صفحه 4 از 33 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 325

موضوع: زندگی در روسیه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در روسیه

مرسی دوست عزیز.من اونجوری که شنیدم تو فرانسه فقط ماهی 400 تا 600 هزینه اسکان.ایتالیا هم رفتار خوبی با ایرانیا ندارن.به هر حال یکی از گزینه هام اقامت و کاره.شدیدا نیاز به همفکری دارم

Junior Member

سلام
    پیشنهاد من روسیه اس:
    چون هم از لحاظ علمی واقعا" معتبره هم فرهنگ بالایی دارن.با وضعیت مالی شما هم (کل دوره 30 تومن منظورمه) میشه نسبتا" متوسط به بالا زندگی کرد.
    در مورد ازدواج (((:هم شنیدم که زنای روسی واقعا" زن زندگین در حدی که مردای استرالیایی کشته مرده ی این روسان.یکی از آشناهام از روسیه زن گرفته.

Junior Member Unique آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

ببین دوست عزیز ،،شما با ماهی‌ ۱۰۰ دلار هم میتونی‌ زندگی‌ کنی‌ . یعنی‌ چی‌ ،یعنی‌ اینکه اول هر ماه بری مرکز خرید (اشان) همهٔ پولتو مواد غذایی‌ بخری ،و باقی‌ ماهم بشینی‌ تو اتاقت و تکون نخوری ،فقط بری دانشگاه و برگردی اتاقت. که اینم در حد حرف چون نمیتونی‌ تحمل کنی‌ ،،حوصلت سر میره، اتاقهای خوابگاهم که هتل نیست. من الان هیچ تفریح خاصی‌ ندارم ،فقط هر ۲ یا ۳ هفته یکبار میرم آخر هفته بیرون ۵۰۰ دلار در ماه خرجم. و در کل بازم همه چی‌ به خودت بستگی داره و اینو در نظر بگیر که اینجا عوامل تحریک کننده برای خرج کردن پول خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ از ایران بیشتره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sorosh نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز من هم خیلی پرس و جو کردم هم از دوستانی که مسکو هستن هم از موسسات و هم از حتی کنسول و رایزن همگی بر اینکه هزینه در ماه حدود 300 تا 500 دلار هست تاکید داشتند اما خب بعضی دوستان رو هم من پرسیدم میگفتن در ماه با 200 هم زندگی میکنند.
    حالا دیگه تا یه حدی هم بستگی به خود شخص داره.
    ویرایش توسط sepehr_jun : March 3rd, 2011 در ساعت 02:18 AM

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Unique نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز ،،شما با ماهی‌ ۱۰۰ دلار هم میتونی‌ زندگی‌ کنی‌ ،،ولی ببخشید اینو میگم ،،زندگی سگی . یعنی‌ چی‌ ،یعنی‌ اینکه اول هر ماه بری مرکز خرید (اشان) همهٔ پولتو مواد غذایی‌ بخری ،و باقی‌ ماهم بشینی‌ تو اتاقت و تکون نخوری ،فقط بری دانشگاه و برگردی اتاقت. که اینم در حد حرف چون نمیتونی‌ تحمل کنی‌ ،،حوصلت سر میره، اتاقهای خوابگاهم که هتل نیست. من الان هیچ تفریح خاصی‌ ندارم ،فقط هر ۲ یا ۳ هفته یکبار میرم آخر هفته بیرون ۵۰۰ دلار در ماه خرجم. و در کل بازم همه چی‌ به خودت بستگی داره و اینو در نظر بگیر که اینجا عوامل تحریک کننده برای خرج کردن پول خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ از ایران بیشتره.
    یه چیزی رو من بگم که یادتون نره.
    دوستان توی زمستان که شما درس میخونید اینقدر هوا سرد میشه که نای بیرون رفتن ندارید.
    البته با 100 دلار نمیشه زندگی کرد ولی خوب این 500 دلار هم خیلی زیاده .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در روسیه

من فکر میکنم که تنها حرف زدن درمورد کشور روسیه کافی نیست

و اگر دوستان منابع ،عکس و فیلمهایی در مورد این کشور دارند ارائه بدهند

با سپاس

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    من از یکی از هم کلاسی هام که 8سال تو مسکو زندگی کرده شنیدم که روس ها نسبت به چادر حساسیت دارن و اونو نشانه ی شومی می دونن(دلیلشو نمیدونست)و می گفت حتی گاهی اوقات می زنن خانوم های با چادر رو.البته این قضیه ماله تا قبل 2004 هست.شاید تا حالا وضعیت بهتر شده باشه.
    اما در کل فکر نمی کنم با ایرانی ها مشکلی داشته باشن.تازه خود روسیه 20میلیون مسلمون داره و حتما حجاب براشون حل شده است.البته چادر نه!
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Apdentist آواتار ها

سلام.
    اصلا توی مسکو با چادر نمیتوی بگردی !
    چرا؟
    همینطور که میشنوید توی روسیه و مخصوصا مسکو این مسلمونهای تندرو (از طریق روی مخ کار کردن زنها , زنها رو میفرستند و اونها هم به خود بمب میبندند و حوادثی مثل متروی پارسال مسکو اتفاق میوفته)
    این زنها به بیوه سیاه پوش معروفند .
    برای همین مردم روسیه به شدت از کلمه الله اکبر (کلمه ای که ابلهان انحار کننده به کار میبرند موقع انفجار ) و چادر و زنهای سیاه پوش میترسند.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

من هم مایلم دلایل سپهر رو بدونم. فکر میکنم کمک بزرگی به خیلی ها باشه.
    محمد جان

کلا کشورهای روس زبان ضریب امنیتی پایینی دارند. نه تنها کشورهای روس زبان بلکه تمام کشورهای تازه استقلال یافته. خب شوروی سابق هم تقریبا تازگی ها دچار فروپاشی شد و متاسفانه ناامنی زیاده. خصوصا برای خانمهای ایرانی که نسبت به خیلی از مسائل حساسیت نشون میدهند. اما خب دخترعموهای یکی از دوستانم مشغول تحصیل در مسکو هستند بدون هیچ مشکلی دارن به تحصیل و زندگی میپردازن. خب خاطر نشان میکنم که این خانواده رفتار اروپایی دارند و شایدهم به خاطر همین باشه که تونستن اونجا دوام بیارن.

بهرحال من بازم همون جمله ام رو تکرار میکنم که همه چیز بستگی به فرهنگ شخص دارد چه خانم، چه آقا.

مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    AzMIU

آیا خرید ماشین در مسکو یا سن پترزبورگ به صرفه س یا رفتن با اتوبوس و مترو و...؟ با توجه به اینکه زمستان های خیلی سختی هستش اونجا و خیلی سخته که آدم همه جا رو پیاده و اتوبوس و مترو بره!

Apdentist آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramtin_Hide نمایش پست ها
    آیا خرید ماشین در مسکو یا سن پترزبورگ به صرفه س یا رفتن با اتوبوس و مترو و...؟ با توجه به اینکه زمستان های خیلی سختی هستش اونجا و خیلی سخته که آدم همه جا رو پیاده و اتوبوس و مترو بره!
    بسته به دانشگاه داره !
    اگر خوابگاه نزدیک دانشگاه باشه که معمولا اینطوره نیازی به ماشین ندارید !
    اما اگر دور باشه باز هم به نظر من به منتظر موندن توی ترافیک نمیارزه و مترو بهتر است!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)