نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 5 از 805 نخستنخست 12345678910111213141555105505 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 8047

موضوع: فرم DS-160

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرم DS 160

کسایی که این فرم رو پر کردن میشه بگین اون بخش military service رو چی پر کردین؟ منظورم کسایی هست که سربازی رفتن. آیا سربازی هم جزیی از اون حساب میشه؟ اگه حساب میشه بچه هایی که با روش بنیاد نخبگان سربازی رفتن چه طوری باید بنویسن؟ آخه رسته و اینا نداشت سربازی ما. میشه همون داستانی رو که رو کارتمون نوشته براشون بنویسیم (هم رسته و هم تاریخش چندان واقعی نیست)

Senior Member

Do you know what we should write for National Identification Number?

Is it "SHOMARE SHENASNAME" or "SOMARE MELLI"?

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط niva61 نمایش پست ها
    Do you know what we should write for National Identification Number?

Is it "SHOMARE SHENASNAME" or "SOMARE MELLI"?
    اینجا کمکتون میکنه؟ این شماره ملی هست که ده رقمه. شماره شناسنامه در ایران اولین بار از 1989 در ایران صادر نشده، بلکه از عهد تیر و کمان شاه بوده. پس با این دو دلیل و چیزی که تو اون سایت نوشته، National Identification نمیتونه شماره شناسنامه باشه. از طرف دیگه به همون فرمتی ذکر شده که بر روی کارت ها هست یعنی XXX-XXXXXX-X. اشاره شده که این عدد به همراه کد پستی هست و پشت کارت ملی کد پستی رو میبینید. پس با اطمینان زیاد مطمئنم که NID همون کد ملی هست.
    ویرایش توسط Sunrise : April 22nd, 2010 در ساعت 07:34 AM

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

درود بر تمامی دوستان گلم... در جایی پرسیده است که آیا فامیلی (غیر از درجه یک) در آمریکا دارید؟ ولی مسئله من اینه که من فامیل ناتنی (پسر ؛دختر و زن عموی ناتنی که یکیشون فقط اقامت دائم نگرفته) دارم حالا این مسئله شامل من هم میشه؟ با سپاس از دوستان... بهروز
    I am back to AA.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط h.behrouz نمایش پست ها
    درود بر تمامی دوستان گلم... در جایی پرسیده است که آیا فامیلی (غیر از درجه یک) در آمریکا دارید؟ ولی مسئله من اینه که من فامیل ناتنی (پسر ؛دختر و زن عموی ناتنی که یکیشون فقط اقامت دائم نگرفته) دارم حالا این مسئله شامل من هم میشه؟ با سپاس از دوستان... بهروز
    بهروز:
    اول اینجا رو ببین. من بین cousin in law و half cousin و one and half cousin و step cousin شک داشتم. هر کدوم یه چیزه. بگذریم که چقدر اینها رو بردم رو کاغذ و ... تا متوجه بشم.
    شما با اون افراد step cousin خواهید بود. اول معنی step family رو ببین. در خانواده عموی شما، اون پسر و دخترها از عموی شما نیست و رابطه خونی ندارند بلکه از ازدواج قبلی زن عموی شما هستند. پس شما با اونها cousin هستی ولی رابطه خونی نداری. اگرچه که blood relative نیستی ولی به هرحال در این ویکی جزو relative ها حساب شده. هر چند که first relative و immediate relative هم نیست. ولی سوالی که ازت شده گفته any nonfirst relative یا چیزی شبیه این. به نظر من بنویس و بگو که blood relative نیستید.

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

سلام دوست عزیز
    نظر من اینه که اصلا یه مدت فراموش کن که این اقوام رو داری، من اگه جای شما بودم اصلا به روی خودم نمیوردم ،خصوصا که وقتی‌ اقوام تنی نیستند احتمالا از روی شباهت نام خانوادگی هم چیزی روشن نمی‌شه.توی مصاحبه هم معمولان ازتون می‌پرسن و گفته می‌شه که داشتن اقوام، زیاد میتونه مثبت نباشه. بنابرین من اگه بودم می‌نوشتم "no" در عین حال اگه هم بنویسین که دارین به صرف یک عمو و خانوادهٔ ایشون اتفاق بدی نمیفته. ولی‌ اصلا به این فکر نکنین که بخواین اونجا وسط مصاحبه صحبت step uncle و این چیزا رو راه بندازین )
    اگر هم کار، کارپدربزرگ پدریتون بوده و با این اقوام، همفامیل هستید ، در فرم YES رو برا فامیل درجه 2 بزنید در مصاحبه هم اگر افیسر پرسید صرفا بگین عموم و خانواده اش، همین و بس اگر هم به همئن ایالتی که این اقوام هستند نمیرید شاید خوب باشه که اینو هم بگید که یعنی ارتباطات اونقدرا قوی نیست مثلا.
    از من وقتی این سوال رو پرسید گفتم خاله و داییم اونجا زندگی می کنن و این صحبت تموم شد! در حالی که باید می گفتم خاله ها و دایی هام و تمامی دختر خاله ها و پسر خاله ها،دختر دایی هاو.... با زنها و شوهراشون که بالغ بر 60 نفری میشن!!! ولی به عنوان یه اصل کلی، در صحبت با افیسر،تمامی مواردی که برای applicationeشما امتیاز مثبت خاصی نیست رو در کوتاهترین جملات جوات بدین و اگه نپرسید اصلا کلمه ای نگین ولی در عوض روی مطالبی که امتیازات مثبت شماست مانور بدین. موقع پر کردن فرما هم، نظرمن اینه که همین دید رو داشته باشید.
    پیروز باشید
    --------------------------------------------------------------------------------------
    بابا، بهروز جان، به نظر من اینقدر به خون و رابطه ی خونی فکر نکن ! نام خانوادگی رو ملاک قرار بده ! به خدا آفیسر که هیچ ، از آفیسر نزدیک ترا هم انتظار این حد صداقت رو ندارن ازتون ! دوستان لطفا دعوام نکنید !! )

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    بهروز:
    اول اینجا رو ببین. من بین cousin in law و half cousin و one and half cousin و step cousin شک داشتم. هر کدوم یه چیزه. بگذریم که چقدر اینها رو بردم رو کاغذ و ... تا متوجه بشم.
    شما با اون افراد step cousin خواهید بود. اول معنی step family رو ببین. در خانواده عموی شما، اون پسر و دخترها از عموی شما نیست و رابطه خونی ندارند بلکه از ازدواج قبلی زن عموی شما هستند. پس شما با اونها cousin هستی ولی رابطه خونی نداری. اگرچه که blood relative نیستی ولی به هرحال در این ویکی جزو relative ها حساب شده. هر چند که first relative و immediate relative هم نیست. ولی سوالی که ازت شده گفته any nonfirst relative یا چیزی شبیه این. به نظر من بنویس و بگو که blood relative نیستید.
    Sunrise عزیز من راستش چشمام سیاهی رفت از نوشته‌های شما گذاشتم یه روز اول وقت بیام بخونم ببینم چی‌ به چی‌ بود ؛)
    ویرایش توسط MINERVAra : April 22nd, 2010 در ساعت 09:22 PM دلیل: اضافه نمودن به نوشته ی خود
    بگو ازمکافاتهای زیاد/ز اس اوپی ونامۀ اوستاد-بگو چندسی وی زنوساختی/همه توی سطل آشغال انداختی-یکی داستان حماسی سرا/ز اپلای وریجکت وآن ماجرا-ز ویزا بگو،زانهمه دی اچل/که رستم بمانددراو همچو گل-چه فیشها که دربانک پرداختی/برا تافل واصل مدرک که میخواستی-چه ریختی تونزدآفیسرشدی؟/بگوچندروزه کلیرشدی؟-چه ها از تو پرسیداز آنهابگو/ازآی توانی،جاب آفرهابگو-زرفتن بگوهفتۀواپسین-زتهران وراننده تاکسی وفحش/زدربندوآن چیزکثیفای ترش-خلاصه بگوجملگی ماجرا/زچوپان کلاتاکالیفرنیا

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود، مدیران جان شرمنده اگر صلاح دونستید پستهای منو ادغام کنید... من گشتم و گشتم و البته به لطف دوستم Sunrise . چون برای دوستانی که این فرم را پرخواهند کرد هم شاید این سوال پیش بیاد اینجا مکمل جواب مطرح میکنم... بنده از اول باید میگفتم که ایشون (خدا بیامرز) عموی ناتنی من half-uncle می شوند و در نتیجه آنها half-cousin های بنده هستند که من با آنها blood-Relationship خواهم داشت. این خیلی مهمه که این مسئله را الان تو فرمهاتون با صداقت جواب بدید. لینک زیر هم مرجع حرفهام هست. البته اگر step-cousin بودند با من blood-Relationship نداشتند. با سپاس از همگی و شرمنده اگر نامناسب سوال مطرح کرده بودم. بهروز
    http://en.wikipedia.org/wiki/Cousin

راستی استاد MINERVAra : فامیلی من و پسر و دختر عموم که یکی هست. و از همه بدتر دختر عموم امسال اسباب کشی کردند به ایالتی که من میرم ای خدااااااا دیگه هیچ کاری نمیشه کرد. آهههه مرسی که کمکم کردید.
    ویرایش توسط h.behrouz : April 22nd, 2010 در ساعت 09:34 PM
    I am back to AA.

Junior Member

سلام بچه ها، من در مورد US Contact یه سوالی داشتم. من اسم یکی از دوستام رو که تو یه ایالت دیگه دانشجوه رو نوشتم. با توجه به پستهای بچه ها تو این قسمت، به نظرم اومد که اکثرا یه امریکایی (منشی و ...) رو معرفی کردند. راستش من فول فاند هستم و چون TA دارم، استادم مشخص نیست که اسم اونو بدم. Advisor دانشکده که من باهاش در ارتباط بودم هم ایرانییه! به نظر شما ایرادی نداره اسم همین دوستم باقی بمونه؟ یعنی اصلا میشه ایرانی معرفی کرد و اگه میشه آیا تاثیر منفی نداره؟

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil389 نمایش پست ها
    سلام بچه ها، من در مورد US Contact یه سوالی داشتم. من اسم یکی از دوستام رو که تو یه ایالت دیگه دانشجوه رو نوشتم. با توجه به پستهای بچه ها تو این قسمت، به نظرم اومد که اکثرا یه امریکایی (منشی و ...) رو معرفی کردند. راستش من فول فاند هستم و چون TA دارم، استادم مشخص نیست که اسم اونو بدم. Advisor دانشکده که من باهاش در ارتباط بودم هم ایرانییه! به نظر شما ایرادی نداره اسم همین دوستم باقی بمونه؟ یعنی اصلا میشه ایرانی معرفی کرد و اگه میشه آیا تاثیر منفی نداره؟
    درود، خواب اول اینکه دوستان اگر تاپیک های فرم های ds-156 & 157 را مطالعه کنند خیلی از سوالات جواب داده شده. خواب نظر من اینه که شما در هر 2حالت دارید 1فرد ایرانی را معرفی میکنید که در حالتی که adviser دانشکده را معرفی کنید خیلی خیلی بهتر و رایج تر هست و گناه شما نیست که ایشون ایرانیه و دردسری برای شما نداره... سعی کنید کمتر اون دوستان آمریکایی را تو زحمت بندازید اصلا چه لزومی داره که بگید فلان دوستم. حالا دوست شما آدم خوبیه ولی اگر شخصی مشکل دار باشه (از هر نظری) خواب اینطوری شاید شما دارید برای خودتون هم سنگ اندازی میکنید. منشی هم میتونه گزینه خوبی باشه و اشکالی نداره . پارسال دوستانی که استادشون قعی نشده بود یا اسم همون adviser دانشکده یا اسم منشی را نوشته بودند. پیروز و شاد باشید.... بهروز
    I am back to AA.

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

درود، خواب اول اینکه دوستان اگر تاپیک های فرم های ds-156 & 157 را مطالعه کنند خیلی از سوالات جواب داده شده. خواب نظر من اینه که شما در هر 2حالت دارید 1فرد ایرانی را معرفی میکنید که در حالتی که adviser دانشکده را معرفی کنید خیلی خیلی بهتر و رایج تر هست و گناه شما نیست که ایشون ایرانیه و دردسری برای شما نداره... سعی کنید کمتر اون دوستان آمریکایی را تو زحمت بندازید اصلا چه لزومی داره که بگید فلان دوستم. حالا دوست شما آدم خوبیه ولی اگر شخصی مشکل دار باشه (از هر نظری) خواب اینطوری شاید شما دارید برای خودتون هم سنگ اندازی میکنید. منشی هم میتونه گزینه خوبی باشه و اشکالی نداره . پارسال دوستانی که استادشون قعی نشده بود یا اسم همون adviser دانشکده یا اسم منشی را نوشته بودند. پیروز و شاد باشید.... بهروز
    برای من یک برگ کوچک تو پکیج پذیرش گذاشته بودن که توش نوشته بودن اگه موقع رسیدن به آمریکا به هر دلیلی مشکلی براتون پیش اومد با این شماره تلفن روز و با این آقا شب تماس بگیرید. منم دقیقا همون اسمارو تو فرم وارد کردم. فکر میکنم کارم درست بوده.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)