صفحه 42 از 52 نخستنخست ... 3233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 518

موضوع: آرشیو شده : All questions about apply in australia ( تا سال 2010 )

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

پیش فرض پاسخ : All questions about apply in australia

نقل قول نوشته اصلی توسط Firsteblis نمایش پست ها
    سلام
    کسی از دوستان هست که از دانشگاه های Queens land پذیرش داشته باشه؟
    کسی از دوستان هست که برای فوریه 2011 یا اینکه ترم بعد از جولای پذیرش داشته باشه؟
    من برای جولای از Wollongong پذیرش دارم ولی نمی رسم به جولای. بنابراین می خوام واسه ترم بعد از جولای پذیرش بگیرم. اگه اطلاعی داره لطفا منو راهنمایی کنه. مرسی
    سلام
    من UQ درس می خونم و تا اونجا که می دونم Defer کردن تا یک سال معمولا امکان پذیره بخصوص در مورد کسی که اسکالرشیپ نداره. البته همونطور که اونطرف عرض کردم شما بعید نیست برسید به ترم جولای. حالا بذارین ببینین کار بانک و وقت سفارت و غیره چطور پیش می ره بعد اگه لازم شد دیفر کنین، اونموفع به وبسایت دانشگاه مراجعه و اقدامات مقتضی رو مبذول بفرمایید.
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

Junior Member ladan205 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Architecture, Deakin University

نقل قول نوشته اصلی توسط Firsteblis نمایش پست ها
    سلام
    کسی از دوستان هست که از دانشگاه های Queens land پذیرش داشته باشه؟
    کسی از دوستان هست که برای فوریه 2011 یا اینکه ترم بعد از جولای پذیرش داشته باشه؟
    من برای جولای از Wollongong پذیرش دارم ولی نمی رسم به جولای. بنابراین می خوام واسه ترم بعد از جولای پذیرش بگیرم. اگه اطلاعی داره لطفا منو راهنمایی کنه. مرسی
    دوست عزیز آیا هنوز پرونده تشکیل دادی واسه ویزا یا نه؟ چون اخیرا از وقتی‌ که پرونده‌ها میره اردن خیلی سریعتر بررسی می‌شه جوری که الان ۶ هفته‌ای pva میفرستن البته ویزا رو نمی‌دونم چقدر بعدش بیاد ولی‌ اونم فکر نمیکنم طولانی‌ بشه چون طبق قانونشون باید توی ۳ ماه جواب بدن .بهرحال بنظرم با همین پذیرش واسه ویزا پرونده تشکیل بده اگر نرسیدی اونوقت از دانشگاه درخواست دیفر کن.اینجوری شایدم رسیدی ! اگرم نرسیدی که با یک دیفر ساده میری واسه همون ترم بعدی که می‌‌خواهی‌ بدون کمترین مشکل. تازه اینجوری واسه ترم بعد ویزاتو انگار ۳ ماه زودتر از شروع ترم میزنن توی پاسپورتت. پس بهرصورت بهتره.
    بازم بقول دوستمون بستگی داره که الان شرایط تشکیل پروندت چطور باشه !
    تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار ... "حافظ"

Junior Member

سلام....میشه بپرسم فرق Master of engineering , Master of ..... , Graduate Diploma in .... , f چیه؟ تو استرالیا این سه مدل رو داره....ممنون

Junior Member fathi_engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Engineering Management - University of Queensland

نقل قول نوشته اصلی توسط a48ti96 نمایش پست ها
    سلام....میشه بپرسم فرق Master of engineering , Master of ..... , Graduate Diploma in .... , f چیه؟ تو استرالیا این سه مدل رو داره....ممنون
    Master همون فوق لیسانس خودمون هستش و دورش در استرالیا از 1 ساله تا 2 ساله هست که البته وزارت علوم ایران فقط مسترهای یک-دو ساله را به عنوان فوق لیسانس قبول داره ولی Graduate Diploma یه چیزی بین فوق و لیسانس میمونه که خود وزارت علوم عمراً به عنوان فوق قبول نمی کنه و فقط یه گواهی نامه صادر می شه. شاید بگید که ما با وزارت علوم چی کار داریم؟! اما اصل قضیه تو امتیاز اقامت رشته هاست مثلاً دوره TAFE اصلاً امتیاز اقامت گرفتن نداره. برای دیدن امتیاز اقامت رشته ها باید برید تو سایت www.immi.gov.au و چون از بحث تحصیلی خارج بیشتر توضیح نمی دم و در کل اطلاعات کاملتر رو از سایت خود وزارت علوم می تونید بگیرید آدرس اینه:
    http://www.msrt.ir
    برید تو بخش (نظام آموزشي‌ و چگونگي‌ ارزشيابي‌ مدارك‌ تحصيلي‌ دانشگاهها)

این بخش از اونجا کپی کرم (برای کشور استرالیا):

‌دوره‌هاي‌ تحصيلي‌

‌ 1. : Associated Diploma با دوسال‌ تحصيل‌ همراه‌ با كارآموزي‌ داده‌ مي‌شود كه‌ تحت‌ پوشش‌ دوره‌هاي‌ حرفه‌اي‌(TAFE) است.

‌ 2. : Diploma با سه سال تحصیل بعداز دیپلم دبیرستان همراه با کارآموزی داده می شود. اين‌ دوره‌ نيز تحت‌ پوشش‌ دوره‌هاي‌ حرفه‌اي‌(TAFE) است.

3. : Bachelor با حداقل سه یا چهار سال تحصیل بعداز دیپلم دبیرستان داده می شود.

4. : Post Graduate Certificate (PGC) دوره آن‌ يك‌ نيم‌ سال‌ بعد از كارشناسي‌ است.

5. : Post Graduate Diploma (PGD) دوره آن‌ دو نيم‌ سال‌ بعد از كارشناسي‌ است.

6. : Bachelor Honours Degree دوره آن‌ حداقل‌ 4 سال‌ تا 5 سال‌ تحصيل‌ بعد از ديپلم‌ دبيرستان‌ است‌ و دانش‌ آموختگان‌ اين‌ دوره‌ بدون‌ گذراندن‌ دوره‌Master مي‌توانند دوره‌Ph.D. را شروع‌ كنند.

7 .‌: Master برای ورود به‌ اين‌ دوره‌ امتحاني‌ صورت‌ نمي‌گيرد، بلكه‌ با توجه‌ به‌ نمرات‌ دوره‌ Bachelor و معرف‌ها، پذيرش‌ صادر مي‌شود.

طول‌ اين‌ دوره‌ بستگي‌ به‌ طول‌ مدت‌ دوره‌Bachelor دارد. بدين‌ صورت‌ كه‌ يك‌ سال‌ تحصيل‌ تمام‌ وقت‌ بعد از دوره‌ چهار ساله‌Bachelor و 2 سال‌ تحصيل‌ تمام‌ وقت‌ بعد از دوره‌ سه‌ ساله‌Bachelor لازم‌ است. البته‌ در بعضي‌ از رشته‌ها (شيلات) دوره‌Master تا سه‌ سال‌ هم‌ به‌ طول‌ مي‌انجامد.

8. ‌: Ph.D . این دوره‌ معمولاً‌ پژوهشي‌ است‌ و بايد طي‌ اين‌ پژوهش‌ موضوع‌ جديدي‌ در رشته‌ مربوطه‌ ارايه‌ گردد. البته‌ در بعضي‌ از دانشگاه‌ها گذراندن‌ يك‌ دوره‌Qualifying به‌ صورت‌ درسي‌ براي‌ شروع‌ دوره‌ دكترا الزامي‌ است‌ و سپس‌ دوره‌ پژوهش‌ آغاز مي‌شود كه‌ حداقل‌ سه‌ سال‌ طول‌ مي‌كشد.

‌‌نحوه‌ ارزشيابي‌ مدارك‌ تحصيلي

‌1. مدارک Diploma بعد از ديپلم‌ دبيرستان‌ "كارداني" ارزشيابي‌ مي‌شود.

2. مدارک Bachelor بعد از ديپلم‌ دبيرستان، "كارشناسي" ارزشيابي‌ مي‌شود.

3. مدارک Post Graduate Certificate (PGC)/ Post Graduate Diploma (PGD) فقط صحت‌ صدور صادر مي‌شود.

4. مدارک Master با شرط‌ داشتن‌ كارشناسي، "كارشناسي‌ ارشد" ارزشيابي‌ مي‌شود.

5. مدارك‌Ph.D. با شرط‌ داشتن‌ كارشناسي‌ ارشد، "دكترا" ارزشيابي‌ مي‌شود.

در ضمن Master یه مدل داره و مثلاً Master of Engineering civil یا Master of Engineering IT یا Master of Network Technology اینا همه Master هستن.
    شاد باشید.
    ویرایش توسط fathi_engineer : April 18th, 2010 در ساعت 08:46 AM دلیل: یه عدد جا افتاده بود

Junior Member

دستت درد نکنه. اکثر جاهای دنیا واسه مسترشون سه ترم درس دارن یه ترم تز دارن، ولی تو استرالیا اکثر جاهایی که من دیدم باید انتخاب کنی بین Research یا Course Work. حالا سوال من اینه که برای ادامه تحصیل دادن تا دکترا ، یا برای اقامت کدوم یکی بهتری؟ نمیشه course work +Thesis انتخاب کرد؟

Junior Member fathi_engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Engineering Management - University of Queensland

دوست عزیز (a48ti96) شما برای ادامه تحصیل به اقامت احتیاج ندارین. شما فرضاً Master - Coursework می خونین و ترم آخر برای دکتر پذیرش می گیرین. من متوجه نشدم چرا شما هم دوست دارین سرکلاس برین هم research کار کنین! دخترها هم که از 2 نیم کره مغزشون استفاده می کنن نمی تونن اینکارو بکنن و در هر صورت تو استرالیا مخلوط نداریم (Coursework+research) یه جواریی It doesn't make sense رفیق. اول تصمیم بگیرین که می خواین فول کار تحقیقاتی کنین یا می خواین سرکلاس برین.

Junior Member

تقریبا همه جای دنیا سیستمش اینه که 3 ترم درس دارن یه ترم تز دارن.... بعد تو ایران اگه کسی آموزش محور (course work ) فوق بگیره نمیتونه راحت واسه دکترا اقدام کنه. پس با حساب حرف شما تو استرالیا اینجوری نیست.
    منظورم از اقامت اینه که بخوای بعد تحصیلت واسه اقامت اقدام کنی.
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

اگه coursework + چند واحد thesis بردارید میشه مثل سیستم آموزشی ایران . واسه دکترا هم معمولا مشکلی پیش نمیاد (البته با دانشگاه اینو چک کن . معمولا مشکلی نیست) . گرچه بدیهیه از master by research بسیار ساده تر میشه رفت دکترا .

واسه اقامت هم فرقی نداره چه نوع فوقی رو گرفتید . مهم نوع رشته است و طول تحصیلات .
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a48ti96 نمایش پست ها
    graduate diploma برای اقامت کارائی داره. من خودم مسترم رو گرفتم و دارم برای graduate diploma اقدام می کنم... این رو از نماینده ی DIAC تو دانشگاهمون (دانشگاه ملبورن) پرسیدم.
    مشکلی نیست که آسان نشود
    مرد باید که هراسان نشود

Junior Member

من هنوز اپلای نکردم ولی یک سوال برام پیش اومده. من یک حساب سپرده دارم که بیشتر از سه ماه از افتتاحش گذشته ولی مبلغش کافی نیست. اگر مبلغ رو الان افزایش بدم و مثلا تا یکماه دیگه پذیرش بگیرم و مدارکم رو تحویل سفارت بدم مشکلی پیش میاد؟ چون ظاهراً ریز حساب رو هم درخواست می کنند. اگر اینطوره بنظر شما بهتر نیست درخواست پذیرشم رو برای ترم آینده یعنی فوریه ارائه بدم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)