نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: آیا همراه داشتن اصل فارسی مدارک هنگام ثبت نام الزامی است؟

Junior Member

پیش فرض آیا همراه داشتن اصل فارسی مدارک هنگام ثبت نام الزامی است؟

سلام.
    ببخشین من یه سوال خیلی مهم برام پیش اومده جستجو کردم پیدا نکردم.
    آیا اگه با ترجمه رسمی مدارک دانشنامه و ریزنمرات پذیرش گرفته بشه، بازم لزومی داره اصل اونها را هنگام ثبت نام تحویل دانشگاه بدیم؟ آیا به دردشون میخوره.
    از این بابت میپرسم که من اینجا دکتری داخل قبول شده که دانشنامه ها را میگیرن میخواستم ببینیم اگه ترجمشون کرده باشم، خود اصلش واسه ثبت نام خارج به درد میخوره؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : آیا همراه داشتن اصل فارسی مدارک هنگام ثبت نام الزامی است؟

ممکنه مقررات دانشگاه‌ها با هم فرق داشته باشه، اما دانشگاه من هیچ وقت از من اصل مدرک رو نخواست و ترجمه رسمی براشون کافی بود. البته ترجمه رسمی کپی از اصل مدرک رو هم همراه داشت.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع (برنامه ریزی و تحلیل سیستمها)-امیرکبیر

سلام دوستان
    من برای یکی از کالج های کانادا اقدام کردم.. گفتن باید مدرکم توسط ICAS ارزیابی بشه .. با اونجا مکاتبه کردم میگن اصل مدرک به زبان فارسی + کپی ترجمه ها رو میخوان!!!! در حالیکه منطقیش اینه که برعکس باشه.. یعنی اصل ترجمه های رسمی + کپی مدارک فارسی.
    آخه به هر کسی مگه چند تا اصل مدرک میدن که بخوایم واسه هر جا بفرستیمش!!!
    ممنون از دوستانی که راهنماییم میکنن

ApplyAbroad Senior Veteran
    sahar_2013 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط faranak7799 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای یکی از کالج های کانادا اقدام کردم.. گفتن باید مدرکم توسط ICAS ارزیابی بشه .. با اونجا مکاتبه کردم میگن اصل مدرک به زبان فارسی + کپی ترجمه ها رو میخوان!!!! در حالیکه منطقیش اینه که برعکس باشه.. یعنی اصل ترجمه های رسمی + کپی مدارک فارسی.
    آخه به هر کسی مگه چند تا اصل مدرک میدن که بخوایم واسه هر جا بفرستیمش!!!
    ممنون از دوستانی که راهنماییم میکنن
    دوست عزیز تا اونجایی که من می دونم یه همچین چیزی امکان نداره. البته وزارت علوم اصل مدرک و می گیره اما برای مهر زدن. اما اینکه ICAS اصل مدرک شما رو بخواد عجیبه.
    مطمئنید که اینو گفته؟ سایتشون و چک کردین ؟ من چند وقت قبل که موسسات ارزیابی مدارک تو کانادا رو بررسی می کردم، کپی رنگی از پشت و روی اصل مدرک و می خواستن + اصل ترجمه ای که توسط خود دانشگاه شما داخل پاکت قرار گرفته باشه و مهر شده باشه.
    حتی ذکر کرده بودن که اصل مدارکتون و نفرستین چون ما برامون مقدرو نیست که به شما برگردونیم.
    فکر می کنم یه جایی اشتباه شده و گرنه به قول خودتون مگه چند تا اصل مدرک آدم داره که بفرسته این ور و اون ور. پیشنهاد می دم سایتشون و چک کنین.
    همواره به آینده فکر کن، هنوز کتاب هایی برای خواندن، غروب هایی برای تماشا کردن و دوستانی برای دیدن وجود دارند.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع (برنامه ریزی و تحلیل سیستمها)-امیرکبیر

سلام محدد
    ممنون از پاسختون
    من اینجا شرح مکاتباتم رو میذارم.. ممنون میشم استنباطتون رو بگید
    ایمیل من به ICAS :
    Do you need the original Persian-language degree certificate and transcript or their photocopies ?!!

I am confused, I have only one hard copy of my degree certificate , is it possible to you to accept their photocopies along with their original English-language translations translated officially?
    پاسخ ICAS :
    We require the ORIGINAL Persian language degree certificate and transcript (as indicated in our documentation requirements: www.icascanada.ca/ocas/requiredgeneral.aspx)

You must ALSO submit photocopies of the Persian-language documents and photocopies of the translations. Do not submit your original English-language translations.

=================
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_2013 نمایش پست ها
    دوست عزیز تا اونجایی که من می دونم یه همچین چیزی امکان نداره. البته وزارت علوم اصل مدرک و می گیره اما برای مهر زدن. اما اینکه ICAS اصل مدرک شما رو بخواد عجیبه.
    مطمئنید که اینو گفته؟ سایتشون و چک کردین ؟ من چند وقت قبل که موسسات ارزیابی مدارک تو کانادا رو بررسی می کردم، کپی رنگی از پشت و روی اصل مدرک و می خواستن + اصل ترجمه ای که توسط خود دانشگاه شما داخل پاکت قرار گرفته باشه و مهر شده باشه.
    حتی ذکر کرده بودن که اصل مدارکتون و نفرستین چون ما برامون مقدرو نیست که به شما برگردونیم.
    فکر می کنم یه جایی اشتباه شده و گرنه به قول خودتون مگه چند تا اصل مدرک آدم داره که بفرسته این ور و اون ور. پیشنهاد می دم سایتشون و چک کنین.

ApplyAbroad Senior Veteran
    sahar_2013 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط faranak7799 نمایش پست ها
    سلام محدد
    ممنون از پاسختون
    من اینجا شرح مکاتباتم رو میذارم.. ممنون میشم استنباطتون رو بگید
    ایمیل من به ICAS :
    Do you need the original Persian-language degree certificate and transcript or their photocopies ?!!

I am confused, I have only one hard copy of my degree certificate , is it possible to you to accept their photocopies along with their original English-language translations translated officially?
    پاسخ ICAS :
    We require the ORIGINAL Persian language degree certificate and transcript (as indicated in our documentation requirements: www.icascanada.ca/ocas/requiredgeneral.aspx)

You must ALSO submit photocopies of the Persian-language documents and photocopies of the translations. Do not submit your original English-language translations.

=================
    جالبه برام. پیشنهاد می کنم موسسات دیگه رو هم چک کنین. من چند موسسه رو دیده بودم که کپی و قبول می کردن.
    همواره به آینده فکر کن، هنوز کتاب هایی برای خواندن، غروب هایی برای تماشا کردن و دوستانی برای دیدن وجود دارند.

سلام دوستان

آيا در زمان ثبت نام دانشگاه ها، مدارک اصل فارسی رو باید به صورت مهر و موم در پاکت دانشگاه به همراه داشت؟

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)