صفحه 6 از 29 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 325

موضوع: زندگی در روسیه

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : تحصیل در روسیه

سلام
    من از یکی از هم کلاسی هام که 8سال تو مسکو زندگی کرده شنیدم که روس ها نسبت به چادر حساسیت دارن و اونو نشانه ی شومی می دونن(دلیلشو نمیدونست)و می گفت حتی گاهی اوقات می زنن خانوم های با چادر رو.البته این قضیه ماله تا قبل 2004 هست.شاید تا حالا وضعیت بهتر شده باشه.
    اما در کل فکر نمی کنم با ایرانی ها مشکلی داشته باشن.تازه خود روسیه 20میلیون مسلمون داره و حتما حجاب براشون حل شده است.البته چادر نه!
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

سلام.
    اصلا توی مسکو با چادر نمیتوی بگردی !
    چرا؟
    همینطور که میشنوید توی روسیه و مخصوصا مسکو این مسلمونهای تندرو (از طریق روی مخ کار کردن زنها , زنها رو میفرستند و اونها هم به خود بمب میبندند و حوادثی مثل متروی پارسال مسکو اتفاق میوفته)
    این زنها به بیوه سیاه پوش معروفند .
    برای همین مردم روسیه به شدت از کلمه الله اکبر (کلمه ای که ابلهان انحار کننده به کار میبرند موقع انفجار ) و چادر و زنهای سیاه پوش میترسند.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

من هم مایلم دلایل سپهر رو بدونم. فکر میکنم کمک بزرگی به خیلی ها باشه.
    محمد جان

کلا کشورهای روس زبان ضریب امنیتی پایینی دارند. نه تنها کشورهای روس زبان بلکه تمام کشورهای تازه استقلال یافته. خب شوروی سابق هم تقریبا تازگی ها دچار فروپاشی شد و متاسفانه ناامنی زیاده. خصوصا برای خانمهای ایرانی که نسبت به خیلی از مسائل حساسیت نشون میدهند. اما خب دخترعموهای یکی از دوستانم مشغول تحصیل در مسکو هستند بدون هیچ مشکلی دارن به تحصیل و زندگی میپردازن. خب خاطر نشان میکنم که این خانواده رفتار اروپایی دارند و شایدهم به خاطر همین باشه که تونستن اونجا دوام بیارن.

بهرحال من بازم همون جمله ام رو تکرار میکنم که همه چیز بستگی به فرهنگ شخص دارد چه خانم، چه آقا.

مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    AzMIU

پیش فرض پاسخ : زندگی در روسیه

آیا خرید ماشین در مسکو یا سن پترزبورگ به صرفه س یا رفتن با اتوبوس و مترو و...؟ با توجه به اینکه زمستان های خیلی سختی هستش اونجا و خیلی سخته که آدم همه جا رو پیاده و اتوبوس و مترو بره!

Apdentist آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramtin_Hide نمایش پست ها
    آیا خرید ماشین در مسکو یا سن پترزبورگ به صرفه س یا رفتن با اتوبوس و مترو و...؟ با توجه به اینکه زمستان های خیلی سختی هستش اونجا و خیلی سخته که آدم همه جا رو پیاده و اتوبوس و مترو بره!
    بسته به دانشگاه داره !
    اگر خوابگاه نزدیک دانشگاه باشه که معمولا اینطوره نیازی به ماشین ندارید !
    اما اگر دور باشه باز هم به نظر من به منتظر موندن توی ترافیک نمیارزه و مترو بهتر است!

Member
    رشته و دانشگاه
    AzMIU

مگه سن پترزبورگ هم ترافیک داره؟ از لحاظ مالی چطور؟ کدوم به صرفه س؟ بنزین گرونه اونجا؟

Apdentist آواتار ها

بله
    در مرکز پتربوگ ترافیک سنگینی هست !
    بسته به محل دانشگاهتون داره ماشین خریدنتون!
    اما خب 2 الی 3 سال اول به هیچ عنوان ماشین خریدن به صرفه نیست البته خودتون که رفتید و دیدید بهتر تصمیم میگیرید!
    بنزین از 25 روبل هست تا 27 روبل قیمت جهانی هر روز تغییر میکنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

من متاهلم و بدون فرزند. من و همسرم هر دو میخوایم واسه دکتری روسیه اقدام کنیم. هزینه زندگی واسه متاهل ها چند در میاد؟ اجاره خونه چنده؟ یه شهر مثله سن پطرزبورگ چقدر ارزونتر از مسکو هست؟

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

نقل قول نوشته اصلی توسط khodadadi83 نمایش پست ها
    من متاهلم و بدون فرزند. من و همسرم هر دو میخوایم واسه دکتری روسیه اقدام کنیم. هزینه زندگی واسه متاهل ها چند در میاد؟ اجاره خونه چنده؟ یه شهر مثله سن پطرزبورگ چقدر ارزونتر از مسکو هست؟
    سلام

ببینید مسلما هزینه زندگی مشترک در هرجا بیشتر از زندگی تک نفره درمی آید. به نظر من برای هزینه زندگی در مسکو به صورت متاهلی باید روی 1000 دلار به بالا حساب کنید. هزینه زندگی در سنت پطرزبورگ ارزان تر از مسکو هست اما این ارزانی خیلی چشم گیر نیست.

اگر شما بتوانید بورسیه یا کمک هزینه ای برای دکترای خودتون از دانشگاه مورد نظر دریافت کنید، خیلی خیلی به نفعتون خواهد بود.

موفق باشید

Apdentist آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط khodadadi83 نمایش پست ها
    سلام
    در پتربورگ میتونید با 800 به بالا یه خونه جور کنید و زندگی کنید توش !
    البته خوابگاههای متاهلی هم داره که بسته به دانشگاه هست که چه جایی باشه و ... و ارزونتر در میاد
    زندگی هم ماهیانه حداقل 600 دلار برای هر 2 بزارید در صورت اقتصادی زندگی کردن !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)