صفحه 25 از 33 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 325

موضوع: زندگی در روسیه

Member
    رشته و دانشگاه
    Intelligent Systems - St. Petersburg Polytechnic University

پیش فرض پاسخ : زندگی در روسیه

نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
    یعنی چی گه اصرار کنی اونجا بیفتی؟
    میشه همچین چیزی؟

بعد اینکه عکسی چیزی از خوابگاه دارین برام بفرستین؟
    آره میشه، این جور جاها باید از اهرم فشار استفاده کرد :-D عکس ها هم تو سایت IMOP هست، سرچ کنین میبینین
    شما دوست عزیز که پیام میدی، مطمئن باش صندوق پیام هات خالیه که بعد نوشتن یه طومار یهو نبینم زده:
    ظرفیت صندوق پیام های خصوصی FELANI به اتمام است

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
    یعنی چی گه اصرار کنی اونجا بیفتی؟
    میشه همچین چیزی؟

بعد اینکه عکسی چیزی از خوابگاه دارین برام بفرستین؟
    یعنی برو براشون یک مقدار رشوه بده کارت راه میفته. در روسیه همه چیز یک راه حل داره . رشوه.....

Banned

سلام به همه!
    من حدودا 2 هفته قبل در یک سفر توریستی به روسیه رفتم و طی 9 روز مسکو و پیتر بورگ را دیدم.( که البته واقعا وقت کمی هست برای دیدن!) قبل ازاینکه به این سفر برم اصلا فکر نمی کردم که روسیه انقدر پیشرفته (و مدرن) باشه. به همراه یک سری مسایل و دلایل دیگه تصمیم به اپلای کردن به مسکو ( و اگه نشد پیتربورگ) دارم و تا اینجا تمام مطالب این forum را خواندم
    از کسانی که توی اونجا زندگی می کنند سوال داشتم
    1- برای رشته های فنی( مهندسی) و برای دوره مستر ، اسم دانشگاه هایی که در مسکو این رشته ها را انگلیسی ارایه می دهند میخواستم

2- چقدر امکان داره که در محیط مسکو ( دانشگاه و شهر) بتوان به عنوان یک ایرانی با یک روسی آشنا شد و ازدواج کرد؟( سوالم واقعا جدی است و نه رویا پردازی) یعنی منظورم این هست که اگر یکم زبان روسی بلد باشین اونجا میشه خوب دوست پیدا کرد؟

3- لطفا شرایط دریافت پاسپورت روسیه از طریق تحصیل در این کشور را بفرمایید ( لطفا عزیزانی که اونجا هستند و یا اینکار را کردند بگند) و اینکه این پاسپورت چقدر ارزش داره برای سفر به سایر کشور ها

4- اگر از دوستان کسی توی مسکو ( یا پیتربورگ) هست و تمایل داره ممنون می شوم اگر ایمیل بگذارن و یا توی پی وی سوال ازشون بپرسم راجع به مسایل بالا

Banned

5- یک سوال دیگه با ویزای دانشجویی روسیه اجازه باز کردن حساب بانکی و اخذ کارت اعتباری ( دبیت کارت) هست؟ برای ایرانی ها

Banned

پس یعنی منظورتون این هست که اونها با آدمهای پولدار ازدواج می کنند(؟؟) یا اینکه به کنایه این رو گفتین؟
    البته من روسیه را بعد از اینکه چند تا شهر آمریکا از جمله باستن( بوستون!) ، دی سی، شیکاگو همینطور بعد از پاریس و رم دیدم و بنظرم از نظر مدرن بودن دست کمی ازین شهر ها نداره فقط نظامش نظام لیبرال نیست اما همونطور که گفتند از ایران ( تهران) که بهتره
    از نظر سرما هم خب می ریم کاپشن می گیریم می پوشیم از نظر جغرافیایی مسکو و تورونتو تقریبا توی یک خط نصف النهار هستند پس این به اون در( برای اونایی که موندن بین کانادا و مسکو کدوم را برن با توجه به فاصله، ویزا و هزینه!)

Banned

به نظرم میاد که بیشتر دارین نظر شخصیتون رو می گین
    لطفا به جای discourage کردن ،جواب سوال را بفرمایید. دلایل افراد برای زندگی در شهر متفاوته. اگر قرار به سرمای هوا باشه پس کانادا، اسکاندیناوی و شمال آمریکا را هم نباید رفت و زندگی کرد.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex___ نمایش پست ها
    1000 دلار هم میشه ولی بازم فرق چندانی با همون 800 دلار نداره خونه هاشون زیر اون رنج 2-3 تا جالب نیست اصلا میای میبینی ایشالا.
    اخه اخلتفاات شدید فرهنگی با دختر امریکایی هم هست ولی یه سوال اینکه خانومت بره توی بار با یه پسر غریبه تا ساعت 2 نصفه شب برقصه ودکا بخورن میتونی کنار بیای؟ اختلاف با دختر آمریکایی ممکنه فقط در حد پوششش باشه ولی این اختلافات رفتاری واقعا شدید تر از چیزیه که فکرشو میکنی. در این زمینه اکراینی ها از روسه به شدت جلو تر هستن ) همینطور از نظر خوشکلی . خیالت راحت اینا قبل از ازدواج با تو با 20-30 نفر دیگه بودن . دنبال دختر ..... هم نگرد یعنی دیگه از یه سنی بی معنی اونطوری بودن . حرف خود روسهاست نه من. الان البته اگر روس پرستا نیان بپرند بهم.
    موفق باشید ولی روسها خودشون برای داشتن یه درآمد معمولی میرن کشورای دیگه نمیدونم شما چطوری میخواید توی روسیه پولدار بشید.
    آقا بنده به عنوان يك آدم مجرد انتظاري كه از اجاره خونه ١٠٠٠ دلاري دارم اينه كه اول از همه دسترسيش با مترو و اتوبوس ... خوب باشه و دوم هم اينكه يك اتاق با يه آشپز خونه خيلي كوچيك و يك حمام تر تميز داشته باشه نه بيشتر. يعني من به استاديو هم راضيم كه البته اون فكر كنم تا ١٣٠٠ دلار بشه ولي بازم اوكيه
    يك سوال. اينكه مي گين " مياي ميبيني" يعني شما اونجا هستين خودتون؟

بله خوشگل بودن خيلي مهمه. قطعا تو هر جامعه اي خوب و بد وجود داره. قطعا هستند كساني كه نجيب هم باشند و منظور اينكه تا ساعت ٢ شب دنبال اينكارا نباشن. فكر مي كنم تو قشر تحصيل كردشون قطعا باشن اينجور آدما. و من هم با قضيه قبلش مشكلي ندارم
    من از روسيه نمي رم كشوراي ديگه
    از اينجا مي ريم روسيه راه براي پول در آوردن زياده تو هرجا مهم هدفه كه بهش برسي و قطعا هم ميشه رسيد. توي آمريكا شما اگر با ويزاي تحصيلي برين بعد از اتمام تحصيلتون بايد بريد ١٠٠ تا جا يا حتا بيشتر مصاحبه كنيد تا شايد يكجايي كار پيدا كنيد بعد اگه تونستيد كار پيدا كنيد ويزات ن رو كانورت مي كنيد به ويزاي كاري و بعد بعد از مدتي اگه همه چي خوب پيش بره به گرين كارت و پرمننت رزيدنت
    حالا من حرفم اينه با توجه به شرايط الان و ايراني بودن بازم مسكو سخت تره يا آمريكا
    آمريكا بهتره ولي مسكو راحتتره
    در مورد كانادا و بقيه كشور ها اظهار نظر نمي كنم چون اطلاع دقيق ندارم
    حالا ٢٠١٨ كه شد جام جهاني روايشالا ميبينيم

نقل قول نوشته اصلی توسط JJay نمایش پست ها
    آقا بنده به عنوان يك آدم مجرد انتظاري كه از اجاره خونه ١٠٠٠ دلاري دارم اينه كه اول از همه دسترسيش با مترو و اتوبوس ... خوب باشه و دوم هم اينكه يك اتاق با يه آشپز خونه خيلي كوچيك و يك حمام تر تميز داشته باشه نه بيشتر. يعني من به استاديو هم راضيم كه البته اون فكر كنم تا ١٣٠٠ دلار بشه ولي بازم اوكيه
    يك سوال. اينكه مي گين " مياي ميبيني" يعني شما اونجا هستين خودتون؟

بله خوشگل بودن خيلي مهمه. قطعا تو هر جامعه اي خوب و بد وجود داره. قطعا هستند كساني كه نجيب هم باشند و منظور اينكه تا ساعت ٢ شب دنبال اينكارا نباشن. فكر مي كنم تو قشر تحصيل كردشون قطعا باشن اينجور آدما. و من هم با قضيه قبلش مشكلي ندارم
    من از روسيه نمي رم كشوراي ديگه
    از اينجا مي ريم روسيه راه براي پول در آوردن زياده تو هرجا مهم هدفه كه بهش برسي و قطعا هم ميشه رسيد. توي آمريكا شما اگر با ويزاي تحصيلي برين بعد از اتمام تحصيلتون بايد بريد ١٠٠ تا جا يا حتا بيشتر مصاحبه كنيد تا شايد يكجايي كار پيدا كنيد بعد اگه تونستيد كار پيدا كنيد ويزات ن رو كانورت مي كنيد به ويزاي كاري و بعد بعد از مدتي اگه همه چي خوب پيش بره به گرين كارت و پرمننت رزيدنت
    حالا من حرفم اينه با توجه به شرايط الان و ايراني بودن بازم مسكو سخت تره يا آمريكا
    آمريكا بهتره ولي مسكو راحتتره
    در مورد كانادا و بقيه كشور ها اظهار نظر نمي كنم چون اطلاع دقيق ندارم
    حالا ٢٠١٨ كه شد جام جهاني روايشالا ميبينيم
    عزیز روسیه رو با امریکا اصلا نمبتونی از لحاظه اقتصادی و علمی و کاری مقایسه کنی
    اصلا از این توجیه الکی ها برای خودت درست نکن که مثلا من ایرانیم و روسیه موفق تر میشم
    ایرانی های امریکا چز موفق ترین قشر هستند (با وچود موانع) و اگه دنباله موفقیت هستی راهش روسیه نیست
    روسیه رفاهش شبیه ایرانه البته ایران که الان داغون شده و اونها هم پبشرفت کردن
    30 سال پیش که نصف ایران هم رفاه نداشتن
    کلا روسیه برای من معنایی جز یک مسافرت چند روزه و دیسکو ندارد

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex___ نمایش پست ها
    آون انتظارت اوکیه از خونه با اون رنج قیمتی
    بله با اجازتون چند وقتی هست مسکو هستیم
    ببین این بحث فرهنگیه فکر نکن این کار مثلا قبح داره و کسی که به قول تو تحصیل کردست نمیره دیسکو من بیا ببرمت ببین طی همون یک شب چند نفر استاد دانشگاه و دکتر مهندس میبینی. اتفاقا آدمای لا ابالی اصلا پولشو ندارن یه دیسکو رفتن کلی خرج داره برادر. البته قطعا افرادی هم هستن اهل این چیزا نیستن ولی واقعا شاید 1% شما شب شنبه برو فروشگاهها مواد غذایی غرفه مشروب ها رو نگاه کن ببین ملت با چه شوق و ذوقی اونجا حضر حماسی دارن. بعدم بر خیابونو ببین از ساعت 2 ظهر شلوغ تره. مسکو راحتتر نیست عزیز جان تورم و بیکاری زیاده منظورت چه کاری هست؟ اگر کار توی کی اف سی و اینها که هیچی ولی اگر کار با مدرک مهندسیت و دکتریت که باید بگم..... واقعا سخته ضمنا درآمد ها هم بالا نیست اصلا.
    اختيار دارين مسكو عاليه
    مرسي از وقتي كه گذاشتين براي جواب دادن به سوالاي من
    من خودم آدمي هستم كه چون محيط هاي باز رو( نسبت به جايي كه ازش ميآييم) ترجيح ميدهم احساسم اينه كه تا حد زيادي با اون فرهنگ بتونم خودم رو آداپته بكنم. شايد بعد از يه مدت عادي بشه
    در رابطه با بيكاري هم من تو اون مدت خيلي خيلي كمي كه بودم كلا تو وسط هفته هم كه ووز كاريه بود توي رستوران و بار ها رو كه ميديدم متوجه شدم كه آدمهاي زيادي توشن برداشتم اين شد كه اونجا يا آدماي علاف زياد داره يا اينكه مرفحين بي درد زيادن( يعني پولداراي بيكار؟؟)
    براي همين قطعا خودم كانادا و آمريكا و اروپا براي كار ترجيح مي دم اما واقعيت اينه كه مشكل ويزا و همينطور دوري راه هم يكم برام اهميت داره با اين اوصاف هدفم رو روي اين گذاشتم كه مستر رو توي مسكو بيام و اگه تونستم بعد از چند سال پاس اونجا رو بگيرم به اسكانديناوي يا انگليس و در نهايت براي كار هم به آمريكا يعني اگر بشه !!! با اين اوضاع فعلي و وضعيت رابطه با ايران
    منظورم اينه كه شايد اينجا پله اي بشه كه بعدا بتونم باهاش به اهداف بالاتر برسم ولي در حال حاضر انگيزه يادگرفتن زبان روسي رو هم دارم

بازم ممنون از توضيحاتتون.

خوشحال ميشم اگه توصيه يا نكته ديگه اي دارين بفرمايين

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط JJay نمایش پست ها
    يعني ايرانيِ موفق توي روسيه نيست؟ موفق بودن صرفا پولدار بودن نيست منظورم
    ديسكو توي آمريكا هم هست
    و من هم اصولا آدم ديسكو ايي نيستم
    بنظرم روسيه از نظر فرهنگي به مراتب غني تر از مسافرت چند روزه و... هرميتاژ، موزه هوا فضا و...
    مسلمه که هست
    مثلا صاحب رستوران فارسی در هتل اوکراینا که خدا میلیارد قیمتشه
    مثلا فرش فروشهای سوپر میلیاردر
    مثلا تاجر خشکبار
    اینا باید ثروتشون رو ببینی تا متوجه بشی چی میگما مثلا طرف فرش فروشیش توی لوکس ترین پاساژ کل اروپاست! با ان میلیارد سرمایه! فرش داره فقط یکی از فرشاش مثلا 300 میلیون روبل!!!!
    اون یکی رفته پنت هاوس هتل اوکراینا رو گرفته واسه خودش رستوران پارسی زده لوکس لاکچری . هتل هیلتون هم به پاش نمیرسه.
    ولی اینکه از مهندسی و پزشکی فکر کنی توی مسکو پولی در میاد نه به این خیالها نباش.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)