صفحه 9 از 127 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1267

موضوع: زمان مناسب برای فرستادن ایمیل و رزومه به استادها

Senior Member

پیش فرض پاسخ : در نامه زدن به اساتید زمان را هم در نظر بگیرید

طبق گفته یکی از استادا تو ایران که کانادا درس خونده بود استادش روزی 20 تا ایمیل میگرفت
    که نمیرسید همه رو جواب بده یا حتی بخونه پس یا باید اونقدر یه نفر ایمیل میزد که ایشون بخونه یا در یک زمان مناسب میزد
    که ایمیلش اول باشه. هر استادی هم معمولا نظم خودشو داره مثلا استاد من ساعت 12.5 به وقت اتاوا که میشه 9 شب ایران ایمیل
    جواب میده که این مسئله رو در مورد استادای مختلف از روی ایمیلایی که میزنن میشه فهمید و بر اساس نظم اونها بهشون ایمیل زد که البته این مسئله
    برای دفعات دوم و سوم و ... صدق میکنه.

سایت زیر یه world clock هست که امیدوارم مفید باشه :
    http://www.timeanddate.com/worldclock

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

من مخالفم
    اگه استاد بخواد دانشجو بگیره و دنبال کیس های مورد نظرش باشه هر روزی که ایمیل بدید و در هر زمانی که باشد اون خواهد خوند و جواب هم میده
    اگه نخواد بگیره اگه صبح اول دوشنبه هم باکس رو باز کنه من هم فرستنده در راس همه باشم دلیل نیست که من رو بگیره
    این ریزه کاری ها فقط دغدغه شما رو زیاد خواهد کرد وگرنه اونقدرها فرق نداره-ایمیل داده که مثل مسابقه دو میدانی نیست که هرکی زود تر باشه بهتره
    اگه من باشم مثلا محتوای ایمیل-نامم- رزومم و ... رو درست میکنم بقیش خودش اتوماتیک حله

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saheb
    سلام دوستان این تاپیکی که من ایجاد کردم سوال نیست در حقیقت یه نصیحا است که خودم در پروسه اپلای این اشتباه را مرتکب شدم
    و آن اینکه
    حتما در ایمیل زدن به اساتید روزهای شنبه و یک شنبه نامه نزنید چون تعطیلات اسایتد کم به نامه ها جواب می دهند همچنین در تعطیلات و دیگری اینکه روز دوشنبه موقع خوبی برای میل زدن است چون میل شما جزو اولین ها در میل باکس استاد است
    اگه دوستان دیگه نظرات دیگه ای در این زمینه دارند بفرمایند
    کاملا مخالفم. یه استادی که من باهاش در ارتباط بودم فقط روزهای تعطیل جواب می داد. به نظرم روزهای هفته مهم نیست . (هرچند حرف صاحب در خیلی موارد صدق می کنه اما قانون کلی نیست.)

Senior Member

البته شاید این چیزی که saheb اشاره کرده دقیقا در مورد همه استادا صدق نکنه ولی چون
    ما سعی می کنیم تو فروم یکسری مسائل رو دقیق بررسی کنیم من با کلیت حرفش موافقم و دلیلم
    اینه که شاید علت اینکه خیلی از دوستان از استادا جواب نمیگیرن بخشیش مربوط به همین مسئله زمان باشه
    و بررسی دقیق اون و رسیدن به یه نتیجه کلی می تونه مفید باشه. یه مثال سادش اینکه استادای معروف اکثرا برای شرکت
    در کنفرانس و ... سفر می کنن که طبیعتا تو اون مدت نظم پاسخگویی به ایمیلا بهم می خوره (البته بعضیا به صورت اتوماتیک خبر میدن
    که سفر هستن ولی بعضیا هم نه ) یا مثلا در فصل پذیرش خیلی طبیعیه که یه استاد روزی 20 تا ایمیل بگیره بالاخره شما همه متقاضیا از کشورهای مختلف
    رو در نظر بگیرید اگر برای هر کدوم از این ایمیلا استاد 2 دقیقه وقت بزاره که خیلی از دانشجوها این مسئله رو رعایت نمیکنن خوب میشه روزی 40 دقیقه و در هفته زمان
    خیلی زیادی میشه حالا خودتونو بزارین جای استاده مخصوصا اگر استاد معروف و پرکاری هم باشه چیکار میکنین ؟؟؟ درسته دنبال دانشجو میگرده ولی گناه که نکرده هفته ای چند
    ساعت بزاره واسه ایمیلا. پس کلا توجه به این نکات ریز در مورد زمان ایمیل زدن به استاد میتونه موثر باشه و به دوستان دیگه کمک کنه.

به نظر منم باید به زمان (هر چند کم) ولی توجه داشت.
    خودم یه بار به استادی میل زدم که گفت تا فلان تاریخ نیستم و تو تعطیلات هستم. طبیعتا اگه یکی تو اون تاریخ بهش ایمیل میزد جواب نمیگرفت. بعد دو سه تا ایمیل هم تا حدودی میشه فهمید که کی ایمیلش رو چک میکنه. فک کنم اول و آخر وقت اداریشون زمان خوبیه.

Senior Member saheb آواتار ها

خوب پس خیلی خوب شد که متوجه شدم که زمان مهم نیست تا در کمکهای آتی ام دیگه به این مورد اشاره نکنم چون من کاملا بر حسب تجربه شخصی خودم به این تیجه رسیده بودم که گویا غلط بوده
    HAPPINESS

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saheb
    خوب پس خیلی خوب شد که متوجه شدم که زمان مهم نیست تا در کمکهای آتی ام دیگه به این مورد اشاره نکنم چون من کاملا بر حسب تجربه شخصی خودم به این تیجه رسیده بودم که گویا غلط بوده
    زمان مهمه اتفاقا. اما روزهای هفته به نظر من مهم نیست. اما مثلا تعطیلات طولانی مهم هست. تجربه شخصی شما خیلی ارزشمنده و غلط نیست و قراره هر کس تجربه شخصیش رو بگه تا بقیه بتونند بر اساس اون کارهاشون رو پیش ببرند.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

به این چیزا فکر نکنید

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

این email یعنی استاد رفته واسه christmas ؟ الان چه وفت ؟!
    Out of Office AutoReply
    Hi Everyone!

I'm away on leave and will be back on 24th December. Wishing you a Blessed Christmas and a Peaceful New Year.

Chai Quek

دوستان که میل میفرستین به تاریخ تعطیلات christmas حتما دقت بکنن ! البته من دقیقا نمیدونم کی تعطیلات هست و چه روزهایی ؟
    امضا

ApplyAbroad Veteran

مهم نیست که استاد کجا رفته! مهم اینه که الان استاده نیست!!!
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)