تو بقیه شهرهای روسیه دارن کیفت امکاناتو اموزشیشون خوبه ولی تایید نیست .
    حالا این ادرس ها معتبر معتبر

کوی دانشگاه نمی دونم چه طوریه می گن بوی عطر قمصر رو می ده .این یه خوابگاه معمولیه
    سماشکو
    http://www.msmsu.ru/fotogalereya-obshhezhitiya

saint petersburg state university
    عکس های چندین خوابگاهشه فقط کمی اینترنت پر سرعت می خواین .
    http://campus.spbu.ru/295-photografii-obschegitii

اینم دانشگاهی تو بلگورد روسیه نزدیک اوکراین چه خاطره هایی داشتم بلگوردو واقعا دوست دارم.
    البته متاسفانه مورد تایید نیست
    شنیدم خوابگاههای کوی دانشگاه اینقدر کیفیتشون بالاست دو تا اتاق به یه نفر می دن. حالا ببینین
    http://www.bsu.edu.ru/bsu/structure/....php?ID=215628

این یکی خوابگاهاش خوبه بازم ولی تایید نیست برای مقایسه مثلا با خوابگهای سیستان بلوچستان مقایسه کنین
    http://studymbbsinrussia.co.in/orel-state-university

خوابگاهها دو نفره و سه نفره هستن . دکتراها یا بعضی شرایط می شه اتاق دو نفره رو تک گرفت. اگه خوشتون نمیاد
    یا این شکلی نبودن ثبت نام نکنین وقتی رفتین برگردین.کاری نداره سر یه پا می گن؟ وایستید بگین تا اوردر خوابگاه ندین
    و نبینم ثبت نام نکنین.
    حالا با وقت کم مقاله isi هم دارم مینویسم ادعای درس دارم رو واقعا ندارم.!!!! فقط راهنمایی انساندوستانه بوده چند ساعتی اطلاعات گذاشتم.
    بقیه رو خودتون خواستین گوگل عزیز سرچش هست . تا همه خوابگاها بو نگرفتن سرچ کنید.
    ویرایش توسط dariush81 : October 26th, 2015 در ساعت 08:21 AM

Junior Member

خوب مشخصه که کسی نمیگه ماست من ترشه. این یکسری کار تبلیغاتی هست که دانشگاه واسه جذب دانشجو انجام میده.
    شما چرا باور میکنی. این سبک خوابگاه مطمئن باشین که توی ناف اروپا یا استرالیا هم کشف نمیکنی. اینجور شیک و پیک و روابط کاملا دوستانه و یخچال پر و استخر و وان و جکوزی.
    ما دوراه داریم از طریق دانشجویانی که در روسیه زندگی میکنن به صورت مستقیم ازشون بپرسین. من از 5 نفر پرسیدم در مورد شرایط خوابگاه و زندگی و دانشگاه. شما هم همین کارو بکنین اگر از 5 نفر 2 نفر جوابشون مثبت بود یعنی راضی بودن صد درصد روی حرف من شک کنین. آخه هر 5 نفر نظرسنجی که من انجام دادن گفتن اصلا وارد محدوده روسیه نشین.
    راه دیگه نظرسنجی که به نظر من راه اول درستر هست.
    ازتون خواهش میکنم برای یکسری شرایط اولیه راحت همچون سفارت و صدور ویزا با آینده خودتون بازی نکنین.
    و خواهش میکنم دوستانی که روسیه هستن شرکت کنن. نمیدونم چرا تو این پست دانشجویای روسیه دل و دماغ شرکت در بحث ندارن.
    و کلام آخر از دکتر شریعتی: اونهایی که نمیفهمن عذاب میدن و اونهایی که میفهمن عذاب میکشن.

Moderator
    dariush81 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهری

من خودم در کشوری نزدیک روسیه چسبیده به همون با شرایط خوابگاه خوب بهتر ایران و تک زندگی می کنم دوستان دیگهی هم هستن هم دوره ای من در دانشگاه دیگه وضعیت خوبی ندارن از نظر خوابگاه
    دوست ارژانتینی هم دارم که تو همون بلگرود با همون شرایط زندگی می کنه . گفتم تجربیات متفاوته کسی که نمی دونه واقعا چی می خواد و دنبالش نیست منبع اطلاعاتیش همون دانشجویان هستن که مثل خودش هستن ممکنه اشتباهات زیادی کنن. دانشگاه هم اگر ماستش ترش بود و تبلیغات وقتی رفتین ثبت نام نکنین.ببنید رشته تحصیلتون چیه کدوم دانشگاه می خواید برید هدفتون چیه.خوابگهای خصوصی هم هستن. تاکید اثرا دوستان برای اقامت و ویزای شینگن هست فکر کنم اگه اینه نیاید. هدف علمیه استادهای خوب هست دانشگاه ها هم رابطه نزدیک با دانشگاهای غربی دارن .
    گفتم شاید مورد پذیرشتون بود شاید نبود.
    بعدش
    "من لینک های رتبه علمی شم گذاشتم لطفا مطالعه کنین
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?3522-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B3 "%DB%8C%D9%87/page167
    ویرایش توسط dariush81 : October 27th, 2015 در ساعت 09:45 AM

Junior Member

خوب پس شما هم روسیه نبودین. ببینین من هم یکی از اون دانشجویانی هستم که میخوام با چشم باز در مورد آیندم تصمیم بگیرم. موضوع اینجاست که به این شهریه حالا یک پانسیون یا اتاق خصوصی هم اضافه کنین. واسه خودم یک حساب سرانگشتی کردم از اجاره خانه، بیمه، خوابگاه و... واسه یک فوق نزدیک 50-55 میلیون باید پیاده شم. اون هم توی کشور که احتمال کارکردن مثل دمای هوای اونجا منفی هست خوب عملا مجبورین به اصطلاح از مایه خرج کنین. و حالا یک مقایسه با آلمان و اتریش: شهریه رایگان یا مقدارکم. در ماه نزدیک 500 یورو در یک شهر متوسط آلمان با خوابگاه هایی مناسب و شرایط علمی زمین تا آسمان متفاوت از این دول روس. در بدترین حالت 10 تا 20 ساعت کارهفتگی در یک رستوران، حقوق حداقل 350 یورو در ماه. نزدیک 20 ماه با کسر تعطیلات در دوسال هزینه هرماه 550 تا 500 یورو (از پول غذا و بیمه و خوابگاه) اگر هر ماه 350 یورو دستمزد رو کم کنین میشه 200 یورو هزینه هر ماه که در 20 ماه میشه 4000 یورو. البته پول بلیط هواپیما و یکسری لوازم ضروری هم بهش اضافه کنین. البته سوئ تفاهم نشه این حداقل دستمزد برای یک کار خدماتی هست که مطمئنا با ذهن و هوش و ذکاوت ایرانیها در بخش های برنامه نویسی، مکانیک و شیمی و... اصلا شغل و دستمزدی نیست. این هم سندی از نیاز بازار کار آلمان:
    http://www.dw.com/fa-ir/%D8%AA%D8%AD...%8C/a-17180077
    ببخشین این بخش همش شده روکردن سند.
    از رنک دانشگاه گفتین توی همون سایت QS کشور آفریقای جنوبی شرایط بهتری از کشور روسیه داره تازه با مردمی با زبان شیرین و بدون لهجه انگلیسی. در این کشور همه مردم به زبان انگلیسی تسلط دارن. دانشگاه ها با امکانات کامل از خوابگاه و... . اما کسی تو ایران استقبال نمیکنه. حق بدین تجربه افرادی که قبلا در کشور مقصد بوده بسیار مهم هست. و خواهش میکنم این تجربه صحبت مستقیم با این افراد رو از دست ندین. نزدیک 20 کشور اروپاییی در این سایت رنک بهتری از روسیه دارن. پس در مورد رنک صحبت کردن خودش یک داستان مفصل هست.
    زبون مذخرف روسی فراموش نشه.

Moderator
    dariush81 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهری

چرا من روسیه رفت و امد دارم و روسیه هم درس خوندم.بسیار عالیه نظرتون پس حتما المان و اتریش رو با شهریه رایگانش در نظر داشته باشین.
    خوب اگر رنکش بهتره چرا همون جا پذیرش نمی گیرید که بتونین بهتر در رستورانهای اونجا راحتر کار کنین. ولی خوب برا کار در اونجا زبانم یاد بگیرید اونجا قاعدتا انگلیسی کم مورد نیازه تو رستوران پس سال اول کم می تونید رستوران برین و بیشتر در کنار درس باید زبان اون کشور رو بخونین پس سال اول تقریبا از جیب باید بخورین .سال دوم هم حالا رستوران مناسب پیدا می شه.خدا بزرگه.
    افریقای جنوبی هم محیطش خوبه باز خوب برید اونجا زبونش بهتر ه راحتر می تونین با مشتریها رستوران حرف بزنین.
    شدین عالم بی عمل امیدوارم به زودی بتونید برید.

Junior Member

راستش در مورد آلمان اینو عرض کردم که چون امکان داره به زبان آلمانی تسلط ندارین جذب یکسری شغلهای خدماتی میشین که نیازی به دونستن زبان آلمانی توی این کارا نیست. البته دس زبان انگلیسی در دوره های قبل از دانشگاه و در مدارس آلمان تدریس مشه و زبان انگلیسی زبان دوم این کشور هست و تقریبا 100 درصد مردم توانایی صحبت کردن به این زبان را دارن اما در روسیه از هر 100 نفر تنها یک نفر به زبان انگلیسی تسلط داره و عملا زبان دوم مردم روسیه زبان ایما و اشاره هست. با اون نیاز بازار کار آلمان حماقت محض که کسی بخواد توی کشوری مثل روسیه وارد بشه و بخواد تازه شهریه هم پرداخت کنه.
    البته تجربه شما هم (
    dariush81) قابل تحسین هست که هر ترم در یک کشور بودین واقعا تجربه مفیدی هست و علاقه شما هم به کشور روسیه ستودنی است.
    خدا رو شکر من هم بین 3 کشور خوب مردد هستم که انشالله در صورت پذیرش بعدا فرصت واسه انتخابم هست. اما دوست عزیز من کسی تشویق به تحصیل در کشور خاصی نمیکنم چون واقعا درست نیست که فردا مدیون بشم. به شما هم همین پیشنهاد میکنم. اگر شرایط تحصیل و قبول شدن در کنکور مساعد بود چه مشکلی داشت که در کشور خودت به زبان فارسی تحصیل کنین. البته دانشگاههای خوب. من خودم معتقدم که یک ارشد دانشگاه تهران، شریف، امیرکبیر، اصفهان، فردوسی مشهد و... شرایط بهتری نسبت به دانشگا ه های تراز اول دنیا دارن ولی خوب قبولی یکم سخته.
    اما مردم ایران تاریخ اثبات کرده که علاقه ای به مردم روسیه و کلا کشور روسیه ندارن. چون واقعا فضای این تیپ کشورها فضای پویا و اکتیوی نیست. و واقعا حیفه که این سرمایه ملی علمی و مالی توی این کشورها خرج بشه. شما یک مقایسه بین روسیه با آلمان، اتریش بذارین از اعتبار دانشگاه تا شرایط زندگی و رفاه زمین تا آسمون متفاوته.

الات یکی از بچه ها توی همین فروم گفت که ایمیلی که به دانشگاه سن پترزبورگ زده گفته در صورت معرفی دانشجو حتی تخفیف شهریه هم بهتون تعلق میگیره. این یعنی چی؟
    باور کنین این همه کشور خوب بدون شهریه فنلاند، آلمان، اتریش و مطمئن باشین دوره دکتری و پست دکتری ارجحیت با این دانشجوا هست و حتی سکوی بهتری برای کانادا امریکا و استرالیا.
    آفریقای جنوبی رو مقایسه کردم با روسیه. نگفتم کشور ایده آلی هست گفتم از روسیه بهتر هست. حداقل زبونشون انگلیسیه و شرف داره به اون خط میخی روسی.

Moderator
    dariush81 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهری

نقل قول نوشته اصلی توسط akbar2014 نمایش پست ها
    راستش در مورد آلمان اینو عرض کردم که چون امکان داره به زبان آلمانی تسلط ندارین جذب یکسری شغلهای خدماتی میشین که نیازی به دونستن زبان آلمانی توی این کارا نیست. البته دس زبان انگلیسی در دوره های قبل از دانشگاه و در مدارس آلمان تدریس مشه و زبان انگلیسی زبان دوم این کشور هست و تقریبا 100 درصد مردم توانایی صحبت کردن به این زبان را دارن اما در روسیه از هر 100 نفر تنها یک نفر به زبان انگلیسی تسلط داره و عملا زبان دوم مردم روسیه زبان ایما و اشاره هست. با اون نیاز بازار کار آلمان حماقت محض که کسی بخواد توی کشوری مثل روسیه وارد بشه و بخواد تازه شهریه هم پرداخت کنه.
    البته تجربه شما هم (
    dariush81) قابل تحسین هست که هر ترم در یک کشور بودین واقعا تجربه مفیدی هست و علاقه شما هم به کشور روسیه ستودنی است.
    خدا رو شکر من هم بین 3 کشور خوب مردد هستم که انشالله در صورت پذیرش بعدا فرصت واسه انتخابم هست. اما دوست عزیز من کسی تشویق به تحصیل در کشور خاصی نمیکنم چون واقعا درست نیست که فردا مدیون بشم. به شما هم همین پیشنهاد میکنم. اگر شرایط تحصیل و قبول شدن در کنکور مساعد بود چه مشکلی داشت که در کشور خودت به زبان فارسی تحصیل کنین. البته دانشگاههای خوب. من خودم معتقدم که یک ارشد دانشگاه تهران، شریف، امیرکبیر، اصفهان، فردوسی مشهد و... شرایط بهتری نسبت به دانشگا ه های تراز اول دنیا دارن ولی خوب قبولی یکم سخته.
    اما مردم ایران تاریخ اثبات کرده که علاقه ای به مردم روسیه و کلا کشور روسیه ندارن. چون واقعا فضای این تیپ کشورها فضای پویا و اکتیوی نیست. و واقعا حیفه که این سرمایه ملی علمی و مالی توی این کشورها خرج بشه. شما یک مقایسه بین روسیه با آلمان، اتریش بذارین از اعتبار دانشگاه تا شرایط زندگی و رفاه زمین تا آسمون متفاوته.

الات یکی از بچه ها توی همین فروم گفت که ایمیلی که به دانشگاه سن پترزبورگ زده گفته در صورت معرفی دانشجو حتی تخفیف شهریه هم بهتون تعلق میگیره. این یعنی چی؟
    باور کنین این همه کشور خوب بدون شهریه فنلاند، آلمان، اتریش و مطمئن باشین دوره دکتری و پست دکتری ارجحیت با این دانشجوا هست و حتی سکوی بهتری برای کانادا امریکا و استرالیا.
    آفریقای جنوبی رو مقایسه کردم با روسیه. نگفتم کشور ایده آلی هست گفتم از روسیه بهتر هست. حداقل زبونشون انگلیسیه و شرف داره به اون خط میخی روسی.

100 درصد به زبان المانی اشنایی ندارم. بحث اینجا زندگی در روسیه هست. بله توانایی مالی زندگی در روسیه رو نداشتم.برا همین اوکراین اومدم بعد مدتی.
    اومیدوارم مردد دیگه نباشین و کشور مناسبی رو انتخاب کنین.من کسی رو تشویق نکردم گفته شد خوابگاه و غیره مناسب هست انتخاب با خوده فرده نوشته ها
    و پست هام هست. گفتم بیاد ببینید خودتون. خوب نبود برید جای دیگه.
    من دلیل رفتار تون رو متوجه نمی شم اگه می دونین خوب نیست خوب جای دیگه برید.
    راجبع مسایل دیگه بی اطلاعم. حالا هر وقت شما رفتید اونجا دست ما رو م بگیرین راجبع فنلاند اصلا اصلا اصلا بهتون پیشنهاد نمی کنم !!!!!!!!!! لهستان بلغار فنلاند بودم نه درسی چند ماه کاری.
    اگه می خوای بری هم یه کشور انگلیسی زبان برو اروپا دیگه جا نیست البته اگه تونستی وگرنه همین اروپا باید دست و پا بزنی . اعتبار دانشگاهای روسیه هم کم نیست خیالت راحت بابت اپلای.
    راجبع برتری روسیه افریقای جنوبی نظری ندارم افریقا نبودم.فقط می دونم امنیتش پایینه نه اونقدر ترسناک باشه. ولی هر چی باشه روسیه روسیه هست دوست عزیز یکی از اقتصادهای نوظهور
    وضعیت چند ساله شون بهتر شده .
    اینجا یک فروم هست شما نظر خودتو داری و من نظر خودم. کاربرهای دیگه هم نظر خودشون. من گفتم به حرف امثال شما و من گوش ندن فقط .منابع دیگه برن از نزدیک ببین.
    بعضی ادمها ممکنه در زمانی در شرایط روحی مناسبی نباشن یا ممکنه مشکلات خاصی داشته باشن ممکنه شما یا من از این دسته باشیم .خوب پیشنهادم اینه که کاربرها دقت کافی رو داشته باشن
    برای دوره دکترا پس گفتن بهشون تخفیف هم می دن چه عالی نمی دونستم چه اشتباهی کردم دکترا ثبت نام می خواستم کنم چند نفر دیگه رو نبردم تخفیف بگیرم. خوب گیریم تخفیفم بگیرم می خوام
    بدون دونستن زبان یا تحقیق و درس خوندن از چی دفاع کنم؟ کسانی هستن نتتونستن دفاع کنن ول کردن یا کارشون بجای سه سال به پنج شش سال کشید .حالا دفاعم کردم به قول شما هیچ علمی هم ندارم بعدش می خوام چه کار کنم؟ بدون چیزی بلد باشم کاری نمی تونم کنم. اونوقت شما با دکترای که می گیرین ارزشتون بیشتر اشکار میشه چون ثابت می کنین باهوش تر من هستین. خوب قاعدتا اونوقت شما سرترین.بهتر کار می کنید درامد بهتر دارین حالا مسله شما چیه؟ بزارید منم دکترای بی ارزش خودمو بگیرم شاید فکر می کنین جای شما تنگ می شه؟ یا ممکنه رو دست شما بزنم؟ یا ممکنه من بی هوش با دکترام از شمای باهوش با دکتراتون که اعتبار دانشگاهتون بالاست در رتبه بالاتری قرار بگیرم یا ممکنه با بی هوشیم طرح بهتری ارایه بدم.؟می خواید مثلا رقیب برا اینده کم کنین؟ تحصیلات قبول کنید دیگه انحصاری پولدار و فرد هوشمند نیست قبول کنین ما بی هوش ها هم می تونیم سرتر شما باشیم. تاریخ علمی پر این افراده بزرگان دانش رو ببیند زندگی نامه شو بخونین.
    اینها سوالاتی که تو ذهنمه.
    اینقدر به خودت اعتماد داشته باش که از کسانی که ازارت می دهند به راحتی دل بتوانی دل بکنی گاهی بعضی ها کارشان فقط چیدن بال ارزوهای شماست.
    دقیقا نمی دونم از کیه متن بالا .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)