صفحه 105 از 127 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1267

موضوع: زمان مناسب برای فرستادن ایمیل و رزومه به استادها

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : زمان مناسب برای فرستادن ایمیل و رزومه به استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahram2015 نمایش پست ها
    سلام دوستان. ممنون میشم کمکم کنید مخصوصا عزیزانی که شرایط و تجربه مشابهی داشتند یا دارند.

من رزومه ام خیلی جالب نیست. معدل ارشدم پایینه معدل کارشناسیم معمولی، مقاله ام ندارم. شاید یه ISI سابمیت کنم تا اواخر آبان.
    از الان ایمیل بزنم به استادها یا بذارم واسه اواسط آذرماه به اون ور که نتایج تافل و جی آر ایم میاد؟ امیدم به اینه که این دوتا آزمون رو خوب بشم و یجورایی جبران مافات شه... میترسم با ایمیل زدن به استادهای مورد نظرم شانسمو بسوزونم و بعدا نتونم ارتباط برقرار کنم ایمیلی باهاشون. ایمیلم نزنم استرسِ اینو دارم دیر شه!
    ارشد عمرانم و برا فال 2017 واسه آمریکا میخوام اقدام کنم اگه بشه.
    تجربه شخصیه من اینه که در شرایط رزومه ضعیف، زمانی مکاتبه کنید که نمرات زبانتون در دستتون باشد. ولی این نکته رو هم توجه کنید و ددلاینها رو قرار نیست بسوزونید. مثلا حداقل حداقلش و در دیرترین حالت 30 تا 40 روز قبل از ددلاین بتونید مکاتبه که استاد دانشجو نگرفته باشد.

موفق باشید
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Junior Member

سلام دوستان.
    سوال منم یه جورایی مشابه سوال Bahram 2015 هست. فقط من معدل ارشدم خیلی بالاست ولی کارشناسیم کمه. یعنی به حد نصاب نمراتی که تو سایت میزنن نمیرسه. مقاله ندارم ولی تجربه تدریس 5 سال دارم.
    میخوام تافل و جی اراای رو تا اخر ابان بدم. من به دو تا استاد میل زدم که جواب ندادن واسه همین نگران شدم که اینجوری شانسم میاد پایین چون خیلیا ممکنه جواب ندن. از طرفی مثل بهرام نگران دیر شدن هستم.
    به نظرتون هموم 30 روز قبل ددلاین که گفتین زمان مناسبی هست برای میل؟؟ دیر نشه؟؟ استرس میگیره ادم خیلی

ممنون

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط lonliness نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    سوال منم یه جورایی مشابه سوال Bahram 2015 هست. فقط من معدل ارشدم خیلی بالاست ولی کارشناسیم کمه. یعنی به حد نصاب نمراتی که تو سایت میزنن نمیرسه. مقاله ندارم ولی تجربه تدریس 5 سال دارم.
    میخوام تافل و جی اراای رو تا اخر ابان بدم. من به دو تا استاد میل زدم که جواب ندادن واسه همین نگران شدم که اینجوری شانسم میاد پایین چون خیلیا ممکنه جواب ندن. از طرفی مثل بهرام نگران دیر شدن هستم.
    به نظرتون هموم 30 روز قبل ددلاین که گفتین زمان مناسبی هست برای میل؟؟ دیر نشه؟؟ استرس میگیره ادم خیلی

ممنون
    سلام.
    حد اقل هایی که دانشکده ها درنظر گرفتن برای خودشون خیلی مهمه. شما فقط وقتی حمایت استادی رو داشته باشید میتونید یکی از این حداقل ها رو نداشته باشید. برای همین شما حتما باید یه استاد حامی پیدا کنید تا مطمئن باشید که پذیرش رو میگیرید. هرچی زودتر به استاد ایمیل بزنید بهتره! یک ماه که گفتن دیگه دیرترین حالت ممکنه. وگرنه شما حتی شده 4 ماه زودتر پیام بده. اینم در نظر بگیر بیشتر اساتید جواب شما رو نمیدن. دوتا استاد که شما ایمیل زدی اصلا چیزی رو ثابت نمیکنه.
    ولی اینم بگم امریکا شاید برای شما یکم سخت باشه پذیرش. اخه اونجا بیشتر مواقع خود دانشگاه پذیرش میده. پس باید حداقل ها رو داشت. به جاش برای اونجا باید سعی کنید نمره تافل و مخصوصا GRE بالاتری بدست بیارید. نمره GRE راحت میتونه پایین بودن معدل کارشناسی ویا نداشتن مقاله تون رو جبران کنه.

Junior Member mahdisss آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران- ژئوتکنیک

سلام دوستان
    من ترجمه تمام مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشدم اماده است، بخشی از مقالاتم هم چاپ شده و تقریبا همه چیز اماده است برای اپلای بجز مدرک زبان که مشغول خواندن هستم و احتمالا تا 6 ماه دیگه اون هم گرفتم. از الان من نمیتونم اقدام به اپلای کنم؟ باید حتما مدرک زبان هم باشه؟؟ اخه میخواهم به ددلاین اول سال اینده برسم. به نظرتون کی با استادان شروع به مکاتبه کنم؟ کی فرایند اپلای رو میتونم شروع کنم؟ ضمنا هدف من دانشگاه های کاناداست. ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member Mechanics20 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering, applied design

دوستان این سوال من هم هست فقط من برای اروپا هم میخوام اقدام کنم، ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT

سلام. دوستان من قصد دارم که مهر سال آینده (اکتبر 2017) برای اپلای اقدام کنم. آیا شروع مکاتبه با اساتید از الان که حدود یک سال به اپلای کردنم مونده کار درستیه؟ (با توجه به اینکه در حال حاضر نه نمره زبانم آمادست و نه مقاله ام سابمیت شده)
    ایمیل زدن به دانشجوهای مقطع دکترای همون اساتید و سوال درمورد شرایط دانشگاه و استاد و شرایط رزومه برای کسب توجه استاد چی؟ اصلا کار درستیه که این کارو کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط skysun1 نمایش پست ها
    سلام. دوستان من قصد دارم که مهر سال آینده (اکتبر 2017) برای اپلای اقدام کنم. آیا شروع مکاتبه با اساتید از الان که حدود یک سال به اپلای کردنم مونده کار درستیه؟ (با توجه به اینکه در حال حاضر نه نمره زبانم آمادست و نه مقاله ام سابمیت شده)
    ایمیل زدن به دانشجوهای مقطع دکترای همون اساتید و سوال درمورد شرایط دانشگاه و استاد و شرایط رزومه برای کسب توجه استاد چی؟ اصلا کار درستیه که این کارو کنم؟
    سلام دوست عزیز,

ایمیل زدن فارغ از فاصله زمانش با اپلای کردن شما میتونه کار مفیدی باشه یا اینکه هیچ اثری نداشته باشه. چند تا نکته را باید در بگیرید.
    ۱- هدف از ایمیل زدن چی هست و چه سؤال هایی را قصد دارید بپرسید. اگر جواب سوال هاتون را میتونید در وبسایت دانشگاه یا دانشکده پیدا کنید, این کار شما تلف کردن وقت طرف مقابل هست. من با اساتید جوان ایرانی در آمریکا که صحبت میکنم, اغلب گلایه میکنند که تعداد زیادی ایمیل از دانشجو های ایرانی دریافت میکنند که اغلب حاوی سوالات کلی هست که جوابش را در وبسایت دانشگاه میشه پیدا کرد. اینجا وقت افراد خیلی تنگ هست و تعداد ایمیل های این چنینی که دریافت میکنند بسیار زیاد. متاسفانه باید بگم که بیشتر این ایمیل ها را اساتید جواب نمیدن. پس اول سعی کنید سوال های کلی و روتین نپرسید با آنچه در وبسایت پیدا میشه را در همان وبسایت جستجو کنید.
    ۲- به دانشجو ها هم اگر ایمیل میزنید, مشابه مورد اول باید ببینید که دنبال چی هستید. احتمالا دانشجو ها کمی وقت بیشتری داشته باشند اما اگر به عنوان ناشناس به کسی ایمیل میزنید, زیاد انتظار نداشته باشید که توضیحات مفصل دریافت کنید. به دنبال جواب برای سوال های کلیدی و مهمی باشید که احتمالا از استاد نمیتونید بپرسید.
    ۳- اگر این هدف را دارید که خودتون را نشون بدید و به نحوی لینک بزنید و زمینه را برای اپلای سال آینده خودتون آماده کنید, بهتره از زمینه علمی و ریسرچ وارد بشید. مثلا ابراز علاقه به ریسرچ اونها بکنید. اگر مطلبی در مقاله هاشون هست که علاقه دارید در اون مورد سوال بپرسید و ...
    ۴- نکته آخر هم اینکه به طور کلی ایمیل هایی که حالت کلی و روتین دارند و خواننده به راحتی تشخیص میده که این متن کپی و پیست شده هست و فقط اسامی ابتدای ایمیل تغییر کرده و به افراد زیادی فرستاده شده, به احتمال خیلی زیاد بدون جواب میمونه. چه اساتید چه دانشجو ها اینجا به این مدل ایمیل ها که زیاد دریافت میکنند جواب نمیدن. حالا اگر این ایمیل کلی را در مورد اپلای کردن برا یک سال بعد بزنید که دیگه جای خود دارد.

موفق باشید

راستش من رزومه ی خوبی دارم و میخوام برای اسپانیا در مقطع دکترا اقدام کنم و فقط به استادهایی که ضمینه کاریشون مثل خودم هست ایمیل میزنم ولی تا به حال هیچ جوابی از هیچ کدام دریافت نکردم

آیا کسی در مورد اسپانیا تجربه ایی داره ؟

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mojarad نمایش پست ها
    راستش من رزومه ی خوبی دارم و میخوام برای اسپانیا در مقطع دکترا اقدام کنم و فقط به استادهایی که ضمینه کاریشون مثل خودم هست ایمیل میزنم ولی تا به حال هیچ جوابی از هیچ کدام دریافت نکردم

آیا کسی در مورد اسپانیا تجربه ایی داره ؟
    دوست عزیز اروپا معمولا به صورت position و vacancy است. یعنی باید استاد یک پروژه داشته باشد تا بتونه دانشجو بگیرد. این قضیه در کشورهایی مثل ایتالیا و اسپانیا که بودجه اموزشی کمتری دارند، پررنگتر است.
    تجربه ایمیل در اروپا هم میتونه کمک کننده باشد. اما اساسا اینجور مکاتبات بیشتر برای آمریکای شمالی و استرالیا قابل اتکا است.

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

سلام دوستان

من دو طول این چندروز به دوتا اساتید ایمیل زدم.یکی در امریکا و یکی در استرالیا. هردو جواب دادن که شما باید در اکتبر 2017 ایمیل مجدد به من بزنید.الان فرصت اسکولارشیپ تمام شده.
    من این سوالات برام پیش اومده :
    1- منظور استاد اینه که من را پذیرفته و فقط من اون موقع باید یاداوری کنم برای اقدامات پذیرش ؟

2- من باید الان جواب این استادها بدهم و تشکری ازشون کنم و بگم باشه حتما مجدد اون موقع ایمیل میزنم یا نمیخواد چیزی بگم ؟

3- من توی تقویم که نگاه کردم اکتبر 2017 میشه مهرماه 1396 (یعنی مهر آینده ! ) . من میخواستم دیگه برای اون موقع دانشجو شده باشم و برم. تازه بخوام اون موقع ایمیل بزنم دیره! پس مگه دانشجوهای اونها که از مهر میرن سرکلاس زودتر نباید پذیرش بگیرن ؟ چرا من اون موقع باید ایمیل بزنم ؟

پیشاپیش از پاسخهاتون مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)