صفحه 101 از 127 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1267

موضوع: زمان مناسب برای فرستادن ایمیل و رزومه به استادها

Junior Member saji67 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechnical engineering/ technical university of shahrood

پیش فرض پاسخ : زمان مناسب برای فرستادن ایمیل و رزومه به استادها

سلام.
    من تقریبا بیشتر کامنت هارو که دوستان گذاشتن خوندم. چندتا سوال واسم پیش اومده ممنون میشم اگه بهم جواب بدید.
    1- چند روز پیش داشتم با یکی از دوستام چت میکردم، اون تو امریکاس، و ازش پرسیدم که اگه بخوام برای ترم پاییز 2017 واسه دانشگاه های امریکا اپلای کنم، بهترین زمان برای نامه زدن به اساتید کی میتونه باشه با توجه به اینکه مدرک زبانمو اواخر مهر میگریم. بهم گفت از همین الان باید شروع کنی. واسم سوال پیش اومد که مگر بهترین زمان برای نامه زدن برای ترم پاییز 2017 از مهر به بعد نیست؟! پس چرا گفت الان. یکم به شک افتادم. بهتر نیست مدرک زبانمو بگیرم بعد نامه بزنم؟ یا نه از همین الان شروع کنم؟
    میشه لطفا دقیق بگین ترم پاییز واسه دانشگاه های امریکا از کی شروع میشه؟ مگه از شهریور نیست؟ و اینکه من از کی به اساتید نامه بزنم؟
    متشکر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saji67 نمایش پست ها
    سلام.
    من تقریبا بیشتر کامنت هارو که دوستان گذاشتن خوندم. چندتا سوال واسم پیش اومده ممنون میشم اگه بهم جواب بدید.
    1- چند روز پیش داشتم با یکی از دوستام چت میکردم، اون تو امریکاس، و ازش پرسیدم که اگه بخوام برای ترم پاییز 2017 واسه دانشگاه های امریکا اپلای کنم، بهترین زمان برای نامه زدن به اساتید کی میتونه باشه با توجه به اینکه مدرک زبانمو اواخر مهر میگریم. بهم گفت از همین الان باید شروع کنی. واسم سوال پیش اومد که مگر بهترین زمان برای نامه زدن برای ترم پاییز 2017 از مهر به بعد نیست؟! پس چرا گفت الان. یکم به شک افتادم. بهتر نیست مدرک زبانمو بگیرم بعد نامه بزنم؟ یا نه از همین الان شروع کنم؟
    میشه لطفا دقیق بگین ترم پاییز واسه دانشگاه های امریکا از کی شروع میشه؟ مگه از شهریور نیست؟ و اینکه من از کی به اساتید نامه بزنم؟
    متشکر
    اگر برای امریکا ایمیل میفرستید٬ زود هست الان خیلی از استادها وضعیت گرنت هاشون مشخص نیست و پول ندارن. اخرهای جولای معلوم میشه٬ الانم تابستون خیلی ها میرن مسافرت و ایمیل جواب نمیدن. به نظر من اواسط آگوست خوبه. از مسافرتشون هم اومدن
    امضا نامرئی

Member SASOLO آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

سلام دوستان
    من میخوام برای فال 2017 در دانشگاه های امریکا و کانادا در مقطع ارشد اپلای کنم و به شدت نیاز به فاند دارم ( با اینکه میدونم احتمال فاند برای مستر خیلی پایین هست). با این حال بهترین زمان برای ایمیل زدن و شروع مکاتبه با اساتید چه زمانی هست؟ می بخشید ممکنه سوالم به موضوع زیاد مرتبط نباشه ولی میخوام بدونم ایمیل زدن به همه اساتید یک دانشکده کار درستیه ؟ یا فقط به اساتیدی ایمیل بفرستم که زمینه تحقیقاتی مشابه با research interest رزومه دارن؟
    ممنونم

Junior Member

سلام خدمت دوستان.

من میخام واسه کانادا اقدام کنم (واسه پاییز سال بعد) و تا آخر آبان هم امتحان زبانمو میدم.

حالا مسئله ای که برام پیش اومده اینه که آیا برای ایمیل زدن به اساتید (که معمولا میگن که از شهریور به بعد به اساتید ایمیل بزنید)، باید نمره زبان هم باشه ؟ یا مثلا رزومه رو بفرستی و بگی که نمره زبانم هنوز اماده نیست استاد اگه از رزومت خوشش اومد، نداشتن نمره زبان (صرفا موقع ایمیل زدن به استاد و نه اپلای کردن) تو جلب نظر استاد مشکل ساز نمیشه ؟
    دوستان اگه تجربه ای در این زمینه داشته باشن و بگن ممنون میشم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بهشتی - کامپیوتر - سخت افزار

سلام.
    من می خواهم برای ترم پاییز سال آینده در رشته کامپیوتر اپلای کنم. ترم 6 کارشناسی بهشتی هستم معدلم 18 است و هیج مقاله ای ندادم و فقط گرایش ارشدم رو می دونم بنابراین چیز زیادی برای مکاتبه با اساتید آن طرف ندارم. به نظر شما همین که در یک ایمیل کوتاه بنویسم من به رشته ی شما علاقه مندم و ازین حرفا کافیه یا حتما باید در مورد موضوع خاصی صحبت کنم و مقالاتش رو خونده باشم ؟ و همچنین اگر ایمیل زدن را از امروز (28 تیر) شروع کنم اشکالی دارد ؟ کی ایمیل بزنم بهتر است ؟

Junior Member

سلام دوستان عزیزم. ببخشید من تا الان اکثر کامنت های جدید رو خوندم و مثل بقیه مشکل زمانبندی دارم. میشه لطفا زمان بندی میل زدن به اساتید رو به صورت جدا برای دانشگاه های آمریکا/کانادا و اروپا توضیح بدید. بسیییییییییار سپاسگزارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

سلام. با توجه به مکاتبه ای مه با یک استاد داشتم،یک ایمیل از آفیس دانشگاه دریافت کردم برای ارسال اسکن ایمیلی مدارک قبل از اپلای. با توجه به دد لاین که اکتبر هستش و البته اینکه من هنوز مدرک زبان ندارم، چه جوابی رو باید بدم/
    اصولا برای دد لایت اکتبر، چه زمانی مناسبه؟ به نظرتون مناسبه اگر این سوال رو بپرسم که تا چه زمانی مناسبه برای ارسال مدارک و همینطور اینکه مثلا بگم طی یک ماه آینده همراه با مدرک زبانم، تمامی مدارک ذکر شده رو ارسال میکنم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.
    من قصد دارم که برای زمستان 2016 و پاییز 2017 برای کشورهای کانادا، استرالیا و آلمان اقدام کنم. الان میخواستم بپرسم که تاریخ مناسب برای برقراری ارتباط با اساتید (ایمیل به اساتید) چه زمانیه...؟
    البته نمره آیلتس رو دارم (فعلا 6.5 و در تلاش برای نمره بهتر) و مدارک دانشگاهیم نیز ترجمه شده اند.
    باتشکر

پیش فرض پاسخ : بهترین زمان برای ایمیل زدن به استادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Yalda62 نمایش پست ها
    چرا قبلش؟؟ من به یه استاد دو بار میل زدم که مثلا باهم همکاری داشته باشیم و ... اما هر دفعه بهم گفت اول apply کن !! یعنی از همون اول اصلا از رزومه ام خوشش نیومده یا اینکه اختیاری در انتخاب دانشجویی که دانشگاه هنوز ok نکرده نداره؟؟؟
    بسته به اینکه این استاد در امریکا باشه یا کانادا تفسیر مختلفی وجود داره
    با فرض امریکا احتمالات زیر وجود داره
    1- استاد کاره ای نیست و کمیته تصمیم میگیره
    2- استاد کاره ای هست ولی ترجیحش اینه که خودشو دخالت نده
    3- استاد به همه گزینه ها میگه اپلای کنن بعدش دستش بازه یکیو بگیره
    و ...
    در هر حال اگر در این دانشگاه زمینه کاری شما چند استاد داره و رزومه قابل رقابت دارین میتونین اپلای کنین.
    در پاسخ به قسمت اول سوالتون که "چرا قبلش؟" باید گفت که شما چند جا میخواین اپلای کنین؟ 5 جا؟ 10 جا؟ 15 جا؟ به هر حال باید یه ویرایشی برا خودتون داشته باشین و این ویرایش باید از قبل صورت بگیره که طبیعتا یکی از روش های اون واکنش اساتید اون گروه به رزومه شما هستش.

HAGO

Junior Member saeedft9 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining Engineering- Isfahan Uni of Tech

سلام خدمت دوستان
    بیشتر دانشگاه های آمریکا ددلاین اپلایشون برای اول مارچ هست ،برای ترم پاییز
    اما خب من توی ماه ژولای دفاع دارم و اون موقع میتونم اپلای کنم؛ حالا به نظر شما برای ترم بهار اپلای کردن نتیجه میده یا باید صبر کنم برای سال بعد و مشکلات یک سال فرجه سربازی و بقیه چیزا رو باهاش مواجه شم؟ و برای جلوگیری از مشکل نظام وظیفه ، به نحوی دفاع رو برای ترم نه بزارم که یک سالم رد نشه و با این کار ترم بهار هم کلا میپره چون ددلاینش تا اول اکتبره.
    در کل بهتره که 8 ترمه تموم کنم یا کشش بدم برا ترم نه؟ با توجه به ددلاین ها
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)