صفحه 123 از 127 نخستنخست ... 2373113114115116117118119120121122123124125126127 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,221 تا 1,230 , از مجموع 1267

موضوع: زمان مناسب برای فرستادن ایمیل و رزومه به استادها

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : زمان مناسب برای فرستادن ایمیل و رزومه به استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جواب کاملتون Chemistrymaste عزیز. من پستهای شما رو اکثرا خوندم و خیلی امیدوارکننده هستند.
    با این تفاسیر، بنظرتون متن ایمیل مشکل داشته که حدود یکماه اساتید دانشگاههای کانادا جواب نمیدن؟
    گاهی وقتا اونقدر از جواب ندادن استادای کانادا ناامید میشدم که میگفتم برم سمت دانشگاههای کره و تایوان و ...
    لطف دارین.
    متن ایمیلتون رو بذارین اینجا، یا توی تاپیک مرتبط، و دوستان کمک میکنن و نظر میدن.
    باید ببینیم چقدر متفاوت هست. به نظر من اگه استادی واقعا به دانشجو نیاز داشته باشه خیلی به متن ایمیل توجه نمیکنه.
    در واقع ما سعی میکنیم متن های حساب شده بنویسیم که بتونیم ریسک رو بیاریم پایین تر ولی حقیقتا خیلی ها با همین متنهای ایمیل شفاف و مستقیم من دنبال درس خوندنم ایا پوزیشن خالی داری پذیرش گرفتن و تعداد ما هم خیلی زیاده.

یه چیز رو از من، به یادگار داشته باش.
    یه لحظه از شب هست، که تاریک ترین لحظه ممکن هست، یعنی زاویه تابش خورشید به کورترین نقطه خودش میرسه برای کره زمین، و اون لحظه واقعا تاریکی محض همه چیز رو فرا میگیره، ولی نه خورشید، و نه زمین، ثابت نیستن، و درست یک چشم به هم زدن بعد از اون، اون زاویه عوض میشه، و طلوع خورشید شروع میشه.
    یعنی میخوام بگم، و بارها هم توی زندگیم برام پیش اومده، اون لحظه ای که دست از همه چیز برمیداری، و همه چیز تاریک میشه برات، اونجا طلوع خورشید دوباره شروع میشه و چه بسا آرزوت درست همون لحظه براورده بشه.
    پس اصلا اصلا اصلا، دست برندار!
    "ما زنده به آنیم که آرام نگیریم، موجیم که آسودگی ما، عدم ماست"
    این رو همیشه به یاد داشته باش.

درباره کره و تایوان و... این کشورها رو اصلا دست کم نگیرین.
    دوست من، یه چیزی بهت بگم، به عنوان دوستت،
    هر کشوری، هر جامعه ای، نقاط قوت و ضعفی داره.
    هر آدمی، بسته به تربیت، محیطی که توش بزرگ شده، ژنتیک، ارزشهایی که به عنوان یه باور و ارزش قبولشون داره، ممکنه از یه سری فرهنگ ها و کشورها خوشش بیاد و از یه سری خوشش نیاد.
    تو شاید توی مثلا شیلی یا ارژانتین یا مثلا اسپانیا خیلی خوشبخت تر و موفق تر هم باشی، تا بقیه کشورها.
    پس توی ذهنت، سعی کن یه سری اولویت ها بذاری ،
    مثلا: برم کشوری که زبان اولش انگلیسی باشه که حداقل بتونم راحت تر ارتباط برقرار کنم
    برم کشوری که مردمش به خونگرمی مشهورن،
    برم کشوری که هواش کمتر سرد و برفی هست، یا اصلا من هوای برفی دوست دارم، برم جایی که برفی هست.
    برم کشوری که مثلا صنعتش توی رشته من قوی هست،
    برم دانشگاهی که توی رشته من شناخته شده هست،
    یعنی یه سری عوامل رو بذار کنار هم، و تصمیم بگیر.

اصلا هم ناامید نباش.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    لطف دارین.
    متن ایمیلتون رو بذارین اینجا، یا توی تاپیک مرتبط، و دوستان کمک میکنن و نظر میدن.
    باید ببینیم چقدر متفاوت هست. به نظر من اگه استادی واقعا به دانشجو نیاز داشته باشه خیلی به متن ایمیل توجه نمیکنه.
    در واقع ما سعی میکنیم متن های حساب شده بنویسیم که بتونیم ریسک رو بیاریم پایین تر ولی حقیقتا خیلی ها با همین متنهای ایمیل شفاف و مستقیم من دنبال درس خوندنم ایا پوزیشن خالی داری پذیرش گرفتن و تعداد ما هم خیلی زیاده.

یه چیز رو از من، به یادگار داشته باش.
    یه لحظه از شب هست، که تاریک ترین لحظه ممکن هست، یعنی زاویه تابش خورشید به کورترین نقطه خودش میرسه برای کره زمین، و اون لحظه واقعا تاریکی محض همه چیز رو فرا میگیره، ولی نه خورشید، و نه زمین، ثابت نیستن، و درست یک چشم به هم زدن بعد از اون، اون زاویه عوض میشه، و طلوع خورشید شروع میشه.
    یعنی میخوام بگم، و بارها هم توی زندگیم برام پیش اومده، اون لحظه ای که دست از همه چیز برمیداری، و همه چیز تاریک میشه برات، اونجا طلوع خورشید دوباره شروع میشه و چه بسا آرزوت درست همون لحظه براورده بشه.
    پس اصلا اصلا اصلا، دست برندار!
    "ما زنده به آنیم که آرام نگیریم، موجیم که آسودگی ما، عدم ماست"
    این رو همیشه به یاد داشته باش.

درباره کره و تایوان و... این کشورها رو اصلا دست کم نگیرین.
    دوست من، یه چیزی بهت بگم، به عنوان دوستت،
    هر کشوری، هر جامعه ای، نقاط قوت و ضعفی داره.
    هر آدمی، بسته به تربیت، محیطی که توش بزرگ شده، ژنتیک، ارزشهایی که به عنوان یه باور و ارزش قبولشون داره، ممکنه از یه سری فرهنگ ها و کشورها خوشش بیاد و از یه سری خوشش نیاد.
    تو شاید توی مثلا شیلی یا ارژانتین یا مثلا اسپانیا خیلی خوشبخت تر و موفق تر هم باشی، تا بقیه کشورها.
    پس توی ذهنت، سعی کن یه سری اولویت ها بذاری ،
    مثلا: برم کشوری که زبان اولش انگلیسی باشه که حداقل بتونم راحت تر ارتباط برقرار کنم
    برم کشوری که مردمش به خونگرمی مشهورن،
    برم کشوری که هواش کمتر سرد و برفی هست، یا اصلا من هوای برفی دوست دارم، برم جایی که برفی هست.
    برم کشوری که مثلا صنعتش توی رشته من قوی هست،
    برم دانشگاهی که توی رشته من شناخته شده هست،
    یعنی یه سری عوامل رو بذار کنار هم، و تصمیم بگیر.

اصلا هم ناامید نباش.
    مرسی دوست خوبم بابت اینهمه امیییییید. گاهی وقتا آدم دوستان مثبتی رو اینجا میبینه باورش نمیشه اینجور آدم ها هم وجود دارند.

متن ایمیل من به این صورت هست:

Dear Prof.......,
    Greetings,

I have been investigating a PhD program commencement. In brief, my idea is .. ............for bio applications by utilizing the unique method which I did in my Master's project, increasing.................properties as shown in my recent articles.

Regarding your recent publication as "....................." which is close to my idea in ............................, I am writing you this email to know your comments?

By the way, my CV has been attached for further consideration. Please find the attachment.

I really appreciate your time and looking forward to hearing from you.

Best regards,

Senior Member Sha7ab آواتار ها

مرسی دوست خوبم بابت اینهمه امیییییید. گاهی وقتا آدم دوستان مثبتی رو اینجا میبینه باورش نمیشه اینجور آدم ها هم وجود دارند.

Dear Prof.......,
    Greetings,

I have been investigating a PhD program commencement. In brief, my idea is .. ............for bio applications by utilizing the unique method which I did in my Master's project, increasing.................properties as shown in my recent articles.

Regarding your recent publication as "....................." which is close to my idea in ............................, I am writing you this email to know your comments?

By the way, my CV has been attached for further consideration. Please find the attachment.

Best regards,
    به نظر من متن ایمیلتون زیاد جالب نیست. یخورده منظم تر بشه بهتره. من خودم روش های زیادی رو تست کردم و اونی که باهاش نتیجه بهتری گرفتم این بود که تیتروارد خودمو معرفی کردم و آخر ایمیل هم لیست مقاله هامو آوردم. هرچند در کل فکر نمیکنم ایمیل واقعا خیلی تغییر بده سرنوشت یه نفرو.
    اما، به نظر اگر جواب هم نگرفتین اپلای کنین. به خصوص برای دانشگاه های رنک متوسط و پایین آمریکا. چون خیلی از دانشگاه ها بعد از پذیرش هست که به دانشجو فاند میدن. الان مثلا یه استاد توی دانشگاه Drexel به من گفت رزومت خوبه، اپلای کن اگه قبول شدی من بررسی میکنم دادن فاند بهت رو.
    پس بنظرم چه جواب گرفتین چه نگرفتین اپلای کنین. به نظرم تا جایی که بودجه تون اجازه میده این کارو بکنین. از دست روی دست گذاشتن خیلی بهتره. ضمنا، من با نظر اون دوستمون هم موافقم که کشورهای دیگه رو هم باید در نظر گرفت. به نظرم وسیع کردن دایره انتخاب ها خیلی میتونه به آدم کمک کنه و از استرس آدم کم کنه.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

Senior Member

Dear Prof.......,
    Greetings,

Best regards,
    همون طور که گفتن متن ایمیل میتونه بهتر باشه.
    خط اول بعد Dear سریع برید سر اصل مطلب بگید من میخوام در رشته x در دانشگاه x اپلای کنم٬ و میخوام بدونم شما در گروهتون اوپن پوزیشن با financial support دارید. بعد هم
    brief description of your background and research area

دانشگاههای امریکا را در لیست اپلای قرار بدید تعداد دانشگاههای امریکا با هیچ کشوری قابل مقایسه نیست
    امضا نامرئی

Junior Member

سلام
    خیلی ممنونم از دوستانی که راهنمایی میکنن.
    من 1 ماه هست که به طور جدی اقدام برای مهاجرت تحصیلی رو شروع کردم. دارم توی همین سایت قسمتهای مختلف و نظرات و راهنمایی های مختلف رو میخونم و از دوستان کمک میگیرم. حالا چند تا سوال دارم که اگر کمکم کنید ممنون میشم.
    1. من نمره ی تافل و جی ار ای (نه جنرال و نه سابجکت) ندارم ولی میتونم با یک برنامه ریزی و فشرده خونی با توجه به اینکه بیسش رو دارم نهایتا تا تابستون با نمره ی خوبی داشته باشمشون، ایا برای پاییز 2020 میتونم امیدوار به گرفتن پذیرش باشم؟
    2. ایا میتونم با توجه به اینکه چنتا پوزیشن دکترای خوب الان در زمینه ی تحقیقی خودم پیدا کردم، براشون اقدام کنم و با استاد مربوطه ایمیل بزنم؟ و تا شروع دوره ی اونها نمرات تافل و جی ار ای خودمو اماده کنم؟
    3. من از فارغ التحصیلیم 4 سال میگذره و ایمیل دانشگاهی دیگه ندارم برای ایمیل زدن به اساتید از چی استفاده کنم بهتره؟ یه میل ساده تو یاهو یا جی میل یا ...؟
    4. با اینکه تو این فروم کمی سرچ کردم اما متوجه نشدم که زمان تماس با اساتید دقیقا چطوره؟ مثلا برای دانشگاه های متوسط امریکا یا اون پوزیشن هایی که من پیدا کردم و امریکا نیستن الان شروع کنم به استادا ایمیل بزنم و بعد قاعدتا باید مدارکمو به دانشگاه مربوطه تو ددلاینشون بفرستم و تا جواب نهایی بیاد تو همین بازه هم برای جی ار ای و تافل اقدام کنم؟
    5. منظور از ددلاین رو متوجه نشدم که یه عده میگفتن 2-3 ماه قبل از ددلاین به استاد ایمیل بزنید یعنی چی؟ یعنی برای ترم پاییز و بهار و زمستان ددلاینها کی میشن؟ و قبل از این ددلاینها باید با اساتید تماس بگیریم از طریق ایمیل و بعد توی این ددلاینها مدارکمونو به دانشگاه مربوطه اپلای کنیم؟ من فقط میدونم که برای دانشگاه های امریکا ددلاین یعنی زمان فرستادن مدارکمون به دانشگاه ها از دسامبر تا فوریه هست و قبلشم با استاد تماس میگیرن و تا اپریل هم جواب پذیرش میاد و پاییز میرن دانشگاه پذیرفته شده ها!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hopefull نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنونم از دوستانی که راهنمایی میکنن.
    من 1 ماه هست که به طور جدی اقدام برای مهاجرت تحصیلی رو شروع کردم. دارم توی همین سایت قسمتهای مختلف و نظرات و راهنمایی های مختلف رو میخونم و از دوستان کمک میگیرم. حالا چند تا سوال دارم که اگر کمکم کنید ممنون میشم.
    1. من نمره ی تافل و جی ار ای (نه جنرال و نه سابجکت) ندارم ولی میتونم با یک برنامه ریزی و فشرده خونی با توجه به اینکه بیسش رو دارم نهایتا تا تابستون با نمره ی خوبی داشته باشمشون، ایا برای پاییز 2020 میتونم امیدوار به گرفتن پذیرش باشم؟
    2. ایا میتونم با توجه به اینکه چنتا پوزیشن دکترای خوب الان در زمینه ی تحقیقی خودم پیدا کردم، براشون اقدام کنم و با استاد مربوطه ایمیل بزنم؟ و تا شروع دوره ی اونها نمرات تافل و جی ار ای خودمو اماده کنم؟
    3. من از فارغ التحصیلیم 4 سال میگذره و ایمیل دانشگاهی دیگه ندارم برای ایمیل زدن به اساتید از چی استفاده کنم بهتره؟ یه میل ساده تو یاهو یا جی میل یا ...؟
    4. با اینکه تو این فروم کمی سرچ کردم اما متوجه نشدم که زمان تماس با اساتید دقیقا چطوره؟ مثلا برای دانشگاه های متوسط امریکا یا اون پوزیشن هایی که من پیدا کردم و امریکا نیستن الان شروع کنم به استادا ایمیل بزنم و بعد قاعدتا باید مدارکمو به دانشگاه مربوطه تو ددلاینشون بفرستم و تا جواب نهایی بیاد تو همین بازه هم برای جی ار ای و تافل اقدام کنم؟
    5. منظور از ددلاین رو متوجه نشدم که یه عده میگفتن 2-3 ماه قبل از ددلاین به استاد ایمیل بزنید یعنی چی؟ یعنی برای ترم پاییز و بهار و زمستان ددلاینها کی میشن؟ و قبل از این ددلاینها باید با اساتید تماس بگیریم از طریق ایمیل و بعد توی این ددلاینها مدارکمونو به دانشگاه مربوطه اپلای کنیم؟ من فقط میدونم که برای دانشگاه های امریکا ددلاین یعنی زمان فرستادن مدارکمون به دانشگاه ها از دسامبر تا فوریه هست و قبلشم با استاد تماس میگیرن و تا اپریل هم جواب پذیرش میاد و پاییز میرن دانشگاه پذیرفته شده ها!
    سلام دوست عزیز. من نظرات خودمو میگم دیگر دوستان با تجربه هم کمک میکنند.
    1- اولین قدم در گرفتن پذیرش، گذراندن امتحانهای زبان هست. بدون داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل دانشگاهها مدارک شما را برای فاند بررسی نخواهند کرد. توجه داشته باشید که دانشگاهها برای فاند و اسکولارشیپ بسیار روی مینیمم ها حساس هستند. بنابراین هرقدر توان دارید بذارید تا نمرات بالایی در این آزمونها کسب کنید. بنظرم اگر هنوز نمره زبان ندارید و باید حدود دو سه ماهی برای آزمونها وقت بذارید، نمیتونید برای پاییز 2020 برای آمریکا و کانادا اقدام کنید. ولی دانشگاههای استرالیا چند راند اسکولارشیپ دارند و دانشگاههای اروپا هم که تاریخ مشخصی نداره پوزیشنها.
    2- بستگی داره برای کدوم کشور اقدام میکنید. برای پوزیشنهای اروپا شما میتوانید اینکار را انجام دهید. ولی برای دانشگاههای استرالیا، کانادا و بعضا ایالات متحده باید تا قبل از ددلاین نمره زبانتون و دیگر مدارک آماده باشه.
    3- حتی اگر ایمیل دانشگاهی هم داشتید توصیه میشود با جیمیل به اساتید ایمیل بزنید. چون معمولا ایمیلهای دانشگاهی اسپم میشوند.
    4- اگر فروم رو کامل بخونید متوجه میشوید. ولی بطور کلی 3 ماه قبل از ددلاین هر دانشگاه زمان مناسبی برای شروع مکاتبه با اساتید میباشد. زیرا تا نظر مثبت استادی را جلب کنید قدری زمانبر است.
    5- ددلاین به این معنی است که شما باید تمامی مراحل ثبت و ارسال اپلیکیشن، نمرات زبان و .... را تا قبل از آن تاریخ انجام داده باشید. درخواستهای ارسالی بعد از آن تاریخ مورد بررسی قرار نخواهند گرفت. بدلیل اینکه شما باید چند مرحله با استاد نامه نگاری و یا حتی مصاحبه کنید، نیاز دارید دو سه ماه قبل از ددلاین استارت کار رو بزنید. چون بدون داشتن نظر استاد، اپلای کردن و انتظار فاند داشتن آب در هاون کوبیدن است.
    خسته شدم از بس نوشتم
    خلاصه که دوست عزیز، الان بهترین کار برای شما این هست که عمده وقت و انرژیتو روی آماده سازی برای آزمونهای زبان پیش رو بگذاری و هروقت خسته شدی برو اساتید مرتبط با رشته ات رو جستجو کن.
    پیروز باشید

Junior Member

سلام دوست عزیز. من نظرات خودمو میگم دیگر دوستان با تجربه هم کمک میکنند.
    1- اولین قدم در گرفتن پذیرش، گذراندن امتحانهای زبان هست. بدون داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل دانشگاهها مدارک شما را برای فاند بررسی نخواهند کرد. توجه داشته باشید که دانشگاهها برای فاند و اسکولارشیپ بسیار روی مینیمم ها حساس هستند. بنابراین هرقدر توان دارید بذارید تا نمرات بالایی در این آزمونها کسب کنید. بنظرم اگر هنوز نمره زبان ندارید و باید حدود دو سه ماهی برای آزمونها وقت بذارید، نمیتونید برای پاییز 2020 برای آمریکا و کانادا اقدام کنید. ولی دانشگاههای استرالیا چند راند اسکولارشیپ دارند و دانشگاههای اروپا هم که تاریخ مشخصی نداره پوزیشنها.
    2- بستگی داره برای کدوم کشور اقدام میکنید. برای پوزیشنهای اروپا شما میتوانید اینکار را انجام دهید. ولی برای دانشگاههای استرالیا، کانادا و بعضا ایالات متحده باید تا قبل از ددلاین نمره زبانتون و دیگر مدارک آماده باشه.
    3- حتی اگر ایمیل دانشگاهی هم داشتید توصیه میشود با جیمیل به اساتید ایمیل بزنید. چون معمولا ایمیلهای دانشگاهی اسپم میشوند.
    4- اگر فروم رو کامل بخونید متوجه میشوید. ولی بطور کلی 3 ماه قبل از ددلاین هر دانشگاه زمان مناسبی برای شروع مکاتبه با اساتید میباشد. زیرا تا نظر مثبت استادی را جلب کنید قدری زمانبر است.
    5- ددلاین به این معنی است که شما باید تمامی مراحل ثبت و ارسال اپلیکیشن، نمرات زبان و .... را تا قبل از آن تاریخ انجام داده باشید. درخواستهای ارسالی بعد از آن تاریخ مورد بررسی قرار نخواهند گرفت. بدلیل اینکه شما باید چند مرحله با استاد نامه نگاری و یا حتی مصاحبه کنید، نیاز دارید دو سه ماه قبل از ددلاین استارت کار رو بزنید. چون بدون داشتن نظر استاد، اپلای کردن و انتظار فاند داشتن آب در هاون کوبیدن است.
    خسته شدم از بس نوشتم
    خلاصه که دوست عزیز، الان بهترین کار برای شما این هست که عمده وقت و انرژیتو روی آماده سازی برای آزمونهای زبان پیش رو بگذاری و هروقت خسته شدی برو اساتید مرتبط با رشته ات رو جستجو کن.
    پیروز باشید
    ممنونم از نظرات خیلی دقیق شما. خیلی لطف کردید پاسخ دادید. فقط من چون در حال سرچ هستم خب یکم سردرگم شدم و نیاز به راهنمایی دارم. در جست و جو برای ازمون های جنرال جی آر ای به این نکته رسیدم که شما می‌توانید گزارش نمره (Report) امتحان خود را برای 4 دانشگاه به صورت رایگان ارسال کنید. از آنجا که می‌بایست در روز امتحان مشخصات این دانشگاه ها را به صورت آنلاین وارد کنید، لذا این مشخصات را در روز آزمون به همراه داشته باشید. پس من قبل از شرکت تو ازمون جی آر ای جنرال (فعلا از سابجکت خبر ندارم) باید 4 تا دانشگاه مقصد خودم رو مشخص کرده باشم و لازمه ش اینه که با استادها قبل از ازمون جی آر ای تماس داشته باشمو نظرشون رو درباره ی خودم بدونم. از دوستانی هم که با موفقیت پذیرش شدن و الان در امریکا دانشجو هستن خواهش میکنم کمکم کنند که اونها با این موضوع چه کردند؟ قبل از دادن ازمون جی ار ای با استادها تماس گرفتند و زمان دادن ازمون جی آر ای اسم دانشگاه هایی رو وارد کردن که ازشون مطمعن بودن؟ ممنونم خیلی زیاد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام دوستان
    اولین فرصت اپلای کردن من میشه برای سال بعد اما از اون جا که بعید میدونم موقع میل زدن به اساتید نمره های زبانم آماده باشه برام سواله که آیا بودن دوستانی که از دانشگاه های آمریکایی یا کانادایی پذیرش گرفتن در صورتی که موقع میل زدن به اساتید هنوز امتحانای زبانشون نداده بودن؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط persianboy7 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اولین فرصت اپلای کردن من میشه برای سال بعد اما از اون جا که بعید میدونم موقع میل زدن به اساتید نمره های زبانم آماده باشه برام سواله که آیا بودن دوستانی که از دانشگاه های آمریکایی یا کانادایی پذیرش گرفتن در صورتی که موقع میل زدن به اساتید هنوز امتحانای زبانشون نداده بودن؟
    دوست عزیز شما میتونید موقع ایمیل زدن به اساتید در رزومتون تاریخی رو که قصد آزمون دارید رو قید بفرمایید. بعبارتی بله بودند کسانی که نمره زبان نداشتند و با اساتید مکاتبه داشتند.
    نمره زبان شما باید زمان ارسال مدارک به دانشگاه آماده باشه. اونم اگر فاند نیاز داشته باشید در غیر اینصورت پذیرش شما کاندیشنال میشه تا نمره زبان رو ارائه بفرمایید.
    موفق باشید

Junior Member

سلام
    عنوان ایمیل اولیه ی ما به استاد چی باشه مناسبه؟
    ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)