نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 11 از 805 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 8047

موضوع: فرم DS-160

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

پیش فرض پاسخ : فرم DS 160

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh61 نمایش پست ها
    بچه من نظر مدیران فرم رو در مورد سوال زیر دونستم و یکی از دوستان گفتند بهتره سوالم رو اینجا هم بگذارم تا از نظر دوستان دیگر هم بهره مند بشم

فامیل من Yazdani هست. من یک برادر تو آمریکا دارم که سیتیزن هستش و فامیلش به این صورت هستYazdany یعنی با Y تمام شده. خوب چون همه مدارک من با I بود نمی تونم DS160 رو مثل فامیل برادرم پرکنم. حالا به نظرتون اصلا این قضیه مهمه من تو فرم قسمتی رو که مربوط به برادر و خواهره فامیلش رو با I بنویسم. یا اصلا با همون ترتیب که تو پاس آمریکاییشه بنویسم.

البته یکی از دوستان میگن که کلا بزن زیر همه چی بزن و نگو من چنین برادری دارم چون Spell فامیل برادرم فرق میکنه. آیا به نظرتون میشه چنین کاری کرد؟ گویا قبلا چنین تجربه ای بوده؟

ممنون میشم نظرتون رو بدونم

با تشکر فراوان
    البته من که تو پ.خ گفتم داداشی باز هم میگم : شما honesty را در نظر داشته باش چون اونها با 1دکمه تمامی history اقوام شما را دارند حالا صرف یک حرف مشکلی برای آنها محسوب نمیشه حالا اومدیم و تونستید مصاحبه را با موفقیت رد کنید ؛ میدونید اگر تو فرم نگفته باشید که فامیل درجه 1 دارید و تو جریان checking معلوم بشه و شما ریجکت بشید دیگه باید برای مدتها قید رفتن به آمریکا را بزنید....
    پس بهترین کار همونطوری که گفتم شما گزینه yes را انتخاب کنید ولی آفیسر حتما حتما از شما خواهد پرسید که این شخص کیه و .... ؟ پس خودتون را برای این سوال آماده کنید... حتی اگر تو مصاحبه به خاطر yes رد بشید میتونید دوباره برید مصاحبه ولیییییی اگر بخاطر no تو مرحله چک شدن ریجکت بشید بیخیال آمریکا بشید.... پس همونطوری که تو پاسپورتتون هست فرم ها را پر کنید...
    I am back to AA.

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

باور کنید دوستان اگر نصف چیزایی که تو سریال 24 نشون میدن هم دست باشه کنترک اطلاعات ما براشون مثل آب خوردن هست. به نظر من در پر کردن فرم نه تنها honest باشین بلکه دقیق هم باشین. چون ممکنه شما روی سهل انگاری آیتمی رو از قلم بندازین و بعد جبرانش امکان پذیر نباشه. همانند چیزی که بر دوست عزیز ما گذشت. درست پر نکردن فرم بیشتر در مرحله کلیرنس تاثیر خود را نشان خواهد داد تا مراحل دیگر.

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

نکاتی جزیی در مورد این فرم : اول اینکه اگر هر فامیلی دارید حتی مثل من که ناتنی هستند حتما yes بزنید.. همچنین در مورد آدرس اقامت میتونید آدرس دانشگاه را بنویسید که همراه کد پستی 5رقمی باشد. درمورد اینکه چه کسی هزینه سفر را میده همونطوری که استاد امین اشاره کردند اگر فاند دارید بزنید organization و دویاره آدرس و اسم دانشگاه را بنویسید چون به نظر من منظور از "سفر" اینجا کل مدت سفر شما به آمریکا هست که البته طولانی و چند ساله میشه ... در مورد سابقه کاری هم از 5سالقبل بنویسید ولی اگر در رزومه دانشگاه چیزی نوشتید که مربوط به قبلاز 5سال هست نظر من هست که اون را هم بنوسیسد و دقت شود که اگر کاری در رزومه دانشگاه نوشتید و اینجا ننویسید و در پروسه کلیرنس ریجکت بشید خیلی بد میشه ها در مورد تحصیلات هم دبیرستان و پیش دانشگاهی و دانشگاه لیسانس و در صورتی که خواستید دانشگاه ارشد را بنویسید ولی برای دبیرستان فقط شهر و اسم دبیرستان و خیابان کافیه دیگه پلاک هم نبود اشکالی نداره ولی دقت کنید که تاریخ های شروع و خاتمه را از قبل دربیارید تا تو پر کردن فرم معطل نشید. درباره شماره پاسپورت هم حرف انگلیسی کنار شماره الزامی هست ولی ما passport book number نداریم... در مورد شهر صدور پاسپورت هم تهران میشه چون همه پاسپورتها در تهران صادر میشن.... در مورد contact person هم که برای دوستان خیلی سوال هست 3حالت خیلی خوبه : بهترین حالت اسم و ایمیل و ... graduate coordinator OR graduate advisor دپارتمان را بنویسید چون برای چک کردن این افراد در کارهای اداری بیشتر وارد هستند ... بعدش استاد راهنمای خودتون هست البته اگر مشخص شده است و در آخر منشی دپارتمان هست. در مورد تاریخ ورود به آمریکا هم همون تاریخ شروع در I-20 را ذکر کنید و برای خروج هم همین طور.... در مورد اسم شما در الفبای فارسی : با فونت زیبای پارسی اسم زیباتون را بنویسید....
    در مورد آپلود کردن عکس و اینکه بعضی از دوستان مشکل پایین آمدن کیفیت عکس را دارند ... باید بگم مسئله ای نیست و شما بهتره در آخرین مرحله که میخواهید رسید پر کردن فرم را دریافت کنید گزینه ایمیل کردن رسید را هم انتخاب کنید تا براتون رسیدی که عکس آن کمی با کیفیت تر هست به صورت PDF بفرستند.
    I am back to AA.

Junior Member

سلام به همه دوستان

در مورد پر كردن فرم DS-160 در قسمت مربوط به داشتن فاميل، من وقتي داشتم براي باكو پر مي كردم، گفتم فاميلي نداريم. در صورتيكه 2 نفر هستن: يكي پسر دايي پدرم كه 30، 40 سال پيش تو امريكا بدنيا اموده و ما اصلاً‌ ارتباطي باهاش نداريم،‌ و حتي اسمش رو هم نمي دونيم (چه فاميل نزديكي )، و ديگري داييِ خانم دايي من كه اونم مثل مورد قبليه. حالا من اگه بخوام براي تركيه يا دوبي اقدام كنم،‌ بايد اسمشونو بيارم؟!

آخه كسايي كه حتي يكبار هم، نه من و نه اعضاي ديگه خانوادم باهاشون صحبتي نكردن و نه حتي ديدنشون،‌ نگفتن اسم اين افراد كه خيلي بهتر از گفتنشه!!! لطفاً‌ همفكري كنيد.

ممنون و سپاسگذار

ApplyAbroad Champion

سلام بر تمام دوستان عزیز

در این صفحه چند تا فایل اپلود کردم که حتما توصیه می کنم قبل از اینکه بخواهید فرم DS-160 رو به صورت انلاین پر کنید یه نگاهی به این فایل ها بندازید، در این فایل ها علاوه بر راهنمای کلی پر کردن فرم، نمونه ای از فرم پر شده DS-160 و نیز سوالات متداول در مورد این فرم به زبان انگلیسی و فارسی هست. (متاسفانه فایل اولی که به نظرم مهمترین فایل هست رو به دلیل حجم بالا نمی توان آپلود کرد، توصیه می کنم حتما این فایل رو دانلود کنید)

http://www.j1online.ie/media/j1onlin...ompt-Sheet.pdf

امیدوارم با خوندن این فایل ها قبل از پر کردن این فرم، یک دید کلی نسبت به آن پیدا کنید.

موفق باشید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

Talking پاسخ : فرم DS 160

سلام دوستان

در فرم DS-160 در قسمت یکی مونده به آخر (Location Information: current location) من وقتی داشتم برای باکو پر می کردم، Baku, Azerbaijan زدم. آیا باید تهران، ایران رو می زدم؟ یا نه اینی که زدم درسته؟ آخه من فکر کردم منظورش محل مصاحبه است!!!

یه سوال دیگه، من فقط اطلاعات لیسانس و فوق لیسانس خودمو تو فرم DS-160 پر کردم. آیا باید مشخصات پیش دانشگاهی و دبیرستان خودمو هم پر می کردم؟

موقع انجام مصاحبه، علاوه بر ریز نمرات لیسانس و فوق لیسانس، باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خودمو هم ببرم؟ نمرات دیپلم چی؟!!!

با سپاس
    ویرایش توسط bbllrn : May 13th, 2010 در ساعت 07:42 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bbllrn نمایش پست ها
    سلام دوستان

در فرم DS-160 در قسمت یکی مونده به آخر (Location Information: current location) من وقتی داشتم برای باکو پر می کردم، Baku, Azerbaijan زدم. آیا باید تهران، ایران رو می زدم؟ یا نه اینی که زدم درسته؟ آخه من فکر کردم منظورش محل مصاحبه است!!!

یه سوال دیگه، من فقط اطلاعات لیسانس و فوق لیسانس خودمو تو فرم DS-160 پر کردم. آیا باید مشخصات پیش دانشگاهی و دبیرستان خودمو هم پر می کردم؟

موقع انجام مصاحبه، علاوه بر ریز نمرات لیسانس و فوق لیسانس، باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خودمو هم ببرم؟ نمرات دیپلم چی؟!!!

با سپاس
    Baku,Azerbaijan is correct

Yeah . you had to insert both high school and middle school information as well

No,not necessary

Junior Member

سلام به همه دوستان

در مورد پر كردن فرم DS-160 در قسمت مربوط به داشتن فاميل، من وقتي داشتم براي باكو پر مي كردم، گفتم فاميلي نداريم. در صورتيكه 2 نفر هستن: يكي پسر دايي پدرم كه 30، 40 سال پيش تو امريكا بدنيا اموده و ما اصلاً‌ ارتباطي باهاش نداريم،‌ و حتي اسمش رو هم نمي دونيم (چه فاميل نزديكي )، و ديگري داييِ خانم دايي من كه اونم مثل مورد قبليه. حالا من اگه بخوام براي تركيه يا دوبي اقدام كنم،‌ بايد اسمشونو بيارم؟!

آخه كسايي كه حتي يكبار هم، نه من و نه اعضاي ديگه خانوادم باهاشون صحبتي نكردن و نه حتي ديدنشون،‌ نگفتن اسم اين افراد كه خيلي بهتر از گفتنشه!!! لطفاً‌ همفكري كنيد.

ممنون و سپاسگذار
    نقل قول نوشته اصلی توسط apply نمایش پست ها
    Baku,Azerbaijan is correct

Yeah . you had to insert both high school and middle school information as well

No,not necessary
    ممنون از جواب شما

حالا برای پر کردن اطلاعات مربوط به دیپلم، پیش دانشگاهی و دبیرستان، برای DS-160 باکو هیچ راهی ندارم؟! اگه برم برای مصاحبه، چی بگم که آفیسر حرفمو باور کنه؟ آخه من برای پی اچ دی فول فاند دارم و می ترسم، این مسئله کارمو خراب کنه؟!

اگه خواستم، بجای باکو، مثلاً ترکیه برم برای مصاحبه، می تونم یه فرم DS-160 جدید پر کنم و توش تمام این اطلاعاتو کاملاً بنویسم؟! اونوقت آفیسر تو جای جدیده، ممکنه استناد به مورد باکو بکنه؟ و باز برام مشکل درست بشه؟

بسیار بسیار ممنون و سپاسگذار از همکاری و توجه همه عزیزان

Junior Member

ممنون از جواب شما

حالا برای پر کردن اطلاعات مربوط به دیپلم، پیش دانشگاهی و دبیرستان، برای DS-160 باکو هیچ راهی ندارم؟! اگه برم برای مصاحبه، چی بگم که آفیسر حرفمو باور کنه؟ آخه من برای پی اچ دی فول فاند دارم و می ترسم، این مسئله کارمو خراب کنه؟!

اگه خواستم، بجای باکو، مثلاً ترکیه برم برای مص

احبه، می تونم یه فرم DS-160 جدید پر کنم و توش تمام این اطلاعاتو کاملاً بنویسم؟! اونوقت آفیسر تو جای جدیده، ممکنه استناد به مورد باکو بکنه؟ و باز برام مشکل درست بشه؟

بسیار بسیار ممنون و سپاسگذار از همکاری و توجه همه عزیزان
    you can contact uss embassy in baku and ask them if you could fill out another DS-160.be truthful about your situation

for the case of Ankara, you should fill out a new DS-160 even if your previous DS-160 was flawless

Junior Member

دوباره سلام

اصلاً آیا امکان داره بتونم با همون پاسپورت، دوباره فرم DS-160 برای باکو پر کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)