صفحه 69 از 127 نخستنخست ... 19596061626364656667686970717273747576777879119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 1267

موضوع: زمان مناسب برای فرستادن ایمیل و رزومه به استادها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چه زمانی برای فرستادن رزومه و میل زدن به استاد مناسبه؟؟

ممنون بابت پاسخت
    شما به فرآیند دانشگاه های ترکیه آشنایی داری من چند تا سوال بپرسم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ellisa نمایش پست ها
    سلام من یه استاد پیدا کردم که میخوام ازش در مورد شرایطم بپرسم که آیا من میتونم اپلای کنم و زیر نظرش کار کنم یا نه نمره زبان دارم اما اردیبهشت اکسپایر میشه میخوام دوباره امتحان بدم البته 6 هست اما اینبار میخواام 7 شم بنظرتون من چطوری میتونم این موضوعهارو مطرح کنم تو ایمیل استاد ایرانی هست، مقاله هم دارم، ممنون
    اگر سایر شرایط شما خوب باشه نمره زبان 6 یا 7 تفاوت زیادی در پذیرش شما توسط استاد نداره. گاهی وقتا کمیته در مورد شما تصمیم میگیره که در اینصورت نمره ها رقابتی تره اما اگه استاد شما رو قبول کنه شما صرفا لازمه حداقل مورد نیاز دانشگاه رو آورده باشین. در هر صورت اگه این ایمیل اول شماست نیاز به ذکر این جزئیات نیست (با گفتن جزئیات زیاد موضوع رو برای استاد پیچیده نکنید)
    موفق باشید

Junior Member

سلام
    تقریبا از مراحل گرفتن اپلا و آماده کردن مدارک و ... چیز زیادی نمی دونم.
    می خواستم اگه ممکنه راهنماییم کنید.
    می خوام برای ارشد به یه رشته غیر مرتبط برم خارج از کشور (لیسناسی که دارم رو نمی خوام ادامه بدم و برای ارشد می خوام برم یه رشته ی دیگه)
    هم چنین در مورد هزینه های تحصیلی و اینکه آیا دانشگاهی هست که خودش کمک هزینه پرداخت کنه هم راهنمایی می خواستم...

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

Salam
    The following steps: 1- Taking Toefl and GRE scores 2- Preparing to get official translation of your academic records such as transcripts 3- Preparing to get passport and military services cards 4- Preparing to write good, standard CV and appropriate statements depending on where you are applying to 5- Contacting professors/universities to see if they have vacancies or not 6- Reading admission requirements and then applying to the universities 7- Trust on God
    Good wishes

نقل قول نوشته اصلی توسط penguinsjr نمایش پست ها
    سلام
    تقریبا از مراحل گرفتن اپلا و آماده کردن مدارک و ... چیز زیادی نمی دونم.
    می خواستم اگه ممکنه راهنماییم کنید.
    می خوام برای ارشد به یه رشته غیر مرتبط برم خارج از کشور (لیسناسی که دارم رو نمی خوام ادامه بدم و برای ارشد می خوام برم یه رشته ی دیگه)
    هم چنین در مورد هزینه های تحصیلی و اینکه آیا دانشگاهی هست که خودش کمک هزینه پرداخت کنه هم راهنمایی می خواستم...
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

سلام
    می خواستم بدونم برای سال 2015 اگه بخوام برنامه ریزی کنم از کی باید ایمیل زدن به استاد ها رو شروع کنم؟
    چقدر قبل تر باید آزمون های زبان رو بدم که نتایج اماده باشه؟
    بعد اگه به فرض پذیرش گرفتم از چه ماهی باید تحصیلم رو شروع کنم
    میدونم بعضی از دانشگاهها در فصل های مختلف پذیرش دارند ولی لطف کنید بگید توی هر مورد چجوری باید زمان بندی کرد
    بسیار متشکرم

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط rmn_990 نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم بدونم برای سال 2015 اگه بخوام برنامه ریزی کنم از کی باید ایمیل زدن به استاد ها رو شروع کنم؟
    چقدر قبل تر باید آزمون های زبان رو بدم که نتایج اماده باشه؟
    بعد اگه به فرض پذیرش گرفتم از چه ماهی باید تحصیلم رو شروع کنم
    میدونم بعضی از دانشگاهها در فصل های مختلف پذیرش دارند ولی لطف کنید بگید توی هر مورد چجوری باید زمان بندی کرد
    بسیار متشکرم
    معمولاً ای میل زدن به استادها برای جویا شدن فاند و پوزیشن خالی، حداکثرش از 6 ماه قبل از ددلاین دپارتمان، شروع میشه؛ البته 3 ماه قبل از ددلاین هم میتونه به نوعی زمان بهتری باشه چون دیگه اکثر استادها فاند و پوزیشن خالیشون مشخص میشه.
    بهترین حالت هم اینه که وقتی به استاد ای میل میزنید، تمام آیتم های لازم برای اپلای، آماده توی دستتون باشه تا بهتر بتونید رایزنی کنید و از استاد، امتیاز بگیرید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام
    من می خواستم پروژه ارشدمو با استادای اونور صحبت کنم که رو چی کار کنم(البته موضوعش مشخصه)و بعدش واسه همون جا اپلای بگیرم. از این مدلی تا حالا داشتیم؟ جواب میده؟
    تا حالا مدرک کارشناسی با معدل 17.9 شاگرد اول. تو المپیاد دانشجویی کشوریم جزو برگزیدگان نهایی شدم. (نفرات اول تا پانزدهم)

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen09 نمایش پست ها
    سلام
    من می خواستم پروژه ارشدمو با استادای اونور صحبت کنم که رو چی کار کنم(البته موضوعش مشخصه)و بعدش واسه همون جا اپلای بگیرم. از این مدلی تا حالا داشتیم؟ جواب میده؟
    تا حالا مدرک کارشناسی با معدل 17.9 شاگرد اول. تو المپیاد دانشجویی کشوریم جزو برگزیدگان نهایی شدم. (نفرات اول تا پانزدهم)
    سلام
    اينكار ممكنه اما سختي هاي خودش رو داره. بايد موضوعتون چيزي باشه كه مورد علاقه ي ايشون هم باشه وايشونم تمايل داشته باشه با يك دانشجوي خارجي اونم از راه دور ارتباط بگيره. ولي توصيه ميكنم 2-3 ماه حسابي وقت بگذاريد سايت اساتيد مرتبط رو مقاله هاشون رو ببينيد و باهاشون تماس بگيريد و موضوع رو عنوان كنيد. ولي فعلا حرفي از پذيرش نزنيد . بگيد چون موضوع مورد نظرم همونيه كه شما روش كار ميكنيد منم علاقمندم كه از كمكتون و راهنماييهاتون استفاده كنم.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام دوستان .نمیدونم درست متوجه شدم که برای اقدام به پذیرش در مقطع دکترا اول باید دنبال استاد بگردم و اگه تونستم استادی پیدا کنم که پوزیشن خالی داشت برم سراغ application form؟ممنون میشم جواب بدید

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط fdre نمایش پست ها
    سلام دوستان .نمیدونم درست متوجه شدم که برای اقدام به پذیرش در مقطع دکترا اول باید دنبال استاد بگردم و اگه تونستم استادی پیدا کنم که پوزیشن خالی داشت برم سراغ application form؟ممنون میشم جواب بدید
    بستگی به کشور و دانشگاه مورد نظر داره.

استرالیا: باید قبل از اپلای، با یکی از استادهای هیئت علمی به توافق برسید که استاد راهنمای شما بشه و باید رسماً اعلام تمایل کنه.

کانادا: یک سری از دانشگاه ها مثل سیستم استرالیا عمل میکنند و یک سری دیگه میگند که بهتره با استادی به توافق برسید اما اجباری نیست.

امریکا: عمدتاً الزامی به قطعی شدن استاد راهنما قبل از اپلای نیست. البته بعضی دانشگاه ها که تعدادشون خیلی زیاد نیست، الزام به توافق با استاد راهنما قبل از اپلای دارند.

اروپا: از اونجایی که تحصیلات تکمیلی در اروپا عمدتاً بر اساس پروژه هایی هست که استادها دستشون هست، قبل از پذیرفته شدن، معمولاً باید توسط استادی انتخاب بشید.

نکته: در تمام دانشگاه های امریکا و کانادا که الزامی به تعیین استاد راهنما قبل از اپلای نیست، تماس با استادها عمدتاً به منظور اطلاع از وجود پوزیشن خالی در تیم تحقیقاتی استاد، جلب نظر استاد و حمایت احتمالی از متقاضی در کمیتۀ پذیرش هست. البته بخش عمده ای از تماس با استادها هم برای جلب نظر استاد و دریافت فاند RA صورت میگیره.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)